Krzywa kiera

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Kirin
Posty: 247
Rejestracja: 15 maja 2016, 17:18
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Krzywa kiera

Post autor: Kirin »

Witam brać motocyklową

Niedawno miałem szlifa na lewą stronę przy prędkości około 50 km/h.

Efekt skrzywiona kierownica. Jadąc koło idzie prosto a kierownica jest częściowo skręcona na lewą stronę. Sprawdzałem czy się wygięła, na 90 % to nie to. Jest skręcona po całości, tzn prawa manetka też jest skręcona na lewo. Próbowałem regulować na dwóch uchwytach mocujących kiere na imbusy minimalnie poprawiło sytuację. Zastanawiam się nad poluzowaniem śruby na tulei w której wchodzi oś kierownicy do ramy, ale mam problem śruba jest wyrobiona pod klucz 22 i przeskakuje, a pod klucz 21 jest za duża. Mogę zrobić operację żeby do niej dojść, ale zastanawiam się czy to wogóle ma sens. Ktoś coś moze doradzić w tej kwestii? Może jest ktoś z Poznania to bym podjechał pokazał w czym rzecz. Jeździć się da (przynajmniej przy małych prędkościach) ale chciałbym, żeby wszystko grało. Nie chce oddawać mojej małej żadnemu rzeźnikowi jeżeli nie będzie to absolutnie niezbędne.

Pozdrawiam LWG
Awatar użytkownika
Pablo_kat
Posty: 299
Rejestracja: 11 lipca 2013, 00:55
Motocykl: XV1100--->XV1900
Lokalizacja: Katowice
Wiek: 46
Status: Offline

Re: Krzywa kiera

Post autor: Pablo_kat »

Prawdopodobnie masz skrzywionego risera jednego (ten element, co do niego przytwierdzona jest kierownica). Miałem to samo po swoim szlifie :(
Wymontuj je i sprawdź. Jak co, to mam jednego dobrego :)
Awatar użytkownika
barg
Posty: 814
Rejestracja: 15 września 2011, 23:44
Motocykl: XV 700 '84 ST1100
Lokalizacja: Oświęcim
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Krzywa kiera

Post autor: barg »

Te "dwa uchwyty" to tzw risery i pradopodobnie one się skrzywiły. Rozkręcanie główki ramy żeczywiście nie ma sensu. Sprawdź czy półki są równoległe do siebie. Jeżeli nie to odkręć lagi, opuść tak aby wyszły z górnej i poruszaj półkami czy coś tam się nie wybiło.
Milczę zawzięcie i czekam na znak by mogło być pięknie, bo nie jest aż tak.
Kirin
Posty: 247
Rejestracja: 15 maja 2016, 17:18
Motocykl: Virago 535
Lokalizacja: Poznań
Wiek: 37
Status: Offline

Re: Krzywa kiera

Post autor: Kirin »

Ok tak zrobię to może być to. Dzięki za rade.
ODPOWIEDZ