Dobór napędu

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
GucioS
Posty: 121
Rejestracja: 27 kwietnia 2013, 11:03
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: ok.Puław
Wiek: 26
Status: Offline

Dobór napędu

Post autor: GucioS »

Witam. Szukam napędu do virago 125. Czy do owej virago wystarczy łańcuch który mogę zakupić tutaj? : https://gmoto.pl/zestaw-napedowy-yamaha ... 77017.html czy muszę szukać łańcucha oringowego? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Dobór napędu

Post autor: leszekk »

Możesz założyć co chcesz o ile wiesz co zyskujesz/tracisz.
Kiedyś nie było łańcuchów z uszczelnieniem, za właściwe smarowanie odpowiadałeś sam a trwałość napędu była ... umiarkowana. Teraz masz możliwość kupienia droższego łańcucha, który w fabryce został napełniony smarem, co sprawia, że poszczególne ogniwa mają zapewnione smarowanie trzpieni a Twoją rolą staje się jedynie dbałość o czystość i smarowanie łańcucha i zębatek z zewnątrz. Przy dobrym łańcuchu i odrobinie dbałości o motocykl trwałość zestawu (łańcuch i zębatki) może się wydłużyć kilkukrotnie. Ale są tacy, którzy twierdzą, że wystarczy założyć jakieś badziewie za małe pieniądze, nie dbać za bardzo a po roku wymienić całość.
Co kto lubi
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
domin75
Posty: 1657
Rejestracja: 07 lipca 2014, 14:31
Motocykl: Yamaha VIRAGO 125
Lokalizacja: Rawicz
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Dobór napędu

Post autor: domin75 »

Gucio odradzam zakup łańcucha bezoringowego. Jest tak jak Leszek napisał. Jeżeli robisz więcej niż 1-2 tys. w sezonie to tylko oringowy (przetestowałem u siebie).
Mały jacht, mały motor, chyba czas na mały samolot?!?
Pamiętaj: Nigdy na nic nie jest za późno!!!

Sezon 2015 zakończony : https://www.youtube.com/watch?v=-WdrbQuVcH8
GucioS
Posty: 121
Rejestracja: 27 kwietnia 2013, 11:03
Motocykl: Yamaha Virago 125
Lokalizacja: ok.Puław
Wiek: 26
Status: Offline

Re: Dobór napędu

Post autor: GucioS »

Dobrze czyli trzeba sie zdecydować na oringowy. Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tylnej zebatki. W każdym ogłoszeniu z zestawem napędowym zębatka jest w kolorze czarnym co mi nie odpowiada. Może ktoś miał doświadczenie gdzie mogę dostać srebrne zębatki bądź może ktoś malował zębatkę?
ODPOWIEDZ