Pomoc w wyborze interkomu

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
bamil
Posty: 72
Rejestracja: 31 marca 2019, 19:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: bamil »

Zamówiony t-com SC.
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 881
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Piter7011 »

Tez się przymierzam do zakupu i upatrzyłem sobie taki MaxTo-M2 https://allegro.pl/oferta/interkom-inte ... 8943204887 . Czy ktoś ma , jakieś opinie spostrzeżenia .
Awatar użytkownika
aligator73
Posty: 37
Rejestracja: 19 kwietnia 2019, 22:04
Motocykl: Virago125, Deauville
Lokalizacja: Wlkp
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: aligator73 »

Mam freedconn t-com vb na dwa kaski. Do tych 150 m jest łączność potem lekko gubił sygnał, ale tylko raz to sprawdzaliśmy. Na co dzień działa zadawalajaco. Radia w intercomie słucham ze sparowanego telefonu, bo tak wygodniej. Rozmowy telefoniczne wyraźnie i bez problemu. Ja jestem bardzo zadowolony, tym bardziej, że rok temu ten podwójny zestaw (2centralki, 2x słuchawka i mikrofon) kosztował mnie ok 200zl.
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Arni »

Piter, patrząc na ten interkom podejrzewam że wewnątrz jest to samo co w FreedConn T-Max, tylko ładniej obudowane. T-Max bardzo dobrze się sprawuje. Rozmówcy nie wierzą, że jadę motocyklem.
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Pablo_kat »

Arni pisze: 07 lipca 2020, 12:40 Piter, patrząc na ten interkom podejrzewam że wewnątrz jest to samo co w FreedConn T-Max, tylko ładniej obudowane. T-Max bardzo dobrze się sprawuje. Rozmówcy nie wierzą, że jadę motocyklem.
A o jakiej prędkości mówimy? Mam przetestowane na urlopie sene + Tmax dla plecaka. Rozmowa możliwa do około 100km/h, powyżej trzeba krzyczeć, a powyżej 120 już nic nie słychać. Jak na senie słucham muzyki i jestem połączony z Tmax to muzyka jest przerywana, bo chińczyk, nie redukuje szumów i wszystko jest odbierane jako połączenie, więc nie działa. Próba wywołania innej seny podczas połączenia z tmax nie działa. Ja się musiałem rozłączać i wtedy wywołać inną sene, natomiast mnie nie można było wywołać jeśli byłem połączony z tmax. Plecak stwierdził, że jedynie muzyka z telefonu jest ok. Kończąc, po przyjeździe kupiliśmy drugą sene, a chińczyk poszedł na sprzedaż.
Osobiście radzę uważać na opinię, bo tmaxa kupiłem dlatego, że wszyscy zachwyceni i działa super i nie warto przepłacać, a moje zdanie jest takie, że nadaje się do słuchania muzyki i jazdy na 125 ;) Połączenie z firmówką, mimo że jest to dobrze nie będzie działać.
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Arni »

Jeśli chodzi o prędkość to do 100 na Virce i do 140 na VStromie :wink:
Jeździłem w grupie i łączyłem się z dwoma osobami. Jakość rozmów bardzo dobra. Muzyki nie słucham podczas jazdy więc w tej kwestii się nie wypowiem.
Droższe markowe interkomy niewątpliwie są lepsze i bardziej dopracowane pod wieloma względami. Każdy musi zastanowić się czego potrzebuje i ile jest w stanie za to zapłacić.
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 881
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Piter7011 »

Arni pisze: 07 lipca 2020, 12:40 Piter, patrząc na ten interkom podejrzewam że wewnątrz jest to samo co w FreedConn T-Max, tylko ładniej obudowane. T-Max bardzo dobrze się sprawuje. Rozmówcy nie wierzą, że jadę motocyklem.
Być może tak jest . Z opisu wynika ze jest trochę ulepszony czyli telekonferencja i można się łączyć z większą grupą użytkowników choć na razie ma mi służyć raczej do rozmów z plecaczkiem bo w grupie na razie nie jeżdżę , ale dobrze mieć taką opcję . Czas pokaże co z tego wyjdzie czy czekać na zimowe upusty albo teraz z któregoś portalu na Al . Dzięki wszystkim za opinię .
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: skipbulba »

Sena sc10ua (dedykowana do schuberta) plus schubertch c3basic x 2 Do 140 spoko można gadać i słuchać muzy na Road star 1700 z głośnymi wydechami Vance'a. Przy rpzmowie telefonicznej do 100 rozmówcy nie są w stanie stwierdzić, że jadę motocyklem :)
Ale cena jest słona. Płaciłem 9 stów za zestaw na jeden kask, no i trzeba doliczyć dwa kaski po 1500 ... to akurat jest dość bolesne. Można za to kupić całkiem przyzwoitą 535 :)
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Pablo_kat »

