Ochraniacz na but

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Awatar użytkownika
Prince of Cats
Posty: 20
Rejestracja: 22 października 2019, 11:39
Motocykl: YAMAHA VIRAGO 125
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Ochraniacz na but

Post autor: Prince of Cats »

Cześć wszystkim,

głównie poruszam się po mieście (prędkości 0-60) i odległości z punktu A do B nie wynosi więcej niż 10 km, przez co nie potrzebuję typowo motocyklowych butów i używam zwykle buty typowo "codzienne". Niemniej przekładni zmiany biegów rysuje buty i myślę nad tego typu ochraniaczem butów:
Obrazek
I stąd moje pytanie, czy nie wiecie gdzie można takie coś zakupić?
Obrazek
Awatar użytkownika
Hessus
Posty: 355
Rejestracja: 22 października 2016, 19:59
Motocykl: XV 1100, DL650
Lokalizacja: Czę100chowa
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Hessus »

Też kiedyś myślałem, że do tego typu obuwia taki ochraniacz będzie OK (do pracy jeździłem często w pantoflach). Za kilka złociszy kupiłem na Aliexpress ściągany na gumki --->

Obrazek

Obrazek

Mocując jedynie poprzez wciągnięcie na buta bo nie chciało mi się przez sznurówkę przeciągać zgubiłem dziada na drugim wyjeździe :roll: Teraz po prostu jeżdżę w motocyklowym obuwiu a buty zmieniam w pracy na takie jakich wymaga sytuacja. Ogólnie nie polecam.
Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2987
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Top Gun »

Brak słów :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: skipbulba »

Top Gun pisze: 28 października 2019, 08:10 Brak słów :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Delikatnie mówiąc :)
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
PiotrL
Posty: 5
Rejestracja: 27 września 2019, 19:18
Motocykl: Virago 535 1992r
Lokalizacja: Kruszyn/dolnośląskie
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: PiotrL »

https://www.xlmoto.pl/ubrania-motocyklo ... lsrc=aw.ds
w chodzeniu sztywniejsza podeszwa - ale calodzienne noszenie/jeźdżenie - bezproblemowo
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2987
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Top Gun »

Hessus pisze: 26 października 2019, 17:26 Też kiedyś myślałem, że do tego typu obuwia taki ochraniacz będzie OK (do pracy jeździłem często w pantoflach). Za kilka złociszy kupiłem na Aliexpress ściągany na gumki --->

Obrazek

Obrazek

Mocując jedynie poprzez wciągnięcie na buta bo nie chciało mi się przez sznurówkę przeciągać zgubiłem dziada na drugim wyjeździe :roll: Teraz po prostu jeżdżę w motocyklowym obuwiu a buty zmieniam w pracy na takie jakich wymaga sytuacja. Ogólnie nie polecam.
Najbardziej roz...lił mnie :lol: napis Motorcycle Sport :motorcycle:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: skipbulba »

Za cholere nie rozumiem idei tego czegoś :) no chyba, że ktoś jezdzi w garniturze i lakierkach :D
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Hessus
Posty: 355
Rejestracja: 22 października 2016, 19:59
Motocykl: XV 1100, DL650
Lokalizacja: Czę100chowa
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Hessus »

Wiedziałem, że koleżeństwo będzie miało polewę z tematu no ale nic.
Początkowo faktycznie jeździłem do pracy w pantoflach bo w takim obuwiu poruszałem się później w robocie. Jednak zmieniłem swoje nawyki i teraz nawet te 4km do tyry jadę w motocyklowym obuwiu. Jak się dobrze rozejrzeć to na co dzień jednak widać jeźdźców w trampkach, adidasach czy krótkich gaciach więc to nie wyjątek.
Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Blunio »

Na zamszaku mam do dzisiaj odcisk gumowej nakladki dźwigni zmiany biegów. Sam pomysł nie jest zły, jednak jeszcze lepszym jest noszenie motocyklowego obuwia. :)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Prince of Cats
Posty: 20
Rejestracja: 22 października 2019, 11:39
Motocykl: YAMAHA VIRAGO 125
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Prince of Cats »

Okej, jeżeli nie "nakładka" na buty... to czy warto rozglądać się za stosunkowo niskimi trampkowatymi butami, czy lepiej doinwestować w coś bardziej kozako-podobnego?

Myślę nad czymś takim:
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?O ... ccm=KEL_PL
Obrazek
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2987
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Top Gun »

Prince of Cats pisze: 03 listopada 2019, 23:38 Okej, jeżeli nie "nakładka" na buty... to czy warto rozglądać się za stosunkowo niskimi trampkowatymi butami, czy lepiej doinwestować w coś bardziej kozako-podobnego?

