wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
BIFF
Posty: 433
Rejestracja: 07 września 2011, 20:35
Motocykl: Virka 535>TRAJKA
Lokalizacja: Przedbórz
Wiek: 51
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: BIFF »

Obawiam się, że nigdzie nie kupisz tej blachy. To jest komplet tworzący koszyk. Zadaniem tej blachy jest trzymanie rolek w koszyku.

gdzie można kupić taki komplet bo szukam i nic nie mogę znaleść.
TWORZENIE PROFESJONALNYCH STRON INTERNETOWYCH
Awatar użytkownika
Krysia-cincinnati
Posty: 1324
Rejestracja: 23 października 2009, 20:46
Motocykl: virago750rok 1996
Lokalizacja: truskaw
Wiek: 66
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: Krysia-cincinnati »

Larsson sklep motocyklowy
Awatar użytkownika
BIFF
Posty: 433
Rejestracja: 07 września 2011, 20:35
Motocykl: Virka 535>TRAJKA
Lokalizacja: Przedbórz
Wiek: 51
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: BIFF »

cincinnati pisze:Larsson sklep motocyklowy
POdaj linka do strony
TWORZENIE PROFESJONALNYCH STRON INTERNETOWYCH
Awatar użytkownika
Morte-69
Posty: 241
Rejestracja: 13 lipca 2009, 10:32
Motocykl: 535 :)
Lokalizacja: Kraków/Olesno Tarn.
Wiek: 55
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: Morte-69 »

Awatar użytkownika
BIFF
Posty: 433
Rejestracja: 07 września 2011, 20:35
Motocykl: Virka 535>TRAJKA
Lokalizacja: Przedbórz
Wiek: 51
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: BIFF »

Morte-69 pisze:http://www.larsson.pl/
To to ja wiem , że taka strona , tylko mi pokaż na tej stronie gdzie to jest, bo szukam i nic
TWORZENIE PROFESJONALNYCH STRON INTERNETOWYCH
Awatar użytkownika
Morte-69
Posty: 241
Rejestracja: 13 lipca 2009, 10:32
Motocykl: 535 :)
Lokalizacja: Kraków/Olesno Tarn.
Wiek: 55
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: Morte-69 »

noi udalo sie wkoncu znalesc troche czasu i scuiagnolem sprzeglo,i mam problem bo nie wiem do czego sie przyczepic wszystko wyglada super,rolki nie maja zadnych sladow jedynie na tej blaszce co trzyma rolki widac ze jest lekko wygieta na zewnatrz jakby rolki ja wypychaly,to jedyne uszkodzenie jakie widac .co w tym wypadku zrobic?
wystarczy deliktnie to wyprostowac i zalozyc wszystko jak bylo czy nowe rolki zakaldac?
sciagacz sprawdzil sie znakomicie w komplecie brakuje jednej sruby tylko,gdyby ktos byl w potrzebie to mozna podjechac do mnie .
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 229
Rejestracja: 03 października 2010, 17:55
Motocykl: XV 535 '92 / '97
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: Mikey »

Niedawno i mnie przytrafiła się awaria sprzęgła rozrusznika. Poluzowana śruba zmasakrowała mi tę blaszaną osłonę. Oto co z niej pozostało:
Obrazek Obrazek

A że tę blaszkę nie tak łatwo zdobyć trzeba było ją dorobić: Na podstawie resztek blaszki i krążka który w nią wchodzi sporządziłem amatorski rysunek techniczny. Znalazłem tokarza, który zgodził się narażając swą posadę wytoczyć mi taki detal. Wyszedł piękny i wydaje się solidniejszy niż oryginalna część. Od dwóch tygodni śmiga w motorku. Niestety miałem bardzo mało czasu i prosto z tokarni pędziłem montować w silniku i nie zrobiłem żadnego zdjęcia detalu.
Zamieszczam za to rysunek na podstawie którego powstał. Mam tylko stary cadowski program , w którym nie mam możliwości exportu rysunku do innego formatu pliku wiec jest to screen z monitora w jpeg w dwóch częściach:

widok ogólny

Obrazek

widok w przekroju:

Obrazek

Detal wykonano ze stali 1.2311. jest to gatunek używany np do wykonywania form wtryskowych, więc jest mocny.
Ale moim zdaniem może być z innych gatunków ponieważ oryginał jest chyba z jakiej blachy tłocznej.

