Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
sadzio28
Posty: 52
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 21:31
Motocykl: virago 1100 '93
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: sadzio28 »

Zamieszczam parę fotek rozebranego kranika w którym rezerwa załączana jest elektrycznie. W moim przypadku byłem zmuszony rozbebeszyć ten kranik ponieważ padła mi właśnie rezerwa . W ogóle nie było słychać charakterystycznego stuknięcia w momencie załączenia tejże rezerwy. Co się później okazało przyczyną była straszna korozja . Może te fotki przydadzą się komuś do lepszego zrozumienia zasady działania kranika w tym modelu .
[img][img]http://images34.fotosik.pl/304/a72f6c5b53c1df3fm.jpg[/img][/img]
widok na spód zbiornika


[img][img]http://images32.fotosik.pl/304/00577f3e4e2b67cdm.jpg[/img][/img]
miejsce mocowania kranika


[img][img]http://images32.fotosik.pl/304/a44f362d4436243bm.jpg[/img][/img]
kranik rozebrany na części


[img][img]http://images25.fotosik.pl/238/f0f41e62991cbfe0m.jpg[/img][/img]
kranik , widoczne dwie rurki z czego krótsza to oczywiście rezerwa


[img][img]http://images24.fotosik.pl/239/69a6f760dc1ea315m.jpg[/img][/img]
widok do strony elektromagnesu


[img][img]http://images32.fotosik.pl/304/0a7628ebb071fa6em.jpg[/img][/img]
coś co jest odpowiedzialne za załączenie rezerwy . stożek w środku powinien być przyciągany do elektromagnesu . w moim przypadku takiego ruchu z powodu korozji nie było , przez co rezerwa nie zostawała udrażniana . prawdopodobną przyczyną korozji jest nie uszczelniony otwór na przewód do elektromagnesu . ja teraz potraktowałem go niewielką ilością silikonu :evil: . obok widoczna membranka rezerwy .


[img][img]http://images33.fotosik.pl/305/a636cdef005b37bdm.jpg[/img][/img]
tą stroną przykręcone jest do kranika


[img][img]http://images29.fotosik.pl/239/667b6fde0a0cdc55m.jpg[/img][/img]
[img][img]http://images34.fotosik.pl/304/35c921a629ad907am.jpg[/img][/img]
[img][img]http://images27.fotosik.pl/238/6f49c654f433bdf0m.jpg[/img][/img]


Jeśli ma ktoś jeszcze jakieś ciekawe zdjęcia i doświadczenia z tą nieszczęsną rezerwą to zapraszam do poszerzenia tematu .
Ostatnio zmieniony 02 lipca 2008, 20:50 przez sadzio28, łącznie zmieniany 2 razy.
Romet-motorynka\Simson S51 '83\Simson SR50 '88\MZ ETZ250 '88\Suzuki GS450 '86\Yamaha Virago535 '92\Yamaha Virago 1100 '93
slawek_z
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: slawek_z »

sadzio28 wspaniała dokumentacja. Dzieki. Właśnie mam problem z wyciekającym paliwem obok przewodu do elektromagnesu. Zalalem to silikonem wg rady na tym watku

http://virago.com.pl/viewtopic.php?t=10 ... f068603c91

Co prawda paliwo nie kapie ale teraz uswiadomilem sobie ze przyczyna prawdopodonie bedzie uszkodzona membrana. Co gorsze wlaczanie rezerwy moze zadzialac jako detonator..... (paliwo+prad)
W takim razie czeka mnie demontaz baku i naprawa zaworu, tylko skad wziaść taka membrane.....???
Awatar użytkownika
sadzio28
Posty: 52
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 21:31
Motocykl: virago 1100 '93
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: sadzio28 »

u mnie w larsonie chłopaki mieli komplet naprawczy kranika . co prawda nie wiem ile to kosztowało bo złożyłem na starych częściach , ale myślę że nie powinno być drogie . dowiedz się nawet u yamahy . jeśli będzie to kosztować nawet stówę to lepsze niż wysadzić lalkę w powietrze :wink: .
Romet-motorynka\Simson S51 '83\Simson SR50 '88\MZ ETZ250 '88\Suzuki GS450 '86\Yamaha Virago535 '92\Yamaha Virago 1100 '93
slawek_z
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: slawek_z »

Zamówiłem komplet naprawczy kranika. Cena ok 50 zł
Tylko dziwna ta membrana.
Obrazek

P.S.
Komplet zamówiłem w lokalnym sklepie, ma być za 2-3 dni.
Awatar użytkownika
sadzio28
Posty: 52
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 21:31
Motocykl: virago 1100 '93
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: sadzio28 »

myślę że zdjęcie przedstawia inny przykładowy komplet , bo faktycznie ta membrana jest "trochę" inna i widzę tu parę dodatkowych gumek których u mnie nie ma . :???:
Romet-motorynka\Simson S51 '83\Simson SR50 '88\MZ ETZ250 '88\Suzuki GS450 '86\Yamaha Virago535 '92\Yamaha Virago 1100 '93
slawek_z
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: slawek_z »

Zobaczymy co przyjdzie. Na louis.de jest prawidłowe zdjęcie.

