fotoradary - wojna trwa

Odnośniki do stron o tematyce motocyklowej...
Awatar użytkownika
frytura
Posty: 2385
Rejestracja: 04 stycznia 2009, 14:57
Motocykl: Fajzer / Von z Ton
Lokalizacja: ZK / ZS / RLS
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

fotoradary - wojna trwa

Post autor: frytura »

1 metr to droga jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299792458sek.

http://motocyklemprzezzycie.pl/
http://smazalniastron.pl

GRUPA ŚLĄSK oddział Koszalin :D
bruciato
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: bruciato »

Ogromną furorę w Internecie robi list wysłany z Poznania do komendanta Straży Miejskiej w Białogardzie. Kierowca w wyjątkowy sposób odmawia udzielenia informacji. Strażników nazywa zbójami.

Fotoradar białogardzkich strażników zrobił zdjęcie jednemu z przejeżdżających przez miasto samochodów. Kierowca przekroczył prędkość. Ponieważ zdjęcie zostało zrobione z tyłu samochodu, strażnicy poprosili właściciela pojazdu by wskazał kierowcę. Właściciel auta odpowiedział na tę prośbę w wyjątkowy sposób.

Co dokładnie pisze autor? "Korespondencja z Białogardu zawsze napełnia me serce radością, bo mam tu wielu Przyjaciół i nie zdarzyło się jeszcze, aby jakakolwiek przesyłka była niemiła" - zaczął na wstępie.

"Pozwolę sobie potraktować Wasze pismo jako sympatyczny żart, bowiem nikt poważny nie ustawiałby fotoradaru na pustej i bezpiecznej drodze za miastem, fotografując samochody od tyłu i jeszcze oczekując za to pieniędzy" - pisze dalej właściciel samochodu.

"Zdaję sobie sprawę, że w społeczeństwie zanikają rozmaite zawody - kapelusznika, połykacza ognia, kołodzieja... i tym bardziej godną dostrzeżenia jest Wasza dbałość o tradycję. Przywrócenie społeczeństwu dawno zapomnianej postaci zbója przydrożnego, który za miastem, pod lasem, grabił podróżnych, jest ze wszech miar godne uznania. Podkreślenia wymaga Wasz takt i delikatność - przecież moglibyście dodatkowo gwałcić i wyrywać ludziom złote zęby, a Wy zaledwie robicie zdjęcia fotoradarem "od tyłu".

Dalej autor tłumaczy, dlaczego nie poda nazwiska kierowcy.

"Odpowiadając na waszą sympatyczną prośbę o podanie danych kierowcy, muszę z żalem odpowiedzieć, że nie wiem. Za kierownicą naszego samochodu siada (oczywiście nie jednocześnie) kilka osób, które zmieniają się podczas jazdy. Nie prowadzimy ewidencji kto kiedy się przesiadł. Możliwym jest nawet, że za kierownicą zasiadł nasz gość (wizytówka w załączeniu), bo chciał się przejechać po polskiej drodze, ale nie jestem w stanie tego ustalić, bowiem nie znam języka koreańskiego, a tłumaczka odmówiła współpracy (takie babskie fochy)" - rozpędził się w dowcipkowaniu autor. Dodajmy, że w załączniku do listu rzeczywiście jest wizytówka napisana w języku koreańskim.

Na koniec autor pisze jeszcze tak: "Reasumując, z przykrością muszę odmówić Waszej prośbie, chociaż, jak Pan widzi, zrobiłem wszystko aby Wam dopomóc. Bardzo dziękuję za pamięć i z niecierpliwością oczekuję kolejnych przesyłek od Państwa".

[ Dodano: Czw Maj 26, 2011 5:10 pm ]
:mrgreen:



link do całego listu


www.demotywatory.pl/2375839/Mistrz-cietej-riposty
Ostatnio zmieniony 27 maja 2011, 18:50 przez bruciato, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
frytura
Posty: 2385
Rejestracja: 04 stycznia 2009, 14:57
Motocykl: Fajzer / Von z Ton
Lokalizacja: ZK / ZS / RLS
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: frytura »

no ja padlam :lol:
1 metr to droga jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299792458sek.

