regulacja sprzęgła virago 700

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
darro71
Posty: 25
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:58
Motocykl: yamaha virago xv 700
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

regulacja sprzęgła virago 700

Post autor: darro71 »

Witam mam problem z regulacją sprzęgła virago xv 700 .wymieniłem tarcze sprzęgła +sprężyny i teraz regulacja według serwisówki czyli przy silniku wykrecam srube z gwintem wkręcam do momętu oporu i luzuje 1/4 obrotu potem regulacja na lince i sprzęgło nie działa ale wkrecając srube przy silniku opór + pół obrotu bez luzowania sprzęgło bierze od połowy puszczania dzwigni i jedzie normalnie biegi wchodza bez zgrzytów wszystko oki.Ale czy tak może byc ?nie spale sprzęgła ?jest możliwosc ze to wina linki ? Moto było zaniedbane jak kupiłem to wątpie zeby ktoś przede mną wymieniał linke.Miał ktoś podobny problem .Pozdrawiam i prosze o sugestie
marceli5555
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: regulacja sprzęgła virago 700

Post autor: marceli5555 »

Linka przed regulacją na silniku musi być luźna aby nie kolidowała podczas regulacji na silniku .Sprawdź też przy okazji czi linka lekko chodzi w pancerzu a zapewne zaaplikowanie oleju jej nie zaszkodzi .Sprzęgło jak się nie ślizga to też się nie spali .To że łapie od środkowego położenia klamki nie jest niczym nadzwyczajnym ani szkodliwym .Pamiętaj jednak, że musisz tak wyregulować linkę aby po puszczeniu klamki linka miała troszeczkę luzu (około 2,3mm)
darro71
Posty: 25
Rejestracja: 29 maja 2015, 13:58
Motocykl: yamaha virago xv 700
Lokalizacja: Poznań
Status: Offline

Re: regulacja sprzęgła virago 700

Post autor: darro71 »

dziekowac Marceli za szybką odpowiedz oczywiscie linke luzuje przed regulacją przy silniku w linke wlałem już trochę wd 40 chodzi luzno .chodzi mi o to ze w instrukcji przy silniku przy regulacji od poczucia oporu nalezy 1/4 obrotu zluzowac srube regulacji ja jesli tak zrobie to nie starcza regulacji na lince i nie mogę wrzucic biegu dlatego nie robie tego luzu 1/4 .Jutro jeszcze raz sprubuje cos tam pokombinowac .Jeszcze raz dziekuje za podpowiedz
ODPOWIEDZ