Wyciek paliwa ze zbiornika

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Konrad13
Posty: 249
Rejestracja: 01 września 2009, 17:41
Motocykl: Virago XV535 "Saber"
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 33
Status: Offline

Wyciek paliwa ze zbiornika

Post autor: Konrad13 »

Jak nie urok to ...

Dzisiaj wybrałem się na przejażdżkę, nowy regulator, trzeba przetestować, na stacji paliwo do pełna i w drogę, zrobiłem jakieś 50km, po powrocie zdejmuję siedzenie żeby sprawdzić połączenie od miernika napięcia, i nagle poczułem zapach benzyny.

Po oględzinach okazuje się, że w koło tego metalowego zaczepu od puszki bezpieczników zebrała się malutka plama paliwa. Wytarłem wszystko do sucha, i widzę gołym okiem jak znów zaczyna z pod tego zaczepu przesiąkać paliwo ze zbiornika i formuje małą kałużę po czym się zatrzymuje. Po wytarciu znów leci. :frustrated:

Zdjęcie

Co z tym zrobić? Jestem całkowicie dobity. Wcześniej tego nie widziałem (może dlatego że miałem resztki paliwa i nie było co wyciekać) ciężko powiedzieć od kiedy jest taki stan. Na razie tymczasowo nałożyłem na to kleju epoksydowego żeby zatrzymać wyciek (nie wiem skąd konkretnie paliwo się wydostaje, ono wypływa z pod tego zaczepu, żadnego otworu nie widać, być może to jest jakieś pęknięcie albo niewiem :/ )bo nie było by miło jak bym rano znalazł pod virówką kałużę paliwa. Jutro jadę do castoramy zobaczyć co tam mają za cuda, jeszcze wypompuję trochę paliwa tak, żeby w górnym zbiorniku nic nie było. Ale wydaje mi się że to tylko chwilowe rozwiązanie?

Co ze zbiornikiem? Wymiana na inny cały czy można naprawiać? Czy może zalepienie czymś wystarczy?
viragomen
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa ze zbiornika

Post autor: viragomen »

Zalepienie nie wystarczy (na długo).

Trzeba zlokalizować miejsce wycieku a następnie prawdopodobną jego przyczynę. Jeżeli przyczyną jest coś w stylu: "ze starości" (przerdzewiał itp.) to stanowczo wymiana.
Awatar użytkownika
Konrad13
Posty: 249
Rejestracja: 01 września 2009, 17:41
Motocykl: Virago XV535 "Saber"
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa ze zbiornika

Post autor: Konrad13 »

Jak można spuścić paliwo z baku? Da się jakoś przez ten kranik co jest przy tylnym kole?
Awatar użytkownika
ogonos
Posty: 355
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 12:36
Motocykl: XV 535 '93
Lokalizacja: Gołąb k/Puław
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa ze zbiornika

Post autor: ogonos »

Jest to wykonalne, trzeba tylko trochę się pomęczyć ze zdjęciem przewodu z niego i założeniem innego, żeby zlać w jakiś zasobnik.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa ze zbiornika

Post autor: Blunio »

Konrad13 pisze:Jak można spuścić paliwo z baku?
Było już trochę o tym pisane. Najlepiej przedłużyć przewód idący do gaźników i posłużyć się pompą paliwa, włączając i wyłączając zapłon, bo pompa się sama wyłącza. Albo wetknąć górnym króćcem do zbiornika cienki i miękki przewód i zassawszy ustamy (paliwo wypluwamy, bez połyku :P ) spuścić wachę do uprzednio przygotowanego pojemnika. Jeżeli zbiornika ma pęknięcie (najprawdopodobniej od wibracji) trzeba IMHO oczyścić miejsce wycieku, jak jest pęknięcie to wywiercić otwory ulgowe i położyć lut twardy. Mozna również pokusić się o jakieś żywice, ale nie jestem "w temacie". :motorcycle:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa ze zbiornika

Post autor: podbiel »

Blunio pisze:bez połyku
Blunio nie ten temat viewtopic.php?f=9&t=17790
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa ze zbiornika

Post autor: Blunio »

Nie wiem kompletnie co sugerujesz :tongue: , ale benzyna jest trująca i w przypadku połyku trzeba się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą gdyż spożycie grozi śmiercią lub kalectwem :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Konrad13
Posty: 249
Rejestracja: 01 września 2009, 17:41
Motocykl: Virago XV535 "Saber"
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa ze zbiornika

Post autor: Konrad13 »

Ssanie sobie odpuszczę :P jeszcze mi brakuje tylko zatrucia metalami ciężkimi

Spróbuję znaleźć ten przewód idący do gaźników.
Awatar użytkownika
Adziel
Posty: 1608
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 21:13
Motocykl: Yamaha xv 1000 GE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiek: 57
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa ze zbiornika

Post autor: Adziel »

Wąż do baku- ,zassać i poleci :D a bak spawa się lub lutuje ,ale zalewa się go wodą .Poproś fachowca. :rock:
Obrazek
Awatar użytkownika
elrychu
Posty: 366
Rejestracja: 13 września 2007, 21:57
Motocykl: była 535, jest 750
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa ze zbiornika

Post autor: elrychu »

Dokładnie, najpewniej jest pospawać miejsce wycieku. Przerabiałem ten problem w Jawie, ciekło na mocowaniu baku. Znalazłem gościa co spawa zbiorniki paliwa. Z tego co wiem, to zalewał go wodą do spawania. W Twoim przypadku dało by radę pokleić to miejsce dobrym dwuskładnikowym klejem do zbiorników paliwa i też by było szczelne. Tyle że już nie wieszać na tym haku bezpieczników. Temat klejenia zbiornika paliwa też przerabiałem jak rozwaliłem w puszcze bak w Bośni, tam go kleiłem, zjeździłem całe Bałkany, wróciłem do Polski i cały czas nic nie ciekło. Ale dla pewności po jakimś czasie wymieniłem bak na nowy.
Awatar użytkownika
Konrad13
Posty: 249
Rejestracja: 01 września 2009, 17:41
Motocykl: Virago XV535 "Saber"
Lokalizacja: Koszalin
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa ze zbiornika

Post autor: Konrad13 »

Ile mniej/więcej paliwa może się zmieścić w górnym zbiorniku?

Dzisiaj spuściłem 5 ,5 litra paliwa (więcej nie weszło w kanister), chcę żeby było go tyle, żeby dolny zbiornik nie był pełny, żeby paliwo nie dosięgało do górnej ścianki zbiornika i nie wiem czy tyle ile spuściłem to wystarczająco czy jeszcze trzeba popuścić.

Paliwo odessałem najpierw z górnego zbiornika a potem przez przewód doprowadzający paliwo do gaźników, za pomocą dużej strzykawki.

Jutro będę dokładniej oglądał miejsce skąd przeciekało (bo wcześniej nie mogłem jak mi się paliwo lało, teraz jak dolny zbiornik nie jest pełny, to nie będzie ciekło).

Na razie pęknięcie będę zalepiał metalowo-epoksydową plasteliną do łatania zbiorników paliwa. Dwa składniki, ugniata się i podobno trzyma.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wyciek paliwa ze zbiornika

Post autor: toooomelo »

Konrad13 pisze:Ile mniej/więcej paliwa może się zmieścić w górnym zbiorniku?
Górny zbiornik - 5 l.
Dolny zbiornik - 8,5 l.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
ODPOWIEDZ