Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Post autor: Marek. »

Witam

Jak w temacie, szukam jakichś dobrych okularów przeciw słonecznych z wkładką na korekcyjne.
Na rower mam Arctica S70 i szału nie ma.

Na motor znalazłem:
BOBSTER okulary SPEKTRAX
Obrazek
http://www.militaria.banzaj.pl/Bobster- ... klepy.html
A u Chińczyków:
Daisy C6
Obrazek
https://pl.aliexpress.com/item/Daisy-C6 ... Title=true

BOBSTER SPEKTRAX są droższe ale powinny być trwalsze bo wkładka korekcyjna jest chyba z metalu a wymiana przednich szkieł jest dość prosta.
https://www.youtube.com/watch?v=VHxdH6-57Po

Chińskie natomiast są znacznie tańsze. Niestety nie mam pomysłu jak szukać na aliexpresie czy ebayu by odfiltrować polaryzacyjne z wkładką od tych bez. Za słaby angielski :oops: a oni też się jakoś tym nie chwalą, więc jest trudniej znaleźć

Jak by Ktoś miała jakieś ciekawe propozycje proszę o nazwę lub link, interesuje mnie zakup zarówno na ebay, aliexpress, inne jak i w pl.

Interesują mnie okulary które wyglądają na człowieku w miarę normalnie poza motorem, to znaczy bym na przerwy na kawę czy posiłek nie musiał ich zdejmować.

:motorcycle:
Awatar użytkownika
jarodex
Posty: 819
Rejestracja: 11 marca 2018, 21:30
Motocykl: XV1100'97
Lokalizacja: ZS
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Post autor: jarodex »

Mam te..." Daisy" i są jak na razie oki...
Świeć pomimo wszystko,
i bierz przykład ze słońca -
ma w d***e, czy kogoś razi!!


:chopper: .... i wwwrrrrummmmm....... :bravo:

Moja baza wiedzy o VIRAGO - Tu sobie kliknij :lol: ...i podziękuj.... :drunksmile:
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Post autor: Marek. »

@jarodex
Jak widzę wkładka jest wymienialna i w razie czego można ja przełożyć do drugiego egzemplarza, Czy sprawiają one chociaż wrażenie solidnych?
Obrazek
:idea:
I po co są te drugie nauszniki widoczne na foto :?:
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Post autor: Top Gun »

marpak pisze: 18 listopada 2018, 22:25 @jarodex
Jak widzę wkładka jest wymienialna i w razie czego można ja przełożyć do drugiego egzemplarza, Czy sprawiają one chociaż wrażenie solidnych?
Obrazek
:idea:
I po co są te drugie nauszniki widoczne na foto :?:
Jak Widzisz za słabo :D to Zakładasz drugie nauszniki, i powinno być lepiej :wink:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Post autor: Marek. »

Top Gun pisze: 20 listopada 2018, 12:28

Jak Widzisz za słabo :D to Zakładasz drugie nauszniki, i powinno być lepiej :wink:
To by mi się przydało ale do lepszego słyszenia :lol: , bo dziś nie dość że w mono to jeszcze coraz gorzej :cool: a by nie bylo za dobrze to jeszcze mega szum :roll:
PS
Dla kupujących te okulary, są dwie wersje, jedne z polaryzacyjnymi szkłami i drugie ze zwykłymi przeciwsłonecznymi.
:motorcycle:
Awatar użytkownika
jarodex
Posty: 819
Rejestracja: 11 marca 2018, 21:30
Motocykl: XV1100'97
Lokalizacja: ZS
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Post autor: jarodex »

marpak pisze: 18 listopada 2018, 22:25 @jarodex
Jak widzę wkładka jest.....
Witaj, sorki ale troszkę zaniemogłem.... widać starość i byle zmiana pogody i coś się przypałętało :frustrated:

Co do okularów ja mam troszkę inną wersję, szkła mam już we własnych ramkach i wymieniam je na wcisk do
głównej a nie mam też dodatkowych "nauszników" - nie wiem jak je nazwać. Jest tylko pasek na rzepa...
W komplecie jest zestaw 4ch szkieł:
* polyzacyjne
* UVA/UVB (UV-400)
* Nocne (żółte)
* Przeciwodblaskowe (po deszczu)
Dobrze przylegają ( zależy oczywista od kształtu czachy :mrgreen: ). No i faktycznie fajnie się w nich jeździ...
A cena o ile się nie mylę to coś około 130pln (sierpień'18).
disy_set.png
disy_set.png (221.84 KiB) Przejrzano 1562 razy
PS. Jedna wada to niestety nie pasują jeśli ktoś musi nosić szkła korekcyjne....
ale soczewki uratują zapewne tą sytuację....

Pozdrawiam. j.
Świeć pomimo wszystko,
i bierz przykład ze słońca -
ma w d***e, czy kogoś razi!!


