Kask... mat czy połysk ?

Testy, komentarze i opinie o wszelkich akcesoriach i produktach motocyklowych

Kask...

carny mat
26
65%
czarny połysk
14
35%
 
Liczba głosów: 40

siwy
Status: Offline

Kask... mat czy połysk ?

Post autor: siwy »

Witam :)

Jak w temacie...

Przymierzam się do kupienia kasku... konkretnie - Nolan N43 (ew. AIR)
... i teraz nasuwa się pytanko: mat czy połysk :?: Naturalnie czarny.
Nie wiem jak to sobie samemu uzasadnić... mat przechyla szalę na swoją stronę ale tylko ze względu na to, że to coś innego jak "pospolity" połysk.
Nie wiem jak to dalej sobie rozkminić... z matu lepiej schodzą komary :?: Na mat lecą laski :?: ... chusteczka wie... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2009, 23:05 przez siwy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Stilgar »

Witam :)

Jak w temacie...

Przymierzam się do kupienia kasku... konkretnie - Nolan N43 (ew. AIR)
... i teraz nasuwa się pytanko: mat czy połysk :?: Naturalnie czarny.
Nie wiem jak to sobie samemu uzasadnić... mat przechyla szalę na swoją stronę ale tylko ze względu na to, że to coś innego jak "pospolity" połysk.
Nie wiem jak to dalej sobie rozkminić... z matu lepiej schodzą komary :?: Na mat lecą laski :?: ... chusteczka wie... :mrgreen:
_________________

hehe ten temat wyląduje tu :
viewtopic.php?t=5273
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
Mrozo
Posty: 181
Rejestracja: 08 października 2008, 20:59
Motocykl: XV 750
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Mrozo »

siwy, Nie wiem jak z innymi kaskami ale u mnie na N43 Air czarny mat mniej widac slady po palcach niz na HJC czarny polysk zony. Moze to jest argument :D
"Życie jest sztuką pozytywnego myślenia"
Yamaha Virago XV750->Honda VT1100 Sabre->XV750 ponownie :)
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Arni »

ja też powoli szukam sobie jakiegoś hełmu (szczękowca) i zdecydowanie jestem nastawiony na czarny mat. Podoba mi się takie malowanie i do kurtki mi będzie pasowało (mam czarną matową skórę).
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Miran
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Miran »

Ja jutro kupuję Nolana N43 AIR i chyba jednak połysk, zdecydowanie lepiej utrzymać w czystości choć chyba ciut bardziej podoba mi się mat.
Nie wiem co prawda jak Nolany ale generalnie mat łatwiej się brudzi i widać na nim wszystko.
Awatar użytkownika
Arni
Posty: 2530
Rejestracja: 01 marca 2009, 20:39
Motocykl: Virago XV750 83r; Intruder VS800; SHL M11
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Arni »

Miran pisze:generalnie mat łatwiej się brudzi i widać na nim wszystko.
mi się wydawało, że może być odwrotnie, bo na połysku widać wszystkie odciski palców i ryski
Obrazek
"Celem ruchu drogowego nie jest bezpieczeństwo, tylko szybkość." Janusz Korwin-Mikke
Plumek
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Plumek »

siwy pisze:Na mat lecą laski :?: ... chusteczka wie... :mrgreen:
Lecą :) Kupiłam sobie niedawno właśnie Nolanka N43 czarny mat. Śśśśśliczny jest :) Ale jak chcesz, żeby łeb Ci się świecił jak psu jajka, to se kup z połyskiem ;)

P.S. A może wstaw ankietę, to zobaczymy, co ogólnie się preferuje :)
Miran
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Miran »

Arni pisze:
Miran pisze:generalnie mat łatwiej się brudzi i widać na nim wszystko.
mi się wydawało, że może być odwrotnie, bo na połysku widać wszystkie odciski palców i ryski
No to może tak łatwiej się brudzi połysk jednak i dużo łatwiej jest go doczyścić.
Mat bardzo ciężko się czyści .
Co do wyglądu też bardziej podoba mi się mat ale nie przesadzajmy obydwa są ładne.
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Winnetou »

Przejedz sie 500 km w pelnym sloncu przy +30 C. to zobaczysz czego bedziesz szukal... :motorcycle:
(silver superpolysk)
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
Plumek
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Plumek »

Tomek Rudzinski pisze:Przejedz sie 500 km w pelnym sloncu przy +30 C. to zobaczysz czego bedziesz szukal... :motorcycle:
(silver superpolysk)
Białego?
Miran
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Miran »

