Wymiana filtra oleju

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
copy_paste
Posty: 178
Rejestracja: 27 listopada 2010, 21:03
Motocykl: 750tka
Lokalizacja: Gliwice
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: copy_paste »

hej w sklepie w którym można dostać oringi o których pisał waldi powiedzieli mi, że wytrzymują temperaturę do 110 st C - czy to wystarczy? faktycznie są wszystkie na stanie i w cenach jakie napisał waldi
Marek1902
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: Marek1902 »

Czy mógłby ktoś dla zupełnie "zielonego" wytłtmaczyć jeszcze raz po jest trochę namieszane w powyższych opisach chodzi mi dokładnie o Virago 535 czy otwór filtra ma być w kierunku do silnika czy do pokrywy, ile jest oringów czy tylko jeden na pokrywie (kupiłem oring o wym wew 64 mm i grub4mm i jest trochę za duży) boję się żeby nie zatrzeć silnika
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: Flower »

W 535 do silnika.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Awatar użytkownika
micek1968
Posty: 871
Rejestracja: 25 października 2009, 12:26
Motocykl: VIRAGO XV 750
Lokalizacja: Zgierz
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: micek1968 »

Ja pitolę... w jednym modelu tak, w innym inaczej... Trochę faktycznie Yamaha skonociła to
moryc pisze:Może ktoś ma ochotę najpierw zobaczyć jak to wygląda za nim rozkręci (XV 750) :roll:
https://picasaweb.google.com/moryc10/Wy ... directlink
Rozumiem że w 750-tce powinno być jak u Ciebie na fotkach?
Pozdrawiam
Micek
Obrazek
Awatar użytkownika
moryc
Posty: 40
Rejestracja: 29 lipca 2011, 23:38
Motocykl: Virago XV750 `97
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: moryc »

Ja mam poskładane dokładnie tak jak na zdjęciach
Mariusz Zawadzki
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: Mariusz Zawadzki »

ja niestety wymieniając olej nie wymieniłem tego oringu i teraz pod dekelkiem się poci pod czas jazdy. Nie jest to jakiś znaczący wyciek ale jak przejadę kilkanaście mil i pociągnę palcem po szczelinie to mam na nim olej. No chyba że jszcze jest jedna opcja- spuszczając olej nie wytarłem dokładnie pod tą dziurą co siedzi filtr i po prostu dostało się tam pod czas spuszczania i teraz sobie minimalnie wycieka.
Będę musiał jeszcze raz zwalać olej i coś pomyśleć. A może uda się motocykl położyć i odkręcić dekiel bez zwalania oleju. Jak będę miał problem z oringiem to posmaruje się silikonem i będzie git.
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: kris2k »

Mariusz Zawadzki pisze:ja niestety wymieniając olej nie wymieniłem tego oringu i teraz pod dekelkiem się poci pod czas jazdy. Nie jest to jakiś znaczący wyciek ale jak przejadę kilkanaście mil i pociągnę palcem po szczelinie to mam na nim olej. No chyba że jszcze jest jedna opcja- spuszczając olej nie wytarłem dokładnie pod tą dziurą co siedzi filtr i po prostu dostało się tam pod czas spuszczania i teraz sobie minimalnie wycieka.
Będę musiał jeszcze raz zwalać olej i coś pomyśleć. A może uda się motocykl położyć i odkręcić dekiel bez zwalania oleju. Jak będę miał problem z oringiem to posmaruje się silikonem i będzie git.
W 535 wystarczy że postawisz na bocznej stopce i wyleci Ci max kieliszek 50gram, nie musisz kłaść moto. Poza tym moim zdaniem smarowanie silikonem to pomyłka, już bym wolał żeby mi się pocił. Ja podjechałem do sklepu, u nas to się hydrowąż nazywa, wziąłem oring na wzór i kupiłem od razu kilka sztuk, cena jakaś śmieszna wyszła, nie pamiętam dokładnie, chyba coś koło 50gr.sztuka.
Awatar użytkownika
grzała
Posty: 739
Rejestracja: 09 listopada 2011, 07:10
Motocykl: XF650 98'
Lokalizacja: Ciechanów
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: grzała »

Mariusz, szukaj u Zielińskich albo na Pułtuskiej, mniej więcej naprzeciwko Renault - tam mają większy wybór.
"białe ręce, czarny blues"
Mariusz Zawadzki
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: Mariusz Zawadzki »

grzała pisze:Mariusz, szukaj u Zielińskich albo na Pułtuskiej, mniej więcej naprzeciwko Renault - tam mają większy wybór.
Dzięki kolego, w poniedziałek podjadę na Pułtuską, zapomniałem o nich.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: toooomelo »

Mariusz Zawadzki pisze:... wymieniając olej nie wymieniłem tego oringu i teraz pod dekelkiem się poci pod czas jazdy...
A może po prostu za słabo dokręciłeś dekielek?
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Flower
Posty: 1401
Rejestracja: 09 marca 2009, 21:59
Motocykl: Jędza - XV535 (2YL)
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: Flower »

Ja nie pamiętam, żebym kiedykolwiek w 535 wymieniał oring przy pokrywie filtra i nic mi tamtędy nie cieknie od kiedy naprawiłem gwint zerwany przez poprzedniego właściciela.

