Ciche wydechy XV 750 - pytanie ??

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Nicramw
Status: Offline

Ciche wydechy XV 750 - pytanie ??

Post autor: Nicramw »

Moja 750-tka, którą posiadam zresztą dopiero od tygodnia, posiada nawiercenia o średnicy około 4mm na jednym i drugim wydechu przed tłumikami. W przednim wydechu jest tak jakby dospawana nakrętka można wkręcić śrubkę a w wydechu tylnego cylindra jest sam otwór od spodu. Czy to jest normalne czy poprzedni właściciel sobie to sam wykombinował, żeby mu "cykało" przy dodaniu gazu. No i czy można to zatkać :)?
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Ciche wydechy XV 750 - pytanie ??

Post autor: Arktos »

Ja mam jeszcze ciche fabryczne (bez dziurek) i kusi mnie podglosnienie bo niebezpiecznie cicho jade wiec puszki mnie nie slysza.Czekam na kumpla jak wypruje zeby posluchac jak bedzie ok to zrobie to samo :rock:
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Ciche wydechy XV 750 - pytanie ??

Post autor: Marek73 »

Arktos, dobrze się zastanów bo powrotu nie ma. Ja też mam fabryczne - cichutkie. Faktycznie do lansu po mieście się nie nadają i jak słucham wyprutych rurek kolegi to się ślinię niemiłosiernie, ale z drugiej strony jak na nich miałbym gdzieś jechać w trasę to po godzinie łeb by mnie tak naparzał, że mógłbym zacząć żałować tej zmiany. A że częściej latam za miastem, to zostawiłem w oryginale.
Awatar użytkownika
Arktos
Posty: 782
Rejestracja: 12 września 2007, 17:12
Motocykl: Virago 750 z 96r
Lokalizacja: Włocławek
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Ciche wydechy XV 750 - pytanie ??

Post autor: Arktos »

Marek masz racje powrotu nie ma. Jednak myśle nad kupnem używanych oryginalnych na Allegro można dostać w dobrej cenie od 150-400 zl i te dopiero wypruć bo moje sa w stanie salonowym wiec szkoda ich. Jeden z naszych kumpli kupił od tego gościa http://www.allegro.pl/item340210389_yam ... ild_s.html do Virago też robi za 700 zl troche drogo ale czekam na dalsze posty tego tematu w dziale tuning.
Gang dzikich wieprzy.
Motórzyści Włocławek.
Grupa Kujawska.
Piasek(XV535)
Status: Offline

Re: Ciche wydechy XV 750 - pytanie ??

Post autor: Piasek(XV535) »

No ja z reguły dość sceptycnzie podchodzę to tematu partoszenia wydechów... Nieraz śmigamy w grupie i ci z najbardziej wypatroszonymi zawsze ciągną się na końcu bo ogłuchnąć idzie jadąc za nimi, poza tym koledzy kiedys podczas wyprawy do Włoch nie zostali wpuszczeni do Szwajcarii i musieli objeżdżać przez Austrię, dlatego że celnik zakwestionował emitowany dźwięk i poziom hałasu jaki generowały motocykle i po 40 min konsultacjach zarządał dokumentu homologacji (których oczywiście nie posiadali...)
Zatem do lansu po mieście może to i świetna sprawa - jednak oryginalne cichutkie wydechy dają duzo komfortu z jazdy w długich trasach...
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Ciche wydechy XV 750 - pytanie ??

Post autor: Marek73 »

Arktos pisze:Jednak myśle nad kupnem używanych oryginalnych na Allegro można dostać w dobrej cenie od 150-400 zl i te dopiero wypruć bo moje sa w stanie salonowym wiec szkoda ich
A wiesz, że to całkiem rozsądne wyjście. A jak szybko można przekładać jeden wydech na drugi? Przy odrobinie wprawy pewnie spokojnie można sobie zmieniać prawie od ręki.
tfalk
Posty: 5
Rejestracja: 08 sierpnia 2013, 08:06
Motocykl: '92 XV750 :)
Lokalizacja: Łapy woj. podlaskie
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Ciche wydechy XV 750 - pytanie ??

Post autor: tfalk »

Koledzy, może ktoś słyszał lub ma oryginalne nie ruszane wydechy do xv750?
Od 2 tygodni mam Virówkę z 'dłubanymi' wydechami i pomimo że fajnie gadają to jednak dochodzę do wniosku że deko za głośne są na dłuższą metę.
Szukam, szukam, a google nic mi nie chce podpowiedzieć :(
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ciche wydechy XV 750 - pytanie ??

Post autor: Pandik »

Zaspawaj/zatkaj. Miałem wiercone Silvery tam akurat sprawa prosta, wyciąłem cztery krążki z blachy, przewierciłem je, założyłem na szpilki z wydechów i skręciłem tłumiki. Jest ciszej i lepiej, nie dzwoni mi łeb jak zsiadam z moto po 50km a i brzmienia mi co niektórzy zazdroszczą ;)
tfalk
Posty: 5
Rejestracja: 08 sierpnia 2013, 08:06
Motocykl: '92 XV750 :)
Lokalizacja: Łapy woj. podlaskie
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Ciche wydechy XV 750 - pytanie ??

Post autor: tfalk »

Niestety nie bardzo jest co zaspawywać:
http://prntscr.com/1no5vq

Chyba jedyną opcją będzie jakiś db killer, bo na znalezienie oryginału w jakiejś ludzkiej cenie za bardzo nie liczę :)
Awatar użytkownika
Pandik
Posty: 2755
Rejestracja: 22 kwietnia 2012, 19:55
Motocykl: Borsuk
Lokalizacja: Czerwionka
Wiek: 48
Kontakt:
Status: Offline

Re: Ciche wydechy XV 750 - pytanie ??

Post autor: Pandik »

Nie są te kominy ani trochę rozbieralne?
Awatar użytkownika
kris2k
Posty: 3403
Rejestracja: 15 czerwca 2010, 07:24
Motocykl: GuStaw
Lokalizacja: Pabianice
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Ciche wydechy XV 750 - pytanie ??

Post autor: kris2k »

Do tych wydechów były końcówki jeszcze. Tak powinny oryginalnie wyglądać:

Obrazek
ODPOWIEDZ