sakwy + stelaza w Virago 250

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych
lamer22
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2008, 14:46
Motocykl: byla 250 jest xv 750 '91
Lokalizacja: Zielona góra, Poznań
Status: Offline

sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: lamer22 »

Witam wszystkich,

mam pytanie do kolegow/kolezanek jezdzacych na virago 250.

Jakie macie stelaze i jakie macie sakwy? Jaka pojemnosc, ew model? Przymierzam sie w tym sezonie do zaopatrzenia w taki akcesoria i chcialbym zasiegnac troche opinii.

W kilku sklepach zawolali mi 300zł za stelaze co lekko mnie rozbawilo ze za kawalek stali taka kase chca. 100zł rozumiem. 150zł przelkne wezme i pojade. ale 300? ehh...

w sakwy bardziej jestem sklonny zainwestowac aby mi sie nie rozklekotaly po drodze albo nie przemokly przy pierwszej mrzawce na drodze.

prosilbym o wasze opinie i doswiadczenia ze stelazami i sakwami w xv250. bede niezmiernie wdzieczny.

pozdrawiam!
dudi o7
Posty: 198
Rejestracja: 20 maja 2008, 09:51
Motocykl: xv750,Road Star 1700
Lokalizacja: Rogów
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: dudi o7 »

lamer22 pisze:W kilku sklepach zawolali mi 300zł za stelaze co lekko mnie rozbawilo ze za kawalek stali taka kase chca. 100zł rozumiem. 150zł przelkne wezme i pojade. ale 300? ehh...
W stu procentach podzielam twoje zdanie.Moje stelaże wyniosły mnie kilkanaście zł.Pręt fi 12 palnik .Pomalowałem na czarno,bo i tak nie widać.
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: Arni »

ja odziedziczyłem po poprzednim właścicielu mocowania w wersji "samoróba nie daj się" z nagwintowanego pręta (za sakwami nie widać, że jest to takie brzydkie :mrgreen: ) i tekstylne bardzo pojemne sakwy, które kilka lat temu wymieniłem na naprawdę porządne skurzane (udało mi się wyrwać tanio używki) i mocowania nadal pełnią doskonale swoją funkcje. Skurzane mimo że są duże, nie są tak pojemne jak stare tekstylne, ale wyglądają bez porównania o niebo lepiej.

Mam praktycznie identyczne do tych, tylko zapinane na 3 klamry i z tylu nie mają plastiku tylko skórę:
http://www.allegro.pl/item594501838_har ... inger.html
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
morgana
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: morgana »

Ja dostałam sakwy razem z motorkiem już. Są może nie zbyt ładne ale za to niesamowicie praktyczne bo są zamykane na kluczyk i mogę zostawić tam wszystkie drobiazgi. Przesle zdjecia jak je wreszcie zrobie :D postaram sie juz w ten weekend
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: Straszaq »

Ja kupiłem w Leroy Merlin w dziale ogrodniczym tzw wieszak na narzędzia ogrodnicze. Kształtem nadawało się idealnie na stelaż pod sakwy:) Zrobione to jest to ze stali i ocynkowane. Trochę pasty polerskiej, ściereczka i 20 minut pracy i powiem ci, ze za wiele nie odstaje od chormu, a całość przykręcona do błotnika wygląda naprawdę nieźle, zgrabnie i estetycznie. No i cena powala...9 zł/szt :). Po weekendzie planuje w końcu wstawić swoją galerię także będzie można to zobaczyć.
morgana
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: morgana »

to gratuluje pomyslowosci :) naprawde super pomysl
Awatar użytkownika
SlawekZ
Posty: 316
Rejestracja: 02 stycznia 2008, 18:05
Motocykl: VS1400, JAWA 350 z wozem
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: SlawekZ »

