Pytanie / sprzęgło

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
kazik
Status: Offline

Pytanie / sprzęgło

Post autor: kazik »

Witam. Chciałem zapytać szanownych forumowiczów czy zauważyli lub czy mogą sprawdzić w swoich moto sprężynę która znajduje się na bolcu który wchodzi do bloku silnika do skrzyni biegów. Dokładnie jak na zdjęciu - sprężyna znajduje się za linką sprzęgła. Na tym foto wyraźnie nie widać. W realu bardziej.

http://www.malakazik2.internetdsl.pl/foto/startvk6.jpg

W moim moto sprężyna jest całkowicie luźna. Nie jest naprężona.
Tutaj pytanie - o co się ją naciąga :?: :?:
Sprawdziłem u kolegi - również ma ją luźną.

PS. Foto zapożyczyłem z instrukcji wymiany sprzęgła rozrusznika by mariusz757 - bardzo przydatnej.

:oops: Chyba trochę zamotałem pytanie. Wieczorem dodam dokładniejsze zdjęcia. Może wówczas będzie bardziej czytelniejszy mój dylemat.
Awatar użytkownika
Fidel
Posty: 120
Rejestracja: 08 lutego 2008, 19:58
Motocykl: XV1100
Lokalizacja: Suwałki
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Pytanie / sprzęgło

Post autor: Fidel »

U mnie jest luźna , właściwie to pęknięty zaczep, na razie tak jeżdżę . Jeszcze nie sprawdzałem jak można wymienić ...na razie rozkręcał nie będę . Jak ktoś ma doświadczenie z wymianą , to jestem ciekaw(chyba nie tylko ja) jak się do tego zabrać.
Caramba!
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pytanie / sprzęgło

Post autor: jaroz »

to jest sprężyna zapewniająca powrót sprzęgła. no i tak patrząc na te sprężynkę to taka mała pierdółka a prawdopodobnie pół silnika trzeba rozebrać by się do niej dobrać.
Awatar użytkownika
kyller
Posty: 2198
Rejestracja: 13 marca 2008, 11:05
Motocykl: pożyczony XV1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Pytanie / sprzęgło

Post autor: kyller »

jaroz pisze:to jest sprężyna zapewniająca powrót sprzęgła.
IMHO to jest sprezyna która zapewnia lekki docisk układu popychacz kulka popychacz dzwigienka tzn.kasuje luzy generalnie mówiac jest jakby lekko zbedna
jaroz
Posty: 755
Rejestracja: 04 marca 2008, 22:03
Motocykl: virago 535
Lokalizacja: galicja
Wiek: 56
Kontakt:
Status: Offline

Re: Pytanie / sprzęgło

Post autor: jaroz »

IMHO to jest sprezyna która zapewnia lekki docisk układu popychacz kulka popychacz dzwigienka tzn.kasuje luzy generalnie mówiac jest jakby lekko zbedna
IMHO nie masz racji. zobacz na kierunek w jakim ta sprężyna pracuje i IMHO to tak wygląda jak poprzednio pisałem.
kazik
Status: Offline

Re: Pytanie / sprzęgło

Post autor: kazik »

Dzieki za zainteresowanie :smile:
Mam kilka obserwacji.
Moja sprężyna - ma urwany koniuszek - dognę ten pozostały - może da radę pracować.
W sumie uważam - że to popierdółka - ale chciałbym - wiedzieć wsio cj z moją lalą.
Dziękuję za odzew - do zobaczenia na szlaq
Pozdrawiam - Kazik
Mariomario
Posty: 1
Rejestracja: 20 sierpnia 2019, 13:08
Motocykl: Yamaha
Status: Offline

Re: Pytanie / sprzęgło regulacia

Post autor: Mariomario »

kyller pisze: 06 czerwca 2008, 16:17
jaroz pisze:to jest sprężyna zapewniająca powrót sprzęgła.
IMHO to jest sprezyna która zapewnia lekki docisk układu popychacz kulka popychacz dzwigienka tzn.kasuje luzy generalnie mówiac jest jakby lekko zbedna
ODPOWIEDZ