Kaganiec...

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
XboloX
Posty: 15
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, 23:35
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Kaganiec...

Post autor: XboloX »

Witam ponownie (, dla nieufnych już się oficjalnie przywitałem)

Czas na wiele pytań w wielu różnych wątkach.

Pierwsza kwestia kagańca, moja luba jest zablokowana przez złych ludzi.
Przybyła do mnie z niemiec i w kwitach mam wpisane :
''redukcja mocy z panewką redukcyjną - Yamaha i kolektorem wydechowym. Średnica przepusti 15,5mm"

Czy to jest ta słynna zwężka na wydechu czy są to dwa osobne ograniczenia?
JEśli na wydechu to na którym (ten pod siodłem który łaczy się z przednim, na przednim czy oby dwóch)?

Usuwałem kiedyś takie ustrojstwo za dzieciaka w skuterze ale nie chce ruszać zapieczonych śrub nie będąc pewnym efektu stąd pytanie.

Za sugestie będę dzwięczny :)
Awatar użytkownika
grzenek
Posty: 171
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 21:03
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: 3city
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Kaganiec...

Post autor: grzenek »

Cześć,

czy twoja XV535 jest zredukowana do 27 KM czy 34KM?
W przypadku redukcji do 27 KM to sprawa jest dość skomplikowana. Moja też była redukowana do 27 KM, przerabiałem temat. Redukcja polegała na zwężce w obydwu kolektorach, więc wydech będzie w całości do wymiany. Dodatkowo zamontowane były inne króćce połączenia gaźników z cylindrami i inne wałki rozrządu. Przywrócenie pełnej mocy będzie więc dość kosztowne. Nie jestem pewien jak to wyglądało w przypadku redukcji do 34 KM, ale gdzieś mi kołacze, że redukcja była wykonane tylko za pomocą zmiany króćców gaźników i wałków rozrządu, wydech był chyba ten sam co w wersji otwartej, ale nie jestem do końca pewien. Musisz popytać.
XV535, '89, 205.000 km, po generalnym remoncie - wreszcie zabytek
wypożyczalnia motocykli http://www.motorag.pl
XboloX
Posty: 15
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, 23:35
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: Kaganiec...

Post autor: XboloX »

Witam

W dokumentach nie mam nic na temat mocy do jakiej została niunia zblokowana, w Dowodzie rejestracyjnym figuruje natomiast 34Kw co daje wynik jak przy odblokowanej.

Rozpiąłem dzisiaj wydechy i faktycznie są ślady po wyciętej kryzie (czyli ktoś mnie ubiegł) natomiast osiągi pozostawiają wiele do życzenia (v-max ledwo 120, przyśpieszenie przeciętnej osobówki. Liczyłem na większe fajerwerki odnośnie przyśpieszenia bo v-max dla mnie by wystarczył).

Pozostaje kwestia gaznika , ustawienie poziomu paliwa, regulacja i synchro (słynny zestaw)
Spalanie trochę ponad 7l więc może w tym tkwi problem (zwłaszcza że jedna świeca sucha i czarna, druga kolor prawidłowy)

Sam nie wiem generalnie co o tym wszystkim myśleć (nie żebym był zawiedziony , może apetyt rośnie w miarę jedzenia w moim przypadku zbyt szybko :|)

:-)
Awatar użytkownika
Blunio
Posty: 5793
Rejestracja: 11 marca 2008, 10:21
Motocykl: Trek X-Caliber 8
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiek: 72
Status: Offline

Re: Kaganiec...

Post autor: Blunio »

Pomijając kwestie regulacyjne, sprawdź jeszcze jakie masz dysze w gaźnikach. No i to spalanie - trochę za duże, powinno oscylować w granicach 5 l/100 km.
Sam problemem zdławienia się nie zajmowałem, ale w zależności od stopnia ludzie pisali o kryzach, wałkach i module zapłonowym. Poczekajmy, moze WALDI się wypowie :kawa:
Nadzieja to ogień. To ogień, który chce płonąć nawet wtedy, gdy jest gaszony. Nadzieja to nieodparte dążenie, by odnajdywać sens w bezsensie i odkrywać prawdę w zamęcie kłamstw.
Samochód z Niemiec a kobieta z Polski - nigdy odwrotnie!!!
Awatar użytkownika
toooomelo
Posty: 5395
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 18:04
Motocykl: XV535 -> FZS600
Lokalizacja: Poznań/Luboń
Wiek: 55
Kontakt:
Status: Offline

Re: Kaganiec...

Post autor: toooomelo »

grzenek pisze:... wydech będzie w całości do wymiany...
Wydech nie będzie w całości do wymiany, bo to ten sam wydechy, tylko zmniejszono w nich średnicę wylotową poprzez wciśnięcie kryzy. Tę trzeba wywalić/rozwiercić.

Jaka wersja? Rozchodzi się o trzy litery z początku numeru VIN.
Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek
Awatar użytkownika
grzenek
Posty: 171
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 21:03
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: 3city
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Kaganiec...

Post autor: grzenek »

toooomelo pisze:
grzenek pisze:... wydech będzie w całości do wymiany...
Wydech nie będzie w całości do wymiany, bo to ten sam wydechy, tylko zmniejszono w nich średnicę wylotową poprzez wciśnięcie kryzy. Tę trzeba wywalić/rozwiercić.

Jaka wersja? Rozchodzi się o trzy litery z początku numeru VIN.
Jeżeli była zredukowana do 27 KM to wydech będzie do wymiany, bo był redukowany na wlocie a nie kryzą na wylocie i niestety te na wlocie nie są tak proste do usunięcia. Wiem, bo wymieniałem.
XV535, '89, 205.000 km, po generalnym remoncie - wreszcie zabytek
wypożyczalnia motocykli http://www.motorag.pl
XboloX
Posty: 15
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, 23:35
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: Kaganiec...

Post autor: XboloX »

toooomelo pisze:
Jaka wersja? Rozchodzi się o trzy litery z początku numeru VIN.
2YL

Generalnie zaryzykowałem zrzucenie wydechów i nie są dławione (wydech od przedniego cylindra sprawia wrażenie jakby coś było wycięte ale na cylindrze pod siedziskiem zero śladu jakiejkolwiek ingerencji) nie wiem sam co o tym myśleć :/
Awatar użytkownika
grzenek
Posty: 171
Rejestracja: 11 stycznia 2015, 21:03
Motocykl: XV 535
Lokalizacja: 3city
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Kaganiec...

Post autor: grzenek »

może już przed Tobą ktoś wydechy wymienił. Redukowane do 27 KM miały wspawane redukcje w na wlotach, takie solidne pierścienie mocno zawężające przekrój.
XV535, '89, 205.000 km, po generalnym remoncie - wreszcie zabytek
wypożyczalnia motocykli http://www.motorag.pl
XboloX
Posty: 15
Rejestracja: 17 sierpnia 2016, 23:35
Motocykl: Virago 535
Status: Offline

Re: Kaganiec...

Post autor: XboloX »

Idzie zima, zobaczymy po czyszczeniu gazników i regulacji jak się niunia będzie sprawować (póki co wszyscy mają terminy odległe łącznie ze mną stąd decyzja o zleceniu tego komuś)

Podziękować za zainteresowanie i uznaje na dzień dzisiejszy temat za nieaktualny do odwołania.
Powiadomię o wynikach po regulacji i czyszczeniu czy się polepszyło.
ODPOWIEDZ