puste Wydechy???

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
/V\aciej
Posty: 209
Rejestracja: 05 czerwca 2012, 17:36
Motocykl: Było XV 535 '90
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: /V\aciej »

http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no= ... bid=111807

Silvertail do 750, kosztuje fortunę, ale wygląda i brzmi ekstra. Może można gdzieś dostać taniej.
Integral bardziej pasuje do choppa niż żuchwa do krawężnika.
http://www.motowak.pl
Awatar użytkownika
MrScythe
Posty: 1212
Rejestracja: 13 stycznia 2012, 22:16
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań/Krzywiń
Wiek: 33
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: MrScythe »

http://allegro.pl/tlumik-wydech-yamaha- ... 31075.html
Nowe akcesoryjne wydechy kosztują około 2tys.
Obrazek
Awatar użytkownika
/V\aciej
Posty: 209
Rejestracja: 05 czerwca 2012, 17:36
Motocykl: Było XV 535 '90
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 35
Kontakt:
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: /V\aciej »

W sumie to ja odradzam osobiście wymiany na takie patenty. Akcesoryjne są za głośne, nie ma puchy, która je odrobinę wycisza. Rok przejeździłem na wydechu wybebeszonym i wyciętej puszce - wolny przelot. Jeździłem w stoperach do uszu bo normalnie się nie dało, głowa bolała, dzwoniło w uszach. Jak chcesz głośniej to wybebesz ładnie wydechy - nie po chamsku, że zostaną ostre krawędzie w środku tylko ładnie i będzie fajnie.
Integral bardziej pasuje do choppa niż żuchwa do krawężnika.
http://www.motowak.pl
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: podbiel »

Głupoty waść pleciesz. http://www.motory.hg.pl/new1/yamaha.html Za drobną dopłatą masz db-kilery i jeździsz jak ci się podoba.
Awatar użytkownika
e_gregor
Posty: 2015
Rejestracja: 14 lutego 2010, 14:53
Motocykl: ZR7
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 42
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: e_gregor »

podbiel pisze:Głupoty waść pleciesz. http://www.motory.hg.pl/new1/yamaha.html Za drobną dopłatą masz db-kilery i jeździsz jak ci się podoba.
A nie wiesz ile sobie życzy za wydech do "dużych" Virażek?
Głupota to największa choroba cywilizacyjna
podbiel
Posty: 1639
Rejestracja: 05 czerwca 2010, 14:09
Motocykl: virago xv750 '95
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: podbiel »

Jeśli się nie mylę, a może to być nie aktualne info, 8 stówek + db
Awatar użytkownika
Misiek87
Posty: 25
Rejestracja: 03 maja 2012, 22:32
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Głogów
Wiek: 37
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: Misiek87 »

Lepiej zrób to wiertarką. Zobaczysz, że nie będziesz chciał wrócić do cichych :)
W razie czego później kupisz używane na allegro.
Awatar użytkownika
marek81
Posty: 97
Rejestracja: 18 maja 2011, 18:16
Motocykl: Yamaha XV535 '89
Lokalizacja: Kraków
Wiek: 43
Kontakt:
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: marek81 »

podbiel pisze:Głupoty waść pleciesz. http://www.motory.hg.pl/new1/yamaha.html Za drobną dopłatą masz db-kilery i jeździsz jak ci się podoba.
A czy da radę dorobić dB-killery do już posiadanych tłumików akcesoryjnych? Ktoś się tym zajmuje? Nie wiem jakiej firmy jest wydech który posiadam. Wydech "not for highway use" i trochę ryczy. Mi tam nie przeszkadza, gdzie trzeba być cicho przejadę na wolnych obrotach i nic się nie dzieje. Jednak w zeszły piątek miałem problem na przeglądzie technicznym. Gość na ucho stwierdził, że wydech jest za głośny i odesłał mnie z niczym. W innej stacji podbili bez problemu, ale nie w tym rzecz.
Chciałbym zainstalować dB-killery aby motocykl trochę ucywilizować, nie włączać autoalarmów i niepotrzebnie nie wkurzać tych którzy motocykli nie lubią itp.
Jak sobie naprawisz, tak sobie pojeździsz.
Awatar użytkownika
wiewiur
Posty: 482
Rejestracja: 02 czerwca 2010, 21:06
Motocykl: VN800 Classic
Lokalizacja: Koszanowo k.Leszna
Wiek: 33
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: wiewiur »

