filtr oleju - nieszczelność?

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 35
Status: Offline

filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: wuem »

mam takie pytanie. Wymieniłem ostatnio olej w silniku no i oczywiście filtr też. Wszystko poskładałem do kupy i przejechałem kilka km. Po czasie zauwazyłem, że jak silnik jest ciepły i wygaszony, to u spodu dekielka filtru oleju wycieka mi olej. Są to bardzo niewielkie ilości - jak przejadę palcem, to mam trochę tłusty. Na zimnym silniku nic nie cieknie. Czy filtr mógł się jakoś obsunąć na dół podczas przykręcania dekielka? No i nie wymieniłem o-ringa na nowy - stary wyglądał w porządku.

Czy przejmowac się tym w ogóle jeżeli wycieka kropla, dwie na ciepłym silniku i to tylko podczas stygnięcia? (jak silnik chodzi to jest ok)

pozdr
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

Witaj!!!!

Moim zdaniem trzeba sie przejmować a to z dwóch powodów:

1. "Ideologii" jazdy chopperem - nie po to są chromy i godziny polerki wszystkiego aby jeździć zasmarkańcem!

2. Skoro są tam przewidziane oringi to po to aby olej nie wyciekał i basta. I trzeba wszystko zrobić aby tak było. Na dokładkę powiem, są tam 3 oringi: 2 duże filter/dekiel i 1 mały średnicy ok 10 mm i to on zazwyczaj puszcza a nie jak większośc z nas myśli że filtra i dekla.

Pozostawmy upaprane silniki i frame plastikom, choc i w tej kategorii idzie ku lepszemu :rock:

szerokości,
Jarek
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
demid
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: demid »

ile oringow?? 3??
jest jeden... na pokrywie dekla trzymajacego nieszczesny filtr oleju...
co do wyciekow... nie moze leciec- leci ci na wydech, po pierwsze srmodzisz, ufajdolisz maszyne....

pytales czy mogl sie filtr obsunac- mogl... ale raczej to stary oring... nie wsadza sie starych. i obojetnie co ludzie mowia, ze czasem bedzie ok i czasem mozna- nie mozna...
niestety czeka cie ponowne rozbieranie filtra oleju i wymiana oringu a przy dokrecaniu pomoz sobie jakims plaskim narzedziem i podtrzymaj filtr ojelu zeby sie nie zsunal...

a tak poza konkursem to mam pytanie... zakladales moze filtr HILFOFILTRO?? bo jesli tak to niestety sa one troche dluzsze niz orginalnie montowane, najlepiej kup firmy MEIWA, 4 zl drozsze a takie fabrycznie byly montowane...
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: ziółko1961 »

Witaj.Nieszczelności pod dekielkiem niema.Olej którym brudzisz sobie palec to pozostałość tego jaki wyciekł ci przy odkręcaniu dekielka.Też tak miałem
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

[quote="demid"] ile oringow?? 3??
jest jeden... na pokrywie dekla trzymajacego nieszczesny filtr oleju...


Nie wiem czy cię to pocieszy ale jest 3. Yamaha Virago XV 750-wersja nazwijmy to europejska, ta ze szprychami

Jeden uszczelniający pokrywę:
Drugi uszczelniający króciec filtra - ciut mniejszej średnicy niż ten poprzedni z dekla;
Trzeci o średnicy ok. +/- 9-10 mm uszczelniajacy kanał śruby mocującej dekiel -tej śruby, która jest na samym dole (i to miejsce jest zazwyczaj źródłem problemów).

szerokości,
Jarek
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 35
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: wuem »

demid pisze:niestety czeka cie ponowne rozbieranie filtra oleju i wymiana oringu
a jest jakiś sposób żeby to zrobić bez wylewania całego oleju z moto?
demid pisze:a tak poza konkursem to mam pytanie... zakladales moze filtr HILFOFILTRO?? bo jesli tak to niestety sa one troche dluzsze niz orginalnie montowane, najlepiej kup firmy MEIWA, 4 zl drozsze a takie fabrycznie byly montowane...
nie jestem teraz w stanie powiedziec jaki dokładnie zakładałem (pudełko mam w domu, a w domu nie jestem :) ), ale na pewno nie był to Hilfofiltro.
ziulko1961 pisze:Witaj.Nieszczelności pod dekielkiem niema.Olej którym brudzisz sobie palec to pozostałość tego jaki wyciekł ci przy odkręcaniu dekielka.Też tak miałem
Mi sie tak dzieje częściej niż jeden raz, więc pozostałości raczej odpadają.. poza tym dekielek wyczyściłem ze starego oleju przed przykręceniem
ps. dzięki wszystkim za odpowiedzi
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 kwietnia 2008, 19:38 przez wuem, łącznie zmieniany 1 raz.
demid
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: demid »

