[535] Przewody górnego zbiornika

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
jmc
Posty: 143
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 08:23
Motocykl: burdel na kołach 750
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

[535] Przewody górnego zbiornika

Post autor: jmc »

Chciałem dziś wyciągnąć aku na zimę i przydarzyła mi się historyczna pierwsza "poważna", hehe, awaria - lewy wąż idący od górnego zbiornika był pęknięty i trzymał się na taśmę izolacyjną oraz słowo honoru, gdy go ruszyłem zostałem osikany (oczywiście moto zalane do pełna, bo nie spodziewałem się takich atrakcji :roll: ). Udało mi się to jakoś zalepić na tyle, że nie cieknie jak nic nie ruszam, no ale trzeba wymienić bo moto stoi ze zdjętym siedzeniem i akumulatorem dalej na miejscu... Pytanie czy mogę go wymienić na dowolny wąż do paliwa (np http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5681222346 ) i czy wybrałem dobrą średnicę (wyczytałem gdzieś że to 16 mm i na oko tak to wygląda, ale suwmiarki w domu nie mam - tj była ale jakiemuś chłopcu-remontowcu przykleiła się do łapki). Jeśli ktoś z was wymieniał, to niech podzieli się wrażeniami czy faktycznie jest to tak proste jak wygląda. Dzięki :mrgreen:
w kasku każdy motocyklista jest przystojny :cool:
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: [535] Przewody górnego zbiornika

Post autor: Blunio »

jmc pisze:jest to tak proste jak wygląda
Proste to jest, ale można spierniczyć :humm: Pamiętaj, że spomiędzy tych "węży" co najmniej dwa razy w roku będziesz wybierał akumulator. Jak zastosujesz zbyt twarde lub zbyt krótkie węże będzie ZONK, bo liczy się wtedy każdy milimetr. Ja miałem owinięty aku pętlą z cienkiej taśmy, więc było za co ciągnąć :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
jmc
Posty: 143
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 08:23
Motocykl: burdel na kołach 750
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: [535] Przewody górnego zbiornika

Post autor: jmc »

W końcu znalazłem czas na zajęcie się sprawą, zdjąłem stary wąż i spuściłem paliwo z górnego zbiornika. Załatwiłem też suwmiarkę :mrgreen: i zmierzyłem cycka przy baku - wyszło mi 11 mm, przy czym na końcu jest jeszcze małe zgrubienie. Nie umiem nigdzie znaleźć przewodu 11 mm, więc chyba będę musiał kupić 10 i liczyć że uda się go wcisnąć :roll:
w kasku każdy motocyklista jest przystojny :cool:
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: [535] Przewody górnego zbiornika

Post autor: 2007XV1700 »

Da się wcisnąć bez problemu. Szukaj węża zbrojonego do olejów i paliwa. Kup opaskę stalową do zabezpieczenia węża na krućcu. Użyj smaru do wcisniecia węża. Dopilnuj też prowadząc przewód paliwowy aby nie doszło do zagniecenia na zakrętach :) dodaj filtr paliwa dodatkowy bo dolny zbiornik lubi zbierać syf.
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
jmc
Posty: 143
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 08:23
Motocykl: burdel na kołach 750
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: [535] Przewody górnego zbiornika

Post autor: jmc »

2007XV1700 pisze:Da się wcisnąć bez problemu.
Potwierdzam, przewód 10mm da się wcisnąć. Z tym "bez problemu" bym nie przesadzał - nawet ze smarowaniem trochę siły trzeba było w to włożyć :D
w kasku każdy motocyklista jest przystojny :cool:
Awatar użytkownika
DARKMAN
Posty: 899
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 00:39
Motocykl: Virago 535 '90
Lokalizacja: Legnica
Wiek: 34
Status: Offline

Re: [535] Przewody górnego zbiornika

Post autor: DARKMAN »

A ja bym wybrał oryginalny używany. :P
Yamaha Virago 535

SZUKASZ NOWYCH OPON DO SWOJEJ YAMAHY?? NAPISZ PW A BĘDĄ TAŃSZE NIŻ W NECIE! ;)

Wymiana opon motocyklowych - LEGNICA i okolice. Przystępne ceny!
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: [535] Przewody górnego zbiornika

Post autor: 2007XV1700 »

DARKMAN pisze:A ja bym wybrał oryginalny używany. :P
używane skarpety też są "na wymiar" i pasują idealnie ale ja ich nie założę
Awatar użytkownika
jmc
Posty: 143
Rejestracja: 19 czerwca 2015, 08:23
Motocykl: burdel na kołach 750
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 34
Status: Offline

Re: [535] Przewody górnego zbiornika

Post autor: jmc »

No ja nie widziałem zalet wymiany popękanego 22-letniego gumowego węża na 20-letni który jeszcze nie zdążył popękać. Poza tym nowy mogłem sobie wyciąć nieco dłuższy niż oryginalny - nie na tyle żeby się pozaginał, ale wydaje się ze manipulacje z akumulatorem powinny być teraz znacznie łatwiejsze.
w kasku każdy motocyklista jest przystojny :cool:
ODPOWIEDZ