Świńska, a bydlęca...

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
Kosu
Status: Offline

Świńska, a bydlęca...

Post autor: Kosu »

Witam, mam zamiar kupic spodnie i kurtke firmy tarbor. Można wybrać między skórą świnska a bydleca... Jaka jest miedzy nimi roznica?
Robert von Berlin
Posty: 485
Rejestracja: 22 lipca 2008, 13:12
Motocykl: Yamaha XV 750 Special ´82
Lokalizacja: Berlin / Szczecin
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: Robert von Berlin »

Jak chcesz sie czuc elastycznie na motorze to bydleca, jak chcesz sie przedzierac przez ploty i druty z pancurami to swinska.
Jobejt XV 750 Special ´82
Awatar użytkownika
jarrett80
Posty: 373
Rejestracja: 05 września 2007, 10:04
Motocykl: ZZR1200
Lokalizacja: Radomsko
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: jarrett80 »

Zasadnicza różnica, to różnica w cenie :wink:

Co do materiału to magiczny adres gdzie można takie rzeczy odszukać brzmi: www.google.pl :mrgreen:

Tutaj masz trochę napisane: http://www.rywal.com.pl/index.php?content=bhp_pl4

Jeśli chodzi zaś o firmę Tarbor, mam ich kurtkę, spodnie i rękawice (oczywiście ze skóry bydlęcej :wink: ) i są to niezłe produkty, a mają rekomendację....polskiej Policji, bo właśnie w ich ciuszkach występują "zmotocyklowani" misiowie :razz:
Ktokolwiek myśli, że życie jest sprawiedliwe, jest fałszywie poinformowany - John F. Kennedy
Kosu
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: Kosu »

dzieki wielkie, chwile goglowałem, ale nic konkretnego nie znalazłem, a juz kompletnie nic pod kątem zalet i wad jako odzienie na motocykl :wink:
Awatar użytkownika
wąsaty7
Posty: 1416
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 14:00
Motocykl: XV 1100 98r.
Lokalizacja: Szczecin
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: wąsaty7 »

Miałem podobny problem ale wybrałem Tarbor skóra bydlęca.Do zakupów dostałem(wyłudziłem)kilka gratisów.
Wąsaty7
Awatar użytkownika
Mrozo
Posty: 181
Rejestracja: 08 października 2008, 20:59
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: Mrozo »

Podobnie jak wąsaty7 zdecydowalem sie na skore bydleca i jak narazie z wyboru jestem zadowolony :)

Ja kupujac spodnie i kurtke, rekawice i ochraniacze do kurtki dostalem gratis.
"Życie jest sztuką pozytywnego myślenia"
Yamaha Virago XV750->Honda VT1100 Sabre->XV750 ponownie :)
rabw
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: rabw »

Jak z żoną kupowaliśmy gear to tak się złożyło, że ja kupiłem ze skóry bydlęcej, a żona z wieprzowej. Przy okazji zapytaliśmy w Tarborze o różnice. I tak:
- wieprzową łatwiej się podobno obrabia, więc ciuchy wychodzą trochę taniej
- wytrzymałość przy glebach/szlifach obu jest b. podobna, więc bezpieczeństwo podobne
- lico wieprzowej ściera się szybciej niż bydlęcej, podobno nawet po jakimś mogą pojawić się gdzieniegdzie wytarcia. Podkreślam lico, a nie cała skóra.

Na koniec moje przemyślenia: wg mnie bydlęca wygląda bardziej "odpicowato", może nawet "cool" :cool: , a znowuż wieprzowa bardziej jak "dla twardziela" ;) Ale wiadomo, to kwestia gustu. :rock:
kiziur
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: kiziur »

Bertoner pisze:Jak chcesz sie czuc elastycznie na motorze to bydleca, jak chcesz sie przedzierac przez ploty i druty z pancurami to swinska.
Raczej na odwrót :shock: Mam ubranko ze świńskiej i jest znacznie wygodniejsze, tzn. nie taki pancerz (pomimo kompletu ochraniaczy) jak bydlęce rabwa.

Co do wytrzymałości to przeprowadziłam test na ścieranie: próbka skóry kontra beton najeżony jakimiś opiłkami (ludzka skóra wysiada przy samym kontakcie!). Lico, tzn. ta ładna, czarna błyszcząca warstwa poszła od razu, reszta wytrzymała bez specjalnych strat około 6 metrów. Potem mi się nie chciało trzeć. Bydlęca natomiast ściera się bardziej równomiernie, tzn. lico poszło całe dopiero po ok. 1m, ale końcowy efekt po 6m taki sam jak przy świńskiej.

