Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: madey »

Witajcie!
Gdy kupiłem swoją virówkę kilka lat temu ciekły lagi. Wtedy polerka, uszczelniacze, gęściejszy olej i sprawa załatwiona. Dalej dobijało ale nie ciekło. Teraz pora na powtórzenie operacji. Zamówiłem sprężyny progresywne i nowe lagi. Są w drodze. Ale problem jest z panewkami. Chciałem je wymienić żeby wszystko w zawiasie było cacy. Ale co się okazuje? Jedyna firma jaka produkowała zamienniki czyli Tour Max wycofała już virago ze swej oferty. Nigdzie nie da się dostać. Z samymi uszczelniaczami też już jest krucho. Pozostają inne firmy albo resztki magazynowe. W ASO z kolei górna panewka jest już niedostępna. Są pojedyncze sztuki do r 96 ( to chyba to samo ale oni głowy nie dają) a dolna występuje tylko z lagą i kosztuje kwadrylion pieniędzy.
I jak żyć Koleżanki i Koledzy?
Ktoś widział, słyszał coś o takich częściach? Może gdzieś taki zestaw Tour Maxa zalega?
Czy da się coś dobrać z innych modeli?
"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: tylust »

Do zdobycia na ebay-u. Zestaw na jedną lagę ok 60 usd + przesyłka :? . przykładowa aukcja poniżej. Jest opis, że do 1100, ale to chyba było to samo co w 750... na lagę 38mm

http://www.ebay.com/itm/89-94-YAMAHA-XV ... 5t&vxp=mtr
Tomek
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: madey »

Dzięki z odzew :)
Ja znalazłem coś takiego http://www.ebay.pl/itm/95-97-YAMAHA-XV7 ... xy63FSsko~
Pytanie, czy to podejdzie do rocznika 93? Wiem, że te zestawy Tour Max'a też były niby do młodszych roczników ale pasowały wszędzie...
Cena zaporowa...
"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Awatar użytkownika
_CioneK_70
Posty: 2458
Rejestracja: 25 listopada 2014, 21:30
Motocykl: Raider XV1900
Lokalizacja: Kalisz
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: _CioneK_70 »

Próbowałeś w Larssonie?
W zeszlym roku kupilem caly zestaw naprawczy made in Japan/Korea po rozsadnej cenie.
Dzis sprawdzalem i co prawda ich nie widac ale zadzwon moze cos poradza...
Załączniki
Capture+_2016-04-12-14-54-16.png
Jest tylko cienka czerwona linia pomiędzy rozsądkiem a szaleństwem....
--------------------------------------------------------------------------------------------
Piwo bezalkoholowe to pierwszy krok do nadmuchiwanej kobiety --------------------------------------------------------------------------------------------
Jest i będzie w sercu Virago XV1100 -->> nowy w stadzie Raider XV1900
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: tylust »

Wg katalogu tego producenta K&L pozycja 15-5369 jest do roczników 1988-94, a pozycja 15-5368 do roczników 95-96... Choć wg mnie w zawieszeniu nie było specjalnych zmian. Rozmiary uszczelniaczy są takie same w obu zestawach.
Tomek
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: madey »

_CioneK_70 pisze:Próbowałeś w Larssonie?
W zeszlym roku kupilem caly zestaw naprawczy made in Japan/Korea po rozsadnej cenie.
Dzis sprawdzalem i co prawda ich nie widac ale zadzwon moze cos poradza...
Niestety Tour Max wycofał się z produkcji podzespołów do Virago (ach ta starość). Komplety naprawcze nie są już dostępne nigdzie...same uszczelniacze jeszcze do dostania ale w hurtowniach już nie. Kilka sklepów sprzedało mi tą informację.