Dołożę małą recenzję z jazdy chińczyk Freedcon Tmax + Sena SRL, czyli s20:

Ja mam intercom SRL 2 do kasku shoeia, jest to elektronika i funkcje Seny s20. Dla plecaka kupiłem Freedcona Tmax, za około 350 zł. Chińczyk, bo tak będę go nazywać, ale z polskiej dystrybucji, wszędzie chwalony, że super, że jakość, ze można rozmawiać i w ogóle same zachwyty na każdej fb grupie.
Nam intercom potrzebny był do rozmowy podczas jazdy i posłuchania muzyki czy odebrania telefonu, więc sugerując się opiniami nabyłem tego chińczyka.
Sparować oba intercomy się udało, tu mała podpowiedź, w Senie wybieramy z menu "universal intecom pairing" - i wtedy parujemy.

Testy domowe - super się łączą, super jakość, ogólnie cud, miód i orzeszki :)

Pierwsza jazda - połączenie ok, nie zrywa, nie szumi bardzo. Więc zakup udany :) Prędkość mieliśmy tak do 100 max, bardziej 80-90. Druga jazda podobnie, pogadać idzie, bateria trzyma, wszystko super.

Przyszedł czas na test długodystansowy, czyli wyjazd urlopowy w grupie. W grupie są dwie osoby, które również mają senę, i do tej pory łączyłem się z nimi bez problemu. Test nie wyszedł pozytywnie, z kilku dla mnie ważnych powodów.
Po pierwsze, rozmowa z plecakiem możliwa tylko do 100, do 120 da się krzyczeć, żeby coś zrozumieć, powyżej nie ma szans na jakąkolwiek rozmowę, a szum wiatru który ja słyszałem w senie chciał rozwalić głowę - trzeba było się rozłączyć. Z innymi senami możliwa rozmowa powyżej 140, bez żadnych problemów, nie słychać wiatru, wysoka jakość połączenia.
Po drugie, gdy miałem załączoną muzykę, i była prędkość około 100, to muzyka bez przerwy się zrywała, były to takie sekundowe zerwania muzyki. Przyczyną tutaj jest brak tłumienia i odcinania wiatru, który sena traktowała jako rozmowę i odcinała muzykę - żeby posłuchać muzyki, trzeba było się rozłączyć.,
Po trzecie, gdy ja byłem połączony z chińczykiem, nie mogłem wywołać innego intercomu, musiałem się najpierw rozłączyć a później połączyć z innym, nie wielkie utrudnienie, ale inni gdy chcieli się ze mną połączyć, to po nawiązaniu połączenia nie można było rozmawiać.Oni mnie słyszeli, ja nie, tylko jakiś mega głośny szum. Tu straciłem bardzo ważną i przydatną funkcję intercomu.

Problem z wywołaniem chińczyka, a mojej seny. Często, bardzo często tylko ja mogłem nawiązać połączenie. Zakończyć mogły obydwa intercomy, ale nawiązać połączenie tylko ja. Poprawiało się na trochę po ponownym parowaniu, ale koniec końców, plecak klepał mnie w ramie a ja go wywoływałem - nie tak powinno to wyglądać,

Żeby nie było, że wszystko jest na nie, to plecak jest zadowolony z jakości muzyki, nawet przy większych prędkościach. Trochę dziwne sterowanie głośnością, ale kwestia przyzwyczajenia.

Podsumowując, po powrocie od razu kupiliśmy sene 20 a chińczyk poszedł na sprzedaż.
Freedcon Tmax nadaje się do jazdy solo, słuchając muzyki, lub jazdy w granicach 100km/h.

Wydałem 350 zł na chińczyka i to pieniądze wyrzucone, brak jakiekolwiek funkcji z tego czego oczekiwaliśmy od intercomów. Trzeba dobrze pomyśleć jakie mamy oczekiwania od intercomu :)
Awatar użytkownika
aligator73
Posty: 37
Rejestracja: 19 kwietnia 2019, 22:04
Motocykl: Virago125, Deauville
Lokalizacja: Wlkp
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: aligator73 »

