Patfian w Poznaniu

Odnośniki do stron o tematyce motocyklowej...
Awatar użytkownika
rzepik
Posty: 148
Rejestracja: 12 marca 2013, 14:17
Motocykl: Virago1100-był-szuka
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 54
Status: Offline

Patfian w Poznaniu

Post autor: rzepik »

Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Patfian w Poznaniu

Post autor: JohnnY »

To nagranie powinno trafić w ręce policji i koleś z Toyoty powinien odpowiedzieć za narażenie kierowcy motocykla na niebezpieczeństwo i za wyłudzenie pieniędzy z ubezpieczalni :rock:
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Patfian w Poznaniu

Post autor: 2007XV1700 »

a nie zwróciliście uwagi, że motocyklista nie obejrzał się przez ramię po wyminięciu pojazdu?
z mojej analizy tego materiału wynika, że obaj kierowcy zawinili.
SUV przyspieszał wyraźnie pomimo tego, że przed sobą miał ciężarówkę która poruszała się z małą prędkością oraz dojeżdżając do przejścia dla pieszych z sygnalizatorem, gdy to powinien był zachować szczególną ostrożność.
a kierowca motocykla zjechał do środka pasa w momencie jak samochód był tuż przy nim. a to sugeruje, że nie był świadomy zagrożenia i przez to ponosi odpowiedzialność spowodowania kolizji pojazdów w wyniku zajechania drogi pojazdowi Toyota.
samochód został niemal zepchnięty przez motocykl na pas zieleni co z kolei sugeruje że kierujący srebrnym SUV'em wykonał manewr uniknięcia kolizji w ostatniej chwili zamiast hamować i to jest dla mnie oczywisty dowód, że nie widział motocykla.

co Wy na to?
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Patfian w Poznaniu

Post autor: Cpt. Nemo »

Ten motocyklista to jakos tak nie bardzo umie prowadzic. Najpierw bardzo chwiejny i niepewny zjazd na prawy pas, dlugie zbieranie sie do przyspieszenia na pustym terenie, a potem nadzwyczaj dlugie wyprzedzanie z prawej i proby wepchniecia sie na sile na lewy pas.
Niestety, ale ja tu widze wylacznie brak umiejetnosci i wiedzy motocyklisty.
SUV nic nie musial mu ustepowac, a motocykl wykorzystujac swoja zwinnosc i przyspieszenie juz dawno powinien byc kilka wozow z przodu.
Kierowca prowadzi niepewnie i nie ogarnia tego motocykla.
Ergo - jezdzi niebezpiecznie i ryzykownie dla siebie samego.
1986XV1000 pisze: samochód został niemal zepchnięty przez motocykl na pas zieleni co z kolei sugeruje że kierujący srebrnym SUV'em wykonał manewr uniknięcia kolizji w ostatniej chwili zamiast hamować i to jest dla mnie oczywisty dowód, że nie widział motocykla.
A co mial zrobic jak nasz kochany moto jezdziec nie raczy uzywac kierunkowskazow, co dla mnie osobiscie jest nie do przyjecia.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Patfian w Poznaniu

Post autor: 2007XV1700 »

wiesz wydaje mi się, że migacz niewiele by tu pomógł.

obaj kierowcy byli zapewne równie zaskoczeni "kontaktem"
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: Patfian w Poznaniu

Post autor: Cpt. Nemo »

1986XV1000 pisze:wiesz wydaje mi się, że migacz niewiele by tu pomógł.
Pomogl, nie pomogl - nikt na widok migacza nie musi ustepowac pasa.
Tu ewidentnie bajker nie ogarnia motocykla, wiec nie powinien wzmagac zagrozenia tylko starac sie je jak najbardziej niwelowac.

Mi chodzilo o to, ze nieuzywanie migacza uwazam za grzech ciezki na szosie.
Nie jeden raz ktos mi sie w taki sposob laduje przed maske samochodu, czy kolo motocykla, uwazajac ze jest OK.
Nie nie jest OK latwo dac sie zabic w ten wlasnie sposob.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
Qbeł
Posty: 4042
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 17:44
Motocykl: Honda ST 1300
Lokalizacja: Głęboka Wiocha k/Zgierza obok Łodzi
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Patfian w Poznaniu

Post autor: Qbeł »

Wydaje mi sie ,że terenóweczką pogonił motocyklistę. Motocyklista wyprzedził toyotę , wiec kierowca widział ,ze ma motocykl przed sobą , ale ze motocykl jechał blisko środka jezdni to auto miało sie gdzie wciskać. W 11 s filmu motrocyklista jest na pewno przed wyprzedzonym samochodem , od 12 s toyota przyspieszyła.
Obrazek
ODPOWIEDZ