ale to nie oringi... oring jest okragly i owalny, a te na filtrze ojelu to uszcelki... i spod nich nie moze wyciekac na zewnatrz, one sprawiaja ze filtr odpowiednio mocno siedzi w gniezdzie
chodzi mi tylko o terminologie. nie czepiam sie, tylko chce zeby wuem mial jasnosc
i wszytskie tak maja.... tak samo drag stary

a do tego ze bniby to pozostalosci starego oleju... chyba nie skoro wuem napisal ze przejechal kilka km... poza tym latwo poznac- czy to nowy czy stary olej

[ Dodano: Czw Kwi 03, 2008 7:39 pm ]
wuem pisze:a jest jakiś sposób żeby to zrobić bez wylewania całego oleju z moto?
wuem.... jest... najprostrzy na swiecie... po prostu postaw na nozke boczna, obroc kierownice tak zeby moto siedzialo jak najnizej... i mozesz juz odkrecac kape... nic nie wyleci, poza tym co bedzie w filtrze- czyli nawet nie 50ml... wiec malutko
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: kyller »

tak na marginesie :mrgreen:
moze ci ci radza najpierw spojrza na to jakim modelem kto jezdzi bo czesto-gesto opisuja swoj model nie patrzac na to ze ktos jezddzi innym :mrgreen: a róznice sa no nie ?
pozdroo
demid
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: demid »

nie... przy filtrach oleju nie ma :razz: nawet drag stary maja tak samo :twisted:
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: kyller »

bo nie skonczyłem :mrgreen:
w 750 sa 3 oringi
w 535 jest 1 oring
i to by było na tyle
Awatar użytkownika
ROUTE 66 RIDER
Posty: 1198
Rejestracja: 05 września 2007, 21:54
Motocykl: Virago XV750,VZR1800
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 60
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: ROUTE 66 RIDER »

kyller heheh piszę to teraz już w edycji heheheh :mrgreen:

hehe --- z checi pomocy jeszcze troche i zbudowalibyśmy prom kosmiczny

MIALES rację 535 to NIE 750

pozdrówka, heh :mrgreen: :mrgreen:

:bravo: :bravo: PONIŻSZY TEKST JEST WYTWOREM AUTORA , KTÓRY SAM SIE W CHWILI OBECNEJ DO NIEGO NIE PRZYZNAJE,,HEHHE :bravo: :bravo:

[quote="demid"]ale to nie oringi... oring jest okragly i owalny, a te na filtrze ojelu to uszcelki... i spod nich nie moze wyciekac na zewnatrz, one sprawiaja ze filtr odpowiednio mocno siedzi w gniezdzie

Sorry demid - bez urazy stary, ale

Są dokładnie takie jak piszesz okrągłe i owalne i jest ich 3. zob. na zdjęcia w pdf w dziale Download, zresztą werbalnie je 2 dni temu wymieniałem, a zakupiłem w Yamaha zgodnie z katalogiem części, który tam posiadaja.

ten czy te na filtrze zamontowane już "fabrycznie" to jeszcze dwie dodatowe sztuki uszczelek "gumek" , również okrągłych ale nie owalne (tu sie zgadzam) o tym nie pisałem jako, że są to elementy już założone fabrycznie na nowy filter.

szerokości

Starałem się pomóc koledze ponieważ też "walczyłem" z poceniem się Lalki w tym miejscu.
VIRAGO XV 750
[you] -- pozdrówka z waffki
"JEŹDZIĆ TRZEBA, AŻ SIĘ NIE DA"
Obrazek
demid
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: demid »

aaaaaaaaaaa to przepraszam 750 tak ma... a czasem trzeba naprawde poszukac bo w Clymerze pisza o jednym oringu.... a juz w Hynesie ze jest tyle ile piszesz... a sugerowalem sie sie tym ze chodzi o 535 nic wiecej nei mam na swoja obrone :oops:

i ja tez walczylem z poceniem sie... i uwazam ze jest to srednio dobrze rozwiazane
diablik.ez
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: diablik.ez »

To i ja dołożę swoje trzy grosze. Jeżeli chodzi o uszczelki, oringi czy wszelkiego rodzaju uszczelki gumowe to powinno się je wymieniać za każdym razem kiedy daną część demontujemy a jest tam coś takiego jak powyżej. Są to niestety ale części jednorazowego użytku i mogą nadal dobrze uszczelniać ale nie muszą. A stare to jest dobre wino i skrzypce natomiast odciśnięte elementy uszczelniające należy wymienić na nowe. :wink:
Awatar użytkownika
jozjag
Posty: 140
Rejestracja: 08 grudnia 2007, 18:45
Motocykl: Yamaha XV 250 i XV750
Lokalizacja: Goleniów
Wiek: 60
Kontakt:
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: jozjag »

