Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Maciek01
Posty: 34
Rejestracja: 26 lutego 2008, 16:47
Motocykl: Virago XV 750 95r
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Status: Offline

Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: Maciek01 »

Czesc, przejechałem około kilometra, 15 minutowy postuj i zorientowałem sie ze przedni gar jest lekko ciepły a tylni nie do dotkniecia. Czemu jest taka róznica tmperatur?
Wydaje mi sie ze oba chodza wiec nie wiem jaka może byc tego przyczyna.

Kolejny problem to to ze jak wrzucam 2 3 itd to bardzo ciezko jest dobic do 5 tys obrotów, moim zdaniem jak na 750 to cos tak słabo ciągnie choc nie ukrywam ze i tak jak narazie wystarczająco (jezdze dopiero tydzien ).

Hobbystycznie wyciągnąłem gaźnik i przedmuchałem spręzarka ,otwory troche poczysciłem :), jednak bałem sie go rozkręcic ze względu na brak uszczelek nowych a nie chciałem ryzykować że a nóz stare nie bedą "sparciałe" . Skreciłem i jak sie można było spodziewać gówno to dało :)

I kolejne pytanie ale to juz poprostu żenada gdzie jest ssanie w xv 750 ??? rocznik 95
Za wszelkie porady i rady wielkie dzieki
Awatar użytkownika
wuem
Posty: 495
Rejestracja: 28 marca 2008, 20:26
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: Skoczów
Wiek: 35
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: wuem »

co do grzania, to wg mnie może tak być ze względu na to, że przedni gar jest w bezpośrednim kontakcie z przepływającym powietrzem, a tylni jest osłonięty..
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat i ludzka głupota. Nie mam pewności co do Wszechświata."
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: kyller »

hehe przedni jest letni i motocykl nie ciagnie bo ci przedni gar slabo pali
wykrec swiece i obejrzyj
jak czarna to wymien i sprawdz czy przez pierwsze kilometry jest dobrze
Awatar użytkownika
Szymon001
Posty: 290
Rejestracja: 05 września 2007, 15:47
Motocykl: Suzuki Bandit 1200N
Lokalizacja: Kobyłka
Wiek: 41
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: Szymon001 »

przedni gar ma lepsze chłodzenie więc może być mniej ciepły. poza tym jeden jest najpierw gorący z lewej strony a drygi z prawej więc jak macałeś tylko jedną strone motoru to jeden sie jeszcze nie rozgrzał do tego stopnia zeby był cały gorący.
Co do ssania nie wiem jak jest w twoim roczniku u mnie jest przy lewej manetce.
Awatar użytkownika
kasia-jaro
Posty: 1037
Rejestracja: 02 października 2007, 19:26
Motocykl: wigry 3
Lokalizacja: Pcin Dolny
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: kasia-jaro »

Maciek01 pisze:Kolejny problem to to ze jak wrzucam 2 3 itd to bardzo ciezko jest dobic do 5 tys obrotów, moim zdaniem jak na 750 to cos tak słabo ciągnie choc nie ukrywam ze i tak jak narazie wystarczająco
zalało lub padła Ci świeca :cry: czasami też tak mam gdy zaleję robaka chodzę wtedy na pół gwizdka :mrgreen:
Obrazek
Maciek01
Posty: 34
Rejestracja: 26 lutego 2008, 16:47
Motocykl: Virago XV 750 95r
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: Maciek01 »

Obmacałem cały silnik , no ale moze faktycznie to powietrze bardziej wpłynęło na pierwszy gar.
A co moze być z obortami ? Wysnówam taką teorie ze moze gdzies jest blokada:) bo nie sądze zeby świece miały cos wspólnego z obrotami
Awatar użytkownika
strazak
Posty: 1412
Rejestracja: 29 listopada 2007, 00:21
Motocykl: XV 1000 GE USA 1984.
Lokalizacja: Piaseczno(złotokłos)
Wiek: 50
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: strazak »

Maciek01 pisze:bo nie sądze zeby świece miały cos wspólnego z obrotami
i tu sie mylisz mają BARDZO wiele wspólnego , czasami to nawet więcej niż sie wydaje
ADAM
Tomasz
Posty: 23
Rejestracja: 30 października 2007, 22:56
Motocykl: VIRAGO 535
Lokalizacja: Zagnańsk k/ Kielc
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: Tomasz »