Obrazek

Cena w louisie 14 EUR

[ Dodano: Pią Lip 04, 2008 11:44 pm ]
No i wszystko jasne. Komplet naprawczy dziś dotarł do mnie. Jest dokładnie taki sam jak na pierwszym zdjęciu, z tą długą membraną. Miałem wątpliwości czy jest dobra, ale na opakowaniu pisze że XV535, made in japan, wiec się wziąłem do roboty. Okazało się że mój zawór elektromagnetyczny do rezerwy jest troszkę inny niż sadzio28. Jego uszczelka jest kwadratowa i mocowanie tloczka tez. U mnie natomiast jest prostokątne. Co prawda oryginalna uszczelka i ta z zestawu różnia sie otworami ale zasadnicza częśc która pracuje jest taka sama. Narazie zmontowałem, wymieniłem pozostałem uszczelki i sprawdziłem doraźnie czy coś nie kapie, Niestyty ze względu na godzinę 23 nie posprawdzałem nic więcej. Zobaczymy po jakims wyjezdzie...
Awatar użytkownika
sadzio28
Posty: 52
Rejestracja: 23 czerwca 2008, 21:31
Motocykl: virago 1100 '93
Lokalizacja: Głowno
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: sadzio28 »

a więc jeden rok rużnicy w dacie produkcji i już inne części porobili . z tymi kranikami to niezłe cyrki porobili w tych virówkach . czyżby co roku zmieniali model kranika ? :???:
Romet-motorynka\Simson S51 '83\Simson SR50 '88\MZ ETZ250 '88\Suzuki GS450 '86\Yamaha Virago535 '92\Yamaha Virago 1100 '93
kazik
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: kazik »

Witam, mnie również czeka naprawa kranika :???: dzięki za fotki. Podrzucę ze swojej lalki po rozebraniu - mam 94r.

[ Dodano: Pią Lip 11, 2008 10:34 am ]
Witam - zmogłem się z moją feralną rezerwą. Wszystko już pracuje jak trzeba. Co do zdjęć - nie podsyłam - ponieważ w mojej maszynie z 94r kranik wogóle się nie różni od kranika sadzio28. Co więcej obejrzałem kranik i elektromagnes z maszyny z chyba 99r - są delikatne zmiany - ale na zewnątrz - w obudowie elektromagnesu. Co do mojej awarii - zawiesił mi się elektromagnes. Po rozłożeniu i podpięciu - "na sucho" zadziałał.
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: Blunio »

Myślę, że ta większa membranka uszczelnia dodatkowo elektromagnes na styku z kranikiem. Jak dzisiaj wyjąłem kranik, okazało się że nie działa rezerwa, bo wypadła ta dłuższa rurka czerpiąca paliwo i siorbało z samego dna zbiornika.
Uszczelniony elektromagnes bardzo dobrze prezentował się wewnątrz. Żadnej rdzy i brudu.
Miałem trochę problemów z samym wyjęciem zbiornika, ale jak zdjąłem tylne koło, wszystko poszło jak po maśle.
Pozostał jeszcze do wymiany filtr paliwa, bo jak ciągnęło z samego dna zbiornika, zamulił się rdzą i brudem.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
gangster
Posty: 642
Rejestracja: 13 lipca 2008, 09:57
Motocykl: Była Virago 1100
Lokalizacja: Kluczbork
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: gangster »

Witam :wink: Ja właśnie dziś zaczołem zmagania z elektromagnesem i rezerwą wszystko to dzięki sadzio28, przeczytałem jego posta i mnie natchneło by wkońcu zrobic z tym porządek.Dzięki sadzio28 :smile: Przy okazji jest do zrobienia wiele innych rzeczy . A kranik jest taki sam jak dokumentacja wyżej. Najgorsze było iż rurka od kranika ta długa latała sobie w środku wyciągniecie jej niebyło łatwe , ale dałem rade . Jutro czas na poskładanie jak czas pozwoli .
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
Hałas nie z tego świata, ogień nie z tej ziemi.