Myślę nad czymś takim:
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?O ... ccm=KEL_PL
W takich to połowa w naszym mieście jeżdzi :bravo: Pod katedrę i do Rynku :lol:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
Jerzyk
Posty: 1080
Rejestracja: 16 września 2009, 20:58
Motocykl: XV750w sercu,VTX1300
Lokalizacja: Częstochowa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Jerzyk »

Prince of Cats pisze: 03 listopada 2019, 23:38 Okej, jeżeli nie "nakładka" na buty... to czy warto rozglądać się za stosunkowo niskimi trampkowatymi butami, czy lepiej doinwestować w coś bardziej kozako-podobnego?

Myślę nad czymś takim:
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?O ... ccm=KEL_PL
Każdy ma wybór w czym jeździ.
Każde tego typu "obuwie" jest odpowiednie do jazdy motocyklem. Nawet japonki...

... do pierwszej gleby.
Później buty motocyklowe mogą się już nie przydać.

Ale to nadal jest nasz wybór w czym jeździmy na zlot, a w czym do pracy.
Jak chcesz "doinwestować", to zainwestuj w plecak na buty na zmianę, a na motocykl siadaj jak motocyklista.
Piłkarze nie grają w klapkach, alpiniści nie wchodzą na szczyty w trampkach :rock: :mrgreen:
Strach to tylko myśl
"życie to nie zupa żeby później było drugie"
Awatar użytkownika
Baca
Posty: 3021
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, 09:36
Motocykl: 250-535-HD1600-GS750
Lokalizacja: Ujsoły - Tychy-Bieruń
Wiek: 67
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Baca »

A kup se cłece kiyrpce! bydzieś mioł do tońcynio, do chodzynio i do jezdzynio! Hej! Kruca fuks!!! :uklon:
Awatar użytkownika
Prince of Cats
Posty: 20
Rejestracja: 22 października 2019, 11:39
Motocykl: YAMAHA VIRAGO 125
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Prince of Cats »

Dzięki panowie!

Pochodziłem po sklepach, popytałem motocyklistów i gdy mówiłem czym jeżdzę wszyscy mówili jasno:
Po 1. Tylko i wyłącznie buty motocyklowe.
Po 2. To, że masz choppera/criusera to nie znaczy, że masz być komwbojem i jeździć w kozakach.

Kiedy pytałem "Dlaczego nie buty typowo pod choppera" wszyscy - nawet sprzedawcy - powtarzali krótko - albo wygląd, albo ochrona. A kozaki/mokasyny motocyklowe chronią tak, jak kask który kończy się przed uszami.

Mój wybór padł na SMX-5 ALPINESTARS.

Dzięki wam, bo bym kupił jakieś nakładki albo pseudo buty motocyklowe np. mokasyny typu "motocyklowego" i był mądry po złamaniu kostki, a tak jednak jakieś bezpieczeństwo sobie zapewniłem.

Najlepszy tekst jaki usłyszałem to:
Nakładka na buty chroni Cię jak skórzana kamizelka... przyda się tak samo... do niczego. hehe :D
Obrazek
bamil
Posty: 72
Rejestracja: 31 marca 2019, 19:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: bamil »

Ten model taki akurat mało choperowy. Ten slider i tak nie potrzebny na takim moto a moim zdaniem wygląda trochę dziwnie i nie pasuje. Bardziej pasują moim zdaniem takie buty motocyklowe bez tych sportowych akcentów.
Awatar użytkownika
Prince of Cats
Posty: 20
Rejestracja: 22 października 2019, 11:39
Motocykl: YAMAHA VIRAGO 125
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Prince of Cats »

bamil pisze: 10 listopada 2019, 19:13 Ten model taki akurat mało choperowy. Ten slider i tak nie potrzebny na takim moto a moim zdaniem wygląda trochę dziwnie i nie pasuje. Bardziej pasują moim zdaniem takie buty motocyklowe bez tych sportowych akcentów.
Racja, ale to był ostatni rozmiar tego modelu w sklepie, a do tego mało rozchytywany, bo dosyć duży, to z 600 złotych zeszli na 500 i dodali 1 litr 10w40 z Motula. Ponadto się naczytałem o tym modelu, że dobrze chroni kostkę i ma jakieś "dziwne" materiały zastosowane w podeszwie, że nie ślizgają się nawet na oleju... nie wiem, mam nadzieje, że nie będę potrzebował próbować :P
Obrazek
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: skipbulba »