Ja do swojej zainwestowałem i kupiłem stelaże HH (highway hawk). Były ładne, posiadały w komplecie wszystkie śrubki i zaślepki... full wypas. Niestety, po zimie spędzonej w garażu, gdy podniosłem sakwy - ujrzałem piękną rudą, która oplotła tak wypaśne stelaże. A nie były tanie - zapłaciłem za nie coś koło 150pln-ów. Cóż, nie zawsze dobre to co się świeci...
Co do sakw, to mam tani model Iron Horse - zapłaciłem za nie 40 euro, ale jakość też kiepska - po jeździe w deszczu wylazły bąble i już nie są tak efektowne :lol:

Trza to wszystko wypośrodkować - proponuję tanie stelaże (bo ich nie widać) i deko lepsze niż najtańsze sakwy :wink:
Pozdrawiam :-)
http://www.bikepics.com/members/slawekz/
GDW (Gang Dzikich Wieprzy)
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: Arni »

Straszaq pisze:Zrobione to jest to ze stali i ocynkowane. Trochę pasty polerskiej, ściereczka i 20 minut pracy i powiem ci, ze za wiele nie odstaje od chormu
A jak długo już używasz tych stelaży? Cynk stanowi ochronę antykorozyjną stali i jeśli go starłeś, to zacznie rdzewieć.
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
grzegorz_g
Posty: 205
Rejestracja: 18 marca 2008, 08:59
Motocykl: ...
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 54
Status: Offline

Post autor: grzegorz_g »

:chopper:
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2020, 22:39 przez grzegorz_g, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: Straszaq »

Arni pisze:
Straszaq pisze:Zrobione to jest to ze stali i ocynkowane. Trochę pasty polerskiej, ściereczka i 20 minut pracy i powiem ci, ze za wiele nie odstaje od chormu
A jak długo już używasz tych stelaży? Cynk stanowi ochronę antykorozyjną stali i jeśli go starłeś, to zacznie rdzewieć.
Nie zdarłem całego cynku tylko nadałem mu większego połysku. Poza tym nawet gdyby to i tak ogólnie stelaży nie widać bo są pod sakwami więc jakby co to pomaluje albo znów wypoleruje..albo po prostu wyrzucę i założę nowe. Na szczęscie kupiłem 4 szt wiec jakby co mam stosowne zapasy :)

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2009 9:39 am ]
SlawekZ pisze:Ja do swojej zainwestowałem i kupiłem stelaże HH (highway hawk). Były ładne, posiadały w komplecie wszystkie śrubki i zaślepki... full wypas. Niestety, po zimie spędzonej w garażu, gdy podniosłem sakwy - ujrzałem piękną rudą, która oplotła tak wypaśne stelaże. A nie były tanie - zapłaciłem za nie coś koło 150pln-ów. Cóż, nie zawsze dobre to co się świeci...
Co do sakw, to mam tani model Iron Horse - zapłaciłem za nie 40 euro, ale jakość też kiepska - po jeździe w deszczu wylazły bąble i już nie są tak efektowne :lol:

Trza to wszystko wypośrodkować - proponuję tanie stelaże (bo ich nie widać) i deko lepsze niż najtańsze sakwy :wink:
Miałem to samo w tamtym roku z piórnikiem . Niby moto w garażu stało ale ta skóra ...nie wiem..jakoś wilgoć ciągnęła z powietrza czy coś i po zimie jak zdemontowałem piórnik miałem pod paskami mocującymi normalnie rdze przeżartą przez chrom. Teraz na zimę zdemontuję cała skórę a chromy zakonserwuję jakaś oliwką i powinno być ok.
lamer22
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2008, 14:46
Motocykl: byla 250 jest xv 750 '91
Lokalizacja: Zielona góra, Poznań
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: lamer22 »

Straszaq: czekam na zdjecia bo powiem szczerze ze imponujacy pomysl. Bardzo mnie zaciekawil i poki co ma u mnie 1. miejsce na rozwiazanie mojego dylematu.
Plumek
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: Plumek »

