Problem z ramą motocykla

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
przemo81
Posty: 64
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 23:25
Motocykl: Virago 125/99
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Status: Offline

Problem z ramą motocykla

Post autor: przemo81 »

Panowie mam dość poważny problem z moim moto. Kilka dni temu kupiłem sobie drugie w z moto. Oglądałem sprawdzałem i kupiłem. Po kilku dniach podczas czyszczenia pod rdzą zobaczyłem kkreseczkę. Postanowiłem to wyczyścić i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłem pęknięcie ramy. Generalnie chce z gościem walczyć w sądzie ale jeśli się nie uda to chciałem się dowiedzieć na jakiej zasadzie można wymienić ramę. Co na to przepisy. Ja teraz trochę boje się jeździć i tez innej osoby na niego nie wsadzę. No i jakie powinny być koszty operacji przekładki bebechów
goral
Posty: 411
Rejestracja: 06 stycznia 2011, 20:57
Motocykl: 700 1985 serce 1,1o
Lokalizacja: Meszna/Irlandia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: Problem z ramą motocykla

Post autor: goral »

Może to być wada ukryta to pęknięcie o której nikt nie wiedział. . Wymiana to nie taka straszna filozofia mi zajęło to dzień w mojej 1100. Tylko że moto straci na wartości bo numer silnika nie zgodzi się już z ramą.I dolicz sobie wymianę łożyska główki ramy od razu. A moto prowadzi się dobrze nie myszkuje po drodze? Daj zdjęcie morze by to pospawał i wzmocnił. Stalowe ramy się naprawia i to nie ma z tym większych problemów.
przemo81
Posty: 64
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 23:25
Motocykl: Virago 125/99
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Problem z ramą motocykla

Post autor: przemo81 »

Tez myślę o spawaniu ale są różne na ten temat opinie. Biorę pod uwagę różne możliwości
Pęknięcie nie jest na główce tylko pod bakiem. W sumie prowadzi się go dobrze. A czy w okolicach Bydgoszczy zna ktoś z Was dobrego kolesia od spawania?
Awatar użytkownika
grzenek
Posty: 171
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 21:03
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: 3city
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Problem z ramą motocykla

Post autor: grzenek »

Każdy rozsądny warsztat ślusarski pospawa Ci to jak należy.
XV535, '89, 205.000 km, po generalnym remoncie - wreszcie zabytek
wypożyczalnia motocykli http://www.motorag.pl
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Problem z ramą motocykla

Post autor: Doniu »

Jeżeli ma to być ładnie i praktycznie bezinwazyjnie poszukaj kogoś kto pospawa metodą TIG,śladu nie będzie ,tak jak napisano wyżej takie małe naprawy wykonuje się na ramach stalowych,sam maiłem okazję takowe naprawy wykonywać,wszystko będzie dobrze !
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Problem z ramą motocykla

Post autor: Blunio »

Gorzej z aluminiową ramą, bo naprawa to wyższa szkoła. Ale stalowa to nie problem. Sprawdź jednak, czy nie było już coś przy niej robione :shock:
No i obejrzyj dokładnie czy nie ma innych pęknięć :?
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
przemo81
Posty: 64
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 23:25
Motocykl: Virago 125/99
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Problem z ramą motocykla

Post autor: przemo81 »

No dzięki panowie. Będę szukał jakiegoś fachowca
przemo81
Posty: 64
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 23:25
Motocykl: Virago 125/99
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiek: 43
Status: Offline

Re: Problem z ramą motocykla

Post autor: przemo81 »

Dziś dzwoniłem wszędzie co się dało. Okazało się że znalazłem w Bydgoszczy firmę spawajacą takie rzeczy. W przyszłym tygodniu podjadę obejrzą i zrobią to tak jak należy. Czytałem wiele opinii na temat spawania ram i prostowania. Z tego co się dowiedziałem jest to całkiem bezpieczny zabieg. Nie mówię tu o panu Kaziu ze spawarką w garażu a o profesjonalnym spawaniu. Jestem pełen nadziei
marceli5555
Posty: 190
Rejestracja: 29 kwietnia 2008, 08:09
Motocykl: Yamaha Virago XV 750
Lokalizacja: śląsk
Status: Offline

Re: Problem z ramą motocykla

Post autor: marceli5555 »

przemo81 nie panikuj,ludzie w garażach nie takie rzeczy spawają i nie jednokrotnie ten przysłowiowy pan Kaziu w swoim garażu zrobi to lepiej i o wiele taniej niż wyspecjalizowany zakład .Nie wrzucaj wszystkich Kazików do worka z napisem pseudo.....
ODPOWIEDZ