Mała wskazówka do wymiarów: sprawdzając grubość blachy suwmiarką wyszło że jest 1 mm i takie dałem scianki na rysunku. Zaznaczyłem jednak tolerancję w minusie ponieważ przy grubości równo 1 mm osłona nie wchodziła do końca na swoje miejsce. Poradziłem sobie ścierając nieco kilka razy po obwodzie na szlifierce tarczowej z papierem ściernym.

Na widoku ogólnym zaznaczone są też trzy otwory umieszczone na ściance bocznej. One są ważne ze względu na wyrzut oleju z kanalika w którym chodzą te wałeczki na sprężynce. Na widoku przekroju są zwymiarowane.

Być może komuś z Was te rysunki będą pomocne i albo sami albo z pomocą tokarza dacie radę taki detal dorobić.
Może ktoś też zrobi porządną wersję na lepszym oprogramowaniu.
Michał
Awatar użytkownika
BIFF
Posty: 433
Rejestracja: 07 września 2011, 20:35
Motocykl: Virka 535>TRAJKA
Lokalizacja: Przedbórz
Wiek: 51
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: BIFF »

Witam no moja wirka też działa juz po naprawie zastosowałem składanie Kpt. Nemo wielkie dzięki oczywiście śruby na klej bez koszyczka działa pięknie. Pozdrawiam i dzięki.
TWORZENIE PROFESJONALNYCH STRON INTERNETOWYCH
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: Cpt. Nemo »

biff pisze: zastosowałem składanie Kpt. Nemo wielkie dzięki oczywiście śruby na klej bez koszyczka działa pięknie.
Milo mi :)
Ja juz tak wiele lat jezdze :) To chyba najprostszy sposob naprawy. Choc i u mnie powoli nadchodzi czas, ze bede musial pomyslec o wymianie kola zebatego z bieznia dla waleczkow, zaczyna sie powoli wycierac, ale wytrzymalo juz sporo wiecej niz 5 lat :) Tragedi nie ma, ale zaczynam czasem slyszec ze powoli zbliza sie czas tam zajrzec :) Moze zima jak mi sie uda do tego zmusic :)
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
spaw
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwietnia 2011, 00:10
Motocykl: Tiger 900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 34
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: spaw »

A ja wlasnie oddalem do roboty to sprzeglo... Do wymiany kolo zebate z bieznia i rolki oczywiscie...
"W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnatrz"
Terry Pratchett
Obrazek
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: Cpt. Nemo »

spaw pisze:A ja wlasnie oddalem do roboty to sprzeglo...
Trzeba bylo zrobic samemu :) Ot pol godzinki a jak sie nie umie to godzinka, tylko lepiej zaopatrzyc sie w nowa uszczelke pokrywy, ale to groszowa sprawa.
Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: toooomelo »

Wygląda na to, że sprzęgło rozrusznika to "pięta Achillesowa" Virażek. Wielu z nas boryka się z tym problemem.
Ja dzisiaj ściągnąłem magneto i obejrzałem, co w nim nie gra.
Wyszło na to, że wszystkie trzy śruby mocujące sprzęgło do magneta były luźne!
Dwie z nich miały już nadtarte łby, a jedna była ułamana i kawałek śruby z gwintem został w magnecie.
Będzie trochę roboty, ale na szczęście nie ma tragedii.
Więcej napiszę jak będę miał trochę czasu :wink:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: toooomelo »

W tej chwili zastanawiam się jaki klej zastosować do śrub mocujących sprzęgło.
Klejów Loctite jest wiele, do różnych zastosowań.
Mi się wydaje, że dobrym będzie Loctite 243 o średniej wytrzymałości i średnio demontowalny.
Czy fachowcy to potwierdzą?
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
viragomen
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: viragomen »

Ja bym również wybrał ten :D.
Awatar użytkownika
Mikey
Posty: 229
Rejestracja: 03 października 2010, 17:55
Motocykl: XV 535 '92 / '97
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 45
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: Mikey »

Ja też wybrałem loctite 243. Trzeba użyć siły do demontażu ale nie trzeba podgrzewać.
Michał
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: toooomelo »

Mikey pisze:Ja też wybrałem loctite 243
I taki klej właśnie kupiłem - Loctite 243. Cena 23 zł. W tym samym sklepie, czyli w "Fabory", kupiłem też śruby mocujące sprzęgło do magneta o odpowiedniej długości i twardości 12,9 . Koszt wszystkich to 3,96 zł.