Tomek Rudzinski pisze:Przejedz sie 500 km w pelnym sloncu przy +30 C. to zobaczysz czego bedziesz szukal... :motorcycle:
(silver superpolysk)
Dobre :bravo:
Myślę że nie będzie tak źle,Nolan ma dobre wietrzenie a gusta mi się na razie nie zmieniły.
Awatar użytkownika
Stilgar
Posty: 5482
Rejestracja: 22 grudnia 2007, 09:37
Motocykl: Virago>Debilka>STonka>Varan
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Stilgar »

Przejedz sie 500 km w pelnym sloncu przy +30 C. to zobaczysz czego bedziesz szukal... :motorcycle:
(silver superpolysk)
Zimnego Piwa !!!!! :nazdrowie:
Administrator zastrzega sobie możliwość zbanowania ze względu na klauzulę sumienia.
Awatar użytkownika
Winnetou
Posty: 3713
Rejestracja: 15 maja 2008, 22:01
Motocykl: niemiecki
Lokalizacja: Augsburg(Bawaria)
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Winnetou »

Brawo Grzesiu! :nazdrowie:
Jedni umieją drudzy"umią"...

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój"
samurai
Posty: 370
Rejestracja: 25 grudnia 2007, 10:55
Motocykl: Virago 535 94r.
Lokalizacja: Łańcut/Toruń
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: samurai »

Tomek Rudzinski pisze:Przejedz sie 500 km w pelnym sloncu przy +30 C. to zobaczysz czego bedziesz szukal...
Tematu na forum - Na +30 lepszy silver superpołysk czy biały?
siwy
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: siwy »

stilgar75 pisze:hehe ten temat wyląduje tu :
viewtopic.php?t=5273
Miałby mnie taki zaszczyt kopnąć :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Arni pisze:ja też powoli szukam sobie jakiegoś hełmu (szczękowca) i zdecydowanie jestem nastawiony na czarny mat. Podoba mi się takie malowanie i do kurtki mi będzie pasowało (mam czarną matową skórę).
Też rozkminiałem to pod takim kontekstem... ale jeszcze do końca nie wiem jaką "papę" będę miał... Ret Bike nie przypadł mi za bardzo do gustu...
Tomek Rudzinski pisze:Przejedz sie 500 km w pelnym sloncu przy +30 C. to zobaczysz czego bedziesz szukal...
Takiej trasy w życiu nie zrobię... w poniedziałek bryknąłem się z jakieś 75 km... i zawaliło mi tak zatoki, że dostałem antybiotyk i leżę do dzisiaj. Także, mam takową nadzieję, że Nolan będzie znaczniej szczelny niż to co mam obecnie. :roll:
Stilgar75 pisze:Zimnego Piwa !!!!! :nazdrowie:
Niestety nie lubię zupy chmielowej... jak dla mnie to jest po prostu za gorzkie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: EDDIE »

Rozmowa na temat, czy mat, czy połysk przypomina mi dysputę o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą :lol:

---------

Osobiście kupiłem NAXA S3A połysk i jestem zadowolony. Ślady na kasku po paluchach zawsze są, natomiast na połysku znikają za jednym pociągnięciem szmatki. Połysk lepiej komponuje się z połyskiem chromów w Virażce :grin:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
xytras
Posty: 69
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 11:20
Motocykl: było XV 535 97' jest VS 1400
Lokalizacja: Wronki
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: xytras »

witam ja zakupilem z braku srodkow narazie kask Naxa S2 - powiem szczerze ze na stronie naxa.pl takiego nie widzialem ale podoba mi sie i jest ok - z tym ze mam pewne watpliwosci co do rozmiaru -myslicie ze gdy w momencie podnoszenia lub opuszczania szyby kasku - kask minimalnie chodzi po glowie to jest za duzy ? co prawda pod broda nie mialem scisle zapiete ale teraz naszly mnie watpliwosci czy by nie wymienic jednak na rozmiar L - kupilem go we wtorek nie nosi sladow uzytkowania i zgodnie z polskim prawem jesli mam paragon to chyba nie powinno byc problemow z oddaniem ?? co radzicie ?
gk
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: gk »

