Pomoc w wyborze interkomu

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
bamil
Posty: 72
Rejestracja: 31 marca 2019, 19:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: bamil »

Chcę kupić sobie interkom. Zastanawiam się nad dwoma modelami marki Freedconn: T-max s lub T-com SC. Zależy mi na jakości dźwięku w rozmowie, navi i ewentualnie muzyce. Sama funkcja interkomu jakby mniej ważna.
Czy ktoś może używa i mógłby doradzić który wybrać?
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Feniks »

Sena. Mam,działa, nie narzekam. Używam głównie do miłej pogawedki z plecaczkiem lub telefonu.
Podanych modeli przez Ciebie nie znam.
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
marcinz666
Posty: 63
Rejestracja: 31 maja 2018, 08:48
Motocykl: XV 1100
Lokalizacja: Rzeszów/ całe podkarpacie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: marcinz666 »

Cześć, ja od półtora roku używam FreedConn T-Com VB V2 ( chyba jest to poprzedni model T-com SC, tylko bez wyświetlacza).
Był stosunkowo tani w zakupie, działa całkiem nieźle, aczkolwiek gadam w nim do żony, więc nie wiem jaki jest realny zasięg w terenie.
Całkiem dobrze sprawdza się jako zestaw głośnomówiący, w szczękowcu mogę śmiało rozmawiać przez telefon.
Wbudowane radio o dziwo też nieźle działa, wiadomo, gubi co jakiś czas stacje, bo nie przestraja się automatycznie, ale wtedy wystarczy ruszyć lekko pokrętłem i wyszukuje na nowo. Doznań audiofilskich bym się nie spodziewał, ale jak na muzykę w kasku, jest całkiem nieźle.
Nie wiem jaki ma czas działania na baterii, kilka godzin na pewno, ale nigdy nie rozładowałem go "do zera", a po powrocie od razu ładuję. Wybrałem wersję bez wyświetlacza, zawsze to trochę mniej prądu :)
Moim zdaniem - współczynnik cena jakość na 5, ale od razu powiem, że nigdy nie używałem niczego markowego (Sena itp.), więc porównania nie mam.

Jedna uwaga, słuchawki są moim zdaniem dość grube, więc jeśli masz mocno dopasowany kask, może uwierać w uszy. Ja tak miałem i "ugniatałem" palcami kask, żeby trochę luźniej było :)
bamil
Posty: 72
Rejestracja: 31 marca 2019, 19:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: bamil »

marcinz666 pisze: 12 marca 2020, 20:47 Cześć, ja od półtora roku używam FreedConn T-Com VB V2 ( chyba jest to poprzedni model T-com SC, tylko bez wyświetlacza)...
A jak gniazdo - nie wyrabia się przez to, że trzeba do każdego ładowania aku odłączyć kable od słuchawek? To chyba moja największa obawa w tym modelu.
T-max ma oddzielne gniazdo.
Nie ukrywam jednak, że jakoś wizualnie mi bardziej leży ten t-con.
marcinz666
Posty: 63
Rejestracja: 31 maja 2018, 08:48
Motocykl: XV 1100
Lokalizacja: Rzeszów/ całe podkarpacie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: marcinz666 »

Póki co nie zauważyłem żadnych problemów z gniazdem, wszystko ładnie wchodzi, ale nie ukrywam, że miałem podobne obawy...
No i też wybrałem ten model przez to, że jest o wiele bardziej dyskretny od innych chińczyków
bamil
Posty: 72
Rejestracja: 31 marca 2019, 19:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: bamil »

marcinz666 pisze: 12 marca 2020, 21:37 No i też wybrałem ten model przez to, że jest o wiele bardziej dyskretny od innych chińczyków
Dokładnie. T-max jest większy i zdecydowanie bardziej rzuca się w oczy no i ma takie trochę dziwne jedno kółko do obsługi wszystkich funkcji. Z drugiej strony jest ponoć bardziej zaawansowany technicznie i ma lepsze słuchawki.
marcinz666
Posty: 63
Rejestracja: 31 maja 2018, 08:48
Motocykl: XV 1100
Lokalizacja: Rzeszów/ całe podkarpacie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: marcinz666 »