:chopper: .... i wwwrrrrummmmm....... :bravo:

Moja baza wiedzy o VIRAGO - Tu sobie kliknij :lol: ...i podziękuj.... :drunksmile:
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Post autor: Marek. »

Ja muszę mieć z korekcyjnymi, bez nich bym mógł wsiąść na motor z drugiej strony :P Zamówię te o których pisałem, jutro BF to może jeszcze taniej będzie.
W sumie to nie mam wyboru, bo nic innego nie znalazłem, są jakieś wkładki uniwersalne do gogli ale nie za bardzo mi się takie rozwiązanie podoba a i trochę niebezpiecznie wyglądają.
:motorcycle:
Awatar użytkownika
jarodex
Posty: 819
Rejestracja: 11 marca 2018, 21:30
Motocykl: XV1100'97
Lokalizacja: ZS
Wiek: 61
Kontakt:
Status: Offline

Re: Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Post autor: jarodex »

No to klops.... Wiadomo że jakieś tam uniwersalne nie zawsze będą idealne, coś za coś więc trzeba rozważyć za i przeciw.
Ważne żeby moto na tym nie ucierpiało....
:motorcycle:
Świeć pomimo wszystko,
i bierz przykład ze słońca -
ma w d***e, czy kogoś razi!!


:chopper: .... i wwwrrrrummmmm....... :bravo:

Moja baza wiedzy o VIRAGO - Tu sobie kliknij :lol: ...i podziękuj.... :drunksmile:
Awatar użytkownika
dzezu
Posty: 115
Rejestracja: 14 marca 2011, 15:23
Motocykl: Suzuki DL650 V-Strom
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 32
Kontakt:
Status: Offline

Re: Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Post autor: dzezu »

A myślałeś o takich z nakładką przeciwsłoneczną na magnes. Np. Takich http://solano-eyewear.com/pl/oprawy/cl90050.html
W ofercie mają wiele modeli, sam je stosuje na codzień i dla mnie są bardzo wygodne.
XV250 -> XV1000 -> DL650

cruiser3miasto.pl
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Post autor: Marek. »

dzezu pisze: 29 listopada 2018, 15:03 A myślałeś o takich z nakładką przeciwsłoneczną na magnes. Np. Takich http://solano-eyewear.com/pl/oprawy/cl90050.html
W ofercie mają wiele modeli, sam je stosuje na co dzień i dla mnie są bardzo wygodne.
Okulary już zamówiłem ( dwie pary na wszelki wypadek) :P
Nakładki mam, ale tego typu i podobne (mam różne), ale one nie do konca zdają egzamin.
Obrazek

Nie wiem jak jest w dużych okularach (korekcyjnych czy przeciwsłonecznych), ja mam małe, wąskie i jak muszę podnieść szybę i tak chwilę pojechać to mam wrażenie że większość much z okolicy są w moich oczach :lol:
Rowerowe które posiadam mają zaokrąglony profil i żadnych much w oczach nie mam, podobnie jak te motocyklowe

No ale Twoja propozycja jest ciekawa do "cywilnych" okularów, niewiele na ich temat znalazłem.
One są jako całość, czyli korekcyjne plus dedykowana ramka z przeciwsłonecznymi?
Awatar użytkownika
dzezu
Posty: 115
Rejestracja: 14 marca 2011, 15:23
Motocykl: Suzuki DL650 V-Strom
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 32
Kontakt:
Status: Offline

Re: Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Post autor: dzezu »

Zwykłe korekcyjne plus nakładka przeciwsłoneczna doczepiana na magnesy. Dodam jeszcze że okulary z tej firmy co podałem są bardzo lekkie i elastyczne.
Tu masz więcej zdjęć (ostatnie 4) http://nordoptyk.pl/galeria/
XV250 -> XV1000 -> DL650

cruiser3miasto.pl
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Okulary polaryzacyjne z wkładka na korekcyjne

Post autor: Marek. »

Okulary Daisy C6, właśnie dotarły :D .
Wyglądają dość solidnie, dodatkowe nakładki do nauszników o które pytałem nic nie podtrzymują, więc można je ściągnąć ale z racji tego że są gumowe mogą nieco poprawić komfort noszenia :lol: .
Do wad zaliczam zbyt małe ramki na szkła korekcyjne z jednej strony będzie to widoczne dla innych, co nieco psuje ich wygląd ale co ważniejsze, by się upewnić że nic nie jedzie będę musiał bardziej się obracać, co jest moim zdaniem lekkim nieporozumieniem w okularach, było nie było dla rowerzystów/motocyklistów.
Przypuszczam że ta cecha konstrukcyjna potrzebna jest do tego, by oprawki w tym miejscu były miękkie, by można było wyciągnąć wkładkę.
Podejrzewam, że jest to do ogarnięcia dla mistrza-optyka (szkła mocowane tylko w części ramki na np. kleju) ale tym się będę martwił później o ile w ogóle będę rozważał taką modyfikacje.
Ogólnie nie jest źle, a jak za taką kasę wręcz bardzo dobrze.
:motorcycle:
ODPOWIEDZ