marek81 pisze:
podbiel pisze:Głupoty waść pleciesz. http://www.motory.hg.pl/new1/yamaha.html Za drobną dopłatą masz db-kilery i jeździsz jak ci się podoba.
A czy da radę dorobić dB-killery do już posiadanych tłumików akcesoryjnych? Ktoś się tym zajmuje? Nie wiem jakiej firmy jest wydech który posiadam. Wydech "not for highway use" i trochę ryczy. Mi tam nie przeszkadza, gdzie trzeba być cicho przejadę na wolnych obrotach i nic się nie dzieje. Jednak w zeszły piątek miałem problem na przeglądzie technicznym. Gość na ucho stwierdził, że wydech jest za głośny i odesłał mnie z niczym. W innej stacji podbili bez problemu, ale nie w tym rzecz.
Chciałbym zainstalować dB-killery aby motocykl trochę ucywilizować, nie włączać autoalarmów i niepotrzebnie nie wkurzać tych którzy motocykli nie lubią itp.
pewnie, że idzie dorobić dB-killery, możliwe, że Hartmann by dorobił a na pewno firma Kaliński, jednak pewnie ktoś poda Ci jeszcze jakiś inny/tańszy namiar
born to be wild !
Raziel
Posty: 125
Rejestracja: 09 września 2013, 23:03
Motocykl: Yamaha XV Virago 750
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: Raziel »

ja się chętnie podepnę do tego tematu. Co prawda mam więszke problemy niz wydech w tej chwili - to wiedzą Ci co czytali mój post - ale dzwięk mojej maszyny mnie irytuje, brzmi jak jakis skuter, a to wkońcu pełnoprawny chopper.....przynajmniej ja tak uważam. Z drugiej strony nie chce żeby mój moto był zbyt głośny ze względu na sąsiadów oraz dalsze podróże które mogły by przysparzać ból głowy. Tak wiec zupełne wybebeszanie wydechów nie wchodzi w rachubę. Zakup akcesoryjnego wydechu tez nie - brak środków. Ale myslałem zeby tanim kosztem przerboic ten, oryginalny, tak zeby choć troche poprawiła się barwa dźwięku. Dlatego też mam kilka pytań odnośnie 750-tki:

1) czy w tych cienkich rurkach odchodzących od głownego - tego grubego - tłumika, jest jakis materiał tłumiacy/wyciszający ?
2) jesli jest, to rozumie że ucięcia tych cienkich rurek, tuż przy krawędzi tej grubej częsci wydechu, bez żadnego wybebeszania, powinno choc troche poprawić barwę i głośnośc, prawda ? czy sie mylę ?
3) mój plan jest taki żeby odciąć te cienkie rurki, a następnie wywiercić otwory w obu tłumikach, po cztery otwory na każdy tłumik, po obwodzie wokół otworu wydechowego. Dodam że wciąż bez żadnego wybebeszania.
4) czy przy rozwiązaniu z pkt. 3) będą jakieś konkretne efekty dźwiękowe ? zaznaczę od razu ze nie oczekuje cudów, tylko lekką poprawę barwy i głośności silnika, bez nadmiernego hałasu
5) czy przy rozwiązaniu z pkt. 3) będę musiał regulować gaźniki ?

z góry dzieki za info
Awatar użytkownika
jacek64
Posty: 595
Rejestracja: 15 października 2012, 23:22
Motocykl: XVS 1,3
Lokalizacja: Inowrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: jacek64 »

