Szyba owiewka

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
mhonzik
Posty: 19
Rejestracja: 20 lipca 2017, 21:54
Motocykl: Virago
Status: Offline

Szyba owiewka

Post autor: mhonzik »

Koledzy i koleżanki proszę o podpowiedź co do szyby. Zacząłem jeździć od tego sezonu i przyznam szczerze, że pęd powietrza powyżej 80km/h nie sprawia jazdy przyjemnej. Zastanawiam się nad szybą. Czy dużo pomoże, jaką dobrać, jak wygląda oryginalna do 535? Coś ktoś?
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Szyba owiewka

Post autor: Darek Adamczewski »

No rzeczywiście, jeśli nie liczyć niektórych kamikadze, jazda bez owiewki nie należy do przyjemności.
W mojej XV 1100 miałem oryginał od poprzedniego właściciela, ale ją trochę "zdefasonowałem" w małej wywrotce i kupiłem dość często wykorzystywaną uniwersalkę dostępną za ok. 250 zł na Alle... coś tam. Sposób mocowania pozwala dopasować do prawie każdej kierownicy. Na mój gust trochę za duża, ale nie chce mi się przycinać. Do ok. 120-130 daje się wytrzymać, a szybciej po co?
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
gazownik
Posty: 422
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 22:06
Motocykl: FJR1300, SHL M11 61r
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:
Status: Offline

Re: Szyba owiewka

Post autor: gazownik »

Zjeżdżałem z szybą przez jeden sezon (kupiona na forum, bardzo fajnie zrobiona). Faktycznie hałas mniejszy i trochę mniej wiało, ale tak mi wizualnie nie pasowała do maszyny, że, że ją odsprzedałem też tu na forum ;).
Odnośnie hałasu to sprawę ogarniają zje...cie stopery (tylko nie takie marketowe za parę PLN).
Awatar użytkownika
mirasviragos
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2016, 20:49
Motocykl: VIRAGO 1100
Lokalizacja: Nowa Dęba
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Szyba owiewka

Post autor: mirasviragos »

Mam pytanie do wszystkich,którzy stosują półśrodki,zamiast założyć szybę i rozkoszować się podróżą w przedziale 100-120km/h,bez telepania głową i łapania powietrza jak ryba...
Po co?
Ktoś dawno temu wymyślił szyby i owiewki dla komfortu podróżowania,więc dla czego się męczyć bez nich???
Skąd bierze się przekonanie,że chopper ma być surowy,goły?
Born to be free
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: Szyba owiewka

Post autor: Wesoly »

mirasviragos pisze: Ktoś dawno temu wymyślił szyby i owiewki dla komfortu podróżowania,więc dla czego się męczyć bez nich???
Skąd bierze się przekonanie,że chopper ma być surowy,goły?
Z dobrego gustu :wink: Ale, że o gustach się nie dyskutuje to wrzuce coś dla kontrastu.
Bo przecież można i tak...
Obrazek
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Szyba owiewka

Post autor: tylust »

mirasviragos pisze:...Skąd bierze się przekonanie,że chopper ma być surowy,goły?
może stąd, że określenie "chopper" stąd się właśnie wywodzi - cytując Wikipedię "Chopper narodził się pod koniec lat 50. w Stanach Zjednoczonych, gdy motocykliści jeżdżący na ciężkich Harleyach wpadli na pomysł "odchudzenia" swoich jednośladów, celem zwiększenia ich osiągów (nazwa "Chopper" pochodzi od czasownika "to chop" – siekać, odcinać)"..... innymi słowy pozbywać się zbędnego wyposażenia.

Dodawanie elementów do motocykla jest jakby nie patrzeć działaniem dokładnie odwrotnym.

