Czyszczenie felg- polerowanie

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Roberts
Posty: 190
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 09:13
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Orły
Wiek: 51
Status: Offline

Czyszczenie felg- polerowanie

Post autor: Roberts »

Witam
Przymierzam się do wypolerowania felg aluminiowych / chcę osiągnąć efekt lustra/, w związku z tym mam pytanie.
- czym jest wykonany kolor złota na felgach ,
- czym go najlepiej usunąć / tu zastanawiam się nad skiełkowaniem lub piaskowaniem /
Pytam dlatego że nie chcę uszkodzić felg, przepuszczam że po piaskowniku lub skiełkowaniu będę musiał włożyć dętkę.
Proszę o sugestie i ewentualne porady.
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Czyszczenie felg- polerowanie

Post autor: Doniu »

Kolor "złota " na felgach jest uzyskany za pomocą anodowania,ale nie jestem pewien na 100 %,należy się zapytać w firmie która anoduje aluminium albo TUTAJ na forum kogoś kto ma "złotą edycję ".
Odpuść sobie szkiełkowanie a tym bardziej piaskowanie,chociaż kulki szklane zamykają "pory"aluminium a piasek/korund używany do piaskowania działa odwrotnie,otwiera te "pory",popytaj w firmie która która zajmuje się anodowanie,powinni śćiągnąć chemicznie anodę,jeżeli takowa jest na felgach,można zrobić to również za pomocą obróbki wibro - ściernej,można również to zrobić samemu za pomocą "KRETA" do rur,nie polecam(ale można)
Proszę tutaj;
http://www.anodal.pl/pl/oferta/anodowan ... _aluminium
WIBRO ŚCIERNA
https://www.youtube.com/watch?v=iIdc2YhkG5o
Jak już się uporasz ze zdjęciem powłoki to zostaje Tobie już tylko..............polerowanie :nazdrowie:
Tak by było najlepiej;
https://www.youtube.com/watch?v=f89_ZxVFn1w
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
Roberts
Posty: 190
Rejestracja: 22 czerwca 2016, 09:13
Motocykl: Virago 1100
Lokalizacja: Orły
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Czyszczenie felg- polerowanie

Post autor: Roberts »

Dzieki kolego
Zastanawia mnie jadno jezeli można przez wibro usunąć to również powinno dac się usunąć papierem ściernym.
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Czyszczenie felg- polerowanie

Post autor: Doniu »

Oczywiście ze można tylko......Twój czas,nakład pracy jaki włożysz,chyba ze czasu masz dużo to oczywiście również to usuniesz papierem(papierami),wełną stalową itp,itd :wink:
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
riczi3
Posty: 36
Rejestracja: 29 września 2014, 15:48
Motocykl: YAMAHA XV 125 i 1100
Lokalizacja: Gdynia i okolice
Wiek: 53
Status: Offline

Re: Czyszczenie felg- polerowanie

Post autor: riczi3 »

Kolor złota na felgach to jest farba najprawdopodobniej proszkowa ale nie koniecznie. Ostatnio usuwałem właśnie tą oryginalna farbę specjalnym środkiem do czyszczenia pistoletów lakierniczych. Jest to środek w sprayu nie pamiętam jak się nazywa ale w sklepie z lakierami na pewno będą dobrze wiedzieć o co chodzi. Spryskuje się tym środkiem chwilkę czeka i cała farba sama schodzi, tylko troszkę amoniakiem śmierdzi.
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Czyszczenie felg- polerowanie

Post autor: Doniu »

Jest dobry środek firmy APP
Środek do usuwania farb i lakierów APP 211001 PAINT-EX ,kosztuje coś około 30 zł można użyć też SCANSOL
https://www.scansol.pl/produkt#scansol-czerwony
Możliwości jest wiele............. :nazdrowie:
Można też użyć interakcji świadomości i materii,tak zwanej telekinezy......... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Best regards!
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Czyszczenie felg- polerowanie

Post autor: Doniu »

"riczi3'' jeżeli ta farba schodzi zmywaczami to na pewno nie jest to lakier\farba proszkowy(a)
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
ODPOWIEDZ