GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
radpun
Status: Offline

GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: radpun »

Jak już po trudach odpali, po zmniejszeniu lub wyłączeniu ssania gaśnie, to samo się dzieje jak odkręcam manetkę. W wyniku sprawdzeń ustaliłem, że dodatkowo pali tylko przedni cylinder. Co sprawdziłem:
- Świece ok, nic nie dało zamontowanie nowych,iskra ok
- Filtr paliwa ok, z uwagi na to, że w baku paliwa jest rdza wymieniłem filtr na nowy

Poradźcie co sprawdzać dalej.... pewnie przyczyną jest przytkany gaźnik niedziałającego cylindra przez tą rdzę ale może się mylę ?
Czy problemem może być również zasyfiona pompa paliwa lub przewody
co jeszcze sprawdzić zanim rozbiorę gaźniki ?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: leszekk »

Pompa paliwa jest jedna, gaźniki dwa. Jeśli coś Ci działa w połowie szukaj tego, czego masz po dwa. Gdyby problem był tylko w pompie, filtrze miałbyś wszystko kaputt albo by wszystko hulało jak Zenek na kursie salsy. Może być jedna świeca (nie sugeruj się tym, że założyłeś nowe - jedna mogła być walnięta), kabel, cewka, gaźnik, regulacja zaworów. Wybór należy do Ciebie ale ja bym sprawdził wszystko
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
radpun
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: radpun »

Konsultowałem się z mechanikiem....poradził kupić inny zbiornik paliwa, bo czyszczenie gaźników przy rdzy w baku pozwoli jedynie na przejechanie około 100 km i znowu będzie to samo :(
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: Blunio »

radpun pisze:poradził kupić inny zbiornik paliwa
Zmień mechanika, bo następnym razem zaproponuje kupienie nowego motocykla. :mrgreen: Rdza jest praktycznie w każdym baku każdego motocykla. Trzeba wyczyścić zbiorniki i regularnie wymieniać filtr paliwa.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
sivy501
Posty: 40
Rejestracja: 10 listopada 2010, 19:44
Motocykl: virago xv1100
Lokalizacja: Trzebinia/Kraków
Wiek: 57
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: sivy501 »

Witam.Przypuszczam że masz zawieszony zaworek iglicowy ,objawy takie same jakie ja miałem w swojej 1100.
SiwyBis
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: SiwyBis »

U mnie się to zbiegło z awarią kranika, efektem było zatankowanie silnika do pełna benzyną... nie rozumiem czemu japońce nie dali w XV750 filtra paliwa - chyba że tylko moja nie ma?
radpun
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: radpun »

Przed wymontowaniem gaźników chciałem zajrzeć do komory pływakowej gaźnika niedziałającego cylindra.
Czy dobrze myślę, że komora pływakowa jest od prawej strony motocykla ?
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: Balwi »

Lepiej zaprowadź moto do kogoś kto się zna. Yamaha to nie Chiński rower z targu "za 5zł" :wink: .
radpun
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: radpun »

no to mi pomogłeś kolego :) :smile:
Awatar użytkownika
griszasad
Posty: 363
Rejestracja: 01 kwietnia 2009, 21:19
Motocykl: Yamaha Drag Star XVS
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiek: 57
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: griszasad »

sprawdz, czy masz iskre na swiecy
jak nie ma to sprawdzaj połaczenia do cewki - może styki zasniedialy potem cewka i tak dalej

jak iskra jest to sprawdzaj zawory potem gażnik i tak dalej
"Nie mam nic przeciwko przychodzeniu do pracy i nawet to lubię, Ale te osiem godzin czekania na wyjście to już totalny absurd."
Awatar użytkownika
Balwi
Posty: 592
Rejestracja: 17 stycznia 2009, 23:37
Motocykl: XV1100, XJR 1300 SP '01
Lokalizacja: Okolice Inowrocławia
Wiek: 41
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: Balwi »

@radpun jeżeli nie wiesz jak wygląda komora pływakowa w 535 to na prawdę nie masz co się brać za dłubanie.... Można narobić więcej szkód jak jest :wink: . Lepiej dać komuś, kto się zna na tym i mieć spokój.....
radpun
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: radpun »

No i wszystko się wyjaśniło. Przyczyną awarii były zapchane dysze w gaźniku. Wbrew radom niektórych udało mi się wyczyścić go samemu. Instrukcja Clymera okazała się bardzo pomocna.
Nie ukrywam, ze trwało to dość długo, ale jak już odpalił radość była tym większa.

a teraz kolejne pytanko:

Jak powinien być przymocowany do ramy akumulator, bo w moim motorku niestety brakuje mocowania i trochę nim rzuca,co może doprowadzić do przetarcia kabli itp. Czy jest to jakaś opaska gumowa czy może inny uchwyt ?
Z czego zrobić zastępczy ...?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: leszekk »

Nie wiem jak jest w 535, znajdziesz pewnie na rysunkach/fotografiach w serwisówkach.
Akumulator masz oryginalny czy ktoś tam włożył coś przypadkowego? Tak czy inaczej zawsze można wolną przestrzeń wypełnić elastycznymi elementami - gumą, pianką do pakowania, styropianem. Unikaj chłonnej gąbki bo zgromadzona w niej wilgoć i ewentualnie elektrolit żreć będą metalowe elementy.
W większości motocykli akumulator przytrzymywany jest gumowym paskiem ale obawiam się, że znalezienie zastępnika może być problematyczne
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
hunter of wind
Posty: 2029
Rejestracja: 26 lipca 2009, 23:41
Motocykl: xv 535 S; CBF1000
Lokalizacja: Cegłów - Mińsk Mazowiecki
Wiek: 65
Status: Offline

Re: GAŚNIE,PALI TYLKO PRZEDNI GAR

Post autor: hunter of wind »

radpun pisze:Jak powinien być przymocowany do ramy akumulator,
Akumulator wkłada się od góry w szczelnie dopasowaną obudową i to ona dopiero jest mocowana. Jeśli jej nie masz, to poszukaj na allegro u ludzi sprzedających 535 na części. Nie dawno widziałem, że ktoś sprzedawał za 20 czy 30 zł.
Navigare necesse est, vivere non est necesse.
ODPOWIEDZ