Miekki krociec w virago 125

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
lukaszcba1989
Posty: 25
Rejestracja: 15 września 2014, 21:47
Motocykl: Virago 125, 98'
Lokalizacja: Leszczawa Dolna/ Podkarpackie
Wiek: 34
Status: Offline

Miekki krociec w virago 125

Post autor: lukaszcba1989 »

Witam. Nie tak dawno, bo na jesieni wymieniłem krociec ssący w mojej 125. Kupiłem zamiennik oryginalnego za około 80zł. I teraz moje pytanie, czy to normalne, że krociec zrobił się miękki i widać na nim lekkie pęknięcia? I jeszcze jedna rzecz, czy oryginał jest dużo lepszej jakości i twardości jniż zamiennik? W wyglądzie niczym się nie różnią. Czy może znaczenie mieć to, że wybebeszyłem rury i jest goręcej :chopper: ? Pozdrawiam.
2,50l/100km :)
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1443
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: Paweł Włóczykij »

...nie umiem odnieść się do meritum, ale jestem przekonany, że miękki króciec stanowi poważny problem :pomocy:
...via ad meta - metam est!
KASANGA
Posty: 63
Rejestracja: 06 stycznia 2016, 19:23
Motocykl: Virago 125
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: KASANGA »

Kolego nigdy nie kupuj najtańszych - ja kupiłem za 139 pln ten ze średnij półki i jest ok :)
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: 2007XV1700 »

Paweł Włóczykij pisze:...nie umiem odnieść się do meritum, ale jestem przekonany, że miękki króciec stanowi poważny problem :pomocy:

ale to z autopsji? :wink:
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1443
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: Paweł Włóczykij »

2007XV1700 pisze:
Paweł Włóczykij pisze:...nie umiem odnieść się do meritum, ale jestem przekonany, że miękki króciec stanowi poważny problem :pomocy:

ale to z autopsji? :wink:
...cóż, nabyte z wiekiem doświadczenie każe mi kwestię miękkiego króćca traktować z należną uwagą.
Mianowicie, może on spowodować utratę połączenia pomiędzy tłokiem wykonującym ruch posuwisto - zwrotny - a elementem odbierającym wydzieliny powstające w efekcie pracy układu: "tłok - cylinder". Następują wówczas nieprawidłowości pracy całego układu, szczególnie niemiłe dla jeźdźca, którego napęd pracuje w cyklu dwusuwowym....

Ale Wam młodym, cóż o tym wiedzieć; macie przecież dużo młodsze maszyny; a te, jak wiadomo, pracują w cyklu czterosuwowym: "ssanie - sprężanie - praca - wydech" - znacznie milsze w obejściu niż stare, przechodzone, dwusuwy....
:motorcycle:
...via ad meta - metam est!
Awatar użytkownika
2007XV1700
Posty: 5106
Rejestracja: 03 czerwca 2011, 15:31
Motocykl: XV1000,XV1700,JAWA
Lokalizacja: https://maps.app.goo.gl/hmAhT1FGH4TPnWHz9
Wiek: 42
Kontakt:
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: 2007XV1700 »

:D :D :D
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: domin75 »

Paweł Włóczykij pisze:
...cóż, nabyte z wiekiem doświadczenie każe mi kwestię miękkiego króćca traktować z należną uwagą.
Mianowicie, może on spowodować utratę połączenia pomiędzy tłokiem wykonującym ruch posuwisto - zwrotny - a elementem odbierającym wydzieliny powstające w efekcie pracy układu: "tłok - cylinder". Następują wówczas nieprawidłowości pracy całego układu, szczególnie niemiłe dla jeźdźca, którego napęd pracuje w cyklu dwusuwowym....