http://motocyklemprzezzycie.pl/
http://smazalniastron.pl

GRUPA ŚLĄSK oddział Koszalin :D
Awatar użytkownika
Ragnar
Posty: 1382
Rejestracja: 27 sierpnia 2008, 21:30
Motocykl: Suzuki VL 1500
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 59
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: Ragnar »

Zapisuję :mrgreen:
Zastosuję :lol:
Awatar użytkownika
SE-MEN
Posty: 487
Rejestracja: 07 sierpnia 2010, 18:50
Motocykl: XV 535 VIRAGO 98
Lokalizacja: Konstancin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: SE-MEN »

:mrgreen: no niezłe ale ciekawe czy skuteczne :bravo:
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1405
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: Feldek »

A ja dziś właśnie szukam info na ten temat bo znów zawitał do mnie foto-list :mad: Tym razem 62 na 50 o godz 22...no ręce opadają jak oni te fotoradary skalują :mad: I znów z Pomorza oczywiście, bo jakżeby inaczej. Tam to ja chyba prywatnego fotografa mam :mrgreen: Podpowiedzcie czy walczyć z tym kurestwem czy nie warto sobie nerwów psuć?
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: Grim »

Feldek pisze:Podpowiedzcie czy walczyć z tym kurestwem czy nie warto sobie nerwów psuć?
O 100zł chyba nie warto walczyć, ale jak punktów chcesz uniknąć to:

Akurat jakiś miesiąc temu znajomy dostał takie zdjęcie na motocyklu i poproszony o wskazanie kierowcy wskazał z miłą chęcią (coby nie dopłacać, a sam nieco bez prawka jest ;) ): Igor Madnietev (jakoś w tym tonie), obywatel Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawskiej.
Po jakimś czasie został wezwany jako świadek gdzie dalej szedł w zaparte - znajomek poznany na jakimś zlocie wpadł więc dał mu pojeździć i tak sie właśnie przedstawiał.

Ponoć od 3 tygodni spokój.

Akurat ten konkretny kombinator więcej szczęścia ma niż rozumu, ciekaw jestem efektów takiego "żarciku" ;)
vel Socjopata
Awatar użytkownika
frytura
Posty: 2385
Rejestracja: 04 stycznia 2009, 14:57
Motocykl: Fajzer / Von z Ton
Lokalizacja: ZK / ZS / RLS
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: frytura »

Feldek pisze:z Pomorza oczywiście, bo jakżeby inaczej
:lol: a mozna wiedziec, gdzie tym razem zlapali pirata feldka? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1 metr to droga jaką pokonuje światło w próżni w czasie 1/299792458sek.

http://motocyklemprzezzycie.pl/
http://smazalniastron.pl

GRUPA ŚLĄSK oddział Koszalin :D
Awatar użytkownika
ELVIS
Posty: 1624
Rejestracja: 15 lipca 2010, 08:54
Motocykl: STRATOLINER XV1900
Lokalizacja: Pruszcz Gd.
Wiek: 41
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: ELVIS »

Ostatnio miałem dwie foty, na szczęście od przodu więc mogą mnie cmoknąć w Obrazek
Widząc fotoradar z lubością przyśpieszam, nie zdążyłem tylko jeszcze pokazać Obrazek
bo zdjęcie jest w ostatnim momencie :mrgreen:

Feldek, gdzie Cię usiekli? Bo rejonie powiatu gdańskiego są cywilizowani ludzie w (SM i SG) i od tylca jeszcze nie ładują :shock:
WILD DOGS GDAŃSK

Przed ELVISEM nie było nic - John Lennon
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1405
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: Feldek »

frytura pisze:a mozna wiedziec, gdzie tym razem zlapali pirata feldka?
ELVIS pisze:Feldek, gdzie Cię usiekli?
W odpowiedzi na nurtujące pytanie odpowiadam: Cierznie , straż pseudomiejsca Debrzno. I jak zwykle przy fotkach jechałem do Natalii :mrgreen: Jak do niej jadę to zawsze coś błyśnie :twisted:
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: toooomelo »

