Problem z odpaleniem

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
pawin00
Status: Offline

Problem z odpaleniem

Post autor: pawin00 »

Od niedawna jestem właścicielem Virago 535. Mam problem z odpaleniem z rozrusznika. Objawy jakby był nienaładowany akumulator albo rozrusznik nie ma siły ciągnąć.
To co robiłem:

- wymieniłem sprzęgło rozrusznika;
- podłączałem do innego akumulatora (także samochodowego);
- podłączałem akumulator bezpośrednio do rozrusznika;
- zregenerowałem swój rozrusznik;
- kupiłem drugi rozrusznik (co prawda używany ale sprawny);
- i się poddałem....

Efekt za każdym razem był taki, że rozrusznik ledwo kręci przez chwilę i póżniej staje, a akumulator siada.

Poza tym motor odpala z pychu i jeździ normalnie.

Czy ktoś miał podobny problem lub może mi coś sensownego doradzić.
Awatar użytkownika
dwaPe
Posty: 82
Rejestracja: 03 września 2007, 22:38
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: dwaPe »

pawin00 pisze:
Czy ktoś miał podobny problem lub może mi coś sensownego doradzić.
miałem bardzo podobny problem. Okazało się że źle złożyłem mechanizm wypychający zębatkę i po prostu strasznie ciasno chodził, ale to dotyczyło Virago xv 1100.
--
pozdrawiam
abdul (dwape)

http://wrm.org.pl
adames23
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: adames23 »

ja miałem podobny problem okazało sie ze to świece
Awatar użytkownika
dwaPe
Posty: 82
Rejestracja: 03 września 2007, 22:38
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: dwaPe »

adames23 pisze:ja miałem podobny problem okazało sie ze to świece
pawin00 pisze, że mu ledwo rozrusznik kręci, a to raczej nie ma nic wspólnego ze świecami.
--
pozdrawiam
abdul (dwape)

http://wrm.org.pl
Awatar użytkownika
Budzy
Posty: 129
Rejestracja: 04 września 2007, 17:30
Motocykl: Yamaha Virago XV1100
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiek: 44
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: Budzy »

Może masz jakieś zwarcie lub przebicie, jak akumulator tak szybko siada. Nawet jak by miał opór na rozruszniku to nie powinien tak szybko się rozładowywać. Proponuję odwiedzić elektryka.
warrior_trooper
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: warrior_trooper »

pawin00 pisze:Od niedawna jestem właścicielem Virago 535. Mam problem z odpaleniem z rozrusznika. Objawy jakby był nienaładowany akumulator albo rozrusznik nie ma siły ciągnąć.
To co robiłem:

- wymieniłem sprzęgło rozrusznika;
- podłączałem do innego akumulatora (także samochodowego);
- podłączałem akumulator bezpośrednio do rozrusznika;
- zregenerowałem swój rozrusznik;
- kupiłem drugi rozrusznik (co prawda używany ale sprawny);
- i się poddałem....

Efekt za każdym razem był taki, że rozrusznik ledwo kręci przez chwilę i póżniej staje, a akumulator siada.

Poza tym motor odpala z pychu i jeździ normalnie.

Czy ktoś miał podobny problem lub może mi coś sensownego doradzić.
ja mam troche podobny problem objawy takie same ale u mnie bez problemu zapala gorzej jak sie nie rozgzrzeje motor i zgasnie to potem nie zawsze chce zapalic bo rozrusznik nie kreci bo aku siada. siwece bede mial nowiutkie lada dzien a akumulator pewnie juz zuzyty(niedawno kupilem moto)i nienaladowany porzadnie bo jak jest naladowany to takich objawow nie ma.mysle nad zakupem nowego.Ale to u Ciebie tez moze byc wina swiec bo np jak jedna jets niesprawna to wtedy motor nie chce zapalac i czesto gasnie jak sie gazu nie trzyma wiec nas tym tez sie zastanow :cool:
pawin00
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: pawin00 »

Trudno podejrzewać akumulator ponieważ podłączałem wyjęty z drugiego motoru gdzie spisywał się wyśmienicie. Podobnie reagował akumulator samochodowy.
Nie może chyba być to problem elektryki w zakresie dostarczenia napięcia do rozrusznika bo podłączony na krótko rozrusznik działałby normalnie.

Na pewno problem nie dotyczy świec bo rozrusznik kręci, a właściwie próbuje kręcić tak wolno, że moto nie odpala.

Nie jestem przekonany całkowicie ale może to być coś z rozrusznikiem, a właściwie z przeniesieniem napędu na wał. Tylko, że tam są zwykłe trzy koła zębate plus mechaniczne sprzęgło i nic więcej.

Dzięki za rady jak dojdę do przyczyny opiszę.
pawin00
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: pawin00 »

Budzy pisze:Może masz jakieś zwarcie lub przebicie, jak akumulator tak szybko siada. Nawet jak by miał opór na rozruszniku to nie powinien tak szybko się rozładowywać. Proponuję odwiedzić elektryka.
Byłem u elektryka- powiedział, że rozrusznik. Zregenerował go i nic się nie zmieniło a podłączał na różne sposoby do różnych akumulatorów....

Elektryk także się poddał i zwócił kasę....
pawin00
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: pawin00 »

VIRAGO naprawione.
Wczoraj pełen determinacji ponownie zdjąłem dekiel z alternatorem i sprawdziłem czy działa rozrusznik na sucho tj. bez pokrywy. Kręcił aż miło.
Zamontowałem pokrywę i skręciłem- nie kręcił. W końcu dorobiłem uszczelkę (wcześniej pokrywa była skręcona na silikon) i ponownie skręciłem.
Zaczęło działać.

Teraz powiem szczerze, że nie wiem co było przyczyną:
czy ściśnięte pośrednie koło zębate rozrusznika, czy też poruszając alternatorem i jego kablami poruszułem jakieś łączenie, które wcześniej powodowało spadek napięcia na rozruszniku.

Dzięki wszystkim za rady i pozdrawiam.
diablik.ez
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: diablik.ez »

Z tego co napisałeś Pawin00 wynika że był za mały luz pomiędzy blokiem silnika a pokrywą, a trzeba wiedzieć że wszystkie Virażki 535 mają tam uszczelki o grubości ok.0.2mm.I prawdopodobnie brakowało tego luzu ażeby nie obcierały się o siebie jakieś elementy,czy to wirnik alternatora o stojan czy elementy sprzęgła rozrusznika a tamte wszystkie przewody pod tym deklem nie mają nic wspólnego z rozrusznikiem. Gratulacje za znalezienie przyczyny i jej naprawienie-tak trzymaj.
pluktrus
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: pluktrus »

Mam pytanie przy okazji. Co jeśli strzeliła ta uszczelka pokrywy z lewej strony? Da się to zastąpić silikonem czy byłaby to jakaś straszliwa prowizorka? Ew. gdzie takiej uszczelki szukać?
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: ayo007 »

http://www.olekmotocykle.pl/..powinni miec, w zeszłym tygodniu kupowalismy na drugą stronę i była dostępna, ceny przystępne..pozdrawiam!
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: ayo007 »

http://www.olekmotocykle.pl/ tak powinno być :)..
Virago 1100,na razie starczy..:)
ODPOWIEDZ