Nie mam nic przeciwko szybom. Co kto lubi. Sam zainwestowałem w bardzo delikatna owiewkę. Natomiast nie mówmy, że moto objuczone czym się da to jest "choopper" w pełnym tego słowa znaczeniu.
Tomek
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Szyba owiewka

Post autor: Darek Adamczewski »

No fakt, fotka Wesołego wygląda co najmniej "wesoło"! Zgadzam się natomiast z opinią, że jeśli można lepiej i wygodniej, to po co się męczyć. Wszak jeździmy swoimi maszynkami dla przyjemności, a nie za karę. Co do etymologii słowa "chopper" to całkowita prawda, tylko gdyby ortodoksyjnie się tego trzymać, to powinniśmy wyrzucić z naszym motorów wszelkie dodatki typu gmole, sakwy, kufry, krawaty, piórniki itp. W ten sposób zrobimy coś a'la "bober". Jeśli ktoś lubi, jego sprawa - wygląda fajnie. De gustibus non est disputandum. Ja po niegroźnej glebie sprzed 3 lat, chwilkę jeździłem bez szyby. Huczy i łbem telepie. Założyłem 2 inne kaski - to samo. Dlatego kupiłem co znalazłem, założyłem i cieszę się z w miarę przyjemnej jazdy.
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Szyba owiewka

Post autor: Top Gun »

tylust pisze:
mirasviragos pisze:...Skąd bierze się przekonanie,że chopper ma być surowy,goły?
Wzięło się z przekonania że ,,prwadziwy meżczyzna,, na spotkanie do rynku i z powrotem jedzie bez owiewek lub Adventure,, :wink:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Szyba owiewka

Post autor: tylust »

Myślę, że trzeba raczej się samemu przed sobą przyznać, że nie ma czegoś takiego jak motocykl uniwersalny. Są sprzęty dedykowane do jazdy po mieście, do sportu, off roadu czy do turystki. Jak się chce z moto zrobić maszynę do wszystkiego to niestety trzeba się godzić na półśrodki, kompromisy oraz ryzyko przerobienia finalnie sprzętu w coś.... dziwnego :P . Myślę, że gdyby życie moje polegało na jeżdżeniu ze zlotu na zlot i wielkiej turystyki to raczej w turystyka bym zainwestował i cieszył się grzaną kanapą, manetkami, regulowana szybą, bezpiecznym miejscem na rozsądna ilość bagażu a może i dobrym sprzętem hifi :wink: lał bym wtedy na wiatr i deszcz, ale skoro latam głównie w koło komina, a od czasu do czasu się trafi traska 100-200km to bez szyby przeżyję choć na ekspresówce przy 140 łeb chce urwać i łapy bolą od ściskania steru bo człowieka zwiewa z kanapy :mrgreen:

Kończąc, jak kogoś brak szyby w Virago uwiera to koniecznie musi ją założyć i cieszyć się jazdą. W pełni taki pomysł popieram i nawet nie silę się na wskazywanie, która szyba będzie lepsza, a która gorsza, która będzie lepiej, a która gorzej pasowała. Często ta "dedykowana" wygląda i sprawdza się gorzej jak pierwsza lepsza za parę złotych.
Tomek
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Szyba owiewka

Post autor: Top Gun »

tylust pisze:Myślę, że trzeba raczej się samemu przed sobą przyznać, że nie ma czegoś takiego jak motocykl uniwersalny. Są sprzęty dedykowane do jazdy po mieście, do sportu, off roadu czy do turystki. Jak się chce z moto zrobić maszynę do wszystkiego to niestety trzeba się godzić na półśrodki, kompromisy oraz ryzyko przerobienia finalnie sprzętu w coś.... dziwnego :P . Myślę, że gdyby życie moje polegało na jeżdżeniu ze zlotu na zlot i wielkiej turystyki to raczej w turystyka bym zainwestował i cieszył się grzaną kanapą, manetkami, regulowana szybą, bezpiecznym miejscem na rozsądna ilość bagażu a może i dobrym sprzętem hifi :wink: lał bym wtedy na wiatr i deszcz, ale skoro latam głównie w koło komina, a od czasu do czasu się trafi traska 100-200km to bez szyby przeżyję choć na ekspresówce przy 140 łeb chce urwać i łapy bolą od ściskania steru bo człowieka zwiewa z kanapy :mrgreen:

