Pytanie do posiadaczy Nolana N42

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Piotrek
Status: Offline

Pytanie do posiadaczy Nolana N42

Post autor: Piotrek »

Cześć.
Jestem ciekawy, czy wasze kaski też są tak głośne, jak mój. Ja od ok 55km/h w ogóle nie słyszę już silnika, jedynie huk wiatru. Sytuacja się troszkę poprawia po opuszczeniu szybki przeciwsłonecznej, ale jest to niewielka poprawa. Pomyślałem, że dobrym rozwiązaniem byłoby wybebeszenie wydechów, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że zacznę od wybadania sprawy i ewentualnie spróbuję najpierw wyciszyć kask :mrgreen:.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Pytanie do posiadaczy Nolana N42

Post autor: Blunio »

A czy masz szybę w motocyklu ? Jeżeli nie, to rozwiązaniem jest, jak w moim przypadku zawiązanie na szyi grubej chusty. W moim przypaku arafatki. Trochę tłumi ona przeciągi wewnątrz kasku.
Jeżeli masz szybę, trzeba pokombinować z jej innym ustawieniem :roll:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
alonso
Posty: 1996
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 12:28
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Pytanie do posiadaczy Nolana N42

Post autor: alonso »

Nie wiem chłopie.Mój kasior dobrze sie sprawuje.Może kupiłes sobie za duzy?ja podałem dokładnie taki rozmiar jaki mam i bez przymierzania był ok.
Najsmieszniejsze jest to że jak jeżdże w samej blendzie p-słonecznej to bardziej wieje jak jest opuszczona niz podniesiona :mrgreen:
Awatar użytkownika
rembrandtin
Posty: 493
Rejestracja: 25 czerwca 2008, 15:10
Motocykl: 535
Lokalizacja: Pilawa
Status: Offline

Re: Pytanie do posiadaczy Nolana N42

Post autor: rembrandtin »

wszystko moze zalezec tez od tego jaki poziom halasu ktos moze uznac za duzy badz maly. ale powiem Ci ze ja tez uwazam ten kask za troszke za glosny ale ze innych wad narazie nie dostrzegam wiec bede w nim dalej jezdzil
bledy w pisowni sa poto zeby je popelniac a i tak wszyscy wiedza oco chodzi wiec poco pisac poprawnie niejestem dumny z tego ze w kraju zadza sami ...... wiec pisze tak jak oni zadza jak bedzie git to bede pisal jak nalezy a puki co pisze jak jest
Marcin
Posty: 2153
Rejestracja: 04 września 2007, 17:27
Motocykl: Póki co nie ma
Lokalizacja: Koluszki
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Pytanie do posiadaczy Nolana N42

Post autor: Marcin »

Miałem taki kask jak ty i normalne wydechy. Mi nic nie wiało. Miałem rozmiar S. Moze masz rzeczywiście ciut za duży. Jak blenda była podniesiona słyszalny był niewielki szum. Ogólnie kask sobie chwalę bo jest cichy. Szumy zaczynały się do prędkości powyżej 100 km\h. Teraz mam integrala NItro i jest o wiele głośniejszy :neutral:
Obrazek
Piotrek
Status: Offline

Re: Pytanie do posiadaczy Nolana N42

Post autor: Piotrek »

Nie mam szyby, więc może rzeczywiście chusta przyniesie ulgę :smile: . Rozmiar kasku chyba jest ok. Mniejszy już mnie mocno uwierał. Zauważyłem, że poprawę przynosi uszczelnienie klapki, która zakrywa miejsce do zamontowania intercomu (zapomniałem wspomnieć, że mam kask w wersji n-com). Moim zdaniem powinna być tam uszczelka, a nie tylko wetknięty kawałek plastiku
Awatar użytkownika
irecki
Posty: 277
Rejestracja: 04 września 2007, 21:57
Motocykl: Komar, WFM M06, SHL Gazela M17, Virago 535
Lokalizacja: Szczecin
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pytanie do posiadaczy Nolana N42

Post autor: irecki »

Ja sobie Kask chwalę. Co prawda mam dość wysoką szybę. I nawet w tym :
http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... cts_id=696
jest miło i przyjemnie. Ale mam takie dziwne uczucie, że mi wieje po uszach. W zimie w miejsce głośniczków interkomu wepchałem gąbkę, ale jeszcze nie sprawdzałem jak to działa ;(.
W stajni: Komar, WFM,SHL Gazela M17,WSK M06, Virago 535.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Pytanie do posiadaczy Nolana N42

Post autor: Blunio »

No to może skuś się na coś takiego:
http://www.moto-akcesoria.pl/product_in ... s_id=23358
Mam podobną i sobie chwalę. Górna część jest z cienkiego materiału, żeby nie uwierało pod kaskiem. Dolna część z materiału windstopper, jak sama nazwa mówi zatrzymuje wiatr i przeciągi :-)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
ODPOWIEDZ