Feldek pisze:... zawsze coś błyśnie :twisted:
Fotogeniczny jesteś :mrgreen: :wink:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Feldek
Posty: 1405
Rejestracja: 19 marca 2008, 16:01
Motocykl: Virago 535 Custom
Lokalizacja: Poznań/Mosina
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: Feldek »

toooomelo pisze:Fotogeniczny jesteś
Hehe no cóż przez skromość nie zaprzeczę :mrgreen: Ale wolałbym jednak się ukrywać przed nieprzewidzianymi zdarzeniami fotograficznymi :razz:
http://profile.imageshack.us/user/Feldek - fotki z motocyklowych wojaży
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: podbiel »

bruciato, takie myki się zdarzają oczywiście w innym języku i nazywa się to odmową podania danych użytkownika pojazdu i SM wysyła wniosek o ukaranie do sądu ale nie za wykroczenie tylko za odmowę. Plusem tego jest to że nie mamy punktów karnych a minusem że nie znamy wysokości kary.
Awatar użytkownika
szewron
Posty: 832
Rejestracja: 02 lutego 2011, 22:51
Motocykl: była XV750, MS1300
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 50
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: szewron »

Właśnie dziś dostałem radosnego newsa o "przekroczeniu prędkości o 13 km/h" bo jechałem (puszką) całe 63 na 50 :lol:
Uważajcie: wiocha Suchorze DK 21 (niedaleko Słupska)
Z motocyklami jest jak z wódką: prawdziwa jazda zaczyna się od litra

Cierpliwość palcem dół wykopie
Nie ma takiego miasta Londyn... jest Lądek, Lądek Zdrój...
Awatar użytkownika
coolman111
Posty: 1502
Rejestracja: 28 marca 2011, 12:14
Motocykl: Flat Six Custom
Lokalizacja: Kobylnica
Wiek: 37
Kontakt:
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: coolman111 »

Jak tak czytam posty, to u Was mocno "skręcają" te fotoradary :razz:. Też kiedyś dostałem fotkę z śmietnika, który to ustawia sobie straż miejska w Inowrocławiu. Miałem wtedy na 50tce 74km/h. Byłem u nich wyjaśnić, oczywiście też zapłaci (wtedy to mieli taki aparat super, że nie było widać nawet kto siedzi w aucie), to powiedzieli, że u nich do 70tki to nie strzela, dopiero jak ma się 71 na budziku to cyknie.
Pozdrawiam wszystkich Obrazek Darek Obrazek
Ogar 200 :arrow: SR50 :arrow: M21W2 :arrow: XV1100 :arrow: F6C

Obrazek
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: Forest »

niezly ten pomysl z tym gosciem z innego kraju. w ogole to chyba ja bym sie wypierał. jak ma ktos dzieci z prawkiem to mozna powiedziec ze ktores z nich mogla wziac samochód ale nie chca sie przyznac itp. oby tylko nie bylo widac dobrze twarzy.
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Grim
Posty: 699
Rejestracja: 02 maja 2010, 22:15
Motocykl: VN800 Vulcan
Lokalizacja: Gdańsk/Wejherowo
Wiek: 36
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: Grim »

TomekForest pisze:niezly ten pomysl z tym gosciem z innego kraju. w ogole to chyba ja bym sie wypierał. jak ma ktos dzieci z prawkiem to mozna powiedziec ze ktores z nich mogla wziac samochód ale nie chca sie przyznac itp. oby tylko nie bylo widac dobrze twarzy.
Tyle że jeżeli nie jesteś w stanie wskazać użytkownika pojazdu - większa kara(Art. 78. ust. 4).

By tego uniknąć właśnie wskazał niewinnego obywatela Naddniestrzańskiej Republiki Mołdawii ;)
vel Socjopata
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 977
Rejestracja: 31 sierpnia 2009, 11:13
Motocykl: Virago 535 93r. 2YL
Lokalizacja: Legionowo
Wiek: 35
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: Forest »

no to chyba, że tak, nieznajomośc prawa szkodzi. ale trza kombinowac, dobrze, że motocykle z przodu nie mają blach.
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... ruC2kSql0c#!
Blues Boy Dan - The Ballad of Hollis Brown - Newar Blues Festival 2012 (6:50)
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: al99 »

jak dla mnie temat bajka, facet ma poprostu klasę,i jak mniemam pieniążki żeby sobie pogrywać z SW, ja mu wierzę ,jak bym to widział to potwierdził bym z całą stanowczością że to Koreańczyk jechał , w końcu ich pełno w naszym kraju, jedyny problem to to że ciężko ich od siebie odróżnić , ale to już problem Panów strażników :rock:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
jarod69
Posty: 219
Rejestracja: 15 października 2010, 19:57
Motocykl: odjechał....
Lokalizacja: Bździszewo/Fraustadt
Wiek: 13
Kontakt:
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: jarod69 »