Zrobiłem ściągacz, i zdjąłem magneto (zdj.1 i 2)
Po rozebraniu stwierdziłem, że przyczyną awarii były luźne śruby, które nie nosiły śladu kleju! Dwie z nich miały już wytarte łby, a jedna była urwana. (zdj.3 i 4)

W kole magnesowym pozostał kawałek urwanej śruby, ale dało się go jakoś wykręcić (zdj.5)

Jutro odbieram zestaw naprawczy i powolutku będę wszystko składał. Mam nadzieję, ze bez żadnych niespodzianek ;)
Załączniki
Ściągacz 5 (3) 500 mini.jpg
Ściągacz 5 (3) 500 mini.jpg (116.6 KiB) Przejrzano 1972 razy
SNC00501 - 640.jpg
SNC00501 - 640.jpg (56.05 KiB) Przejrzano 1972 razy
SNC00506 - 640.jpg
SNC00506 - 640.jpg (56.91 KiB) Przejrzano 1972 razy
SNC00518 - 640.jpg
SNC00518 - 640.jpg (68.8 KiB) Przejrzano 1972 razy
SNC00516 - 640.jpg
SNC00516 - 640.jpg (52.29 KiB) Przejrzano 1972 razy
Ostatnio zmieniony 15 lutego 2021, 17:59 przez toooomelo, łącznie zmieniany 1 raz.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Angelo
Posty: 47
Rejestracja: 19 marca 2011, 12:46
Motocykl: Honda VT 750 Shadow
Lokalizacja: górny śląsk
Wiek: 57
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: Angelo »

Witam jeszcze raz szcowne grono. Dziękuję za ciepłe powitanie w gronie. Mam pewien problem i będę wdzięczny za każde sugestie i porady. Otóż moja virago 535 z 1994 zachowuje się dziwnie. Czytając na forum i porównując objawy mojej laluni domniemywan, że to problem zwiazany z rozrusznikiem. Przy zimnym silniku, kiedy włączam starter słuchać tylko jazgod jakby rozrusznik nie łapał. Próbując prawie wszystkiego ustaliłem, że motor bez problemu odpala, kiedy pochyle go mocno w lewą stroną. Problemu z rozruchewm nie ma, kiedy silnik jest rozgrzany. Poradzcie proszę czy jest to problem ze sprzęgłem rozrusznika a jeśli tak to czy te objawy kwalifikują już do wymiany wspomnianej części. Proszę o pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
Prawdziwa odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, lecz na umiejętności działania pomimo strachu.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: toooomelo »

Angelo pisze:... Problemu z rozruchem nie ma, kiedy silnik jest rozgrzany...
Też tak miałem, że problem istniał tylko na zimnym silniku. Na rozgrzanym silniku tego nie było, bo ciepły silnik oznacza mniejszy opór tłoków w cylindrach. Rozrusznik wtedy ma o wiele lżej i sprzęgło jeszcze dawało radę załączyć na potrzebną chwilę, aby silnik zapalił.
Mi to bardzo przypomina mój przypadek, gdzie były po prostu luźne śruby mocujące sprzęgło do koła magnesowego.
I wydaje mi się, że im bardziej będziesz zwlekał z naprawą, tym większe będą szkody.
Taka jest moja ocena "na oko", czytając Twoją wypowiedź i opis awarii.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Angelo
Posty: 47
Rejestracja: 19 marca 2011, 12:46
Motocykl: Honda VT 750 Shadow
Lokalizacja: górny śląsk
Wiek: 57
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: Angelo »