To już Twoja decyzja, ja jestem zadowolony z tego co mam, a cały zestaw dla dwóch osób kosztował mnie około 400 zł i na nasze potrzeby wystarcza.
Najlepiej byłoby sprawdzić te dwa modele na żywo.
A już idealnie porównać z czymś z wyższej półki, żebyś był pewien, że kupujesz coś, z czego będziesz zadowolony
Awatar użytkownika
BARTEZ_TK
Posty: 450
Rejestracja: 17 listopada 2019, 07:59
Motocykl: VIRAGO 1100
Lokalizacja: KIELCE
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: BARTEZ_TK »

Hej a te interkomy maja możliwość pracy w grupie podczas jazdy w kolumnie (coś jak CB)
:menel: Pić pi#÷%×lić nie żałować bida musi pofolgować :kolejka:
Przepraszamy za błędy :!: ortograficzne

https://youtu.be/EdmZYu9Lths
marcinz666
Posty: 63
Rejestracja: 31 maja 2018, 08:48
Motocykl: XV 1100
Lokalizacja: Rzeszów/ całe podkarpacie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: marcinz666 »

Nie pamiętam dokładnie czy oba modele, ale zdaje się że tak. Z tym że w sumie razem może być połączone chyba do trzech urządzeń.
Z tym tylko, że trzeba mieć linie cały czas włączoną, albo uruchamiać ją przyciskiem. Tak to działa u mnie.
Do konwersacji grupowej lepsze są rozwiązania, które automatycznie włączają nadawanie gdy zaczniesz mówić, z tanich chińskich chyba Ejeas to miał i jeśli dobrze pamiętam, tam można było w którymś modelu nawet do 6 urządzeń połączyć.
Ale to do sprawdzenia, bo doktoryzowałem się z tego dwa lata temu, już nie pamiętam dokładnie
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: _CioneK_70 »

Dorzucę swoje 5 groszy. Mam od kilku sezonów, polecam. Ostatnio dokupiłem żonie. Radio odbiera bez problemów. Nawigacja gada, komunikacja z plecakiem jak na żywo.... Rozmowy telefoniczne w kasku typu Jet przy 130 km na godzinę.....rozmówca mówi że bez zakłóceń chociaż słychać że jedziesz moto......ja polecam...
EJEAS V8 INTERKOM MOTOCYKLOWY 5 KIEROWCÓW
https://ejeas.pl/produkt/interkom-vnetphone-v8-nfc/
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
Piter7011
Posty: 883
Rejestracja: 07 stycznia 2018, 15:00
Motocykl: XV 535 Vstrom650
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 54
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Piter7011 »

_CioneK_70 pisze: 13 marca 2020, 20:11 Dorzucę swoje 5 groszy. Mam od kilku sezonów, polecam. Ostatnio dokupiłem żonie. Radio odbiera bez problemów. Nawigacja gada, komunikacja z plecakiem jak na żywo.... Rozmowy telefoniczne w kasku typu Jet przy 130 km na godzinę.....rozmówca mówi że bez zakłóceń chociaż słychać że jedziesz moto......ja polecam...
EJEAS V8 INTERKOM MOTOCYKLOWY 5 KIEROWCÓW
https://ejeas.pl/produkt/interkom-vnetphone-v8-nfc/
Piotrek kiedyś przy okazji pogadamy o tym bo też mi chodzi po głowie .
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Pablo_kat »

