Ogromne spalanie XV 750 virago 93r

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
al99
Posty: 2340
Rejestracja: 07 maja 2008, 07:19
Motocykl: łoweł ,włotki,lacie
Lokalizacja: Tychy-Bieruń Nowy
Wiek: 52
Status: Offline

Re: Ogromne spalanie XV 750 virago 93r

Post autor: al99 »

TAK SE CZYTOM I CZYTOM, co tu przepraszać, dać nie ma za co , dyskusja dyskują , a czasami odrobina ciśnienia dobrze robi, moje gratulacje za zdrowe podejście i ukłon w stronę młodzieży .Zawsze wierzyłem iż młoda krew się nie zważy szybciorem i pokona steorotypy żeś my ino my mózgi pozjadali :rock:
Lepiej być znanym Pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
czas nie patyk ,na moczarach nie stoi
Moimi obietnicami piekło jest całe wybrukowane.więc na Wasze już miejsca nie starczy.........
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 729
Rejestracja: 22 stycznia 2013, 18:39
Motocykl: XV 750, Vulcan 1600
Lokalizacja: Mikołów
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Ogromne spalanie XV 750 virago 93r

Post autor: Winters »

Mi Virago 750 paliła 10 litrów/100 bo miałem całkowicie zapchaną jedna dyszę powietrzną - pamiętasz Waldi?? Tylko u mnie są inne gaźniki :-)
Davidoss
Posty: 15
Rejestracja: 15 listopada 2014, 19:19
Motocykl: Yamaha XV750 Virago
Status: Offline

Re: Ogromne spalanie XV 750 virago 93r

Post autor: Davidoss »

Tylko, ze u mnie chyba troszke inaczej bo dzis wymienialem pod domem olej w lagach przy temp. ok 1 stopnia na dworze, nie trwalo to dlugo ale po tym motocykl stal jeszcze przez jakis czas zanim go odpalilem( a ostatni raz odpalany byl wczoraj) I w koncu kiedy chcialem sie przejechac odpalil doslownie na dotyk bez ssania. Juz nie wiem czego to moze byc przyczyna. Ogladalem czy nie ma jakis wyciekow paliwa ale niczego nie dostrzeglem, jedyne co mnie zastanawia ze troche czuc go (ja) paliwem gdy sie nim pobuja bez odpalania ale to moze normalne.. nie wiem :(
Davidoss
Posty: 15
Rejestracja: 15 listopada 2014, 19:19
Motocykl: Yamaha XV750 Virago
Status: Offline

Re: Ogromne spalanie XV 750 virago 93r

Post autor: Davidoss »

-waldi- pisze:5. przytkane dysze powietrzne.
6. wkręty regulacji składu za bardzo wykręcone.
7. wyciek paliwa :D
Waldi, ad.6 - czy chodzi o to ze mieszanka ma za dużo powietrza? (wykręcone?)

BTW mechanik stwierdzil ze nie ma teraz czasu i moge przyjechac po nowym roku wiec...
Awatar użytkownika
grzała
Posty: 739
Rejestracja: 09 listopada 2011, 07:10
Motocykl: XF650 98'
Lokalizacja: Ciechanów
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Ogromne spalanie XV 750 virago 93r

Post autor: grzała »

Davidoss pisze:
-waldi- pisze:5. przytkane dysze powietrzne.
6. wkręty regulacji składu za bardzo wykręcone.
7. wyciek paliwa :D
Waldi, ad.6 - czy chodzi o to ze mieszanka ma za dużo powietrza? (wykręcone?)

BTW mechanik stwierdzil ze nie ma teraz czasu i moge przyjechac po nowym roku wiec...
ad.6 to jak za mocno wykręcone to dużo paliwa kanałem ssie i ma za dużo paliwa nie powietrza

Dobrze by było wyjąć gaźniki, przemyć, przedmuchać wszystkie kanały paliwowe, powietrzne sprawdzić zaworki iglicowe pływaka czy są szczelne - nie puszczają paliwa w stanie zamkniętym, czy pływaki nie dziurawe.
Dopiero wtedy można regulować, bo tak to nie ma sensu - można jeszcze większego bałaganu narobić.
Przyjrzyj się też kranikowi, może tam tkwi przyczyna - kranik "puszcza", nie przybywa Ci oleju w silniku?
"białe ręce, czarny blues"
Davidoss
Posty: 15
Rejestracja: 15 listopada 2014, 19:19
Motocykl: Yamaha XV750 Virago
Status: Offline

Re: Ogromne spalanie XV 750 virago 93r

Post autor: Davidoss »

Kranik chyba ok bo nie zauważyłem żadnych wycieków, a gaźniki były niedawno czyszczone i to wlasnie po tym zabiegu zaczęło sie to..
Davidoss
Posty: 15
Rejestracja: 15 listopada 2014, 19:19
Motocykl: Yamaha XV750 Virago
Status: Offline

Re: Ogromne spalanie XV 750 virago 93r

Post autor: Davidoss »

Mam jeszcze takie pytanko.. Czy zeby dostac sie do srubek od skladu mieszanki trzeba zdjac bak?? :shock:
ODPOWIEDZ