Ja juz kupiłam z sakwami (oryginalne Virago) - trochę są miękkie i podniszczone. Zobaczymy, jak się będzie je użytkować... Zwłaszcza, z enie będę się w nie pakować na długie trasy.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: Arni »

no troszkę „zwiędłe” :wink: , ale tak zawsze się robi. Proponuję porobić usztywnienia w środku.
Moje choć z bardzo grubej skóry też się na środku trochę zapadały, więc porobiłem od środka usztywnienia z płaskownika i teraz są zawsze sztywne i stoją jak trzeba w pełnej gotowości :razz: :mrgreen:
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
lamer22
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2008, 14:46
Motocykl: byla 250 jest xv 750 '91
Lokalizacja: Zielona góra, Poznań
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: lamer22 »

plumek: pozazdroscic stelazy i bagaznika. ja niestety oparcie mam bez bagaznika a na stelaze wciaz czaje sie... choc ostatnio doszedlem do wniosku jak doszly mnie rozne ceny z roznych sklepow czy nie lepiej dozbierac troche kasy i wymienic moto :) ale to jeszcze czas. poki co chcialbym miec sakwy aby jadac dajmy na to na jakies weekendowy wypadzik nie meczyc sie z plecakiem na kolanach z przodu (bo "plecaczkowi" temu zywemu ciezko z plecakiem tym niezywym...) :)
Plumek
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: Plumek »

lamer22 pisze:plumek: pozazdroscic stelazy i bagaznika. ja niestety oparcie mam bez bagaznika a na stelaze wciaz czaje sie... choc ostatnio doszedlem do wniosku jak doszly mnie rozne ceny z roznych sklepow czy nie lepiej dozbierac troche kasy i wymienic moto :)
Heh, chyba jednak troszkę dozbierać byś musiał ;) Zależy jeszcze w jakim stanie technicznym tę Virażkę masz, bo jak dużo dołożyć musisz, to faktycznie... ;)
Ostatnio na Alle... rzuciły mi sie w oczy stelaże do 250 - za chyba 130 PLN. I 250 na części - może akurat sa stelaże i bagażnik? Polookaj.
lamer22
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2008, 14:46
Motocykl: byla 250 jest xv 750 '91
Lokalizacja: Zielona góra, Poznań
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: lamer22 »

stelaze byly jakis czas temu ale juz nie ma. chyba poszly do kogos innego. ja chyba na swoje musze jeszzcze poczekac :)
KRZYSZTOF M
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: KRZYSZTOF M »

Zobacz stelaze z MOTO-CENTER http://www.moto-center.pl/index.php?cPa ... r3kpk5mu24

Sakwy polecam http://www.afyon.pl/ mam takie i piornik
Plumek
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: Plumek »

Arni pisze:no troszkę „zwiędłe” :wink: , ale tak zawsze się robi. Proponuję porobić usztywnienia w środku.
Moje choć z bardzo grubej skóry też się na środku trochę zapadały, więc porobiłem od środka usztywnienia z płaskownika i teraz są zawsze sztywne i stoją jak trzeba w pełnej gotowości :razz: :mrgreen:
Heh... Tak się właśnie zastanawiam, czy aby nie oddać ich w dobre ręce za jakieś małe pieniądze (żeby ktoś sobie je usztywnił, bo ja ani czasu na to nie mam, ani możliwosći)., a ja sobie sprawię jakieś nowe, sztywne...

Takie sobie wylukałam:

Obrazek

Jutro skoczę obejrzeć do producenta :)
lamer22
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2008, 14:46
Motocykl: byla 250 jest xv 750 '91
Lokalizacja: Zielona góra, Poznań
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: lamer22 »

plumek: jesli zakupisz te oto sakwy, czekamy na fotki jak sie prezentuja w xv 250. jesli beda wygladac to tez sie nad nimi zastanowie. jaka jest cena? pozdrawiam!
Plumek
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: Plumek »

Kosztują 450 PLN: sa na aukcji
Awatar użytkownika
rzeznia_numer_5
Posty: 1983
Rejestracja: 17 maja 2008, 21:32
Motocykl: pogniecione ścierwo
Lokalizacja: Trafalmagoria
Wiek: 112
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: rzeznia_numer_5 »