Polecam PRZECZYTAĆ od strony 1 do 130 :shock: :
http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/ ... adary.html
Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - i wszystkie litery polskiego alfabetu zostały użyte....
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: toooomelo »

jarod69 pisze:Polecam PRZECZYTAĆ od strony 1 do 130 :shock: :
http://forumprawne.org/prawo-wykroczen/ ... adary.html
A tak w skrócie o co chodzi? :wink:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
jarod69
Posty: 219
Rejestracja: 15 października 2010, 19:57
Motocykl: odjechał....
Lokalizacja: Bździszewo/Fraustadt
Wiek: 13
Kontakt:
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: jarod69 »

W skrócie chodzi o to jak i kiedy można sobie pożartować z SM - tylko trzeba przefiltrować te 130 stron a kilka z nich jest rzeczywiście ciekawe i pomocne... w realnej walce z SM
(gdześ około strony 60-70)
Mężny bądź, chroń pułk twój i sześć flag. - i wszystkie litery polskiego alfabetu zostały użyte....
Awatar użytkownika
wemar
Posty: 268
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:26
Motocykl: Road Star 1700
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 60
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: wemar »

Stosowna Ustawa nakłada obowiązek podania danych jeśli zdjęcie jest od tyłu lub nie można jednoznacznie okreslić kto prowadzi. Jeśli się nie wskaże, to otrzymuje się stosowną grzywnę za to, bez punktów. Natomiast zapis Ustawy jest o tyle nieprecyzyjny, że wskazując osobę zagraniczną lub inne, ale nie precyzując kto prowadził (do momentu postawienia zarzutu kazdy odpowiada jako świadek, a ten jest zobowiązany podawać tylko prawdę, a nie domysły) spełnia się obowiązek podania potencjalnego sprawcy i nie można być za to ukaranym. W dodatku inna ustawa koreśla, że czynności dochodzeniowe mogą prowadzictylko określone służby i nie jest to osoba fizyczna. Zatem nie mamy obowiązku przeprowadzenia śledztwa.
Miałem takie sytuacje, za każdym razem jechałem w towarzystwie dwóch kolegów (raz z Niemiec, raz z Wysp) i zawsze podawałem ich dane z adresem włącznie.
Trwają prace nad unijnym prawem obligującym stosowne organy do wzajemnego przekazywania sobie danych osób i pojazdów dokonujących wykroczeń (ściganie kierowców w pojazdach z obcymi tablicami), ale na razie to projekty, bo nie mogą się dogadać co do kwestii technicznych.
Oczywiście, powyższyc tekst nie namawia do niczego - wręcz przeciwnie, namawiam o jazdy zgodnie z przepisami, która gwarantuje, że nie będzie się miało takich dylematów :wink:
Jeżdżę, bo lubię. Obrazek
alan78
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: alan78 »

Sytuacja z życia wzięta :
Bochnia, ul. Proszowska - ograniczenie prędkości do 40km/h. Warunki na drodze wrecz perfekcyjne do jazdy duuuuuzo szybciej ( nowa nawierzchnia, dluga prosta... ).

Jade samochodem, z przodu widze dwóch motocyklistow na tzw " scigaczach ". W momencie przejazdu obok fotoradaru obaj podnoszą kola do góry, przejezdzaja przez kadr w pieknym stylu na tzw świecy, jeden z nich wyciaga dodatkowo srodkowy palec dla podkreslenia uniosłości chwili. Fotka wyjątkowo udana ... :bravo:
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: fotoradary - wojna trwa

Post autor: wolbi »

Ja ostatnio tez dostalem zdjecie na pomorzu, w ogole jezeli chodzi o to te rejony to tam jest chyba rekord swiata, a juz przed Slupskiem to jest koszmar, w kazdej wiosce fotoraday stacjonarne, albo straz wiejska stoi. Oczywiscie nie popieram piractwa drogowego, ale jak stoi fotoradar na 40km/h i lapie juz tych co jada 50 to juz przesada. Pare miesiecy temu byl program o gminach ktore robia interesy na fotoradarach i z okolic Slupskakilka gmin bylo w czolowce
ODPOWIEDZ