Dzięki toooomelo, a zatem co, rozebrać i dokręcić te śruby, albo je skleić ?. Jak pisałem jestem zupełnie zielony z mechaniki. Czy też jednak czeka mnie wymiana tego sprzęgła. Wiem, że trudno coś poradzić na odległość, ale w Twoim przypadku co zrobiłeś?
Prawdziwa odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, lecz na umiejętności działania pomimo strachu.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: toooomelo »

Angelo pisze:... w Twoim przypadku co zrobiłeś?
Co zrobiłem? Hmmm, to jest trochę roboty, ale najważniejsze nie bać się!
Zdjąłem kapę alternatora (dekiel silnika z lewej strony), ale żeby go swobodnie wyjąć, musiałem zdemontować część gmola i dźwignię zmiany biegów. Po zdjęciu kapy trzeba zdjąć koło magnesowe (nagneto) alternatora. Za nim właśnie kryje się sprzęgło rozrusznika. Ale żeby to zrobić potrzebny jest ściągacz. Bez niego nic nie zrobisz.
Może nie ma jeszcze wielkich szkód. Ale to ocenisz tylko po rozebraniu wszystkiego.
Przede wszystkim, musisz dokładnie przeczytać ten wątek :wink:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
Angelo
Posty: 47
Rejestracja: 19 marca 2011, 12:46
Motocykl: Honda VT 750 Shadow
Lokalizacja: górny śląsk
Wiek: 57
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: Angelo »

Jeszcze raz dzięki toooomelo. Rozumiem, ze oczywiscie konieczne jest spuszczenie oleju. Chyba zabiorę się w takim razie za to na wiosne, przy okazji zrobie sobie wymianę oleju. Pozdrawiam
Prawdziwa odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, lecz na umiejętności działania pomimo strachu.
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: toooomelo »

To ja może jeszcze raz jakoś poskładam cały ten wątek "do kupy" i opiszę co robiłem.
Może się przyda :wink:

Tutorial w pdf do pobrania tutaj: https://drive.google.com/file/d/1R1hVmK ... sp=sharing


Nie ma idealnych maszyn. Każdy sprzęt ma swoje słabe punkty.
Jednym z takich słabych punktów w Virago jest właśnie sprzęgło, które rozłącza rozrusznik w momencie zapłonu silnika.
Właśnie naprawiam ten mechanizm w swojej "Viśniówce", co przedstawię i opiszę.

Aby tego dokonać, trzeba najpierw zaopatrzyć się w przyrząd zwany ściągaczem. Posłuży nam on do zdemontowania koła magnesowego, czyli tzw. magneta, za którym kryje się sprzęgło rozrusznika.
Ściągacz taki najlepiej dać zrobić znajomemu tokarzowi czy ślusarzowi, bo z kupnem będzie problem. A bez niego nic nie zrobimy.

Obrazek

A to jego wymiary potrzebne do wykonania:

Obrazek

Bez względu na przyczynę awarii sprzęgła, dobrze jest zaopatrzyć się w "komplet naprawczy sprzęgła rozrusznika", czyli zestaw rolek, sprężynek i popychaczy, który nabędziemy m.in. Larsson Polska. A to z tego względu, że jeżeli już rozbieramy silnik, to warto przy okazji od razu to wymienić.
W tym samym sklepie kupimy także nową uszczelkę pod dekiel, bo starej raczej nie będziemy już używać ;)

Gdy już mamy wszystko co potrzebne, przystępujemy do demontażu.
Najpierw zdejmujemy stopkę wraz z dźwignią zmiany biegów oraz rozłączamy linkę sprzęgła.
Następnie zdejmujemy dekiel alternatora, czyli kapę silnika z lewej jego strony, mocowaną na 11 śrub kluczem imbusowym "5".
Jakby ktoś przed naprawą chciał się zaopatrzyć w nowe śruby dekla, podaję ich wymiary.
Wszystkie śruby imbusowe M6:
5 śrub o długości 25 mm z pełnym gwintem (1,3,4,5,6)
2 śruby o długości 30 mm z pełnym gwintem (8,9)
3 śruby o długości 40 mm z gwintem 26 mm (2,7,10)
1 śruba o długości 55 mm z gwintem 26 mm (11)


