zgieta kierownica.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
kaju666
Posty: 215
Rejestracja: 15 września 2010, 21:45
Motocykl: Yamaha AME
Lokalizacja: WaWa(Zielonka)
Wiek: 31
Status: Offline

zgieta kierownica.

Post autor: kaju666 »

Mam pytanie czy zgieta kierownice mozna prostowac czy nie. bo cos slyszalem ze po prostowaniu ona moze potem peknac.
Obrazek
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: zgieta kierownica.

Post autor: leszekk »

Kierownica jako taka jest w produkcji gięta z prostej rury więc nie w gięciu problem a w tym kto i jak to robi.
Ponadto duże znaczenie ma to, jak duże zagięcie masz w tej chwili. Jeśli jest to tyle, że musisz się długo przyglądać żeby zauważyć, to jest to jak najbardziej do skorygowania. Jeśli zagięcie jest tak duże, że mogła zostać naruszona struktura materiału to zdecydowanie należy kupić nową. Wydasz grosze, oszczędzisz życie.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: zgieta kierownica.

Post autor: kyller »

leszekk pisze:Kierownica jako taka jest w produkcji gięta z prostej rury więc nie w gięciu problem a w tym kto i jak to robi.
Ponadto duże znaczenie ma to, jak duże zagięcie masz w tej chwili. Jeśli jest to tyle, że musisz się długo przyglądać żeby zauważyć, to jest to jak najbardziej do skorygowania. Jeśli zagięcie jest tak duże, że mogła zostać naruszona struktura materiału to zdecydowanie należy kupić nową. Wydasz grosze, oszczędzisz życie.
swoja mozesz prostowac
ty masz założona markowa kierownice
Awatar użytkownika
kaju666
Posty: 215
Rejestracja: 15 września 2010, 21:45
Motocykl: Yamaha AME
Lokalizacja: WaWa(Zielonka)
Wiek: 31
Status: Offline

Re: zgieta kierownica.

Post autor: kaju666 »

kyller pisze: swoja mozesz prostowac
ty masz założona markowa kierownice
nie mam tamtej mam tą: http://allegro.pl/kierownica-stalowa-22 ... 61261.html

Zgięcie w sumie nie jest duże i w miejscy w którym jest przy riserach. a co do prostowania to 2 osoby i rura.
Obrazek
ODPOWIEDZ