"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich."

Thomas Jefferson
Blunio pisze: wypada świat widzieć takim jaki jest, a nie taki jakby niektórzy chceli żebyś go widział.
Mariusz Zawadzki
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: Mariusz Zawadzki »

toooomelo pisze:
Mariusz Zawadzki pisze:... wymieniając olej nie wymieniłem tego oringu i teraz pod dekelkiem się poci pod czas jazdy...
A może po prostu za słabo dokręciłeś dekielek?

Próbowalem jeszcze raz dociągnąć śruby trzymające dekelek. Jest na prawde na maxa przykręcony. Tak jak wcześniej wspomniałem, spuszczałem olej na bocznej stopce i odkręcając dekelek i wyjmując filtr olej mógł sie dostać na dole pod filtr i może minimalnie nie dokładnie wytarłem ten olej i stąd minimalny wyciek. Ten oring na dekelku oglądałem i był ok. Śruby dokręcałem stopniowo dociagając dekel, także przekosu nic nie mogło złapać.
Tak jak wspomnialem- pocenie się jest minimalne . . . ale jednak jest. Jeszcze trochę pośmigam, zobaczę jak sprawa będzie się rozwijać. W poniedziałem tak czy tak wpadnę do wymienionych miejsc i jeśli tylko będzie to możliwe to kupię uszczelniacze.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: toooomelo »

Mariusz Zawadzki pisze:... tak czy tak wpadnę do wymienionych miejsc i jeśli tylko będzie to możliwe to kupię uszczelniacze.
Fajnie by było gdybyś kupując o-ringi, zapytał sprzedawcę o dokładne ich wymiary i zapisał je na kartce. A następnie wrzucił je w tym wątku.
Tym sposobem baza wiedzy na forum znowu by się powiększyła :wink:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Mariusz Zawadzki
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: Mariusz Zawadzki »

Tak też uczynię.
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: kris2k »

Z tym dokręcaniem to ostrożnie, właśnie przez takie dociąganie na maxa łatwo gwint zerwać. Czy tak trudno odkręcić dekielek, iść do pierwszego lepszego sklepu z art. hydraulicznymi i dobrać odpowiedni oring? Może być minimalnie większy, najważniejsze aby był odpowiedniej, nie mniejszej, grubości. Wziąść od razu kilka na zapas bo to grosze i spokój na pare lat.
Mariusz Zawadzki
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: Mariusz Zawadzki »

A więc dziś motocykl fest rozgrzałem, wyciek z pod dekla filtr oleju ustąpił. Jest zupełnie sucho. Także najprawdopodobniej to pocenie było efewktem wydostawania się resztek oleju, których nie wytarłem z za obudowy filtra.
Awatar użytkownika
jedrus750
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2016, 15:50
Motocykl: XV750
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: jedrus750 »

Nie moge dostać u siebie oringu 59x2. Dostałem jedynie 59x2.5. Czy 2.5 tez będzie ok?

Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: kris2k »

Będzie nawet lepszy bo troszkę grubszy i będzie lepiej uszczelniał.
Awatar użytkownika
v824
Posty: 728
Rejestracja: 01 grudnia 2015, 19:34
Motocykl: virago 535dx
Lokalizacja: Kielce/Tumlin
Wiek: 42
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: v824 »

Dokładnie ja zrobiłem jak kris2k , zakupiłem oryginał i z nim pojechałem do sklepu hydraulicznego gdzie zakupiłem 12 szt za 15zł :D
v8
Awatar użytkownika
jedrus750
Posty: 16
Rejestracja: 22 maja 2016, 15:50
Motocykl: XV750
Status: Offline

Re: Wymiana filtra oleju

Post autor: jedrus750 »

jedrus750 pisze:Nie moge dostać u siebie oringu 59x2. Dostałem jedynie 59x2.5. Czy 2.5 tez będzie ok?

Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.
kris2k pisze:Będzie nawet lepszy bo troszkę grubszy i będzie lepiej uszczelniał.
radzę zakładać jednak 59x2, 2,5 po założeniu od razu się ścina jest za gruby...
ODPOWIEDZ