Terys to naprawdę porządna firma. Co prawda nie znam tych sakw ale wnioskuję z opinii ogółu oraz kufra jaki mi zrobili na zamówienie. Jakieś tam miałem widzimisie. tu uchwyty na napoje tam na namiot etc.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Plumek
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: Plumek »

No wyglądają dosć solidnie. Mają wiele wzorów w różnych rozmiarach, z ćwiekami i bez.
Mnie się podobają bez ćwieków, bo Miśka jest dwukolorowa - kremowo-czerwona. Gdyby była ciemna, to by mi się ćwieki podobały :)

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2009 1:53 pm ]
lamer22 pisze:plumek: pozazdroscic stelazy i bagaznika. ja niestety oparcie mam bez bagaznika a na stelaze wciaz czaje sie...
Jeśli nadal szukasz stelaży pod sakwy do 250 - to pisz do gościa od TEJ AUKCJI.

Nie wiem za ile, ale ma takie :)

A potem napisz, czy kupiłeś :P

[ Dodano: Czw Kwi 09, 2009 3:00 pm ]
No i byłam oglądać te sakwy. Niestety - sklep firmowy już zlikwidowali i został tylko warsztat. Więc tam nie wlazłam. Na żywo ich nie widziałam. Ale z opisu aukcji wynika, że to sa naprawdę fajne i solidne sakwy - mają z tyłu na ściance mocowania do stelaży i chyba są z litej skóry, a nie z dwoinki czy tam czegoś (napisałam do nich maila w tej sprawie). Jeśli są z litej skóry, to uważam, że warto.
Odwiedziłam też innego producenta (w Chełmku - o nim napisze wiecej w jakimś wątku z ciuchami na moto). Sakwy mają niektóre zaje.... ale cena! Jeszcze bardziej zaje... Załamka. Sakwy podobne, jak te, Terysa - tylko, że z tej właśnie dwoinki (to jest spodnia wartstwa skóry - nie lico) i bez zamka kosztują 490 PLN. Nie mają też żadnych mocowań do stelaża. Dziurki trza sobie wiercić i w ten sposób mocować. Za skórzane z zamkiem trzeba tam dać 890 PLN... Wtedy wewnątrz mamy wyściełane pianką.

Ja bym brała Terysa, ale... kolega mi sie objawił, który zaoferował, że mi zrobi te usztywnienia w moich sakwach :D Ihaaa!
lamer22
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2008, 14:46
Motocykl: byla 250 jest xv 750 '91
Lokalizacja: Zielona góra, Poznań
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: lamer22 »

plumek: tych stelazy juz nie ma. szukam innych, qrde chyba mi zostanie wydac ze dwie stowy, no nic, myslalem ze na stelazach przyoszczedze na sakwy.

straszaq: masz juz fotki tych swoich "stelazy" a'la Leroy Merlin?
Plumek
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: Plumek »

lamer22 pisze:plumek: tych stelazy juz nie ma. szukam innych, qrde chyba mi zostanie wydac ze dwie stowy, no nic, myslalem ze na stelazach przyoszczedze na sakwy.

straszaq: masz juz fotki tych swoich "stelazy" a'la Leroy Merlin?
Uuuuu... W dniu, w którym pisałam posta gostek mi napisał w mailu, że nie ma tego, czego szukam, ale ma stelaże pod sakwy...

Spróbuj TUTAJ - na zamówienie można zrobić (nie wiem za ile).
lamer22
Posty: 76
Rejestracja: 18 maja 2008, 14:46
Motocykl: byla 250 jest xv 750 '91
Lokalizacja: Zielona góra, Poznań
Status: Offline

Re: sakwy + stelaza w Virago 250

Post autor: lamer22 »

plumek: wczesniej pisalem do tego goscia, nie odpisywal. ale wczoraj dzwonilem i stelaze za 150zł i chyba sie skusze. w przyszlym tygodniu jak w koncu rusze motocykl z peknietej linki gazu to podjade bo facet jest z Opalenicy wiec niedaleko Poznania. Jak juz bede mial dam znac, ewentualnie jakies fotki podrzuce.
ODPOWIEDZ