Ponieważ cena ebayowa zwala z nóg, a do tego trzeba długo czekać zdecydowałem się na eksperyment.
Zamówiłem panewki w kawasaki. Zestaw naprawczy Tour Maxa był do virówy, paru innych yamah oraz kawasaki GPX600.
Zamówiłem dwie pary panewek do GPXa po 56zł za sztukę. W teorii powinny pasować, a jak będzie w praktyce z pewnością Wam zrelacjonuję.
"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Awatar użytkownika
-waldi-
Posty: 7073
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 22:29
Motocykl: XV700N '85/96+ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 46
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: -waldi- »

serwis Yamaha - brałem górne + uszczelniacze 265zł
Obrazek
ELITARNA LOŻA SZYDERCÓW
Obrazek
NIE UFAJ MECHANIKOWI, ZRÓB TO SAM !!!
Nie udzielam porad na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: madey »

-waldi- pisze:serwis Yamaha - brałem górne + uszczelniacze 265zł
No właśnie chciałem kupić w Yamaha, ale górne (ok70zł szt) już są nieosiągalne, nie da się ich zamówić.
Dolne występują tylko z lagą. Ciekawe że kawasaki potrafi sprzedawać to oddzielnie. Jestem bardzo ciekaw czy przypasują :roll:
"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Awatar użytkownika
robdk
Posty: 108
Rejestracja: 29 listopada 2015, 12:14
Motocykl: Kawasaki EN500
Lokalizacja: Końskie TKN
Status: Offline

Re: Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: robdk »

Szukaj poszczególnych panewek oddzielnie tylko rozmiary musisz znać. W Larsonie są panewki wg. rozmiarów więc także możesz coś znaleźć http://www.larsson.pl/index.php?c=odk&n ... es=Panewki.
Ja do jakiegoś wynalazka szukałem na alledrogo i znalazłem gościa co ma różne rodzaje panewek niekoniecznie do motoryzacji. Szukałem pod hasłem tulej* ślizg*
POZDR robdk
Mój kanał Motogaraż robdk
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: madey »

Po wiekach oczekiwania dotarły do mnie panewki z Kawasaki z modelu GPX600. Pierwsze oględziny i wygląda na to, ze to dokładnie to samo. W przyszłym tyg. zabieram się za montaż.
Dam znać czy pasują na 100%.
"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Awatar użytkownika
madey
Posty: 304
Rejestracja: 03 lipca 2009, 16:35
Motocykl: Virago XV 750 '93
Lokalizacja: Gliwice
Wiek: 38
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: madey »

Jestem w trakcie składania - wygląda na to, że panewki ślizgowe pasują idealnie. Mam problem ze sprężynami progresywnymi wirth'a. Złożyłem już jedną lagę i chyba bedzie trzeba skrócić tuleję dystansową która znajduje się miedzy spręzyną o korkiem lagi i służy napięciu wstępnemu sprężyny. Ledwo udało mi się dopchnąć korek, żeby go wkręcić. A amor tak twardy, że ledwo się ugina, gdy się przykłada do niego 90 kg wagi. Czy ktoś ma doświadczenie o ile skrócić tuleję dystansową w ladze?
Pozdro!
"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5107
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: 2007XV1700 »

na razie nic nie skracaj, sprężyny się ułożą. a korek ma wchodzić na wcisk. ja pierwszy raz jak rozbierałem lagi to zrobiłem dziurę korkiem w suficie :D
Awatar użytkownika
pisior
Posty: 5366
Rejestracja: 21 sierpnia 2009, 12:55
Motocykl: 535,1100 1500 1255
Lokalizacja: kostrzyn nad odra
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Przedni zawias xV750 - rozkminy przeróżne

Post autor: pisior »

2007XV1700 pisze:na razie nic nie skracaj, sprężyny się ułożą. a korek ma wchodzić na wcisk. ja pierwszy raz jak rozbierałem lagi to zrobiłem dziurę korkiem w suficie :D
a sufit z żelbetonu ,nie byle co :)co do twardości , czy aby napewno dobrze złożyleś lage ?
Obrazek
ODPOWIEDZ