Nie odpala iskra jest benzyna też.

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
misiakelek
Posty: 52
Rejestracja: 03 października 2015, 18:53
Motocykl: Yamaha XV 1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Nie odpala iskra jest benzyna też.

Post autor: misiakelek »

Panowie jeszcze jedno pytanie nie bardzo mogę zdjąć pokrywę kartera z prawej strony albo nieuważnie czytam serwisówkę.... i jeszcze zauważyłem luźny łańcuszek napędu pompy oleju jak on powinien być napięty czy może ma taki luz naturalnie ?
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Nie odpala iskra jest benzyna też.

Post autor: tylust »

Odkręć wszystkie śruby i musi zejść. Chyba set też trzeba zdemontować. Jak dawno nie były zdejmowane to uszczelka / silikon (czy cokolwiek wpakował tam poprzedni właściciel) też potrafi trzymać pokrywę. Warto zrobić sobie z tektury szablon żeby potem wszystkie śrubki trafiły na to samo miejsce bo jak pewnie zauważyłeś są różnej długości. Łańcuszek od pompy oleju jest luźny i z tego co się orientuję nawet jak się nowy założy to długo nie trzeba czekać aby się znowu poluźnił.
Tomek
misiakelek
Posty: 52
Rejestracja: 03 października 2015, 18:53
Motocykl: Yamaha XV 1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Nie odpala iskra jest benzyna też.

Post autor: misiakelek »

Dzięki śrubki już wykrecone więc będę się bawił.... Zauważyłem że różnej długości ale już po ptakach.....
misiakelek
Posty: 52
Rejestracja: 03 października 2015, 18:53
Motocykl: Yamaha XV 1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Nie odpala iskra jest benzyna też.

Post autor: misiakelek »

Już rozebrane... Jeszcze jedno małe pytanko zamówiłem uszczelki pod dekle karterow czy polecacie czy są jakieś inne lepsze patenty?
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Nie odpala iskra jest benzyna też.

Post autor: tylust »

nie ma lepszych patentów od uszczelek - czyli tego co fabryka wkładała. niech cię nie korci używać sylikonu itp. Dasz silikon, frędzle powyłażą potem olej je wypłucze i pozatyka kanały olejowe. Silnik łatwo tak załatwić. Odrobina sylikonu jedynie na lewej pokrywie tak gdzie wyłażą na zewnątrz przewody elektryczne, ale dosłownie odrobina. Przy zakładaniu uszczelek ja je pędzelkiem przesmarowuję tym samym olejem, którym zalewam silnik. łatwiej założyć dekiel bo uszczelka się klei i nie spada non stop. No i najważniejsze. Jak juz dojdziesz do etapu składania i skręcania czegokolwiek zakup najpierw klucz dynamometryczny. śruby silnika, w tym dekli, MUSZĄ być dokręcone odpowiednim momentem. bardzo łatwo przedobrzyć kręcąc "na oko" i zerwać gwint, a to kolejne kłopoty i wydatki.
Tomek
Awatar użytkownika
robdk
Posty: 108
Rejestracja: 29 listopada 2015, 12:14
Motocykl: Kawasaki EN500
Lokalizacja: Końskie TKN
Status: Offline

Re: Nie odpala iskra jest benzyna też.

Post autor: robdk »

Tak jak tylust pisze, uszczelki to najlepsza sprawa. Ja smaruję przed montażem nie olejem a smarem do łożysk. Uszczelka troszkę mięknie i później przy demontażu ładnie odchodzi.
Jeśli gdzieś trzeba uszczelnić dodatkowo poza uszczelką polecam masę uszczelniającą DIRKO - coś `ala silikon ale specjalnie do zastosowań przy składaniu silników. Na taką składam kartery dwusuwów (skutery) jeśli nie występuje uszczelka.
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
misiakelek
Posty: 52
Rejestracja: 03 października 2015, 18:53
Motocykl: Yamaha XV 1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Nie odpala iskra jest benzyna też.

Post autor: misiakelek »

Dzięki serdeczne...
Awatar użytkownika
rexonus
Posty: 15
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 08:35
Motocykl: VIRAGO 750
Lokalizacja: Polska Południowa
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Nie odpala iskra jest benzyna też.

Post autor: rexonus »

w sytuacjach awaryjnych, kiedy np został 1 dzień do zlotu i nie ma gdzie dorwać na szybko uszczelki :D polecam GAMBIT świetnie się sprawdza
misiakelek
Posty: 52
Rejestracja: 03 października 2015, 18:53
Motocykl: Yamaha XV 1000
Lokalizacja: Warszawa
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Nie odpala iskra jest benzyna też.

Post autor: misiakelek »

Sorry że dopiero teraz piszę ale już się udało. Pali z pierwszego oczywiście po złożeniu zapalił prawie po trzech ładowania akumulatorów ale jest teraz ok. Na pierwszy cylinder coś słabo bo jak zdejme fajkę to nie słychać różnicy.... I jakby mniej się rozgrzewa... Ale jak się przejechałem wygląda że na dwa może niedomaga swieca....
ODPOWIEDZ