Kamerka samochodowa

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
osman1971
Posty: 312
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 52
Status: Offline

Kamerka samochodowa

Post autor: osman1971 »

Czy ktos probowal albo ma zamontowana kamerke samochodowa w Virazce? Mam w aucie kamerke do ktorej w zestawie byly dwie podstawki do zamontowania na tasme 3M. Zastanawiam sie nad wykorzystaniem drugiego uchwytu w moto,mozna by wtedy latwo przepiac kamerke z auta do moto i cos tam z trasy nagrac. Pytanie tylko gdzie byloby najlepiej,bo kask odpada nie jest to kamerka motocyklowa. Myslalem zeby gdzies za szyba nad zegarami ja umiescic,bylaby przy okazji chroniona przed owadami,kamieniami itp. tylko nie wiem czy nie beda za wielkie wibracje.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: toooomelo »

Jeśli "szyba" w motocyklu nie zniekształci i nie pogorszy nagrywanego materiału video, to czemu by nie.
Ale plastik w moto, to raczej nie szkło w aucie. Więc nie wiem jak to się nagra.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Bella
Posty: 334
Rejestracja: 24 września 2014, 23:57
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: Bella »

Ja montuje na przyssawke miedzy zegarami i zadnych wibracji nie ma, oczywiscie jezdze z szyba. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: toooomelo »

Bella pisze:Ja montuje na przyssawke miedzy zegarami i zadnych wibracji nie ma, oczywiscie jezdze z szyba. Pozdrawiam.
Możesz pokazać efekt końcowy, czyli film?
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Zadzior92
Posty: 19
Rejestracja: 26 grudnia 2017, 09:59
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Warszawa/ Biała Podlaska
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: Zadzior92 »

Bella pisze:Ja montuje na przyssawke miedzy zegarami i zadnych wibracji nie ma, oczywiscie jezdze z szyba. Pozdrawiam.
Możesz podrzucić foto jak wygląda taki montaż i info jaki masz rodzaj kamery? Też chcę wpiąć na kierownicę kamerkę ale obawiam się braku stabilizacji obrazu
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain."
Roy Batty
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: Top Gun »

Zadzior92 pisze:
Bella pisze:Ja montuje na przyssawke miedzy zegarami i zadnych wibracji nie ma, oczywiscie jezdze z szyba. Pozdrawiam.
Możesz podrzucić foto jak wygląda taki montaż i info jaki masz rodzaj kamery? Też chcę wpiąć na kierownicę kamerkę ale obawiam się braku stabilizacji obrazu
Prży montaźu kamery trzeba bardzo uwaźać :wink: na zmianę środka ciężkości motocykla :nazdrowie:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Zadzior92
Posty: 19
Rejestracja: 26 grudnia 2017, 09:59
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Warszawa/ Biała Podlaska
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: Zadzior92 »

Top Gun pisze:
Zadzior92 pisze:
Bella pisze:Ja montuje na przyssawke miedzy zegarami i zadnych wibracji nie ma, oczywiscie jezdze z szyba. Pozdrawiam.
Możesz podrzucić foto jak wygląda taki montaż i info jaki masz rodzaj kamery? Też chcę wpiąć na kierownicę kamerkę ale obawiam się braku stabilizacji obrazu
Prży montaźu kamery trzeba bardzo uwaźać :wink: na zmianę środka ciężkości motocykla :nazdrowie:
Ha! Lepiej montowac na turystyku? :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain."
Roy Batty
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: Top Gun »

Zadzior92 pisze:
Top Gun pisze:
Zadzior92 pisze:
Możesz podrzucić foto jak wygląda taki montaż i info jaki masz rodzaj kamery? Też chcę wpiąć na kierownicę kamerkę ale obawiam się braku stabilizacji obrazu
Prży montaźu kamery trzeba bardzo uwaźać :wink: na zmianę środka ciężkości motocykla :nazdrowie:
Ha! Lepiej montowac na turystyku? :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
A tak na serio lepiej będzie przed szybą :motorcycle: szyba moźe być porysowana , brudna itp :nazdrowie: I co wtedy z jakością :cry:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: _CioneK_70 »

A nie lepiej zaopatrzyć się w kamerkę sportowa? Ma zabezpieczenie przed czynnikami zewnetrznymi które na pewną wpłyną na jakoś kamery przeznaczonej do pracy wewnątrz,.....
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: Top Gun »

_CioneK_70 pisze:A nie lepiej zaopatrzyć się w kamerkę sportowa? Ma zabezpieczenie przed czynnikami zewnetrznymi które na pewną wpłyną na jakoś kamery przeznaczonej do pracy wewnątrz,.....
Lepiej, ale dlaczego nie spróbować :nazdrowie:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
kamyk2351
Posty: 310
Rejestracja: 12 lutego 2015, 19:27
Motocykl: Yamaszka
Lokalizacja: południowy wschód
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: kamyk2351 »

_CioneK_70 pisze:A nie lepiej zaopatrzyć się w kamerkę sportowa? Ma zabezpieczenie przed czynnikami zewnetrznymi..
Taaaa. zwłaszcza robactwo....
osman1971
Posty: 312
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: osman1971 »

pewnie że lepiej mieć kamerkę sportową,tylko ja nie mam zamiaru kupowac drugiej,a raczej wykorzystać dodatkowe mocowanie które było w kamerce samochodowej (na 2 auta),przełożenie to moment. Jakis pomysł mam,a jak będzie zobaczymy na wiosnę.
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: _CioneK_70 »

osman1971 pisze:pewnie że lepiej mieć kamerkę sportową,tylko ja nie mam zamiaru kupowac drugiej,a raczej wykorzystać dodatkowe mocowanie które było w kamerce samochodowej (na 2 auta),przełożenie to moment. Jakis pomysł mam,a jak będzie zobaczymy na wiosnę.
Widzisz ja poszedłem druga strona. Zakupiłem kamerkę sportowa z możliwością używania jak rejestrator drogi. Szybkie przełożenie i mam i tu i tu.....
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Bella
Posty: 334
Rejestracja: 24 września 2014, 23:57
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: Bella »

Niestety nie moge pokazac nagrania ani montazu kamery, bo pracuje za granica, a motocykl i kamere mam w Polsce. Film rowniez bardzo slabo przegral mi sie na komputer. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: toooomelo »

Bella pisze:Film rowniez bardzo slabo przegral mi sie na komputer
Jak to film "słabo przegrał się na komputer"?
To nie VHS. Jak się nagrało, tak się "przegrało".
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: alonso »

Ja montuje samochodową xblitz night na szybie moto.Drgania są bo koło nie wyważone,ale w filmach z auta też YT twierdzi ze wykrywa drgania.Grunt to rejestrowanie. https://www.youtube.com/watch?v=jausHJrJOI0
osman1971
Posty: 312
Rejestracja: 26 października 2013, 16:26
Motocykl: Była 535 jest 750
Lokalizacja: Chorzów
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Kamerka samochodowa

Post autor: osman1971 »

No wlasnie! Tez tak zrobie,dla mnie Twoje nagranie jest wystarczajace,super!
ODPOWIEDZ