Odwiedź tą stronę tu masz wszystko http://www.motobot.pl/www/motokat/mikrof/yamaha.php
HARM
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: HARM »

Jozjag świetna stronka :bravo:
Awatar użytkownika
wolbi
Site Admin
Posty: 1084
Rejestracja: 03 września 2007, 17:09
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: wolbi »

Nooo niezla stronka, szkoda ze w stanach jest ten sklep! Bardzo ladnie przedstawiony wszystkie czesci, a wy widzicie jakie sa ceny tam ? 3x taniej niz w Polsce!!!!
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: ayo007 »

..a tu podobna stronka, już ją kiedyś przedstawiałem.. www.yamahaaccy.com
Virago 1100,na razie starczy..:)
Awatar użytkownika
ziółko1961
Posty: 456
Rejestracja: 14 stycznia 2008, 16:10
Motocykl: była 535 jest vt1100
Lokalizacja: Kiszewy / Konin
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: ziółko1961 »

Dekielek wyczyściłeś ale w chwili jego odkręcania motor przechylony jest na lewo.Motor był zinny.Podcczas jazdy,gdy się rozgrzał olej zaczął wypłwwać pod silnik.Oring,który uszczelnia dekielek(jest jeden w 535-1992)jeśli niejest uszkodzony-niejest przytarty ani przerwany,sprawi,że uszczelnienie będzie połne.
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 35
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: wuem »

dzięki jeszcze raz za odpowiedzi wszystkim. W najbliższym czasie wymienię tego o-ringa na nowy coby wszystko było tak jak ma być. :rock:

Jeszcze takie jedno pytanie mam - może się wam wydawać banalne, no ale proszę się nie śmiać :boks: co sie stanie jeżeli będę miał za dużo oleju wlanego? Będzie mi świece zalewało czy co się będzie działo?
pedros85
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: pedros85 »

jezeli duzo za duzo to moga ci pierscionki pojsc...no i kopcic moze zacnie..
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: JohnnY »

No to ja mam podobny problem tylko tyle, że u mnie pojawił się większy wyciek. Na początku sprawdziłem śruby mocujące dekiel no i okazało się, że 2 górne śruby kręcą się w kółko tak jak by gwint został zerwany. Wylałem olej rozkręciłem ten dekielek. Jak przykręcam śrubę na sucho bez dekielka to się jakoś dokręca a jak już z dekielkiem to się kręci i co mam zrobić?? Pomocy bo się sezon powoli zaczyna :rock:
Awatar użytkownika
Dono
Posty: 2463
Rejestracja: 19 listopada 2007, 17:46
Motocykl: 1100 '91
Lokalizacja: Iskrzyczyn-Skoczów
Wiek: 40
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: Dono »

"Verba volant, scripta manent" (słowa ulatują, pismo zostaje).
Awatar użytkownika
JohnnY
Posty: 4070
Rejestracja: 06 października 2008, 22:30
Motocykl: Intruz VS 1400
Lokalizacja: Łódź
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: JohnnY »

No tak właśnie myślałem no i jutro chyba tak zrobię :wink:
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: kyller »

JohnnY pisze:No tak właśnie myślałem no i jutro chyba tak zrobię :wink:
e tam
wale z pamieci
tam sa 3 sruby róznej dlugosci
jak nie pusicł ci gwint na tej posrodku deklielka (najdłuższej ) to gwintowanie mozesz odpuscic tym bardzizej ze jak dasz M8 to te łby sa letko za duze
jesli juz gwintowanie to z helicoilem
dłusze sruby daj i tyle
górna (najkrótsza)moze byc o 5 mm dłuższa
boczna (srednia) to w ogóle moze byc przelotowa o ile sie nie myle
Michalos
Posty: 7
Rejestracja: 25 września 2018, 09:54
Motocykl: Virago125
Lokalizacja: Bytom
Wiek: 41
Status: Offline

Re: filtr oleju - nieszczelność?

Post autor: Michalos »

Witam,
Czy orientuje się ktoś, gdzie można kupić oring do dekla po stronie filtra oleju, gdyż jest wyciek po wymianie filtra, po jeździe.
Mieszkam w okolicach Bytomia.
Dzięki pozdro.
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2019, 10:27 przez Michalos, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