xytras pisze:witam ja zakupilem z braku srodkow narazie kask Naxa S2 - powiem szczerze ze na stronie naxa.pl takiego nie widzialem ale podoba mi sie i jest ok - z tym ze mam pewne watpliwosci co do rozmiaru -myslicie ze gdy w momencie podnoszenia lub opuszczania szyby kasku - kask minimalnie chodzi po glowie to jest za duzy ?
Kask IMHO nie powinien latać na głowie. Pomyśl, jakie siły będą na niego działały w momencie ew. kolizji, a przecież po to właśnie jest kask na głowie... słyszałem kiedyś taką radę: wybierz najciaśniejszy, który nie uwiera, i coś w tym jest.
xytras pisze: kupilem go we wtorek nie nosi sladow uzytkowania i zgodnie z polskim prawem jesli mam paragon to chyba nie powinno byc problemow z oddaniem ?? co radzicie ?
Jeżeli nie kupiłeś wysyłkowo - zależy od dobrej woli sprzedawcy, ale dobre sklepy nie robią z tym problemu.
Miran
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Miran »

Powinni ci wymienić ale nie przesadzaj z tą ciasnotą,minimalny ruch może być z autopsji wiem że naxa ma trochę zaniżoną numerację,ogólnie za tą cenę można kupić choć z konkurencji warto wziąść pod uwagę AGV i Uvexa.
Ja dzisiaj kupiłem Nolana N43 AIR w połysku bo po wielu próbach odbijania paluchów i ścierania tego potem mat niestety "dostał zadyszki"
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: EDDIE »

Pytanko - mam ten kask Naxa S3A, (bezszczękowy) - http://www.allegro.pl/item618029587_gpm ... olysk.html i przy jeździe ponad 60km/h strasznie mi zawiewa po twarzy... :roll: Czy tak ma być?? Co będzie jak pojadę na trasę ponad 100km/h :?:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
siwy
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: siwy »

EDDIE pisze:Pytanko - mam ten kask Naxa S3A, (bezszczękowy) - http://www.allegro.pl/item618029587_gpm ... olysk.html i przy jeździe ponad 60km/h strasznie mi zawiewa po twarzy... :roll: Czy tak ma być?? Co będzie jak pojadę na trasę ponad 100km/h :?:
Dlatego decyduję się na Nolan'a N43... to jest chyba właśnie ta różnica między kaskami za 200, 300 lub 400 PLN 'uff a konkretami takimi jak Airoh, Nolan, Shoei czy jeszcze inne :rock: :motorcycle:
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: JohnnY »

Ja mam AGV BLADE matowy i nie narzekam też zaczyna wiać przy 80km/h ale jak słyszałem to prawie w każdym kasku otwartym. Jak będziesz miał chustkę czy kominiarkę to nie poczujesz wiatru :rock:
Awatar użytkownika
Andrzej11
Posty: 179
Rejestracja: 03 listopada 2008, 11:59
Motocykl: virago 250, xvs 650
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 62
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Andrzej11 »

xytras napisał/a:

witam ja zakupilem z braku srodkow narazie kask Naxa S2 - powiem szczerze ze na stronie naxa.pl takiego nie widzialem ale podoba mi sie i jest ok - z tym ze mam pewne watpliwosci co do rozmiaru -myslicie ze gdy w momencie podnoszenia lub opuszczania szyby kasku - kask minimalnie chodzi po glowie to jest za duzy ?

Wypinij w kasku wkładki policzkowo-szczękowe (jesli są wypinane) i wtedy przymierz kask.Ostatnio miałem ten sam dylemat przy zakupie kasku XL czy L.Jak w XL wypiołem te wkładki to kask latał mi po głowie jak garnek.Kupiłem L.
Awatar użytkownika
EDDIE
Posty: 759
Rejestracja: 03 kwietnia 2009, 23:21
Motocykl: Suzuki Intruder 1800
Lokalizacja: Radom
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: EDDIE »

Czy zamontowana szybka zlikwiduje to zawiewanie powietrza po twarzy :?:
Obrazek
SZUKASZ KASKU, OPON LUB CZĘŚCI? NAPISZ MAILA na adres edward@pietron.pl NIE PISZ NA PW!
Awatar użytkownika
Pixa
Posty: 626
Rejestracja: 11 stycznia 2009, 09:40
Motocykl: Virago 535 DX 2YL
Lokalizacja: Kobierzyce
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Kask... mat czy połysk ?

Post autor: Pixa »

EDDIE pisze:Czy zamontowana szybka zlikwiduje to zawiewanie powietrza po twarzy :?:
Na pewno pomoze :-) A zawiewac nie powinno, chyba, ze wiatr wieje z boku. Mi nie zawiewalo, testowalem na Nolanie N41 i kasku Genlser Jet (oba otwarte). Nolan bardziej cichy, ale i w Genslerze nie zawiewa.
ODPOWIEDZ