EMZ-TS 250 =>JUNAK M-10 =>XV-535 =>XV1100 => BMW F 650 => HONDA CBF 600 S OBECNIE
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: Blunio »

gangster pisze:Przy okazji jest do zrobienia wiele innych rzeczy
Tak, jest okazja sprawdzić luz zaworu wydechowego tylnego cylindra. Druga taka dobra okazja szybko się nie powtórzy. No i jeszcze pamiętaj, aby dobrze przepłukać zbiornik. I wymienić filtr paliwa, jeżeli się zamulił tym, co było na dnie zbiornika.
Ja nie mogłem dostać filtra ani oryginalnego, ani podróbki pasującej do obejmy i średnicy przewodów. Poradziłem sobie w ten sposób, że strzykawką wlewałem paliwo do filtra w odwrotnym kierunku niż normalny (na obudowie jest strzałka kierunku przepływu) i potrząsając pozbyłem się wiekszości zanieczyszczeń.
Pozdrawiam :-)
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
gangster
Posty: 642
Rejestracja: 13 lipca 2008, 09:57
Motocykl: Była Virago 1100
Lokalizacja: Kluczbork
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: gangster »

Jest poskładane , wlałem 2 litry paliwa powinien pracowac na rezerwie ,( bo elekro magnes pyka , a rdzy w nim było tyle że widac iż poprzedni wlaściciel zapomnial trochę jaka to frajda móc samemu coś zrobic :boks: ) a on chodzi nawet na głównym. Sprawdziłem wyjmując rurke od kranika w pozycji ON coś tam siorbie ale tyle że kot by więcej napłakał a na RES.płynie elegancko. Trzeba jeszcze trochę czasu jej poświęcic bo inaczej z tego nic nie będzie.
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.
Hałas nie z tego świata, ogień nie z tej ziemi.



EMZ-TS 250 =>JUNAK M-10 =>XV-535 =>XV1100 => BMW F 650 => HONDA CBF 600 S OBECNIE
Anthrox
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 21:00
Motocykl: 2YL XV535 `92
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: Anthrox »

Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm dzisiaj po raz pierwszy wymieniałem z moim drogim wujaszkiem i kuzynkami klocki z przodu i właśnie naprawialiśmy rezerwę. Męczyliśmy się 3 godziny, już mieliśmy się poddać, bo za chole*re nie szło wyciągnąć, ale daliśmy radę mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm, i oczywiście przyczyną był zaśniedziały magnes - źle odbijał. Nalaliśmy na to benzynkę, wyplukalismy, tajemniczym sposobem ladnie sie naoliwiło i ... po paru próbach już idealnie klikało.
Silikonem nie zalewaliśmy, po prostu co jakiś czas wystarcza przełączyć i tyle.
Koła na szczęście nie musieliśmy ściągać............

Dziękuję za uwagę :drunksmile:


Ps. A jak kuzynki moje się dokładały !! :D
Pitt
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: Pitt »

I jak ci takiego teamu nie zazdrościc ;-)
Anthrox
Posty: 13
Rejestracja: 07 kwietnia 2009, 21:00
Motocykl: 2YL XV535 `92
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: Anthrox »

A dużą zasługę ma tutaj także autor tematu - gdyby nie fotki i komenty, to wątpię, żebym wpadł jak naprawić rezerwę z teamem... :D

Jakby co - bak wyciąga się z lewej strony, wystarczy pomyslec :)
reme4
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: reme4 »

witam
niedawno kupiłem 700 virago 1985r i tam niema zadnego magnesu a paliwo się leje
obok górnego wężyka jest plastyk łączący dwie połówki kranika w którym jest otworek i z niego leje się paliwo na małych obrotach troszkę mniej proszę o pomoc .
Awatar użytkownika
TOM
Posty: 1434
Rejestracja: 18 sierpnia 2008, 00:47
Motocykl: pies..zły - BT 1100
Lokalizacja: Skierniewice
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: TOM »

dzizas .... mnie chyba czeka tez naprawa tego ustrojstwa, na baku nie mogę 200 km zrobic...:( ... ktos sie orientuje , czy w '91 535 wygląda to tak samo jak na zdjęciach???
SYNU coś Ty qrwa zrobił !!!
Awatar użytkownika
Straszaq
Posty: 317
Rejestracja: 02 grudnia 2008, 13:02
Motocykl: BMW R1150 RT
Lokalizacja: Konin
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: Straszaq »

U mnie wyglądał dokładnie tak samo. Naprawiłem to bez problemu.
Nieważne jaki masz motocykl...ważne gdzie nim byłeś.
Awatar użytkownika
hyny
Posty: 286
Rejestracja: 10 kwietnia 2009, 00:14
Motocykl: Virago XV 535 ... '94r / 2YL-46PS
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: hyny »