Ale Wam młodym, cóż o tym wiedzieć; macie przecież dużo młodsze maszyny; a te, jak wiadomo, pracują w cyklu czterosuwowym: "ssanie - sprężanie - praca - wydech" - znacznie milsze w obejściu niż stare, przechodzone, dwusuwy....
:motorcycle:
Ciekawe :nazdrowie: a teraz coś o motocyklach napisz :mrgreen:
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1443
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: Paweł Włóczykij »

domin75 pisze:
Paweł Włóczykij pisze:
...cóż, nabyte z wiekiem doświadczenie każe mi kwestię miękkiego króćca traktować z należną uwagą.
Mianowicie, może on spowodować utratę połączenia pomiędzy tłokiem wykonującym ruch posuwisto - zwrotny - a elementem odbierającym wydzieliny powstające w efekcie pracy układu: "tłok - cylinder". Następują wówczas nieprawidłowości pracy całego układu, szczególnie niemiłe dla jeźdźca, którego napęd pracuje w cyklu dwusuwowym....

Ale Wam młodym, cóż o tym wiedzieć; macie przecież dużo młodsze maszyny; a te, jak wiadomo, pracują w cyklu czterosuwowym: "ssanie - sprężanie - praca - wydech" - znacznie milsze w obejściu niż stare, przechodzone, dwusuwy....
:motorcycle:
Ciekawe :nazdrowie: a teraz coś o motocyklach napisz :mrgreen:
...wyjątkowo nie odbiegłem od tematu wątku - wręcz go pogłębiłem, objaśniając teoretyczne podstawy związane z problemem miękkiego króćca :uklon:

P.S. rozważam również zajęcie stanowiska w sprawie znaczenia wybebeszonej rury, o który wspomina kolega lukaszcba1989, ale poczekam na chłody, bowiem przy obecnych upałach temat może wywołać palpitacje serca, szczególnie u mniej doświadczonych jeźdźców....
...via ad meta - metam est!
lukaszcba1989
Posty: 25
Rejestracja: 15 września 2014, 21:47
Motocykl: Virago 125, 98'
Lokalizacja: Leszczawa Dolna/ Podkarpackie
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: lukaszcba1989 »

KASANGA pisze:Kolego nigdy nie kupuj najtańszych - ja kupiłem za 139 pln ten ze średnij półki i jest ok :)
http://allegro.pl/kolektor-krociec-ssac ... 52141.html
http://allegro.pl/kolektor-krociec-ssac ... 44719.html
http://allegro.pl/krociec-ssacy-gaznika ... 81057.html
Który z tych krocców byłby najlepszy? Niby wszystkie wyglądają identycznie?
Paweł Włóczykij pisze: P.S. rozważam również zajęcie stanowiska w sprawie znaczenia wybebeszonej rury, o który wspomina kolega lukaszcba1989, ale poczekam na chłody, bowiem przy obecnych upałach temat może wywołać palpitacje serca, szczególnie u mniej doświadczonych jeźdźców....
.

Ja bym poprosił jednak o tę opinie, ponieważ już się ochłodziło i zbiera się na ulewę :mrgreen: Pozdrawiam.

P.S Jeszcze jedna rzecz dziwna się stała a nie chcę kolejnego tematu zakładać. Otóż akumulator nowy, naładowany, świece z tamtego roku NGK. Odpalam 3 dni temu motonga po 2 dniowej pauzie z jazdą i co?? Rozrusznik ledwo ledwo załapał. Na początku po naciśnięciu guzika odpalania był dźwięk jakby aku rozładowane tzn. taki hmm "cyyyyyyyk". Po kilku zakręceniach jednak odpalił. Po zgaszeniu i włączeniu zapalił. Później go odstawiłem i sytuacja znów wróciła- nie zapalił od strzała tylko męczył się. Co może być przyczyną? Może ktoś już miał taki problem?
2,50l/100km :)
Awatar użytkownika
Paweł Włóczykij
Posty: 1443
Rejestracja: 07 czerwca 2010, 23:49
Motocykl: nieco ułomny
Lokalizacja: Józefów
Wiek: 64
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: Paweł Włóczykij »

.. a u mnie upał i duchota jeszcze, czy już - nie wiem jak to będzie. :oops:

A co do objawów przy zapalaniu - podejrzewałbym rozrusznik - sprawdź masę, mocowanie przewodów. Możliwe zwarcie jednego z obwodów wirnika. Nasze Virażki mają słabe bendixy - może to jest przyczyną?