No to dokładnie tak jak u mnie było. Poprostu nie pali na ten zimny gar. Też czyściłem gaźniki. Dopiero po gruntownym przedmuchaniu sprężonym powietrzem wsztstkich dysz i kanałów pomogło. Trzeba sprawdzić stan membrany może jest pęknięta. Dodatkowo sprawdzić świece, obecność iskry nie świadczy o tym, że świeca nie ma przebicia. A po za tym synchronizacja gaźników mogła zostać zaburzona i gaźnik się dławi. W moich postach pisałem co zrobiłem u mnie to pomogło. Temperaturę cylindrów sprawdzaj naprzemiennie po stronach gdzie nie ma łańcucha rozrządu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kasia-jaro
Posty: 1037
Rejestracja: 02 października 2007, 19:26
Motocykl: wigry 3
Lokalizacja: Pcin Dolny
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: kasia-jaro »

bo nie sądze zeby świece miały cos wspólnego z obrotami
_________________
załóż nowe a zobaczysz co ta maszyna potrafi :rock:
Obrazek
Maciek01
Posty: 34
Rejestracja: 26 lutego 2008, 16:47
Motocykl: Virago XV 750 95r
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: Maciek01 »

No to pierwsze co zrobie to sprawdze wyczyszcze lub wymienie świece skoro tak radzicie , mam nadzieje jaro ze masz racje :D
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: ayo007 »

Maciek01 pisze:No to pierwsze co zrobie to sprawdze wyczyszcze lub wymienie świece skoro tak radzicie , mam nadzieje jaro ze masz racje :D
.. tylko zainwestuj w lepsze np. platynowe lub irydowe, to sie naprawde opłaca..
Virago 1100,na razie starczy..:)
pedros85
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: pedros85 »

witam, a czy tak jest od poczatku czy wczesniej było git?? roznicy temperatur juz w roboczej temp silnika spowodowanej schłodzeniem przez powietrze raczej nie da sie zauwazyc , i raczej ich temperatury robocze sa podobne, miejsza o to , proponje wykrecic swiece z juz lekko rozgrzanego motorku albo nawet z całkime rozgrzanego i dobrze je przeczyscic, porzadnie druciakiem je wyjechac, ( wyczyscic stare ze by ew nowych nie katowac regulacjami), nastepnie wkrecasz swieczki i robisz traske z 10- 20 km po czym wykrecasz i ogladasz swieczki , jezeli swieca z cieplejszego garnka jest zupłie bez sladow nagaru itp, tzn zadnych nalotow a druga z zimniejszego jest piaskowa albo kawa z mlekiem:P to znaczy ze masz za uboga mieszanke na cieplejszym cylindrze, jezeli natomiast na cieplejszym garnku jest piakowa albo minimalnie zarzucona a ta z zimniejszego cylindra jest czarna to na zimniejszym masz za bogata mieszanke, generalnie: mieszanka za uboga cylinder sie grzeje za badzo za bogata mieszanka cylinder mniej sie rozgrzewa, miesznke regulujesz srubka nr 2 z tego obrazka:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/80f ... 79b56.html
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: ayo007 »

..Pedros85, z całym szacunkiem przyjacielu, ale to nie jest sruba od regulacji mieszanki paliwowej tylko sruba ustawiająca właściwą proporcje paliwa i powietrza na wolnych obrotach..
Virago 1100,na razie starczy..:)
pedros85
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: pedros85 »

hmm no dobra to wtopa z mojej strony... i szczerze ci powiem ze do etraz zyłęm z tym przeswiadczeniem. to jak ustawic składy mieszanki?? bo reszta mojej wypowiedzi chyba jest w miare mozliwa opcja?? a i przy okazji jak sie teraz przyjzałem fotce to zobaczyem ze 8 oznaczone jest cos co nie wiedzialem do czego słuzy... tzn juz wiem meniej wiecej do czego tylko nie wiem jaka jest zasada działąnia tego i u mine chyba jest uszkodzone bo moto lepiej chodzi jak mam jeden z wezykow zslepiony. ale teraz to wywlekam o rozbieram i bede cos kombinowal..
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: ayo007 »

..reszta wypowiedzi moze ujdzie w tłoku konkurencji :mrgreen: , to co masz uszkodzone to urzadzenie wzbogacania mieszanki i działa tylko w przypadku nagłego zamkniecia przepustnicy, stad sie mogą brac strzały w Twojej rurze wydechowej, poza tym dawke paliwa mozna regulowac kilkoma sposobami, wszystko w zaleznosci od rodzaju gaznika..pozdro
Virago 1100,na razie starczy..:)
Maciek01
Posty: 34
Rejestracja: 26 lutego 2008, 16:47
Motocykl: Virago XV 750 95r
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: Maciek01 »