Potem próbowałam odnowić lico: w obydwu wystarczy napryskać specjalny preparat do renowacji skór lub zwyczajnie wetrzeć czarną pastę w mniejsze zadrapania. W świńskiej efektem będzie lico jak nowe, w bydlęcej wygląda to trochę gorzej, bo oryginał nie jest tak głęboko czarny i wyraźnie widać ciemniejszą plamę w miejscu odnawiania lica.

Generalnie stwierdziłam, że różnica w cenie niweluje różnicę w trwałości lica, zwłaszcza, że powierzchnia do testów była naprawdę wredna i na drodze takiej nie spotkasz (obyś w ogóle żadnej powierzchni na drodze "osobiście" nie spotkał).

rabw pisze:lico wieprzowej ściera się szybciej niż bydlęcej, podobno nawet po jakimś mogą pojawić się gdzieniegdzie wytarcia
Cytując dosłownie pana z Tarboru: może się zmechacić na d*pie :mrgreen:

A tak btw to możesz zadzwonić do nich i poprosić o próbki skór. Chętnie wyślą.
Monika
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: Monika »

Jako hehe częśiowy znawca tematu potwierdzam:
że wieprzowa skóra jest wygodniejsza i miększa i łatwiej się "zagina"
związane jest to z jej wyprawianiem natomiast wołowa jest sztywniejsza twardsza i grubsza!O wiele łatwiej dac zastrzyk podskórny śwince niż krówce :mrgreen:
w pierwszym rzucie można stwierdzic że bydlęca jest bardziej wytrzymała ale jak pokazują testy inaczej się ściera a końcowy efekt zależy od nawierzchni i prędkości.
wszystko zależy od wyprawienia bo można je sp.... i lica i późniejszej impregnacji.
A najlepiej porównac buty ze skóry wieprzowej i wołowej (o cielęcej nie wspominam bo to delikatniutka sprawa)bo one najwięcej dostają w d... i odnieśc to do kurtki.

[ Dodano: Sob Mar 21, 2009 8:19 am ]
jarrett80 pisze:Jeśli chodzi zaś o firmę Tarbor, mam ich kurtkę, spodnie i rękawice (oczywiście ze skóry bydlęcej ) i są to niezłe produkty, a mają rekomendację....polskiej Policji, bo właśnie w ich ciuszkach występują "zmotocyklowani" misiowie
i wszystko JASNE :rock:

[ Dodano: Sob Mar 21, 2009 8:21 am ]
Bertoner pisze:Jak chcesz sie czuc elastycznie na motorze to bydleca, jak chcesz sie przedzierac przez ploty i druty z pancurami to swinska.
raczej odrotnie chyba że to taka przenośnia:
Byk na motorze
Świnia do bicia :twisted:
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: Arni »

ale się kobitki rozpisały o skórach :bravo: :rock:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Yogi
Posty: 198
Rejestracja: 26 sierpnia 2008, 21:09
Motocykl: XV750, GL 1500
Lokalizacja: Lubin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: Yogi »

Mi sie podoba bardziej bydleca i taka tez zakupilem w Tarborze. Co do sztywnosci po potwierdzam. Szczegolnie w nowej kurtalce trzeba sie troche spocic by cos wlozyc lub wyjac z kieszeni kurtki :D
da3ro
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: da3ro »

Ja zakupiłem ze świńskiej cena zrobiła swoje - czekam na dostawę.Po otrzymaniu nie omieszkam podzielić się wrażeniami.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: kyller »

najlepsza jest tania :-) nie wnikam z jakiego zwierzaka zrobione

za swoja ostatnia kurtke dałem 80 złociszy
za spodnie 50 złociszy
Awatar użytkownika
Dredd
Posty: 142
Rejestracja: 14 czerwca 2009, 23:57
Motocykl: H-D, kiedyś Virago 750
Lokalizacja: Warszawa
Status: Offline

Re: Świńska, a bydlęca...

Post autor: Dredd »

Co do skór to nie wiem jak to jest z żywymi zwierzakami, ale na kurtkach motocyklowych zazwyczaj bardziej miękkie są skóry bydlęce, a nie wieprzowe.
Skądinąd skóry mają też bardzo różne grubości: kurtki to zazwyczaj 1,3- 1,4 mm, a sakwy to już min. 2, ale też i 4 mm.
Co do Tarboru muszę powiedzieć, że po 15 latach zaczyna mi pękać kołnierz na zgięciu :grin: (skóra bydlęca). Ale nigdy go nie pastowałem, bo robię to czarną pastą do butów w kremie i wstyd byłoby jakby co nieco ubarwiła szyję :lol: :lol:
ODPOWIEDZ