Cześć
- cienkie rurki to tylko końcówki bez wypełnienia
- kumpel ma krótsze i ponawiercane - nie jest przesadnie głośno ale już jakiś efekt jest
- ja mam puste bez puszki kompresyjnej i jest głośno, teraz dorobiłem sobie coś podobnego do db-kilera i jest lekko ciszej. Koszt tego jest znikomy jeśli masz zdolności manualne :) i dojście do migomatu. Po ich wstawieniu nawet zniwelowało się dopalanie na wydechu.
- w swoim moto nie reguluję już gaźników jedynie przy zmianie na ciche ( mam drugie z puszką ), synchronizuję je, pali mało to w myśl zasady " chodzi - nie ruszaj " pozostawiam jak jest

pozdr
Jacek
Awatar użytkownika
TibijskiViking
Posty: 23
Rejestracja: 13 sierpnia 2017, 17:03
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 29
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: TibijskiViking »

Witam,

Nie chciałem zakładać nowego tematu stąd pytanie kieruję w starym :)
Czy ktoś z Forumowiczów posiada virago 535 z wydechami wybebeszonymi metodą podaną na początku tematu
( link : http://www.virago.com.pl/viewtopic.php?t=27&start=0)
I mógłby podzielić się wrażeniami jak odbierane są na przeglądzie(problemy lub ich brak) oraz orientuje się czy nie przekraczają one 96dB :D

Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
C-bool
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwietnia 2016, 20:27
Motocykl: XV 535 Virago
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 32
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: C-bool »

Ja robiłem przegląd w kwietniu, pan powiedział, że motocykle nie mają u niego lekko. Jak zobaczył jaki motocykl to stwierdził, że jak chopperek to przejdzie przegląd :D Pytał czy głośny wydech to mówiłem, że pół na pół co zaplusowało, bo inni motocykliści mówili, że cichy a okazywało się co innego. Odpaliłem, posłuchał, sprawdził nr ramy i wbił przegląd.

Także odpowiedź może nie będzie zaskoczeniem - to zależy od stacji, diagnosty.

Mi się wydaje dosyć głośno jak się jedzie, żona twierdzi, że nie jest głośno.
Poniżej filmik jak brzmi moja 535 (ciekawiło mnie jak to słychać "z zewnątrz"). Wydaje mi się, że "pół na pół" to dobre określenie.

https://youtu.be/FNqrTQBwPTQ
GS500F -> SV650S -> GSF600N -> XV535
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: Feniks »

Tez miałem przez jakiś czas taką 535 z rozwiertami i mnie się ten dzwięk bardzo podobał, za glośno nie było,tak w sam raz
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
Bella
Posty: 334
Rejestracja: 24 września 2014, 23:57
Motocykl: Yamaha Virago XV750
Lokalizacja: WARSZAWA
Wiek: 64
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: Bella »

Ja mam puste wydechy 108 db i mi to sie nawet podoba, ale jak czasami przejezdzam przez mniejsza miejscowosc,to wszystkie psy szczekaja i troche mnie to irytuje, dlatego w takich sytuacjach staram sie nie podkrecac manetki z gazem.Jak na razie policja spoko,a diagnosta chyba lubi chopery :motorcycle: :chopper: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TibijskiViking
Posty: 23
Rejestracja: 13 sierpnia 2017, 17:03
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Rzeszów
Wiek: 29
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: TibijskiViking »

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) Wydechy wybebeszone, powiem jedno; Warto było :chopper: :rock:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Feniks
Posty: 1095
Rejestracja: 18 listopada 2015, 19:44
Motocykl: Yamaha Virago 1100
Lokalizacja: Rybarzowice
Kontakt:
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: Feniks »

mocy przybyło hehe
Nie obawiaj się porażki – to nie porażka, ale mało ambitny cel jest błędem. W wielkiej próbie honorowo jest nawet polec.
gadrajder
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwietnia 2010, 23:36
Lokalizacja: gdansk
Status: Offline

Re: puste Wydechy???

Post autor: gadrajder »

puste wydechy 750, rura nierdzewna polerowana fi 70 x 2mm pasuje srednicą do końca wydechu dwa odcinki po 20 cm. zespawane polerka, brak różnicy chrom stal polerowana, dżwięk ok .
ODPOWIEDZ