"łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

"łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: Marek. »

Witam
Po przygodzie znajomego, kapeć w Bieszczadach pomyślałem że może by się jakoś zabezpieczyć. W internetach można znaleźć coś takiego jak "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu" np.K2 TIRE DOKTOR
Ktoś używał?
:motorcycle:
maxiiii
Posty: 114
Rejestracja: 07 października 2018, 21:24
Motocykl: java175,java350, 535
Wiek: 15
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: maxiiii »

.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2020, 08:30 przez maxiiii, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: Marek. »

A co stosowałeś i w czym (dętkowa czy bezdętkowa), pytanie może i głupie, bo sam nie zabardzo widzę problem (no może talk w dętce) ale tu https://forum.motocyklistow.pl/topic/13 ... -w-sprayu/ wyczytałem że: "Łatka do opon nadaje się tylko i wyłącznie do opon bezdętkowych.Przy dętce nic nie zrobisz.Musisz ją wyjąć i załatać." no chyba że gostek pisze o kołkach?
Producenci też piszą o bezdętkowych: https://www.motochemia.pl/autoland-spra ... -6179.html być może to zwyczajne przeoczenie marketingowca ale wolę się upewnić by nie wozić czegoś co nie będzie działać. :rock:
Ostatnio zmieniony 25 lipca 2019, 23:55 przez Marek., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: alonso »

Na detkach nie działa zdecydowanie.30 zł w błoto.Teraz taniej wychodzi autocaso i o tym pomyśl.W wersji taniej,jakies holowanie do najbliższego warsztatu.
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: KoSS »

Do bezdętkowych lepiej kupić zestaw naprawczy z kółkiem i nabojami CO2. Tylko pamiętaj że przed pompowaniem owin dookoła oponę o ściągnij paskiem lub sznurkiem tak żeby boki się uszczelniły o felgę bo inaczej tylko gaz wypuścisz.
Alonso chyba mówi o assistance nie autocasco ja mam wykupione na całą UE w PZU koszt około 60 zł ful opcja.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
Pawlas
Posty: 204
Rejestracja: 03 lutego 2010, 16:35
Motocykl: XV1100/Tiger 900
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 54
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: Pawlas »

Potwierdzam słowa KoSSa - miałem przygodę z tylną oponą i sam "spray" nic nie dał - dziursko było takie, że tylko kołkowanie mogło coś pomóc ale wtedy jeszcze nie woziłem zestawu kołkowego ze sobą.
Teraz jest na pasek i szelki bo i kołki z CO2 i spray do uszczelniania :-)
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: Wesoly »

KoSS pisze: 26 lipca 2019, 07:43 .... ja mam wykupione na całą UE w PZU koszt około 60 zł ful opcja.
Nie ma na motocykl takiej opcji w PZU, chyba,że masz wykupione AC, wtedy są jakieś lepsze oferty.
Przy opłacaniu samej składki OC, limit kilowetrów wynosi 150 km, od miejsca zamieszkania i kosztuje 150 zł na rok, bez minimalnej odległości od miejsca zamieszkania. Trochę tańsza wersja, od 10 km od domu kosztuje coś koło 120 zł. na rok.
Chyba,że przez ostatnie pół roku się coś zmieniło, w co osobiście wątpię.
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2019, 12:21 przez Wesoly, łącznie zmieniany 1 raz.
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: Marek. »

W moim wypadku kołkowanie odpada. No nic, swoją drogą ciekawe dlaczego te spraye nie działają w dętkach?

Edit
Wychodzi na to że jest do dętkowych ale nie wiem czy działa Motul P3 Tyre Repair :
https://oil-land.pl/pl/p/Motul-P3-Tyre-Repair/434

W pdf piszą że się nada :cool:
http://grålleprodukter.se/shop/ws51/403 ... 3__GB_.pdf
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3020
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: Baca »

Właśnie zamówiłem ten preparat,zobaczymy jak to wyjdzie w pratkyce ( oby się nigdy nie przydał)!!! :D :D :D
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: KoSS »

Wesoly pisze: 26 lipca 2019, 12:17
KoSS pisze: 26 lipca 2019, 07:43 .... ja mam wykupione na całą UE w PZU koszt około 60 zł ful opcja.
Nie ma na motocykl takiej opcji w PZU, chyba,że masz wykupione AC, wtedy są jakieś lepsze oferty.
Przy opłacaniu samej składki OC, limit kilometrów wynosi 150 km, od miejsca zamieszkania i kosztuje 150 zł na rok, bez minimalnej odległości od miejsca zamieszkania. Trochę tańsza wersja, od 10 km od domu kosztuje coś koło 120 zł. na rok.
Chyba,że przez ostatnie pół roku się coś zmieniło, w co osobiście wątpię.
Jest w opcji przez telefon. Chciałem taką opcję kupić bezpośrednio w oddziale PZU tam się nie dało potem i przedstawiciela dopiero telefonicznie i zapłaciłem 133zł. Kiedyś miałem wykupione samo assistance na Europę w PEZETMOT jak jechałem do Chorwacji. a 150 km wystarczy na dowiezienie do wulkanizatora, poza tym mam w kufrze kołki z nabojami CO2 używałem tego w samochodzie i działają nawet w samochodzie.
taki jak tu https://allegro.pl/oferta/szybka-napraw ... yDDRroU8UE
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
Wesoly
Posty: 1660
Rejestracja: 20 lutego 2011, 11:14
Motocykl: H-D
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: Wesoly »