Dzisiaj bede sprawdzal i czyscił swiece, ale wczoraj pojezdziłem po peryferiach gliwic i zorientowałem sie ze jak wrzucam 1 bieg ciagnie (moze nie super mocno ale zawsze cos) 2 ciagnie , 3 ciagnie moze tak pod 90 km/h jak dochodze do 100km/h i np wrzucam 4 bieg to manetką moge machac i machac a za cholere nie chce przyspieszyc jade 100 lub ewentualnie 110 km/h z gorki. Jak mnie auto wymineło przy 60 km/h czyli przy rozpedzaniu sie to myslalem ze sie popłacze :/. Teraz to dochodze do wniosku ze mam jakas pieruńską blokade czy cos. Krata żywca dla tego kto rozwiarze problem :) dzieki z gory za wasze rady
pedros85
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: pedros85 »

a powiedz czy mtor ma tak od poczatku jak go masz?? czy to zrobilo sie nagle??
Maciek01
Posty: 34
Rejestracja: 26 lutego 2008, 16:47
Motocykl: Virago XV 750 95r
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: Maciek01 »

Od początku , sprzedjacy koles mnie ostrzegał ze cos ma ten motorek mało mocy, wspominał ze jak był u niego podobno jakis motocyklista i brał jakis inny motor to przy okazji przyjzał sie temu i stwierdził ze motocykl ma blokade pewnie dana przez jakiegos troskliwego ojca
pedros85
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: pedros85 »

hmm, proponuje ci wyjac gazniki... jezeli jeszcze nigdy tego nie robiles zajmie ci to okolo 30 minut (samo wyjecie) a nastepnie rozozenie ich, nie jest to jakas trudna sprawa, po pierwsze na forum jest kilka instrucji, ayo007 skrobna troche na ten temat, sprawa wyglada tak ze jezeli ktos nie ma 3 sekundowej pamieci to złoy je z powrote bez problemow:) powtorne zamontowanie zajmie ci okolo tez 30 minut , moze mniej bo doklandie niewiem jak sie mocuje gozniorki w nowszych virago , ale mysle ze warto to zropbic zwłaszcza w swiezo zakupionym motorku
pozdros
Maciek01
Posty: 34
Rejestracja: 26 lutego 2008, 16:47
Motocykl: Virago XV 750 95r
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: Maciek01 »

Tak jak w temacie sytuacja wyglada, teraz juz wiem czemu tak jest. Sytuacja wygladała tak ze odkreciłem świece jedna (z tylniego gara) bo chciałem sprawdzic jaki gwint jest na klucz, zrobiłem to i zabrałem sie za inne rzeczy. Gdy juz przybrałem wdzianko i chcciałem ruszyć na wycieczke za cholere nie chciał odpalić i wtedy sie zorientowałem ze mam fajke nie założoną na świece. Wniosek wysnółem prosty , jeden gar nie pali. Wydawało mi sie ze oba palą bo pierwszy był lekko ciepły i drgania sprawiały wrażenie jakby wszystko było ok. No wiec juz wiem czemu nie chciał leciec wiecej niz 100 czy tam 110. W kolejności wydarzen wykreciłem swiece i zamieniłem je miejscami , w tym momencie silnik wogóle nie chciał zapalic.
wnioski takie: jedna świeca jest dobra na 100% , druga na 100% jest niedobra.
Pytanie: czemu gar nie chodzi na dobrej świecy? Może jest uszkodzowna cewka czy cos , co radzicie na początku zrobić?
Dzieki z gory za wszelkie porady , świece sobie juz zamówiłem nowe i to platynowe tak jak ayo 007 poradził .
pozdrawiam
davi15
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: davi15 »

zobacz czy kompresja ci niepadla na tym garku
Awatar użytkownika
Fidel
Posty: 120
Rejestracja: 08 lutego 2008, 19:58
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Suwałki
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Tylnie gar sie grzeje przeni nie ??

Post autor: Fidel »

Maciek01 pisze:Pytanie: czemu gar nie chodzi na dobrej świecy? Może jest uszkodzowna cewka czy cos , co radzicie na początku zrobić?
Ja też mam pytanie , jak wygląda ta świeca z przedniego gara , jest mokra , czarna itp ?
Silnik mógł ci nie odpalić bo ta świeca z przedniego gara była upier.. brudna (tam gdzie jest izolatorek od wewn. elektrody) iskra mogła pójść właśnie po tym syfie.
Nie panikuj , wyczyść gaźnik , jak radzą koledzy (przygotuj się na wydatek - membrana)
Caramba!
ODPOWIEDZ