Obrazek

Z tego względu, że śruby są różnych długości, aby przy ponownym montowaniu kapy nie pomylić ich, można je podczas odkręcania układać w odpowiedniej kolejności. Ja do tego użyłem kawałka styropianu:

Obrazek

Po odkręceniu śrub, rozchylamy kapę wkrętakiem, używając do tego 3 specjalnych miejsc na obudowie, które są do tego celu przystosowane. Pomimo rozchylenia kapy na całym obwodzie, będziemy czuli opór, który wytwarzają magnesy magneta. Trzeba troszkę mocniej pociągnąć.
Naszym oczom przedstawi się taki obraz:

Obrazek

Odkręcamy koło magnesowe. Potrzebny będzie do tego klucz nasadowy "14" i klucz płaski "32" do przytrzymania wału z magnetem. Śruba ta jest mocno przykręcona, więc trzeba użyć dość dużej siły!

Obrazek

Teraz kolej na demontaż koła magnesowego. Jest ono "wsadzone" na wale o kształcie stożka. Użyjemy do tego zrobionego wcześniej ściągacza. Wkręcamy 3 śruby M8 w otwory w magnecie, a grubą śrubą M16 będziemy wykręcać koło. W otwór po śrubie mocującej magneto na wale dobrze włożyć podkładkę, aby nie zniszczyć otworu i gwintu.
Wkręcamy kluczem śrubę M16, a po odczuciu sporego oporu, uderzamy w jej łeb młotkiem, aby wzbudzić
drgania, które ułatwią zsunięcie się koła z wału.

Obrazek
Obrazek

Tak wygląda wnętrze silnika po zdjęciu magneta, sprzęgło rozrusznika zamocowane z tyłu koła i mechanizm sprzęgła:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

W moim przypadku wszystkie 3 śruby mocujące sprzęgło były luźne, a jedna była urwana! Widać to po startych łbach śrub. I to była przyczyna awarii w moim motocyklu. Pourywane śruby mogą narobić nam niezłego bigosu w silniku, dlatego nie zwlekajmy z naprawami tego mechanizmu. Tak wyglądały u mnie:

Obrazek

Kawałek ułamanej śruby pozostał w korpusie koła, ale stukając i pukając w niego, jakoś udało się go wykręcić bez większych problemów, takich jak rozwiercanie czy gwintowanie. Ale dodam, że na pewno przyda się gwintownik "8" celem odświeżenia gwintów w otworach:

Obrazek

W takie same śruby, a dokładniej śruby M8 o długości 12 mm i twardości stali 12.9 zaopatrzymy się w sklepie "Fabory" (w Poznaniu na ul.Lutyckiej 105). W tym samym sklepie kupimy też klej do gwintów "Loctite 243" (o średniej twardości), który użyjemy do wkręcenia tych 3 śrub.

Wymieniając zestaw naprawczy na nowy, roleczki wkładamy używając niewielkiej ilości towotu, aby się one przykleiły i nie wypadły podczas montowania sprzęgła do koła, a śruby mocno wkręcamy używając nawet przedłużonego klucza i smarując obficie klejem oba gwinty: w otworze i na śrubie:

Obrazek
Obrazek

Teraz już tylko zostało wszystko założyć i poskręcać z powrotem na swoje miejsce w odwrotnej kolejności.
Mam nadzieję, że wystarczająco dokładnie zobrazowałem wszystkie czynności, a jeżeli będą jakieś wątpliwości, to proszę się nie bać i pytać ;)
Życzę powodzenia!
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2023, 19:59 przez toooomelo, łącznie zmieniany 6 razy.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
viragomen
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: viragomen »

Według mnie to jest już bardzo porządny poradnik i trzeba by zrobić z niego pdf-a oraz wrzucić do działu Downloads. :D
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5401
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: toooomelo »

viragomen pisze:Według mnie to jest już bardzo porządny poradnik...
Dzięki :wink:
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
spaw
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwietnia 2011, 00:10
Motocykl: Tiger 900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 34
Status: Offline

Re: wymiana sprzęgła rozrusznika, virago 535

Post autor: spaw »

zgadzam się z viragomen'em :)
"W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnatrz"
Terry Pratchett
Obrazek
ODPOWIEDZ