No to napisze teraz przewrotnie :)
Mam ambiwalentne odczucia co do tych wszystkich "motocyklowych", "bezpiecznych" elemntów ubrania motocyklisty :) Na co dzień jeźdżę w zwykłych jeansach, latem w t=shircie i kamizelce, a z butów to najczęściej trekkingowe Zamberalny :)
W tym roku na 3 tygodniowy wyjazd do Bułgarii wziałem buty Sidi Canyon GTX i kurtkę Richa Phantom z membraną :) A co!! Wziałem, bo mam. I.... o ile kurtka miała wycieczkę 5 tys km w kufrze to na buty..., a w zasadzie na siebie byłem tak wk....ny, że głowa mała :) Grubo żałowałem, że nie wziałem zwykłych butów, bo w czerwcowych upałach myśłałem, że odkorkuje ja i moje stopy :) całą trasę zrobiłem w t-shircie, jeansach, kasku i nieszczęsnych Sidi :)
PS. w tym temacie dziwiła mnie tylko idea ochraniacza na buty :)
PPS. a jueśli chodzi o kamizelkę... odpowiednia kamizelka chroni przed wieloma przygodami :D
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Prince of Cats
Posty: 20
Rejestracja: 22 października 2019, 11:39
Motocykl: YAMAHA VIRAGO 125
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Prince of Cats »

skipbulba pisze: 13 listopada 2019, 09:37 No to napisze teraz przewrotnie :)
Mam ambiwalentne odczucia co do tych wszystkich "motocyklowych", "bezpiecznych" elemntów ubrania motocyklisty :) Na co dzień jeźdżę w zwykłych jeansach, latem w t=shircie i kamizelce, a z butów to najczęściej trekkingowe Zamberalny :)
W tym roku na 3 tygodniowy wyjazd do Bułgarii wziałem buty Sidi Canyon GTX i kurtkę Richa Phantom z membraną :) A co!! Wziałem, bo mam. I.... o ile kurtka miała wycieczkę 5 tys km w kufrze to na buty..., a w zasadzie na siebie byłem tak wk....ny, że głowa mała :) Grubo żałowałem, że nie wziałem zwykłych butów, bo w czerwcowych upałach myśłałem, że odkorkuje ja i moje stopy :) całą trasę zrobiłem w t-shircie, jeansach, kasku i nieszczęsnych Sidi :)
PS. w tym temacie dziwiła mnie tylko idea ochraniacza na buty :)
PPS. a jueśli chodzi o kamizelkę... odpowiednia kamizelka chroni przed wieloma przygodami :D
Jak to mówił mi facet w sklepie, kiedy wybierałem buty - "One się nie przydają, ale tylko do pierwszego wymuszenia, kiedy centralnie w bok dostajesz od jadącej 40 km/h osobówki" - a później pokazał blizny po szwach na kostce i łydce...
Więc to Twoje "zwykłe buty lepiej mi się sprawdzają" jest troche jak tłumaczenie mojego kumpla "Nie zapinam pasów, bo i tak mam taki bruch, że przez szybę nie wypadnę".

A co do kamizelki... no błagam... tutaj nawet ja (laik) wie, że to nie chroni przed niczym. Można jeździć i w orzeszku... ale jednak kwestia bezpieczeństwa jest dla mnie kluczowa.

A co do ochraniacza na but... szkoda mi niszczyć buty, szczególnie, że sporo parek ma 2 lub nawet 3 krotnie wyższą wartość niż retail... np. moje ulubiona Air Jordan 1 x Off-White Chicago... no ale tak czy siak wyleczyłem się z jazdy w "codziennych" butach.
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: leszekk »

Broń Boże nie chcę nikogo zniechęcać. Masz kasę na buty motocyklowe - kup i używaj. Sam kupiłem i używam. W trasie.
"Do pierwszego wymuszenia, kiedy centralnie w bok dostajesz ..." nie pomogą ani buty motocyklowe za 1000 zł ani te za 3500 ani te, których wartość przekracza wartość motocykla. Jak łapiesz szlifa to masz wybór - oszlifować SIDI, OZONE czy cokolwiek innego za 1500 albo buty trekingowe za 200 z OLX'a. W większości przypadków konsekwencje dla stopy czy kolana będą identyczne.
Nie ma ubioru na motocykl, który chroni motocyklistę w przypadku kolizji. Są takie, które chronią przed konsekwencjami losowych wypadków w rodzaju wywrotki, szlifu gdy coś zawiodło albo lekko przeceniliśmy okoliczności. Czy oznacza to że mamy zrezygnować z kasków, kurtek, butów, spodni, rękawic? Nie, ale zachowajmy umiar. Nic nie zastąpi ostrożności, przewidywania sytuacji na drodze. Nic nie uchroni przed debilami czy bandytami na drodze.
Zamiast ochraniacza na but (też kiedyś nad takimi myślałem) kupuję buty, które wytrzymają jazdę na motocyklu. Zresztą, z moich obserwacji, bardziej butom szkodzi lekki deszczyk niż miesięczne jeżdżenie do pracy w garniturze i eleganckich pantoflach ;-)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Hessus
Posty: 355
Rejestracja: 22 października 2016, 19:59
Motocykl: XV 1100, DL650
Lokalizacja: Czę100chowa
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Hessus »

