Motor dziwnie chodzi

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
Bartoo
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 2012, 02:45
Motocykl: Virka 535
Lokalizacja: Iłowa
Wiek: 33
Status: Offline

Motor dziwnie chodzi

Post autor: Bartoo »

Witam,

Mam problem z moją 535.
Otóż bardzo ciężko odpala i dziwnie chodzi. Gdy ją odpalam na ssaniu to nie działa tak jak powinna, w ogóle nie wkręca się na obroty jak na typowym ssaniu. Gdy tak pochodzi powoli schodzę z ssania ale już wtedy ciężko utrzymać obroty i gaśnie. Gdy chce dodać dynamicznie gazu również gaśnie.
Dodam, że tylni cylinder nagrzewa się szybko, za to przedni jest nadal zimny, ew. lekko zaczyna dopiero się nagrzewać.
Dodam, że świece wymieniłem na nowe i z obydwu idzie iskra.

Doszedłem do wniosku, że może pierwszy cylinder dostaje za dużo paliwa i go zalewa przez co są te wszystkie objawy.

Jakieś rady?

Bardzo prosiłbym o pomoc. :chopper:
Awatar użytkownika
GregorS
Posty: 1904
Rejestracja: 20 maja 2009, 23:48
Motocykl: 535,750=> NT650V
Lokalizacja: z e-wsi w woj. łódzkim
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: GregorS »

membrany sprawdź
https://www.youtube.com/watch?v=9rr5Z7kpCTo

........MOTÓR NIE UMIERA NIGDY, MOTÓR JEST WIECZNY..........
http://www.youtube.com/watch?v=mNg3TuXL7Do
Awatar użytkownika
Bartoo
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 2012, 02:45
Motocykl: Virka 535
Lokalizacja: Iłowa
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: Bartoo »

Też mi to przyszło na myśl.
Jak wrócę z pracy to sprawdzę je.

A takie mam pytanie jak sprawdzić poziom paliwa w gaźnikach? Bo na forum nie ma żadnego tutorialu.
Domyślam się, że wężyki mam podpiąć do tych plastikowych dzióbków co są przy jednym i drugim gaźniku, ale jak sprawić aby paliwo z nich poleciało?
Awatar użytkownika
jjanusz
Posty: 710
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:45
Motocykl: Honda NT 650
Lokalizacja: krasnogliny(dęblin) lubelskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: jjanusz »

Bartoo pisze:Też mi to przyszło na myśl.
Jak wrócę z pracy to sprawdzę je.

A takie mam pytanie jak sprawdzić poziom paliwa w gaźnikach? Bo na forum nie ma żadnego tutorialu.
Domyślam się, że wężyki mam podpiąć do tych plastikowych dzióbków co są przy jednym i drugim gaźniku, ale jak sprawić aby paliwo z nich poleciało?
Włącz stacyjkie i przycisk na kierownicy, a pompka napompuje dopuki zaworek nie zamknie dopływu paliwa do komory pływakowej , po drugej stronie gazników są śrubki które odkręcając powodują że paliwo pojawi się w wężykach .są gdzieś na forum fotki z zaznaczonymi śrubkami które trzeba poluzować
jjjanusz
------------------------------------------------------------------
"Niedość, że masz prace to i pieniądze byś chciał?"
Awatar użytkownika
Bartoo
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 2012, 02:45
Motocykl: Virka 535
Lokalizacja: Iłowa
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: Bartoo »

Sprawdziłem poziom paliwa. Wszędzie takie samo.

Odkrecilem membramy i zauważyłem że w przednim czyli na tym pierwszym cylindrze od przodu motoru co nie chce się nagrzac to membrama jest popekana przy brzegach. Może to być przyczyną?