Dziwi mnie , że przy zmianie atrapy baku, na normalny zbiornik paliwa, nie usunieto baku spod siedzenia i nie zrobiono porządnego (dużego) baku na ramie.
Myślałem nad tym ...... gdybym miał moto czarne, to szukałbym zbiornika który podpasowałby do tego motoru. Normalny kranik i bez probnlemu.
Były-Junak M10, CZ175Sport, Pannonia, Iż49, Simson Avo 425S
Virago na żywo
Fotki Lali
Awatar użytkownika
Malobrody
Posty: 400
Rejestracja: 17 maja 2008, 20:57
Motocykl: xv 750
Lokalizacja: Zarzyce Wielkie
Wiek: 44
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: Malobrody »

Naprawiłem i ja.Rezerwa działa ale ile nerwów mnie kosztowało wyjęcie baku... wypuszczenie powietrza z gumy wystarczyło.
Dzięki z temat i fotki - dzięki temu wiedziałem jak się za to zabrać.
migor
Posty: 41
Rejestracja: 05 czerwca 2009, 11:16
Motocykl: virago 535,1999r.
Lokalizacja: lubuskie
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: migor »

W związku z padnietą rezerwą rozkreciłem kranik.Okazało się,że w kraniku została tylko krótsza rurka od rezerwy.Dłuższa prawdopodobnie wypadła i została w baku.Mam nadzieję,że kilka uwag w tym temacie pomoże niektórym formułowiczom:
-kranik odkręciłem bez demontażu zbiornika, tylnego koła badź spuszczania powietrza z koła,wystarczy odkręcenie regulatora napięcia i mała grzechotka z przedłużką (trzecią śrube 10 odkręcać z prawej strony motocykla)
-w trakcie wyciągania wężyka z kranika wyjąłem mosiężny króciec kranika(jest mocowany tylko na wcisk;potraktowałem go klejem do metalu)
-w miejsce brakującej rurki wcisnąłem dwukrotnie dłuższą od rurki rezerwy rurkę mosiężną z brico
-ewentualnie zniszczoną okrągłą uszczelkę (u mnie w kształcie twarzy można odwrócić na drugą stronę
Obecnie włączenie rezerwy jest wymuszone przy stanie 2,5 litra paliwa w zbiorniku.
Awatar użytkownika
KoSS
Posty: 2657
Rejestracja: 04 lutego 2008, 19:17
Motocykl: VARADERO XL1000V '99
Lokalizacja: Będzin
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: KoSS »

Raczej coś zmaściłeś, według mnie rezerwa ma być bez rurki tak aby paliwo zeszło do końca a na normalnym położeniu powinno być z rurką, no cóż może się mylę bo nie mam kranika.
"Czasami wychodzi lepiej niż planujesz" - pomyślał mąż, gdy rzucił młotkiem w kota, a trafił w żonę.


http://www.studio-kom.pl
http://www.szafa-malolata.pl
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: Blunio »

KoSS pisze:może się mylę
Mylisz się. Normalny pobór paliwa jest z dłuższej rurki. Rezerwa czerpie z krótszej. Rezerwa też ma rurkę (tylko krótszą), bo na końcu rurki jest filterek (siateczka), a ponadto pobieranie z rurki zapobiega zassaniu wszystkiego tego, co zalega na dnie. Jak mnie wypadła rurka to filtr był cały zamulony. A ile jeszcze błota było w baku (bo ja swój bak wyciągnąłem, wypłukałem i nawet pensetą udało mi się wyciądnąć oryginalną rureczkę - a dziurka* to jest tylko jak ziarnko małej fasoli) :roll:
*mam na myśli dziurkę w dnie baku :mrgreen:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Domo
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: Domo »

Witam niedawno u ojca w moto rozbierałem to i kranik ma on taki sam jak na fotkach:) oczywiście przyczyną była korozja ten membrany nie zmieniałem bo była jak nowa to nie ma sensu :P bak mi wyszedł po spuszczeniu powietrza z koła i przyciśnięciu opony:) Dzięki waszym radom poszło szybko i sprawnie bardzo pomocny post dzieki pozdr:)
Awatar użytkownika
Zdzisioju
Posty: 134
Rejestracja: 22 marca 2009, 22:15
Motocykl: virago.750.96r.
Lokalizacja: Gdynia
Wiek: 61
Status: Offline

Re: Kranik paliwa, elektromagnes, rezerwa w 535 '92 - zdjęcia!

Post autor: Zdzisioju »

Witam widze ze czeka mnie to samo, rezerwa nie dziala, paliwo schodzi mi do 10 litrow ,
podwiesze ja w garazu i od dolu wykrece kranik moze sie uda
dzieki :rock:
nara :motorcycle:
ODPOWIEDZ