Prince of Cats pisze: 14 listopada 2019, 09:34 A co do kamizelki... no błagam... tutaj nawet ja (laik) wie, że to nie chroni przed niczym. Można jeździć i w orzeszku... ale jednak kwestia bezpieczeństwa jest dla mnie kluczowa.
Kolega miał chyba na myśli inne sytuację, gdzie kamizelka staje się przydatna. Nie koniecznie te przy dzwonie :mrgreen:
Ściśle przestrzegam diety: wino, śpiew i kobiety...
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2987
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Top Gun »

Ciuchy motocyklowe nie mają ochronić przed uszkodzeniami ciała :roll: One maja maksymalnie zminimalizować te uszkodzenia :motorcycle: Kask, na ten przykład ma zminimalizować uszkodzenie (niestety w wielu przypadkach pustej) ale zawsze łepetyny :motorcycle:

Śmiech mnie ogarnia jak widzę motocykl z założonymi gmolami, i innymi wynalazkami mającymi chronić maszynę :D a na tym :chopper: nieśmiertelnego, w trampkach, i koszulce, koniecznie z trupią czachą :motorcycle:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: skipbulba »

Prince of Cats pisze: 14 listopada 2019, 09:34
skipbulba pisze: 13 listopada 2019, 09:37 No to napisze teraz przewrotnie :)
Prince of Cats pisze: 14 listopada 2019, 09:34Jak to mówił mi facet w sklepie, kiedy wybierałem buty - "One się nie przydają, ale tylko do pierwszego wymuszenia, kiedy centralnie w bok dostajesz od jadącej 40 km/h osobówki" - a później pokazał blizny po szwach na kostce i łydce...
Więc to Twoje "zwykłe buty lepiej mi się sprawdzają" jest troche jak tłumaczenie mojego kumpla "Nie zapinam pasów, bo i tak mam taki bruch, że przez szybę nie wypadnę".
Pierdzielenie Mój Drogi Panie :) Po pierwsze jak lutnie w Ciebie samochód z boku z prędkościa 40km/h to żadne buty nie pomogą :) uwierz mi, wiem co mówię :) Facet w sklepie tak mówi, bo co ma mówić? On musi sprzedac buty warte 300 zł w cenie 1300zł :) Jeżdżę troche cięższym, wiekszym i szybszym motocyklem niż 125, i robię zapewne troche wiecej km :) leżałem parę razy i kilka strzałów też przeżyłem, wiem co mówię :) Po za tym jazda na motocyklu ma być fajna, a nie bezpieczna :D
Prince of Cats pisze: 14 listopada 2019, 09:34A co do kamizelki... no błagam... tutaj nawet ja (laik) wie, że to nie chroni przed niczym. Można jeździć i w orzeszku... ale jednak kwestia bezpieczeństwa jest dla mnie kluczowa.
Bezpieczeństwo to taki fetysz naszych czasów. Możesz mi wierzyć lub nie, ale żyję w świecie motocyklowym od lat i ... odpowiednia kamizelka zapewnie bezpieczeństwo :D
Prince of Cats pisze: 14 listopada 2019, 09:34A co do ochraniacza na but... szkoda mi niszczyć buty, szczególnie, że sporo parek ma 2 lub nawet 3 krotnie wyższą wartość niż retail... np. moje ulubiona Air Jordan 1 x Off-White Chicago... no ale tak czy siak wyleczyłem się z jazdy w "codziennych" butach.
Nadale nie łapię idei :) jeżdzę "codziennych", ale buty to dla mnie nie fetysz. Sie zniszcza to wywalam i kupuje drugie . Cała historia.
Top Gun pisze: 14 listopada 2019, 14:27 Śmiech mnie ogarnia jak widzę motocykl z założonymi gmolami, i innymi wynalazkami mającymi chronić maszynę a na tym nieśmiertelnego, w trampkach, i koszulce, koniecznie z trupią czachą
To ja!!!! No może bez czachy :D latem jeżdżę w trekkach, jeansach, t-shircie i antynapadowoprzeciwwypadkowourazochronnej kamizelce :D kurde po całej Europie :D
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2987
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Top Gun »

Jak w takiej to :bravo:
Obrazek
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: skipbulba »

Jakby Ci to powiedzieć ? No. nie w takiej :) moja jest zupełnie inna :)
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2987
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Ochraniacz na but

Post autor: Top Gun »

Miał nie tylko dobre buty :D
Wystarczy obejrzeć pierwsze 20 sekund filmu :shock: Reszta dla wytrwałych :motorcycle:
https://www.youtube.com/watch?v=kLCYyqEMep4
i nawet paznokcia nie złamał :lol:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
ODPOWIEDZ