kontrolka oleju i paliwa nie swieca

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Misku87
Posty: 29
Rejestracja: 05 maja 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha XV 750 Virago
Status: Offline

kontrolka oleju i paliwa nie swieca

Post autor: Misku87 »

Witam,

Wiem ze wiekszosc z Was ma problem ale ze swiecaca kontrolka oleju, u mnie jest na odwrot. Kontrolka nie swieci w ogole. Zarowki sprawdzane to samo tyczy sie rezerwy. Wie ktos gdzie szukac przyczyny? Po przekreceniu kluczyka nic sie nie swieci ew. luz.

pzdr
Awatar użytkownika
twistyddd
Posty: 116
Rejestracja: 10 września 2015, 12:56
Motocykl: XV700 85'/SV650S '99
Status: Offline

Re: kontrolka oleju i paliwa nie swieca

Post autor: twistyddd »

Może czujnik poziomu oleju?
A z rezerwą to bywa różnie- czasami zapala się w głowie w czasie jazdy gdy trzeba przełączyć kranik na RES ;)
Czujnik najlepiej sprawdzić wyciągając go z baku następnie po podłączeniu i włączneniu zapłonu (powinna palić się kontrolka FUEL) zanurzamy w benzynie i powinna powoli gasnąć.
Jeżeli się nie świeci sprawdź połączenia elektryczne i bezpieczniki na początek.
Misku87
Posty: 29
Rejestracja: 05 maja 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha XV 750 Virago
Status: Offline

Re: kontrolka oleju i paliwa nie swieca

Post autor: Misku87 »

Dzięki za odpowiedź. Co do czujnika, to jeśli jest on walnięty, to tak samo blokady zapłonu nie będzie mi sygnalizować?

Co do rezerwy, to i tak w sumie ona mi nie potrzebna, bo jak zaczyna przerywać to wtedy kręcę kranikiem i na stacje od kopa. Bardziej zależy mi na kontrolce oleju.

Nasunęło mi się kilka pytań:

1. Gdzie szukać kostek, pod lampą?
2. Czy są bezpieczniki tylko odpowiedzialne za kontrolki(kontrolka luzu i kierunkowskazów działają)?

Dzięki.

Pzdr
Awatar użytkownika
twistyddd
Posty: 116
Rejestracja: 10 września 2015, 12:56
Motocykl: XV700 85'/SV650S '99
Status: Offline

Re: kontrolka oleju i paliwa nie swieca

Post autor: twistyddd »

Na większość Twoich pytań tak naprawdę odpowie Ci Clymer ;) Bezpieczniki powinieneś mieć pod stacyjką i tymi wszystkimi lampkami :D Zacznij od tego bo czasami naprawdę można się zdziwić.
Jeżeli problem będzie poważniejszy na pewno znajdzie się tutaj ktoś kto pomoże.
Misku87
Posty: 29
Rejestracja: 05 maja 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha XV 750 Virago
Status: Offline

Re: kontrolka oleju i paliwa nie swieca

Post autor: Misku87 »

Udało mi się znaleźć trochę czasu i rozebrałem połowę motocykla, ale w zasadzie nic takiego nie znalazłem... :/ Ale znalazłem pod kanapą takie pudełeczko(trochę chyba przy topione). Wg. kolorów kabli, jakie idą do kontrolki oleju, wchodzi ten kabel do tej kostki. Czy jest to możliwe, że ona jest coś uwalona? Tym bardziej, że z 3-4 razy miałem, tak, że na gorącym silniku, jak chciałem ponownie odpalić, cykało coś, a rozrusznik nie ruszył. Ona może mieć coś z tym wspólnego? Jak to się w ogóle nazywa, bo po oznaczeniu nic nie mogę znaleźć(tylko zagraniczne strony). Zdjęcie tego w załączniku.

Pzdr
Załączniki
20160727_173214.jpg
Awatar użytkownika
Cpt. Nemo
Posty: 1560
Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:11
Motocykl: Yamaha Virago 535
Lokalizacja: Warszawa Wawrzyszew
Status: Offline

Re: kontrolka oleju i paliwa nie swieca

Post autor: Cpt. Nemo »

Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi...
Pozdrawiam, cpt. Nemo
Awatar użytkownika
marian07
Posty: 271
Rejestracja: 20 listopada 2009, 08:48
Motocykl: VN900
Lokalizacja: Zajezierze
Wiek: 59
Status: Offline

Re: kontrolka oleju i paliwa nie swieca

Post autor: marian07 »

A może jest wszystko OK. Tu nie ma ciśnienia oleju - jest tylko poziom, jeśli poziom masz OK, to kontrolka nie zapali się, no możesz sprawdzić gibając ją z włączonym zapłonem na stronę kosy jak najniżej - powinna zabłysnąć. To samo z rezerwą, może nigdy nie miałeś tak niskiego poziomu paliwa żeby zaświeciła się.
(U mnie znacznie wcześniej rezerwa dawała znać niż kontrolka)
Reasumując: jeśli paliwo i olej są poziomami OK, to nie zapalą się ich kontrolki.
Najdroższa jest pierwsza butelka
LS650, XV750, C90, VTX1300, VTX1800, ST1100, VS1400, VL800, VT1100C3Aero, VF750, MGNevada750, C50
Awatar użytkownika
marian07
Posty: 271
Rejestracja: 20 listopada 2009, 08:48
Motocykl: VN900
Lokalizacja: Zajezierze
Wiek: 59
Status: Offline

Re: kontrolka oleju i paliwa nie swieca

Post autor: marian07 »

Jeśli to nie będzie to (ale na 100%), tzn że jest przerwa w przewodzie prądowym, który jet wspólny dla tych dwóch kontrolek (one "sterowane są masą"). Jeśli zamilkły obydwie to wiadomo o co chodzi.
Wg schematu przewód wychodzący z przekaźnika tego na fotce koloru R/B powinien mieć przy włączonym zapłonie prąd. Na początek może sprawdzić styki co w niego wchodzą. Krótko mówiąc szukamy + który zginął.
Najdroższa jest pierwsza butelka
LS650, XV750, C90, VTX1300, VTX1800, ST1100, VS1400, VL800, VT1100C3Aero, VF750, MGNevada750, C50
Misku87
Posty: 29
Rejestracja: 05 maja 2014, 12:15
Motocykl: Yamaha XV 750 Virago
Status: Offline

Re: kontrolka oleju i paliwa nie swieca

Post autor: Misku87 »

Udalo mi sie w koncu jeszcze raz rozebrac moto, poruszalem tym przerywaczem i chcialem na chama wyciagnac obudowe, ale sie nie udalo i zlozylem wszystko do kupy i ku mojemu zdziwieniu nagle kontrolka przy zapalaniu sie zaswieca:) Rezerwa tez juz dziala. Nie wiem, czy to przez to, ze tak pomeczylem ten przerywacz, ale juz kupilem drugi i poki co nie ruszam.

Dzieki za pomoc Panowie!
ODPOWIEDZ