Kończąc, jak kogoś brak szyby w Virago uwiera to koniecznie musi ją założyć i cieszyć się jazdą. W pełni taki pomysł popieram i nawet nie silę się na wskazywanie, która szyba będzie lepsza, a która gorsza, która będzie lepiej, a która gorzej pasowała. Często ta "dedykowana" wygląda i sprawdza się gorzej jak pierwsza lepsza za parę złotych.
I to jest właściwe podejście do tematu :bravo:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
mirasviragos
Posty: 821
Rejestracja: 19 maja 2016, 20:49
Motocykl: VIRAGO 1100
Lokalizacja: Nowa Dęba
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Szyba owiewka

Post autor: mirasviragos »

Dobrze prawicie...
Ja jestem za szybą,komfortem podróżowania. Osobiście mam małą szybę MRA,która jest ustawiona pod dużym kątem.Po ściągnięciu plastikowego "rantu",po umyciu jest prawie niewidoczna,zwłaszcza z daleka,więc nie psuje zbytnio stylu,a daje radę bardzo dobrze,na tyle,że jak się z kimś przesiadam,to ludzie z cruiserów,którzy mają wielkie szyby są w szoku,że taka szybka robi taką robotę.
Pozdrawiam wszystkich "bezszybowców" i "szybowców" :D
Jeździjta bezpiecznie i nie dajta się zabić :!:
Born to be free
Awatar użytkownika
Snake
Posty: 970
Rejestracja: 30 sierpnia 2016, 14:15
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Szyba owiewka

Post autor: Snake »

tylust pisze:Myślę, że trzeba raczej się samemu przed sobą przyznać, że nie ma czegoś takiego jak motocykl uniwersalny. Są sprzęty dedykowane do jazdy po mieście, do sportu, off roadu czy do turystki. Jak się chce z moto zrobić maszynę do wszystkiego to niestety trzeba się godzić na półśrodki, kompromisy oraz ryzyko przerobienia finalnie sprzętu w coś.... dziwnego :P . Myślę, że gdyby życie moje polegało na jeżdżeniu ze zlotu na zlot i wielkiej turystyki to raczej w turystyka bym zainwestował i cieszył się grzaną kanapą, manetkami, regulowana szybą, bezpiecznym miejscem na rozsądna ilość bagażu a może i dobrym sprzętem hifi :wink: lał bym wtedy na wiatr i deszcz, ale skoro latam głównie w koło komina, a od czasu do czasu się trafi traska 100-200km to bez szyby przeżyję choć na ekspresówce przy 140 łeb chce urwać i łapy bolą od ściskania steru bo człowieka zwiewa z kanapy :mrgreen:

Kończąc, jak kogoś brak szyby w Virago uwiera to koniecznie musi ją założyć i cieszyć się jazdą. W pełni taki pomysł popieram i nawet nie silę się na wskazywanie, która szyba będzie lepsza, a która gorsza, która będzie lepiej, a która gorzej pasowała. Często ta "dedykowana" wygląda i sprawdza się gorzej jak pierwsza lepsza za parę złotych.
AMEN
5000 Kilometrów -> 2 Ludzi -> 2 Motocykle -> 1 Cel
gazownik
Posty: 422
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 22:06
Motocykl: FJR1300, SHL M11 61r
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:
Status: Offline

Re: Szyba owiewka

Post autor: gazownik »

tylust pisze: ale skoro latam głównie w koło komina, a od czasu do czasu się trafi traska 100-200km to bez szyby przeżyję choć na ekspresówce przy 140 łeb chce urwać i łapy bolą od ściskania steru bo człowieka zwiewa z kanapy :mrgreen:
Mam podobnie dlatego ta szyba nie jest mi do niczego potrzebna :) a ekspresówki omijam :motorcycle:. Tak delikatnie chodzi mi po głowie aby kupić jakieś cuś, (chociaż mi się nie podoba) na przód przed wyjazdem do Rumuni, ale z drugiej strony jak będziemy jechać z kolegami bocznymi drogami (bo to dla nas będzie esencja tej podróży), to nie za bardzo widzę potrzebę przy prędkościach rzędu do 90km/h...
Fakt faktem, każdy ma prawo do swojego widzi mi się, do swojej wygody, i swoich poglądów ;)
Szerokości.
ODPOWIEDZ