uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
V12
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 22:40
Motocykl: xv 535
Status: Offline

uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: V12 »

Witam
To mój drugi post a jak że smutny zaledwie tydzień po kupnie motorka okazało się właściciel pozbył sie umierającego silnika. Na pierwszy rzut oka było ok ale niestety po tygodniu pracował coraz głośniej aż zlałem olej okazały się opiłki ale prawdziwa masakra nadeszła kiedy odkręciłem sitko pobierające olej całkowicie zapchane silikonem i kawałkami uszczelek( ktoś poskładał lewy dekiel na silikon )
To utwierdziło mnie w przekonaniu że silnik dostał w kość.
jest już wyjęty z ramy ale nie dobrałem sie do wału korowego bo zatrzymało mnie odkręcanie sprzęgła .
Jaki macie sposób na zablokowanie zabieraka ?/ aa i musze dorobić ścigącz do magneta
Nie wiem dlaczego kupilem takiego zonka z silnikami mam do czynienia na codzień zdarza mi się je naprawiać tylko że są to ciężkie diesle o dużych pojemnościach a tu przerosła mnie ocena takiego silniczka
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 262
Rejestracja: 29 lipca 2013, 14:15
Motocykl: CX500, BMW-R71
Status: Offline

Re: uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: Artur »

kosz sprzęgła odkręca sie przytrzymując odpowiednim kluczem, ale jak tego nie masz to da sie to zrobić z wyczuciem pneumatykiem
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: hetman »

Ja przez to przechodziłem, rozbieraj wszystko ostrożnie żeby sobie czegoś nie zniszczyć, poza koszem i kołem magnesowym będziesz miał do pokonania jeszcze jedną dużą nakretkę stożkowej zębatki która odsłoni się po wyjęciu przekładni kardana z karteru. Napisz gdzie kupiłeś lub dorobiłeś panewki jak już bedziesz miał to za sobą.
Obrazek
V12
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 22:40
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: V12 »

Ogólnie to sam nie wiem po co ten silnik rozbieram. Szlifowanie wału z tego co czytam nie ma sensu będę szukał innego całego silnika.
A gwinty na sprzęgle i kole magnesowym jest prawy ?? Trzeba sciągać ta zębatke na kardanie żeby rozpołowić ??
pozdr
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: hetman »

Tak, gwinty są prawe i zębatkę zdjąć trzeba. Rozbieraj i rób, wcale nie jest pewne czy cokolwiek trzeba z wałem robić bo weź pod uwagę że panewki są w zasadzie mięciutkie w porównaniu do warstwy utwardzonej wału. Zwróć uwagę na zaślepkę siedzącą w karterze po prawej stronie silnika, przy przednim cylindrze. Ja ją nawierciłem, nagwintowałem i wkręciłem nieduży manometr. Teraz cały czas widzę czy mam ciśnienie oleju. Jak Ci się chce to polecam takie rozwiązanie. Panewki nie lubią nie dostawać oleju a my nie lubimy rozbierać silników.
Obrazek
V12
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 22:40
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: V12 »

temat ogarnięty silnik rozdziewiczony . mam bogato wyposażony warsztat to i ściągacz magneta dorobiłem w godzinkę.
Standardowo sprzęgiełko poluzowane jedna śróbka zeszlifowana .
teraz sedno na pierwszym garze górna i dolna panewka zjechana do złotego na wale czuć rysy i progi
Nie trzeba zdejmować zębatki kardana żeby rozpołowić silnik .
Szlifowanie chyba nie ma sensu korbowód to pewnie szmelc po obkręceniu panewki. zreszta kto mi to zrobi i da gwarancję skąd nad wymiarowe panewki .
A oriętuje się ktoś czy panewki główne maja też grupy selekcyjne ?/ Bo myśle nad wrzuceniem innego wału , ale akurat nic nie ma , zreszta nic nie ma żadnych silników ceny kosmiczne
Moge potem wrzucić foty
teraz ide na piwo bo jestem bardzo smutny
pozdr
Awatar użytkownika
hetman
Posty: 439
Rejestracja: 17 kwietnia 2011, 21:48
Motocykl: Yamaha Virago 535 '89r
Lokalizacja: Radom
Wiek: 39
Status: Offline

Re: uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: hetman »

Na allegro jest taki sprzedawca vmax, pamiętam że zawsze miał dużo wszystkiego do Virago.
Obrazek
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: -waldi- »

PHU-VMAX nazwa użytkownika, rozbiera 535 i inne
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
grzegorzbr2
Posty: 4920
Rejestracja: 13 listopada 2012, 21:00
Motocykl: XV 535 1,1 1,7 1,3
Lokalizacja: Świętokrzyskie - TOP
Wiek: 52
Status: Offline

Re: uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: grzegorzbr2 »

Zwróć uwagę na zaślepkę siedzącą w karterze po prawej stronie silnika, przy przednim cylindrze. Ja ją nawierciłem, nagwintowałem .[/quote],

a ze mnie się śmiali, jak zamontowałem wskażnik ciśnienia oliwy w serduchu .
Awatar użytkownika
Artur
Posty: 262
Rejestracja: 29 lipca 2013, 14:15
Motocykl: CX500, BMW-R71
Status: Offline

Re: uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: Artur »

Poszukaj dobrego wału z korbami, a panewki główne maja 2 selekcje
V12
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 22:40
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: V12 »

Witam
Dogadałem się sie i poniedziałek wysyłają mi caly silnik. Mialem kupować połówkę silnika ale po przemyśleniu dałem spokój jednak składania fabrycznego nic nie zastąpi . a niech po drodze coś nie wypali np. pęknie pierścień przy wkładaniu itp
W dziale sprzedam ogłaszam cały silnik cześci sprzedam w bardzo rozsądnych cenach bo zupy z tego gotował nie będe
Większość tych silników pada przez ten smok oleju po kilkunastu latach nie czyszczenia zapycha się totalnie , miska olejowa jest bardzo płytka i wszystki szlam osadza się na sitku. A widocznie konstruktor przewidział jego czyszczenie bo wystarczy odkręcić 3 imbusy a uchroni to przed totalnym zniszczeniem
pozdr
Awatar użytkownika
DARKMAN
Posty: 899
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 00:39
Motocykl: Virago 535 '90
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 34
Status: Offline

Re: uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: DARKMAN »

Wystarczy że nie będzie się ładować silikonu w każdą dziurę tak jak to robi wiele domorosłych mechaników.
Yamaha Virago 535

SZUKASZ NOWYCH OPON DO SWOJEJ YAMAHY?? NAPISZ PW A BĘDĄ TAŃSZE NIŻ W NECIE! ;)

Wymiana opon motocyklowych - LEGNICA i okolice. Przystępne ceny!
V12
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwietnia 2015, 22:40
Motocykl: xv 535
Status: Offline

Re: uszkodzone panewki virago 535 naprawiał ktoś

Post autor: V12 »

Kawałki uszczelek też się tam znalazły silnik na środku jest fabryczne złożony na klej przez 20 Lat ma prawo coś się w smoku uzbierać ale jak mechanikowi albo właścicielowi szkoda ubrudzić rąk i odkręcić 3 imbusów to stan pojazdów PL jest jaki jest
pozdr
ODPOWIEDZ