Ps. Śruby do regulacji mieszanki to te za membrama? Po prawej stronie na płaski śrubokręt?
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: Blunio »

Bartoo pisze:Bardzo prosiłbym o pomoc.
Drogi Kolego, zaczynanie od kręcenia wszystkim co się da na pewno nie pomoże Twojemu motórowi. Najpierw trzeba zdiagnozować problem. Czy problemy masz tylko na ssaniu jak silnik jest zimny a potem jest po nagrzaniu jest w porządku ? Czy też w ogóle nie możesz dojść do normalnego jeżdżenia ?
Czy przed zimą było OK i teraz po przeerwie masz problem ? Napisz więcej, bo wróżenie z fusów to nasza słaba strona, niestety :roll:
A membrany to dają znać o sobie dopiero po osiągnięciu ok. 80 km/h. W ten sposób że nie można się więcej bujnąć.
Na początek trzeba założyć nowe świeczki, bo być może stare zalałeś i masz typową usterkę. Starych świeczek nie wyrzucaj, jeszcze się przydadzą jak nie mają za dużo wykonanego resursu. To na razie tyle :kawa:
Acha, jeszcze jedno. Pamiętaj, jak ssanie to nie gaz. W ten sposób zalewasz świece. Najszybciej można spróbować wtedy wyłączyć ssanie i dać gaz na maxa. Jak nie odpali, to jak napisałem, nowe świeczki albo te co masz reanimować.
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Bartoo
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 2012, 02:45
Motocykl: Virka 535
Lokalizacja: Iłowa
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: Bartoo »

Blunio pisze:
Bartoo pisze:Bardzo prosiłbym o pomoc.
Drogi Kolego, zaczynanie od kręcenia wszystkim co się da na pewno nie pomoże Twojemu motórowi. Najpierw trzeba zdiagnozować problem. Czy problemy masz tylko na ssaniu jak silnik jest zimny a potem jest po nagrzaniu jest w porządku ? Czy też w ogóle nie możesz dojść do normalnego jeżdżenia ?
Czy przed zimą było OK i teraz po przeerwie masz problem ? Napisz więcej, bo wróżenie z fusów to nasza słaba strona, niestety :roll:
A membrany to dają znać o sobie dopiero po osiągnięciu ok. 80 km/h. W ten sposób że nie można się więcej bujnąć.
Na początek trzeba założyć nowe świeczki, bo być może stare zalałeś i masz typową usterkę. Starych świeczek nie wyrzucaj, jeszcze się przydadzą jak nie mają za dużo wykonanego resursu. To na razie tyle :kawa:
Acha, jeszcze jedno. Pamiętaj, jak ssanie to nie gaz. W ten sposób zalewasz świece. Najszybciej można spróbować wtedy wyłączyć ssanie i dać gaz na maxa. Jak nie odpali, to jak napisałem, nowe świeczki albo te co masz reanimować.
To nie wróż z fusów tylko przeczytaj co napisałem. Na wszystkie twoje pytania masz odpowiedź.

Nowe świece, na ssaniu, źle. Bez ssania jak się nagrzeje też źle. Bo nagrzewa się tylko tylni cylinder, przedni nie może.
Awatar użytkownika
radar64
Posty: 525
Rejestracja: 15 sierpnia 2008, 18:03
Motocykl: VTX 1300
Lokalizacja: w-wa/N.Iwiczna
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: radar64 »

Ale tego czy to wystąpiło po zimowym leżakowaniu nie napisałeś.Być może paliwo Ci odparowało z komór pływakowych,wtedy potrafi wytrącić się taki biały nalot który lubi zapchać dysze.Z tego co piszesz,nie pali Ci przedni cylinder.Po próbach odpalenia wykręć świece i sprawdź czy obie mokre,Będzie wiadomo czy paliwo gaźnik podaje.
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: pisior »

filterek panie filterek , na sam początek , Jak jest zapchany to nie pojedzie
ps i nie piszcie ,że paliwo dostaje , bo może , ale nie tyle ile trzeba :)
podmień świece z przodu na tyl i zobacz czy nadal przedni nie pali ? zdiagnozuj na ktorym etapie jest defekt , bo nakręcisz w gaznikach i już w ogóle nie pojedzie :chopper:
Obrazek
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: 2007XV1700 »

