Odnawianie klamek

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Ice-Man
Posty: 250
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 17:53
Motocykl: była śliwowica 0.75
Lokalizacja: Toruń
Wiek: 35
Status: Offline

Odnawianie klamek

Post autor: Ice-Man »

Jako, że moje klamki mają trochę odprysków i nie wygląda to najlepiej to chciałem je jakoś odnowić. Myślałem zedrzeć stary chrom, wypolerować na błysk i zabezpieczyć.

I tu się pojawia pytanie. Jak je zabezpieczyć, żeby dalej się błyszczały jak psu jajca? Myślałem, żeby kupić lakier bezbarwny w spraju i prysnąć. Albo kupić puszkę i zanurzyć. Tylko czy to nie spowoduje, że lakier zrobi się matowy?

Jakieś inne pomysły? Ponowne chromowanie? Ile by to wyniosło?
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Odnawianie klamek

Post autor: leszekk »

A Ty masz chromowane klamki?
Odradzam malowanie bo to elementy narażone na ścieranie. Nawet jak wyjdzie pięknie po pomalowaniu, to wystarczy mały deszczyk, trochę błota na drodze i zanim dojedziesz do domu zedrzesz rękawicami do gołego metalu.
Jeśli już to chromowanie. Ale klamki są chyba ze stopu aluminium, nie? Czy to się daje chromować?
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
mnap89
Posty: 94
Rejestracja: 10 marca 2012, 19:10
Motocykl: xv 250
Lokalizacja: stargard szczeciński
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Odnawianie klamek

Post autor: mnap89 »

Aluminium mozna chromowac z tym ze podobno jest to dosc problematyczne w porowaniu do stali. Znalazlem kiedys cos takiego http://allegro.pl/chrom-chromowanie-na- ... 13549.html nie wiem jak robia,nie mam pojecia ile dokladnie bedzie kosztowac. Mozna zadzwonic moze cos poradza.

Co do malowania to ciezko stwierdzic ile to wytrzyma. Chociaz juz pare razy widzialem motocykle z czarnymi klamkami i wygladaly ladnie - moze byly nowe lub świeżo malowane? Napewno z biegiem czasu lakier sie zedrze w miejscu gdzie trzymasz klamki.

Ewentualnie najtansze rozwiazanie jednakze wymagajace troche pracy i samozaparcia - polerowanie :)
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Odnawianie klamek

Post autor: leszekk »

Czarne klamki to zwykle nie efekt lakierowania a anodowania - bardzo trwałej metody barwienia. Na aluminium farby/lakiery trzymają się słabo. Ale próbować można - wszak wymiana na nówki sztuki to nie taki wielki wydatek. Sprawdzałem przed chwilą w Larssonie: za obie 39 zł z drobnym groszem. Chyba szkoda rzeźbić
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
ODPOWIEDZ