Jedynka ciężko wchodzi...

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Staphylococcus
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 20:43
Motocykl: Virago 535 1998'
Kontakt:
Status: Offline

Jedynka ciężko wchodzi...

Post autor: Staphylococcus »

Witajcie,

Właśnie wróciłam z oglądania moto... I od razu wyłapałam jeden problem. Przy wbijaniu jedynki z neutralnego trzeba naprawdę mocno "wdeptać" dźwignię w podłogę. Czy to jest uroda Virażki, czy też zapowiedź poważniejszego problem? No i co to może być i ile będzie kosztować? Byłaby podstawa do negocjacji ceny :P
Ostatnie słowo należy do mnie: http://lady0perfect.com
Awatar użytkownika
vidharr
Posty: 712
Rejestracja: 28 czerwca 2012, 16:51
Motocykl: 535 '89, VFR 800Fi
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Wiek: 41
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jedynka ciężko wchodzi...

Post autor: vidharr »

A probowalas przesunac moto w przod/tyl przed wbiciem biegu? Ot zaprzec sie nogami jak siedzisz i ruszyc doslownie centymetr
Sława!!
XV 535 '89 USA Obrazek || VFR 800Fi (RC46) 2000 Obrazek
Awatar użytkownika
Staphylococcus
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 20:43
Motocykl: Virago 535 1998'
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jedynka ciężko wchodzi...

Post autor: Staphylococcus »

Nie, nie próbowałam. Z kolei jak wrzucałam 2 i 3 bieg to jakoś... no nie czułam żeby się wbił. Żadnego "kling" czy coś, ale musiałabym dłużej pojeździć żeby mieć pewność. Pytałam właścicieli, ale oni oczywiście nic nie wiedzą o takich "objawach". Ogólnie poza skrzynią do maszyny nie można się przyczepić, ale boję się że ta "jedynka" nic dobrego nie zapowiada, i cała może być do wymiany. A może ktoś ma inny pomysł?
Ostatnie słowo należy do mnie: http://lady0perfect.com
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Jedynka ciężko wchodzi...

Post autor: leszekk »

Może dawno nikt nie zajmował się przesmarowaniem dźwigienek przenoszących ruch dźwigni zmiany biegów? Jak jest tam sucho to może być problem z przełączaniem na luz, z wbiciem jedynki czy redukcją biegów. Na chwilkę pomaga WD40, potem trzeba nasmarować czymś trwalszym. Oczywiście może to być poważniejszy problem (kiepskie wysprzęglanie spowodowane (daj Boże) złą regulacją lub zużyciem sprzęgła, ale trudno tak na podstawie opisu ...
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Staphylococcus
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 20:43
Motocykl: Virago 535 1998'
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jedynka ciężko wchodzi...

Post autor: Staphylococcus »

A może ktoś jest z okolic Wrocławia i zna dobry serwis/mechanika, który by zrobił przegląd przed zakupem i wycenił koszty ew. naprawy? Oczywiście za rozsądną cenę, bo za 300 zł coś bez problemu się znajdzie, a i tak pewności co do jakości takiej usługi nie ma.
Ostatnie słowo należy do mnie: http://lady0perfect.com
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Jedynka ciężko wchodzi...

Post autor: Blunio »

Staphylococcus pisze:ktoś jest z okolic Wrocławia i zna dobry serwis/mechanika
Napisz na PW do kolegi MISZCZU. On teraz we Wrocku zadomowiony :mrgreen:
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1782
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
muniek
Posty: 142
Rejestracja: 29 listopada 2013, 05:31
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Wrocław
Status: Offline

Re: Jedynka ciężko wchodzi...

Post autor: muniek »

Staphylococcus pisze:Witajcie,

Właśnie wróciłam z oglądania moto... I od razu wyłapałam jeden problem. Przy wbijaniu jedynki z neutralnego trzeba naprawdę mocno "wdeptać" dźwignię w podłogę. Czy to jest uroda Virażki, czy też zapowiedź poważniejszego problem? No i co to może być i ile będzie kosztować? Byłaby podstawa do negocjacji ceny :P

Jaka jest wersja sprzedającego w kwesti jaki jest olej i kiedy był ostatnio zmieniany? To samo dotyczy sprzęgła, jaki ma przebieg? Przydałoby się więcej informacji. Przesmarowanie dźwigienki biegów to jest jakieś 10 sek. jeszcze tego nikt nie zrobił?
Przydałby się nr VIN pojazdu przed zakupem.
W ten sposób dowiesz się coś więcej o motocyklu i o sprzedającym, czy jest kontaktowy czy coś ściemnia. Jak chcesz podrzuć mi linka to oblukam. Skąd jesteś? Sama przyjechałaś go obejrzeć? To odważna jesteś, byle nie podjarana za bardzo. Lepiej z kimś na spokojnie obejrzeć.
Awatar użytkownika
Staphylococcus
Posty: 18
Rejestracja: 19 kwietnia 2015, 20:43
Motocykl: Virago 535 1998'
Kontakt:
Status: Offline

Re: Jedynka ciężko wchodzi...

Post autor: Staphylococcus »

Byłam ze znajomym który grzebie w motocyklach i samochodach. Sama nie pojechałabym, musiałoby się to skończyć (un petit) katastrofą, tym bardziej że to moje pierwsze moto. Olej zmieniany rok temu ale gadka w stylu "ale stała i nie była jeżdżona więc jest przygotowana do sezonu", czego nie kupuję bo po pierwsze i najważniejsze - choćby ze sprzedawcy był generalnie dobry człowiek nigdy na 100% nie wiadomo. Przebieg blisko 40 000, Virówka jest z 2000' roku. Sprzedawcy kontaktowi i mili ale nieskłonni do negocjacji ceny. Generalnie udało mi się umówić z Dragtechem że podjadę do warsztatu i zobaczy czy to jakiś banał, czy też trzeba rozkręcać i drążyć temat, ale dopiero pod koniec przyszłego tygodnia.
Ostatnie słowo należy do mnie: http://lady0perfect.com
ODPOWIEDZ