Dziwny objaw gaśnie.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
GRZEGORZ_HELL
Posty: 24
Rejestracja: 18 listopada 2012, 13:11
Motocykl: xv-1000 86r
Lokalizacja: Skierniewice
Status: Offline

Dziwny objaw gaśnie.

Post autor: GRZEGORZ_HELL »

Jestem od niedawna posiadaczem XV1000 z 86r i szukając ile trzeba wykręcić obrotów od mieszanki w gaźnikach znalazłem 2 ustawienia
1,5 obrotu
2,5 obrotu
rozumiem że potem trzeba +/- doregulować ale od którego wariantu zacząć.
Mam teraz ustawione 1,5 silnik pracuje na wolnych równo ale po dodaniu gazu dymi na siwo, czy powinienem ustawić na 2,5 ???

I kolejna sprawa, podczas regulacji silnik pracuje i po przechyleniu moto na prawą stronę silnik gaśnie i kontrolka luzu też. Po wyprostowaniu moto po chwili zapala się kontrolka luzu. To samo jest bez włączonego silnika, przechylam brak kontrolki luzu (słychać jakby przekaźnik) - wyprostowuję (słychać jakby przekaźnik) kontrolka świeci. Testowałem na włączonych światłach i są cały czas.
Czy to normalne ??? Bardzo proszę o jakieś porady.
danek25
Posty: 189
Rejestracja: 15 lipca 2014, 12:27
Motocykl: virago XV700
Lokalizacja: Zambrów podlasie
Wiek: 40
Status: Offline

Re: Dziwny objaw gaśnie.

Post autor: danek25 »

to nie jest normalne. problem gaśnięcia leży gdzieś po stronie elektrycznej (wiązka) musisz przyjrzeć czy gdzieś przy pochylaniu nie naciąga się wiązka od czujnika stopki bocznej lub problem w czujniku od luzu.
-Ostry-
Posty: 129
Rejestracja: 17 grudnia 2013, 21:50
Motocykl: w trakcie spawania
Status: Offline

Re: Dziwny objaw gaśnie.

Post autor: -Ostry- »

Sprawdź bezpieczniki, czy któryś się nie wysuwa, sprawdź klemy czy nie są luźne :idea:
Ilość obrotów śrub składu mieszanki to dane fabryczne, dla nowych motocykli. Później trzeba to stroić indywidualnie pod silnik. Ważne jest też, czy była jakaś ingerencja w dolot i wydech.
GRZEGORZ_HELL
Posty: 24
Rejestracja: 18 listopada 2012, 13:11
Motocykl: xv-1000 86r
Lokalizacja: Skierniewice
Status: Offline

Re: Dziwny objaw gaśnie.

Post autor: GRZEGORZ_HELL »

Wszystko posprawdzałem i jest ok ale i objaw wyłączania znikł bez śladu przyczyny - dziwne :?:
Co do składu mieszanki to przy ok 2,5 obrotu chodzi podobnie ale nie dymi tak na szaro-siwo jak przy 1,5.
Zostawię tak i poobserwuję świece.
ODPOWIEDZ