Wynika z tego jak chcesz interkom dla jednej osoby lub ewentualnie dla ciebie i plecaczka, jeździsz spokojnie do tych ok 100km/h i bardziej wokół komina wystarczy chińczyk. Sam mam i jak pisałem nam sprawuje się dobrze, żadnych wyżej wymienionych problemów jak w połączeniu Sena/chinol.
Jeżeli zamierzasz jeździć w większej grupie i przy większych prędkościach trzeba wydać więcej kapusty i kupić Senę.
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Pablo_kat »

aligator73 pisze: 09 lipca 2020, 19:20 Wynika z tego jak chcesz interkom dla jednej osoby lub ewentualnie dla ciebie i plecaczka, jeździsz spokojnie do tych ok 100km/h i bardziej wokół komina wystarczy chińczyk. Sam mam i jak pisałem nam sprawuje się dobrze, żadnych wyżej wymienionych problemów jak w połączeniu Sena/chinol.
Jeżeli zamierzasz jeździć w większej grupie i przy większych prędkościach trzeba wydać więcej kapusty i kupić Senę.
Dokładnie :) Każdy musi przemyśleć co do czego potrzebuje :)
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 881
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Piter7011 »

Pablo_kat pisze: 09 lipca 2020, 18:22 Dołożę małą recenzję z jazdy chińczyk Freedcon Tmax + Sena SRL, czyli s20:

Ja mam intercom SRL 2 do kasku shoeia, jest to elektronika i funkcje Seny s20. Dla plecaka kupiłem Freedcona Tmax, za około 350 zł. Chińczyk, bo tak będę go nazywać, ale z polskiej dystrybucji, wszędzie chwalony, że super, że jakość, ze można rozmawiać i w ogóle same zachwyty na każdej fb grupie.
Nam intercom potrzebny był do rozmowy podczas jazdy i posłuchania muzyki czy odebrania telefonu, więc sugerując się opiniami nabyłem tego chińczyka.
Sparować oba intercomy się udało, tu mała podpowiedź, w Senie wybieramy z menu "universal intecom pairing" - i wtedy parujemy.

Testy domowe - super się łączą, super jakość, ogólnie cud, miód i orzeszki :)

Pierwsza jazda - połączenie ok, nie zrywa, nie szumi bardzo. Więc zakup udany :) Prędkość mieliśmy tak do 100 max, bardziej 80-90. Druga jazda podobnie, pogadać idzie, bateria trzyma, wszystko super.

Przyszedł czas na test długodystansowy, czyli wyjazd urlopowy w grupie. W grupie są dwie osoby, które również mają senę, i do tej pory łączyłem się z nimi bez problemu. Test nie wyszedł pozytywnie, z kilku dla mnie ważnych powodów.
Po pierwsze, rozmowa z plecakiem możliwa tylko do 100, do 120 da się krzyczeć, żeby coś zrozumieć, powyżej nie ma szans na jakąkolwiek rozmowę, a szum wiatru który ja słyszałem w senie chciał rozwalić głowę - trzeba było się rozłączyć. Z innymi senami możliwa rozmowa powyżej 140, bez żadnych problemów, nie słychać wiatru, wysoka jakość połączenia.
Po drugie, gdy miałem załączoną muzykę, i była prędkość około 100, to muzyka bez przerwy się zrywała, były to takie sekundowe zerwania muzyki. Przyczyną tutaj jest brak tłumienia i odcinania wiatru, który sena traktowała jako rozmowę i odcinała muzykę - żeby posłuchać muzyki, trzeba było się rozłączyć.,
Po trzecie, gdy ja byłem połączony z chińczykiem, nie mogłem wywołać innego intercomu, musiałem się najpierw rozłączyć a później połączyć z innym, nie wielkie utrudnienie, ale inni gdy chcieli się ze mną połączyć, to po nawiązaniu połączenia nie można było rozmawiać.Oni mnie słyszeli, ja nie, tylko jakiś mega głośny szum. Tu straciłem bardzo ważną i przydatną funkcję intercomu.

Problem z wywołaniem chińczyka, a mojej seny. Często, bardzo często tylko ja mogłem nawiązać połączenie. Zakończyć mogły obydwa intercomy, ale nawiązać połączenie tylko ja. Poprawiało się na trochę po ponownym parowaniu, ale koniec końców, plecak klepał mnie w ramie a ja go wywoływałem - nie tak powinno to wyglądać,

Żeby nie było, że wszystko jest na nie, to plecak jest zadowolony z jakości muzyki, nawet przy większych prędkościach. Trochę dziwne sterowanie głośnością, ale kwestia przyzwyczajenia.

Podsumowując, po powrocie od razu kupiliśmy sene 20 a chińczyk poszedł na sprzedaż.
Freedcon Tmax nadaje się do jazdy solo, słuchając muzyki, lub jazdy w granicach 100km/h.