W PZMot zgadza się, jeżeli jest się członkiem jest taka możliwość.
Co do PZU sprawdzę to przy zawieraniu składki na następny rok, co nastąpi już w październiku. Ale wierzyć mi się nie chce, że jest taka możliwośc.
KoSS rozumiem, że AC na motocykl nie opłacasz, jest to opcja powiązana z samym OC ?
535-> 1100-> FAT BOB-> SPORT GLIDE
Awatar użytkownika
piotrekk78
Posty: 344
Rejestracja: 20 czerwca 2020, 13:59
Motocykl: XV 1700 Road Star
Lokalizacja: woj. łódzkie
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: piotrekk78 »

Odświeżę wątek i zapytam.
Co lepiej kupić i wozić w schowku? Łatkę w spreyu czy jakieś kołki do wulkanizowania od zewnątrz? Do tych kołków potrzeba jest jeszcze jakaś pompka, kompresor czy w komplecie jest coś do pompowania koła po wsadzeniu tego kołka? A może tzw. sznur będzie lepszy?
ogólnie to chciałbym mieć coś co doraźnie naprawi mi kapcia i pozwoli dojechać do domu...
Co polecacie i czy jakaś konkretna marka czy bez znaczenia?
Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd 🤘
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: Blunio »

piotrekk78 pisze: 10 września 2020, 10:26 Odświeżę wątek i zapytam.
Co lepiej kupić i wozić w schowku? Łatkę w spreyu czy jakieś kołki do wulkanizowania od zewnątrz? Do tych kołków potrzeba jest jeszcze jakaś pompka, kompresor czy w komplecie jest coś do pompowania koła po wsadzeniu tego kołka? A może tzw. sznur będzie lepszy?
ogólnie to chciałbym mieć coś co doraźnie naprawi mi kapcia i pozwoli dojechać do domu...
Co polecacie i czy jakaś konkretna marka czy bez znaczenia?
Opony masz bezdętkowe ?
Kołki jak się orientuje stosuje się po zdjęciu opony, od środka. Sznur za to można zaaplikować szydlem od zewnątrz. Jeżeli już trzeba stosować te środki to i należy napompować koło. Ja do tego celu miałem eletryczną pompkę niewiele większą od dwóch paczek papierosów, tak że mieściła się pod siedzeniem. Ale to już w Suzuki DL, bo wcześniej w Virażce miałem koła z dętkami.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: MarcinS »

Ja jestem prymitywny prymityw i w piórniku wożę zestaw do klejenia dętek, łyżki i małą ręczną pompkę. :lol2:
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
piotrekk78
Posty: 344
Rejestracja: 20 czerwca 2020, 13:59
Motocykl: XV 1700 Road Star
Lokalizacja: woj. łódzkie
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: piotrekk78 »

Zarówno na oponach jak i na felgach mam napis TUBELESS
Więc bezdętkowe.
Rozmawiałem dziś z wulkanizatorem i powiedział, że ta pianka do pompowania w spraju to najgorsze gówno. Wiec chyba kupię sobie te sznury i szydło.
Mieć gdzieś jakiś własny ląd, choćby o te dziesięć godzin stąd 🤘
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: Blunio »

MarcinS pisze: 10 września 2020, 20:21 Ja jestem prymitywny prymityw i w piórniku wożę zestaw do klejenia dętek, łyżki i małą ręczną pompkę. :lol2:
Klucze do kół wozisz również ? Bo w zestawie fabrycznym chyba nie przewidzieli. Z tym, że praca łyżkami to mały hardcor. Próbowałem kiedyś samemu zmienić opony, spokojnie, na własnym podwórku. Motocykl podwiesiłem na huśtawce :)
Przednie koło jeszcze jakoś poszło, ale tył ... wymiękłem. Nie chciałem łyżkami poharatać chromowanej felgi i w końcu koła zawiozłem do zakładu, bo przód tak jakoś krzywo opona siedziała na feldze.
Wniosek: lekko nie jest :pomocy:
:kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: 2007XV1700 »

Pianka w sprayu do doraźnej naprawy opony (dojazd do wulkanizatora) to najwygodniejsza opcja. Firma Holts robi takie spraye i są one bezpieczne dla wulkanizatorów. Łatwo się zmywają i co sprawdzone wulkanizator nie płacze jak widzi puszkę Holts'a.
Inne spraye słyszałem że rzeczywiście robią gnój na feldze.
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
MarcinS
Posty: 655
Rejestracja: 03 grudnia 2017, 19:07
Motocykl: Virago XV535 2YL '93
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Wiek: 41
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: MarcinS »

Blunio pisze: 10 września 2020, 20:33 Klucze do kół wozisz również ? Bo w zestawie fabrycznym chyba nie przewidzieli.
Dzisiaj sprawdzałem i w zestawie jest klucz 19, fabryczny Yamahy. Na nakrętkę osi koła pasuje, a to już dużo. :) To, że łatanie dętki w warunkach polowych to trudna sprawa zdaję sobie sprawę. Ale zawsze dla mnie to opcja lepsza niż nie mieć nic.
"When I'm walking a dark road
I am a man who walks alone"
Awatar użytkownika
R63
Posty: 124
Rejestracja: 27 lipca 2016, 15:13
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Kwidzyn GKW
Wiek: 60
Status: Offline

Re: "łatka w sprayu", "zapasowe w sprayu"

Post autor: R63 »

Niewielką ilość takiej pianki aplikuję (przez wentyl, po spuszczeniu powietrza) i problem ubytków powietrza z dętek znika.
ODPOWIEDZ