Problem z ładowaniem w XV 750 virago

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
mariusz_skura
Status: Offline

Problem z ładowaniem w XV 750 virago

Post autor: mariusz_skura »

Witam.Mam problem z ładowaniem w mojej Virago.A więc tak.Gdy podepne miernik pod zaciski akumulatora to pokazuje mi on jakieś 12,50V. Gdy zapale moto spada do 11.80V. I potem ładowaniem co prawda wzrasta ale bardzo wolno, tj co jakieś 5 sekund o 0.1V. I tak miernik pokazuje najpierw 12.20V potem 12.21V i 12.22V.I to ładowanie sobie tak wzrasta.Po około 3 minutach utrzymywania moto na 4tyś obrotów dochodzi do 13V i tak dalej rośnie i rosnie ale bardzo wolno. strasznie wolno.Wydaje mi sie ze powinno od razu skoczyć na te 14,50 V.po lekkim przygazowaniu przez chwilke.A tu nic. Pomyślełem ze wyciągne zarówke by swiatła na wolnych obrotach nie swieciły bo w wersji amerykańskiej nie ma gaszenia swiatła.No i napięcie ciutke szybciej wzrasta na mierniku,Dochodzi nawet do 14,5 V po jakiejs minucie gazowania na 4 tys obrotow. Zrobiłem nawet tak ze podpiołem miernik i jechałem jakieś 5 km na trasie z predkoscia 90 km na godzine obserwując wskazanie miernika.No i napiecie doszło do 13.20V/Gdy sie zatrzymałem i zawróciłem to spadło do około 11.90V no i potem sie pieło pomału pomału i po około 3 minutach jazdy doszło do 12.80V. Czyli co to moze być.Czemu tak ten prąd wolno rośnie.Akumlator nie jest rewelacyjny, bo ma juz 5 lat ale jak go podładuje na prostowniku to trzyma z tydzien spokojnie,Nawet dwa.a na zime teraz nowki kupował nie bede tylko na wiosne jak by co. No ale czemu cholera to napięcie tak wolno rośnie.Wydaje mi się ze akumlator nie ma nic do tego.a ładowanie tez jest bo niby ładuje tylko czemu tak wolno.Czekam koledzy na porade.Moze ktoś miał coś takiego juz.
Lego
Status: Offline

Re: Problem z ładowaniem w XV 750 virago

Post autor: Lego »

Sprawdz napiecie za alternatorem przed regulatorem. Jak jest OK to padl regulator (OK znaczy kilkadziesiat V)
mariusz_skura
Status: Offline

Re: Problem z ładowaniem w XV 750 virago

Post autor: mariusz_skura »

To ile woltów ma być tego napięcia przed regulatorem. no i do regulatora idą cztery kable to na którym mam sprawdzać
Lego
Status: Offline

Re: Problem z ładowaniem w XV 750 virago

Post autor: Lego »

Podobny temat juz byl poruszany tu:

Link
mariusz_skura
Status: Offline

Re: Problem z ładowaniem w XV 750 virago

Post autor: mariusz_skura »

Mam zupełnie inne objawy co gościu opisuje u siebie.Poczytaj sobie dokładnie kolego co i jak
Lego
Status: Offline

Re: Problem z ładowaniem w XV 750 virago

Post autor: Lego »

Objawy sa inne ale obwod ladowania praktycznie ten sam....u Ciebie wogole nie ma ladowania czyli albo alternator (pradnica) nie wytwarza napiecia albo jest uszkodzony regulator. Od tego zacznij i napisz co wyszlo z pomiarow
mariusz_skura
Status: Offline

Re: Problem z ładowaniem w XV 750 virago

Post autor: mariusz_skura »

Ładowanie mam jak napisałem w pierwszych zdaniach.Problem tkwi w tym czemu mi wolno rośnie to napięcie.Czemu dopiero po 3 minutach chodzenia na wolnych obrotach dochodzi mi do 14.50V a nie w krótszym czasie
jacekozik
Status: Offline

Re: Problem z ładowaniem w XV 750 virago

Post autor: jacekozik »

cześć i jak rozwiązałeś ten problem, czy to był trefny regulator? bo ja mam podobnie. Z góry dziękuje za odpowiedź.
ODPOWIEDZ