Wydałem 350 zł na chińczyka i to pieniądze wyrzucone, brak jakiekolwiek funkcji z tego czego oczekiwaliśmy od intercomów. Trzeba dobrze pomyśleć jakie mamy oczekiwania od intercomu :)
No to jest fachowa rada .
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 881
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Piter7011 »

Plany się zmieniły i nabyłem zestaw 2 sztuk interkomów od Chińczyka o nazwie Freedconn R1 z wbudowaną kamerką . Niecałe 14 dni i jest u mnie i zaczynają się problemy . Pierwszy mniej ważny to taki że jeden gada po chińsku co idzie przeżyć , drugi taki to że nie idzie ich sparować między sobą a nawet jeśli to się udaje to i tak o tym nic nie informuje i nie wiem jak je wystartować . Ściągnąłem z neta jakąś tam instrukcję mało jak dla mnie zrozumiała i nie wiele jest informacji bo nowy model a wcześniej nie miałem do czynienia z takimi urządzeniami . Udało mi się połączyć z telefonem i jest ok. ale dalej nic . Może ktoś też coś takiego zakupił i jest bardziej oświecony i swoją wiedzą się podzieli , pozdrawiam Piter
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Pablo_kat »

Piter7011 pisze: 15 grudnia 2020, 19:37 Plany się zmieniły i nabyłem zestaw 2 sztuk interkomów od Chińczyka o nazwie Freedconn R1 z wbudowaną kamerką . Niecałe 14 dni i jest u mnie i zaczynają się problemy . Pierwszy mniej ważny to taki że jeden gada po chińsku co idzie przeżyć , drugi taki to że nie idzie ich sparować między sobą a nawet jeśli to się udaje to i tak o tym nic nie informuje i nie wiem jak je wystartować
No, ubawiłeś mnie :lol: :lol: :lol:
Przepraszam, ale takie moje zdanie o zakupach od chińczyków, pisz do friendsa, niech ci wytłumaczy co i jak ;) Ja po pierwszych jazdach z freedconem i wiecznymi problemach z parowaniem i łączeniem wyje... znaczy sprzedałem go i jestem jakby szczęśliwszy ;)
Europejskie dystrybucje są droższe, ale m.in. dlatego, że jest jakiś serwis, jakaś obsługa, a to też kosztuje.
Możesz powiedzieć w jakiej cenie je zakupiłeś?
Na stronie freedcona jest jakiś manual, oglądałeś go?
http://freedconn.pl/materialy-do-pobrania/
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 881
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Piter7011 »

Manuala ściągnąłem , ale on mizerny jak chinczyk go pisał to wiadomo na wszystkim oszczędzają . I trafił swój na swego .
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 881
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Piter7011 »

Piter7011 pisze: 15 grudnia 2020, 19:37 Plany się zmieniły i nabyłem zestaw 2 sztuk interkomów od Chińczyka o nazwie Freedconn R1 z wbudowaną kamerką . Niecałe 14 dni i jest u mnie i zaczynają się problemy . Pierwszy mniej ważny to taki że jeden gada po chińsku co idzie przeżyć , drugi taki to że nie idzie ich sparować między sobą a nawet jeśli to się udaje to i tak o tym nic nie informuje i nie wiem jak je wystartować . Ściągnąłem z neta jakąś tam instrukcję mało jak dla mnie zrozumiała i nie wiele jest informacji bo nowy model a wcześniej nie miałem do czynienia z takimi urządzeniami . Udało mi się połączyć z telefonem i jest ok. ale dalej nic . Może ktoś też coś takiego zakupił i jest bardziej oświecony i swoją wiedzą się podzieli , pozdrawiam Piter
No i nie mam już Freedconna r1 a była to wtopa niestety. Nie na wszystkim można oszczędzać a jeśli już trzeba to mocno przemyśleć .
Awatar użytkownika
skipbulba
Posty: 2030
Rejestracja: 20 sierpnia 2010, 18:49
Motocykl: BMW k1200 LT
Lokalizacja: Gdańsk
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: skipbulba »

Piter7011 pisze: 07 lutego 2021, 11:32
No i nie mam już Freedconna r1 a była to wtopa niestety. Nie na wszystkim można oszczędzać a jeśli już trzeba to mocno przemyśleć .
Jeździłem z chińskim EasyTalkie kilka lat. Da sie. Szału nie ma, ale dramatu też nie. Zjezdziłem z nim pół Europy. Potem przy okazji zmiany kasku na Schubertha, kupiłem dwa dedykowane interkomy Sena i... poleca, z całego serca. Niebo,a ziemia. Jedna wada - cena. Ale moim zdaniem warto.
Było Virago XV 535, Dragstar XVS 1100 Classic, był Roadstar XV 1700 Silverado
Jest BMW K 1200 LT
---
Skip
Cruiseriders MC Poland
Mother Chapter
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Pablo_kat »