Ja mam dedykowaną sene do Neoteca shoeia, SRL2, a dla plecaka kupiłem freedcona Tmax. I jedno co powiem, to jakość dźwięku, muzyka i rozmowy są nieporównywalne. Freedcon daję radę, ale porównując go z Seną nie mogę powiedzieć, że jakość dźwięku jest dobra. Połączenie między dwoma jest ok, obsługa Freedcona, a zwłaszcza regulacja głośności mega słaba. Żeby ściszyć musisz najpierw podgłośnić na max, bo to działa w jedną stronę tylko.
Jedyny plus to cena Freedcona. no i to, że plecakowi wystarczy ;) Ale dla siebie szukałbym czegoś lepszego, sene lub scale.
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: _CioneK_70 »

Aha, Pablo przypomniał mi o jednej ważnej rzeczy.....do tego zestawu jest pilot mocowany na kierownicy z którego obslugujesz głośniej ciszej, mute, radio, telefon itd....oczywiscie jest to zdublowane zestaw przycisków z zestawu kaskowego ale ułatwia bardzo życie podczas jazdy....
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
bamil
Posty: 72
Rejestracja: 31 marca 2019, 19:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: bamil »

Pablo_kat pisze: 13 marca 2020, 21:25 ...Ale dla siebie szukałbym czegoś lepszego, sene lub scale.
A najtańszy model np. z Seny warto czy nie? Nie chce wydawać dużo kasy.
Awatar użytkownika
robson
Posty: 1890
Rejestracja: 04 września 2007, 15:13
Motocykl: VIRAGO 1.1
Lokalizacja: Lędziny
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: robson »

Ten jest dobry kolega Cionek ma 3 sezony bateria trzyma idzie go wyrwac za 300z cebulandii
Jedyną ochroną motocyklisty jest jego ROZUM !!!
marcinz666
Posty: 63
Rejestracja: 31 maja 2018, 08:48
Motocykl: XV 1100
Lokalizacja: Rzeszów/ całe podkarpacie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: marcinz666 »

Pablo_kat pisze: 13 marca 2020, 21:25 a zwłaszcza regulacja głośności mega słaba. Żeby ściszyć musisz najpierw podgłośnić na max, bo to działa w jedną stronę tylko.
Nie wiem jaki masz model, ale u mnie działa to tak, że przekręcasz pokrętło w prawo, przytrzymujesz chwilę i podgłaśnia, a ścisza po przekręceniu w lewo i przytrzymaniu krótkim.

No i pełna zgoda z kolegami, że Freedcom to budżet, ale zdarzyło mi się lutować przewody do Seny i powiem szczerze, chyba wolałbym co dwa lata interkom kupować, niż wydać tyle kasy i naprawiać :)
Ale to już kwestia indywidualna, zależy jak kto dba i jak użytkuje.
A Ejas sam oglądałem, bo też mi się wydawał ciekawy i znalazłem wtedy o nim wiele pozytywnych opinii.
bamil
Posty: 72
Rejestracja: 31 marca 2019, 19:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: bamil »

Dzięki za opinie ale cały czas biję się z myślami, że jeżeli moje potrzeby to sporadyczne odebranie ważnego telefonu (nieistotnych ne mam zamiaru odbierać) i być może czasem posłuchać muzyki a funkcja rozmowy między motocyklami praktycznie nieistotna to czy jest sens wydawać 300 czy 500 zł jak mogę tego t-com SC kupić na alliexpress za 170 zł? Może szkoda kasy skoro nawet ten najtańszy wystarczy do moich potrzeb?
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Piotrek9007 »

Może pierd*lne głupote, ale jak czytam Twoje potrzeby do jakich chcesz wykorzystywać intercom to dochodzę do wniosku że wystarczą Ci słuchawki za 15 zyla podpięte do telefonu.
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Pablo_kat »

marcinz666 pisze: 13 marca 2020, 22:50
Pablo_kat pisze: 13 marca 2020, 21:25 a zwłaszcza regulacja głośności mega słaba. Żeby ściszyć musisz najpierw podgłośnić na max, bo to działa w jedną stronę tylko.
Nie wiem jaki masz model, ale u mnie działa to tak, że przekręcasz pokrętło w prawo, przytrzymujesz chwilę i podgłaśnia, a ścisza po przekręceniu w lewo i przytrzymaniu krótkim.
W radiu działa tylko w jedną stronę, rozmowy w dwie,masz racje.
Rożnica jest w jakości dźwięku i rozmowy i to na duży plus w stronę seny. Muzyka z telefonu do bajka w słuchaniu, w freedconie tak sobie ;)
bamil
Posty: 72
Rejestracja: 31 marca 2019, 19:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: bamil »

