nie jedzie powyżej 130 km/h

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
marcin1981
Posty: 5
Rejestracja: 28 lutego 2015, 22:34
Motocykl: yamaha virago xv750
Status: Offline

nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: marcin1981 »

Witam Koledzy! Mam xv700 z 85 od 3 lat. Problem, który opiszę był właściwie od początku zakupu moto. Moja virażka zaczynała szarpać( przestawała palić na jeden gar - opinia mechanika) powyżej 6000 obrotów. Po "regulacjach" przez Pana Łukasza z okolic Lublina motocykl przestawał jechać pomiędzy 4,5 a 5 tys. obrotów. Udało mi się jechać najwyżej 120/h. Mechanik stwierdził, że jest to wina modułu zapłonowego bo motocykl jest z KIanady i mógł być zblokowany. Temat odpuściłem, ponieważ moduł musiałbym wysłać do sprawdzenia na drugi koniec Polski. Ale ostatnio udało mi się kupić nowy moduł po niezłej cenie. Zamontowałem go i jest bardzo podobnie. NA pierwszym biegu motocykl jedzie nawet do 7 tys., ale dwójka,trójka już do 6 tys., a piąty bieg to prędkość około 130/h i znowu szarpanie i "ciągłe pierdzenie" - brak mocy. Może mieliście podobny przypadek. Pomocy. :(
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: tylust »

Walczyłem z podobną sytuacją u siebie w mojej XV 750 z 1982 roku. nie wiem czy pomogę bo konstrukcja dolotu powietrza jest inna niż u Ciebie. Cały czas myślałem, że brak mocy na wyższych obrotach wynika z tego, że dostaje za mało paliwa. Przeglądałem kraniki, wymieniałem w nich membrany, czyściłem filtry paliwa itp. itd. Potem szukałem rozwiązania problemu w elektryce - fajki, świece, kable, cewki..... Okazało się, że było odwrotnie. Mieszanka byłaza bogata i to z bardzo zabawnego powodu :lol: :lol: :lol: . Moja zaciąga powietrze do airboxa spod kanapy przez gumowy krócieć jak na zdjęciu poniżej
Obrazek

okazało się, że przy wyższych prędkościach siła ssania silnika jest tak duża, że ta ten gumowy króciec zaczynał przyssawać się do spodu kanapy tym samym ograniczając znacznie dopływ powietrza do silnika i wpływając na bardzo znaczne bogacenie się mieszanki. Szczególnie, że w czasie jazdy siedząc na kanapie dodatkowo ją dociążałem. CO ciekawe na postoju w garażu lalka wchodziła na obroty do czerwonego pola bez marudzenia :lol: :lol2: .

Wystarczyło odciąć końcówkę tego króćca ze zdjęcia i problem zniknął :mrgreen: ..... wielki miałem z tego ubaw zważywszy na to jakich cudów wcześniej próbowałem aby sytuację wyleczyć
Tomek
marceli5555
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: marceli5555 »

marcin1981 a jaki kolor mają świece po przejechaniu parunastu kilometrów?
marcin1981
Posty: 5
Rejestracja: 28 lutego 2015, 22:34
Motocykl: yamaha virago xv750
Status: Offline

Re: nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: marcin1981 »

Cześć Tomek. Ciekawą rzecz mi opisałeś dotyczącą Twojego motocykla. Sprawdzę wobec tego cały układ dolotowy powietrza u siebie. A tak teoretycznie, to jeśli zupełnie zdejmę filtr powietrza to problem powinien zniknąć, bo może u mnie też coś tam staje na drodze doprowadzenia powietrza do gaźników. Dzięki
marcin1981
Posty: 5
Rejestracja: 28 lutego 2015, 22:34
Motocykl: yamaha virago xv750
Status: Offline

Re: nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: marcin1981 »

Cześć Marceli. Nie wiem po ilu kilometrach świece mi się przydymiają(są okopcone). Podobno w virago to naturalne gdy używa się ssawki normalnie, a nie wyłącza zaraz po dopaleniu. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: Blunio »