Piter7011 pisze: 07 lutego 2021, 11:32
Piter7011 pisze: 15 grudnia 2020, 19:37 Plany się zmieniły i nabyłem zestaw 2 sztuk interkomów od Chińczyka o nazwie Freedconn R1 z wbudowaną kamerką . Niecałe 14 dni i jest u mnie i zaczynają się problemy . Pierwszy mniej ważny to taki że jeden gada po chińsku co idzie przeżyć , drugi taki to że nie idzie ich sparować między sobą a nawet jeśli to się udaje to i tak o tym nic nie informuje i nie wiem jak je wystartować . Ściągnąłem z neta jakąś tam instrukcję mało jak dla mnie zrozumiała i nie wiele jest informacji bo nowy model a wcześniej nie miałem do czynienia z takimi urządzeniami . Udało mi się połączyć z telefonem i jest ok. ale dalej nic . Może ktoś też coś takiego zakupił i jest bardziej oświecony i swoją wiedzą się podzieli , pozdrawiam Piter
No i nie mam już Freedconna r1 a była to wtopa niestety. Nie na wszystkim można oszczędzać a jeśli już trzeba to mocno przemyśleć .
Daj więcej info o tym freedconie. dlaczego się go pozbyłeś, twoje doświadczenie przyda się innym.
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 881
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Piter7011 »

Kolega podesłał mi linka o sporym rabacie u chińczyka, dobra cena i spodobał mi się . Miał kamerę dodatkowo no i poszło zamówiłem ,szybko przyszedł no a póżniej się zaczęło jak wyżej opisałem . Sprawdził mi to gość od elektroniki i mówi że jest wszystko ok. tylko że ten model nie łączy się z innymi interkomami nawet drugim takim samym bo nie ma takiej funkcji. Po prostu chińczyk tak go nazwał ale on ma działać w połączeniu tylko z smartfonem, nawigacją, mp4 i radio a ja chciałem też z plecaczkiem lub innymi motocyklistami . Jak ktoś solo jeżdżi jest ok. Moja wina bo nie doczytałem dokładnie ten nazywał się Freedconn r1 , a ja potrzebowałem Freedconn r1 plus, ten spełnia moje potrzeby lecz już teraz nie ma żadnych promocji. Niby tylko mały plus ale robi różnicę. Wstyd trochę się przyznawać ale tak czasem w życiu bywa .
Awatar użytkownika
Marek.
Posty: 476
Rejestracja: 25 maja 2018, 17:25
Motocykl: Yamaha XVS
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Marek. »

Piter7011 pisze: 08 lutego 2021, 22:52 ... Po prostu chińczyk tak go nazwał ale on ma działać w połączeniu tylko z smartfonem, nawigacją, mp4 i radio a ja chciałem też z plecaczkiem lub innymi motocyklistami ....
Może z dedykowaną apką (np. BTTalk, Slide2Talk) na smartfona tak właśnie działa i z plecaczkiem łączy się poprzez wifi a z innymi poprzez normalna sieć.
Awatar użytkownika
trooper
Posty: 8
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 21:53
Motocykl: VIRAGO vx 1100
Lokalizacja: Sokółka
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: trooper »

Witam serdecznie i dołączę do dyskusji. Od kilku lat ( może pięciu) używam z pasażerem scala rider Q3 podwójny zestaw. Intercom potrzebny głównie do rozmowy w czasie podróży we dwójkę lub do słuchania radia w czasie jazdy solo. telefon tylko z trzema numerami. Dom żona syn. więcej telefonów na moto nie odbieram. Jak siadam na fumkę to moje główne halo zostaje w domu ja jadę się wyluzować a nie gadać przez telefon. Miałem kiedyś taką sytuację że gadając przez telefon przejechałem wjazd do domu zajechałem Bóg jeden ( no i ja już też ) wie gdzie i po skończonej rozmowie zastanawiam się co ja tu k... robię. Stary telefon z dobrym softem karta za kilkanaście złotych rok ważności konta i trzech abonentów którzy znają numer. Syn jak kupił moto i zaczął fruwać odziedziczył po mnie scala rider Q1. Komunikacja z drugim motocyklistą w czasie jazdy jest bezcenna. Nawigacja się przydaje głównie w mieście ale na tankbagu jest mapa. Głośno polecam scala rider. pełna profeska i sprzęt wart swojej ceny.
Bóg dał nam rozum miedzy innymi po to byśmy czegoś nie wiedząc lub w coś wątpiąc .....mogli zapytać.
ODPOWIEDZ