Ale niech się fachowcy wypowiedzą - pisz na priv do waldiego na przykład.
Szerokości! :motorcycle:
...via ad meta - metam est!
Awatar użytkownika
Thys
Posty: 77
Rejestracja: 06 czerwca 2016, 23:09
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: Lublin
Wiek: 31
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: Thys »

A dlaczego wymieniałeś króciec? Mnie też ostatnio martwiły lekkie pęknięcia w mojej virago w tym właśnie miejscu. Nie wiem niestety czy mój jest oryginalny.

Edit: Łukasz, ja niewiele się znam ale sprawdziłbym styki na aku na Twoim miejscu ;)
Pozdrawiam z Lublina, Michał :nazdrowie:
____________________________________
Yamaha Virago 125 '01 od VI 2016
lukaszcba1989
Posty: 25
Rejestracja: 15 września 2014, 21:47
Motocykl: Virago 125, 98'
Lokalizacja: Leszczawa Dolna/ Podkarpackie
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: lukaszcba1989 »

Wymieniałem, ponieważ był popękany dość mocno. Kupiłem taki za około 70zł z alle.... Znalazłem ostatnio kilka innych na aukcjach np. ten http://allegro.pl/krociec-ssacy-gaznika ... 54584.html ale jak zapytałem czy to oryginalny zamiennik to koleś odpisał, że produkcji tajwańskiej. Byłem u elektryka i powiedział, że aku jest ok. Podczas odpalania jednak napięcie spadło do około 7V. Czy to normalne? Dziś zamówiłem miernik więc sam to jeszcze skontroluję. Dodam, że od razu po ładowaniu pali na strzała, natomiast po godzinie czy dwóch jazdy już ma kłopoty z odpaleniem. O co może chodzić? Pozdrawiam.
2,50l/100km :)
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: domin75 »

lukaszcba1989 pisze:Podczas odpalania jednak napięcie spadło do około 7V. Czy to normalne?
2 dni temu kupiłem nowe aku. W sklepie pod obciążeniem spadało do 8V. Pytasz czy to normalne? Moim zdaniem to definitywny koniec aku.
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
lukaszcba1989
Posty: 25
Rejestracja: 15 września 2014, 21:47
Motocykl: Virago 125, 98'
Lokalizacja: Leszczawa Dolna/ Podkarpackie
Wiek: 34
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: lukaszcba1989 »

Czyli jeszcze jeden mechanik i pewnie trzeba będzie go oddać na gwarancji. Oby to tylko była kwestia aku.
2,50l/100km :)
Klos1425
Posty: 40
Rejestracja: 16 sierpnia 2015, 13:13
Motocykl: Yamaha virago xv125
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: Klos1425 »

wracając temat krucca ssącego kupiłem na allegro z przesyłka ok 120zł . po roku umar. tak miękki że zaciskając obejmę gaźnik odpada . polecam firmę LARSON kupiłem za 220zł i porównanie nie do opisania . co do aku jak masz miernik sciągasz klemę + i zamykasz obwód przez miernik ( koniec miernika do aku drugi do klemy) i ustawiasz na ustawienie amper w samochodzie nie morze przekroczyć 0.08a (chyba) google powie . jeżeli przekracza stanowi to obce wyładowanie aku ( wartości mogę mylić więc proszę mnie odrazu nie DOCENIAĆ
Ostatnio zmieniony 02 września 2016, 20:35 przez Klos1425, łącznie zmieniany 1 raz.
Klos1425
Posty: 40
Rejestracja: 16 sierpnia 2015, 13:13
Motocykl: Yamaha virago xv125
Status: Offline

Re: Miekki krociec w virago 125

Post autor: Klos1425 »

w motocyklu 2ma (6 mA x 36 h = 216 mAh = 0,216 Ah
To zdecydowanie mniej niż ma bateria w telefonie) taka wklejka z innej www
ODPOWIEDZ