Po przejechaniu kilkunastu a lepiej kilkudziesięciu kilometrów świece powinny być koloru "kawa z mlekiem". Jak jest u Ciebie ?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
marceli5555
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: marceli5555 »

marcin1981 pisze: Podobno w virago to naturalne gdy używa się ssawki normalnie, a nie wyłącza zaraz po dopaleniu. Pozdrawiam
A po co jeździć na ssaniu,przecież to służy do odpalenia jak silnik jest zimny.Ja zaraz po odpaleniu zmniejszam ssanie tak o połowę, ubieram kask rękawice wsiadam i jadę po przejechaniu około 200m całkowicie zamykam ssanie .Mój przedmówca ma rację , świece a właściwie izolatory powinne mieć kolor kawy z mlekiem .O tych przykopconych świecach w Virago to bujda.Ja zacząłbym od sprawdzenia filtra powietrza,jak masz pewność że jest dobry(nowy) to pozostanie ci wkręcenie śrub reg.Jakie masz gaźniki? Zapodaj zdjęcie tych świec po przejechaniu parunastu km bez ssania.Pisząc o wkręceniu śrub miałem na myśli dokręcenie ich o np.0,5 obrotu po czym przejechanie parunastu a lepiej parudziesięciu km i ponowne sprawdzenie świec.
marcin1981
Posty: 5
Rejestracja: 28 lutego 2015, 22:34
Motocykl: yamaha virago xv750
Status: Offline

Re: nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: marcin1981 »

Drodzy koledzy! Świece mam raczej okopcone-czarne. A jadę na ssawce ponieważ na zimnym silniku mi szarpie i się dławi. A nie mogę "rozgrzewać" silnika w garażu jak się ubieram, ponieważ jakiś baran, który mieszka na górze w bloku(w którym jest wynajmowany przeze mnie garaż) leje wodę z okna i krzyczy że mu smrodzę. A filtr powietrza mam nowy.
marceli5555
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: marceli5555 »

Skoro świece masz czarne ,musisz na ssaniu jechać aż do zagrzania silnika a przy tym prycha i kicha to nie widzę innego wyjścia jak tylko wyjąć gaziory i zacząć całą zabawę od rozkręcenia, czyszczenia ,przeglądu ,ustawienia poziomu paliwa na koniec regulacja, synchronizacja no i uciecha z jazdy.Chyba większy kłopot to z tym baranem z góry będziesz mieć.
Awatar użytkownika
Darek Adamczewski
Posty: 785
Rejestracja: 09 lutego 2015, 18:53
Motocykl: XV1100, Iż49, MZ 250
Lokalizacja: Alex woj. łódzkie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: Darek Adamczewski »

Na "barana" też by się znalazł sposób. Jeśli by ze 20 przyjechało i choćby przez 2-3 minuty "posmrodziło", to by się na twoje pół minuty grzania silnika już tak nie wściekał. :mrgreen:
Denerwować się, to tracić własne zdrowie z powodu cudzej głupoty.
marcin1981
Posty: 5
Rejestracja: 28 lutego 2015, 22:34
Motocykl: yamaha virago xv750
Status: Offline

Re: nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: marcin1981 »

Macie racje. Dzisiaj odłączyłem gaźniki od tej metalowej "puszki" w ramie, która to podłączona jest do filtra powietrza. Motocykl udało mi się rozpędzić prawie do 160/h. Wcześniej świeca na pierwszym garze była czarna. Teraz po przejechaniu bez filtra jakiś 40 km świeca jest ok, ciemna, ale nie zadymiona. I co Wy na to??? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tylust
Posty: 2698
Rejestracja: 13 stycznia 2014, 09:26
Motocykl: XV 750 1982r.
Lokalizacja: Kalisz - Wlkp.
Wiek: 51
Status: Offline

Re: nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: tylust »

Po raz kolejny sprawdza się to co wielokrotnie pisałem. Ludzie tu kombinują z nie wiadomo jakimi ustawieniami, elektryką, regulacją gaźników itp. Tym czasem pierwsza złota myśl z serwisówki powinna być mottem posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:
Tomek
marceli5555
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: nie jedzie powyżej 130 km/h

Post autor: marceli5555 »

tylust pisze:Po raz kolejny sprawdza się to co wielokrotnie pisałem. Ludzie tu kombinują z nie wiadomo jakimi ustawieniami, elektryką, regulacją gaźników itp. Tym czasem pierwsza złota myśl z serwisówki powinna być mottem posiadaczy Virago - jak coś nie działa to sprawdzanie zacznij od najprostszych rzeczy, a dopiero jak to wyeliminujesz to grzeb głębiej. Np. - nie chce odpalić = sprawdź czy masz paliwo :wink:
Muszę kolego niestety przygasić Twój entuzjazm, zauważyć należy że rozłączenie gaźników z filtrem powietrza(nowym) niczego tak naprawdę nie dowodzi i niczego nie naprawia.Jeździć tak owszem można ale jak długo :?:
ODPOWIEDZ