Piotrek9007 pisze: 14 marca 2020, 00:01 Może pierd*lne głupote, ale jak czytam Twoje potrzeby do jakich chcesz wykorzystywać intercom to dochodzę do wniosku że wystarczą Ci słuchawki za 15 zyla podpięte do telefonu.
Ale nie będę przecież z kablem latać. Dlatego coś na bluetooth.
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Piotrek9007 »

Na chinskim znanym portalu kupiłem słuchawki na Bluetooth za kwotę 9zl w tym przesyłka. Wytrzymują 4h słuchania na średniej głośności, mają także mikrofon do rozmówObrazek w cenie do 10zl nie ma lepszego „intercomu” heheObrazek
Potraktuj to jako żart Obrazek

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
marcinz666
Posty: 63
Rejestracja: 31 maja 2018, 08:48
Motocykl: XV 1100
Lokalizacja: Rzeszów/ całe podkarpacie
Wiek: 36
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: marcinz666 »

Piotrek9007, ale czemu jako żart, to fajny pomysł jest. Ja właśnie bym się zastanowił nad takim rozwiązaniem.
Skoro bamil chce do muzyki, a interkom go nie interesuje, to czemu nie.
Tylko poszukać czegoś lepszej jakości, jakieś JBL (T110BT), albo Philips douszne na miękkim przewodzie, do 200zl można bez problemu coś znaleźć.
A jak nie takie, to są też dostępne różne klony Air pods, wtedy kabli nie ma wcale, a jak kominiarką przyciśniesz, to ich nie zgubisz.
Rozważałem to kiedyś dla siebie, ale nienawidzę dousznych/dokanałowych słuchawek
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: _CioneK_70 »

Cytując Piotrek9007 może pier..olne głupotę ale w takim zestawie do słuchawek powinien być także sprzedawany motocykl elektryczny.... No bo jak muza na uszach to poco gang silnika ......?! Po co radość z szumu wiatru? No bo o to chyba w tym wszystkim chodzi....z jazdy oczywiście że fajnie coś pyrka że banan na gębie.... Wiemmm..sam mam używam ale teraz już tylko do kontaktu z plecakiem i jak navi gada.....muzę odpuściłem po początkowej fascynacji...wolę gang silnika....😁 Pozdrawiam
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
Piotrek9007
Posty: 583
Rejestracja: 07 czerwca 2015, 23:01
Motocykl: Virago 750
Lokalizacja: TST Starachowice
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: Piotrek9007 »

Przede wszystkim należy słyszeć motocykl i wszystko co dzieje się wokół nas na drodze dla naszego bezpieczeństwa, jakiś dobry kawałek lecący gdzieś tam w tle przez słuchawki, które bezwzględnie nie mogą nam zagłuszać otoczenia to tylko mikro dodatek do przyjemności z jazdy naszymi maszynami


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Motto posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:

(zaczerpnięte z forum :rock: )
bamil
Posty: 72
Rejestracja: 31 marca 2019, 19:27
Motocykl: Virago 125
Status: Offline

Re: Pomoc w wyborze interkomu

Post autor: bamil »

Oczywiście macie rację. Dlatego dla mnie podstawowa funkcja to telefon i navi. Reszta to dodatki. Nie mam zamiaru jeździć z muzą.
Ale nie chce wpychać sobie słuchawek do uszu bo to nie jest wygodne. Wolę to mieć w kasku.
Co do funkcji intercomu to na ten moment nie używam ale gdyby była to może jednak by się kiedyś użyło.
ODPOWIEDZ