Strona 1 z 1

Mazak/pisak efekt chromu

: 13 października 2021, 18:15
autor: olo1300
Czy ktoś z Was używał mazaka/markera kryjącego wysokopołyskową farbą (wyglądającą jak chrom)?. Nie chcę wstawiać linków żeby nie reklamować, ale jest to pisak firny Molotow. Ponoć daje zadziwiające efekty i znany jest szerokiemu gronu na całym świecie. Oglądałem film z USA, gdzie plastikowe łyżki tym pokryte wyglądają jak w chromie.

Re: Mazak/pisak efekt chromu

: 14 października 2021, 08:42
autor: leszekk
Nie znam produktu, nie widziałem efektów działania, ale spodziewam się, że pozytywny efekt w dużej mierze zależy od podłoża (materiał, rodzaj uszkodzenia, wielkość uszkodzenia) na które chcesz nanieść taką 'łatkę'. Z całą pewnością, jeśli będziesz patrzył na w ten sposób 'naprawiony' element z odległości kilku metrów, nie mając możliwości spojrzenia pod innym kątem, w niezmiennych warunkach oświetlenia, wówczas zapewne ktoś będzie Ci mógł zazdrościć nieskazitelnego wyglądu eksponatu. Gorzej zapewne wyjdzie, gdy będziesz chciał tym przykryć np. szlif na wydechach albo czymś, co jest skorodowane, ma wżery, nierówną powierzchnię. Nie oszukasz obserwatora, który popatrzy z różnych stron, z bliska. Wyobraź sobie samochód, na którym zamiast 'magicznych pasków szybkości' naniesionych typowymi metodami, ktoś pomazałby flamastrem. W szczególnych warunkach (perfekcyjne wykonanie, niedowidzący obserwator, pojazd w szybkim ruchu, duża odległość) może ktoś dałby się nabrać.
Obawiam się jeszcze czegoś innego - nawet jeśli uda się uzyskać efekt lepszy niż opisałem, jaka będzie trwałość 'naprawy'? Jak to potem skutecznie usunąć jeśli przestanie dobrze wyglądać? Czy da się przywrócić wygląd sprzed 'naprawy'? No, ale w gruncie rzeczy co mnie obchodzą Twoje plastikowe łyżki ;-)

Re: Mazak/pisak efekt chromu

: 14 października 2021, 08:48
autor: Top Gun
Już były mazaki do naprawy lakieru...Też zdolny hamerykanin wymyślił :D

Re: Mazak/pisak efekt chromu

: 14 października 2021, 11:54
autor: olo1300
Nie mam na myśli "opędzlowania" połowy motocykla. Myślałem o jakiś drobnych elementach. No nic, mam zamiar kupić to cudo. Efekt i opis z pewnością tu umieszczę dla zainteresowanych.

Re: Mazak/pisak efekt chromu

: 14 października 2021, 12:43
autor: leszekk
Na pewno sprawdzi się w pracach modelarskich ;-)