Chapsy czy spodnie?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Krzysiek
Status: Offline

Chapsy czy spodnie?

Post autor: Krzysiek »

Witam...
Wielu z Was ma wieloletnie doświadczenie w jeździe w różnych warunkach atmosferycznych w związku z czym mam pytanko.
Co wybrać? Skórzane chapsy czy spodnie?
Sam preferowałem jeansy, ale parę razy przemokłem ciutke, a poza tym mam kolano po atroskopii i chcąc go uzywać jeszcze przez jakiś czas :lol: muszś się troche oszczędzać.
Gdzie ewentualnie kupić jakieś fajne chapsy w dobrej cenie?
Tylko plizzz nie piszcie mi o firmie Tarbor :kwasny:
pozdrawiam :motorcycle:
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Chapsy czy spodnie?

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Wiele być może nie pomogę bo nie mam wieloletniego doświadczenia ale te które mam wskazuje na to że przed konkretnym deszczem żadne spodnie skórzane w pełni nie ochronią no a czapsy co logiczne w kroku to nie pomogą nawet na lekki i jazda z nieprzemakalna odzieżą w sakwach w razie "W" to konieczność. Świetnej jakości czapsy f-my Xelement za śmieszne pieniądze (2 stówy) wyrwałem na Allegro, komuś zostały ostatnie sztuki. Niestety obecnie nikt nie oferuje. Rewelacyjna sprawa na dojazdy do pracy bo można się ubierać i rozbierać bez rozbierania się do bielizny ;) Niewątpliwie wygodniejsze latem bo przewiewne. W chłodne dni oczywiście lepiej nie mieć tej wielkiej dziury na czterech literach więc ze spodniami jak ze wszystkim. Złotego środka nie ma. Przy okazji zapytam co nie tak z ta firmą "Tarbor" bo chciałem coś u nich zamówić.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Chapsy czy spodnie?

Post autor: Blunio »

Krzysiek pisze:doświadczenie w jeździe w różnych warunkach atmosferycznych
A może z demobilu goreteksowe spodnie ? Jak się nie używa, można zwinąć, zajmują niewiele miejsca. Chyba najtańsze są Bundeswehry. Szpanu to nie dodaje, ale ochrania przed deszczem i wodą i co najważniejsze - "oddycha" !
Jak jeździłem w kwietniu ubr i ramoneskę przewiewało, nakładałem na wierzch kurtkę z goreteksu. Rewelka !
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
angus
Status: Offline

Re: Chapsy czy spodnie?

Post autor: angus »

Z racji moich znajomości w "końskim" towarzystwie (sam mam piękna klaczkę) dostałem kiedys w prezencie skórzane czapsy. Rewelacyjna sprawa szczególnie w cieplejsze dni. Siadasz na moto - zakładasz, zsiadasz - zdejmujesz i ci sie tyłek nie poci.
Ochrona przed chłodem myślę że nawet trochę lepsza niz w przypadku spodni skórzanych (zawsze to dwie warstwy na nogach), ale w tym temacie nie mam za dużych doświadczeń.

Dodatkowy atut jest taki, że pomiędzy spodnie a czapsy zakładam ochraniacze na kolana i wcale tego nie widać.
barrbus
Status: Offline

Re: Chapsy czy spodnie?

Post autor: barrbus »

Ja przyznam sie nie jezdziłem w czapsach ale wydaje mi sie ze nie jest to najlepsze rozwiazanie . Ciepła ci nie da bo podwiewa , przed deszczem tez cie nie uchroni a co najwazneijsze to w razie slizgu tez nie masz z nich pozytku . Ja w trasy zawsze niezaleznei od pogody skora , jak jest chłodno to dodatkowo ocieplacze na kolana i zawsze przeciwdeszczóka w sakwach. Po mieście jak chłodno tez skora jak cieplej jeansy + ocieplacze na kolana i zawsze przeciwdeszczóka . Rozwiazaniem była by jakas membrana ale to nie jest dla choppera dobry stroj. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
acze
Posty: 488
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 15:42
Motocykl: Virago XV750, 94r.
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Chapsy czy spodnie?

Post autor: acze »

Jestem aktualnie na etapie poszukiwania spodni i skonczy sie pewnie na wypadzie do Berlina. Pod koniec sezonu jeździłem w 3 parach jeansów,a i tak czułem się nieswojo (bo drzins bezpieczeństwa nie daje chyba wcale).
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: Chapsy czy spodnie?

Post autor: rzeznia_numer_5 »

barrbus pisze:Ja przyznam sie nie jezdziłem w czapsach ale wydaje mi sie ze nie jest to najlepsze rozwiazanie . Ciepła ci nie da bo podwiewa , przed deszczem tez cie nie uchroni a co najwazneijsze to w razie slizgu tez nie masz z nich pozytku . Ja w trasy zawsze niezaleznei od pogody skora , jak jest chłodno to dodatkowo ocieplacze na kolana i zawsze przeciwdeszczóka w sakwach. Po mieście jak chłodno tez skora jak cieplej jeansy + ocieplacze na kolana i zawsze przeciwdeszczóka . Rozwiazaniem była by jakas membrana ale to nie jest dla choppera dobry stroj. Pozdrawiam
No tak masz rację, w razie wywrotki pośladki z reguły trą zdrowo i nic ich nie zabezpiecza. Człowiek potem może wyglądac jak pawian ;) Co do podwiewania to się mylisz bo to nie są spodnie jak do jazdy konnej tylko podobne. Wiem o czym mówię bo w czymś takim jeżdżę a przedtem jeździłem w wiązanych "pełnych" spodniach ze skóry.
Hummer
Status: Offline

Re: Chapsy czy spodnie?

Post autor: Hummer »

Też chce takie coś kupić(tzn napewno kupię). Zalety mogą być takie, że jak gdzieś dalej jadę z moją panną na zakupy, np. do Gdańska, to kilkugodzinne chodzenie po galeraich w pełnej skórze jest bardzo niewygodne, a takie chapsy ściągam, do sakwy z nimi i jest o wiele wygodniej. A jeśli chodzi o dzwon, to w tylnych kieszeniach jeansów zawsze mam portwele skórzane-może coś pomogą. Bardziej martwie się o "przednią część ciała".
Awatar użytkownika
QDŁATY
Posty: 50
Rejestracja: 05 kwietnia 2008, 15:23
Motocykl: VTX 1800 C;-)))
Lokalizacja: Zgierz/Łódź
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Chapsy czy spodnie?

Post autor: QDŁATY »

czapsy fajna rzecz na parade czy tak po zlocie posmigac ale na traske to nie radze jazda z mokrymi jajkami nie nalezy do najciekawszych :mrgreen:
Awatar użytkownika
Ordynator
Posty: 218
Rejestracja: 21 sierpnia 2008, 12:59
Motocykl: Virago 750 '96
Lokalizacja: Gryfino
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Chapsy czy spodnie?

Post autor: Ordynator »

chapsy to już mi się na maksa kojarzą z błękitną ostrygą :mrgreen:
i dlaczego mr green jest nadal żółty ???!
ZF Kolektyw
ODPOWIEDZ