Padła cewka od wilgoci po zimie albo moduł w najgorszym razie. Zamień cewki miejscami po tym jak zamienisz świece. Chyba da się też obrócić gaźniki. plasti dip 'em naprawisz tymczasowo membranę.
Wyczyść gaźniki i wymień filtr paliwa. Zalej świeżą bajurę i działaj bo dni coraz cieplejsze

Ps. Jak się będziesz sapał to Ci nikt nie będzie skory do pomocy więc wyluzuj
(...)łażę po wszystkich tematach na tym forum i psuję ludziom krew(...)
Awatar użytkownika
Bartoo
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 2012, 02:45
Motocykl: Virka 535
Lokalizacja: Iłowa
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: Bartoo »

O jakim filtrze mowa? Gdzie on jest ze tak skromnie zapytam? :oops:

Ps. Nie sapie, nie chciałem aby ktoś takie wrażenie odniósł. Przepraszam kolegów viragowców jak źle mnie odebraliscie :oops:
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: pisior »

filtr paliwa ,jak dobrze pamietam to pod kanapą , zwykly na przewodach paliwowych
Obrazek
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: Blunio »

Bartoo pisze:Nie sapie
Koledze chodziło żebyś się nie "spinał" (literówka). BTW jest takie stare polskie przysłowie "pokorne cielę dwie matki sśie". Coś w tym musi być. :hug:
Ale ad rem. Cylinder może nie palić, bo:
1- nie dochodzi paliwo,
2- za dużo paliwa i zalewa,
3- nie ma iskry,
4- brak kompresji.
ad. 1 i 2 Paliwo najlepiej sprawdzić poprzez założenie przezroczystej rurki (chyba fi 4 mm- najlepsze są od zestawów do podawania tlenu chorym ) na czarny króciec gaźnika, odblokowanie śrubą przepływu i zbadanie poziomu paliwa.
ad. 3 Co do iskry, można wykręcić świecę, nałożyć na fajkę, przytknąć do masy (korpus silnika) i zakręcić wałem żeby zobaczyć czy iskrzy. Przy okazji zbadać połączenie przewodów wysokiego i niskiego napięcia na cewce zapłonowej (moduł). Lubią zaśniedzieć. Jak Ci proponowano, można na zasadzie eliminacji zamienić cewki ew. swiece, wtedy nie będzie palił drugi cylinder i będzie wiadomo dlaczego,
ad. 4 Jak wszytko było ok, można się zdecydować na pomiar ciśnienia sprężania, ale przez zimę kompresja raczej nie uciekła. :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
Bartoo
Posty: 73
Rejestracja: 18 marca 2012, 02:45
Motocykl: Virka 535
Lokalizacja: Iłowa
Wiek: 33
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: Bartoo »

Iskrę sprawdzałem. Jest.
Paliwo też dochodzi bo sprawdzałem wężykami i dochodzi tyle samo wszędzie.

Będę musiał faktycznie sprawdzić cewki. Ale da się to zrobić? Bo jak się orientuje jedna ma krótszy przewód niż druga?
Awatar użytkownika
tomasz77
Posty: 1160
Rejestracja: 13 grudnia 2014, 11:40
Motocykl: Bananowy Song
Lokalizacja: Częstochowa tysiąclecie
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Motor dziwnie chodzi

Post autor: tomasz77 »

Sprawdź kolego króćce, może zaciąga lewe powietrze. ...
Marzenia trzeba realizować bo życie jest jedno. .i nikt go za Ciebie nie przeżyje...
Jak Ciezko byc idealnym ,i borykać się z myślą iż nikt nigdy Ci nie dorówna

Obrazek
ODPOWIEDZ