Wlew paliwa

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
gazownik
Posty: 422
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 22:06
Motocykl: FJR1300, SHL M11 61r
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:
Status: Offline

Wlew paliwa

Post autor: gazownik »

Cześć.
czy może ktoś z was rozbierał wlew paliwa? Generalnie zamek działa jak należy kluczyk się przekręca i wszystko działa ok. Jednak zewnętrzna część klapki wlewu ma już trochę "zmęczoną" powłokę galwaniczną i wpadłem na pomysł aby ją odświeżyć. W związku z ty chciał bym to rozmontować i wysłać do chromowania. A przed rozbiórką wolę się zapytać aby nic nie popsuć.
Bo z dołu widzę tylko dwie śruby do odkręcenia, ale nie wiem czy mi to coś da? Czy może zewnętrzna część jest mocowana na wcisk... I jej demontaż będzie równał zniszczeniem... a czego bym nie chciał.

Może ktoś już miał z tym do czynienia?
gazownik
Posty: 422
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 22:06
Motocykl: FJR1300, SHL M11 61r
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wlew paliwa

Post autor: gazownik »

Podłubałem sprawdziłem, i wydaje mi się, że jest to nierozbieralne...
Ten element chromowany wygląda tak jakby na wcisk był spasowany z elementem który jest przykręcany do zbiornika.
Jeśli ktoś jednak miał by jakiś pomysł na rozebranie tego, to było by mile widziane. Wysłałem zbiornik do malowania grafiki, i dobrze by było żeby wlew wygląda jak "igiełka" do pełni szczęścia...
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Wlew paliwa

Post autor: Doniu »

Nie mam możliwości rozebrania "korka wlewu" bez zniszczenia tego elementu,oryginalnie chromowany element jest zaprasowany.
http://www.ebay.com/itm/Yamaha-Virago-X ... 4890f7b34d
Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
gazownik
Posty: 422
Rejestracja: 22 stycznia 2015, 22:06
Motocykl: FJR1300, SHL M11 61r
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:
Status: Offline

Re: Wlew paliwa

Post autor: gazownik »

Dzięki za potwierdzenie moich podejrzeń.
Widziałem nowe "wlewy" na necie, tylko mam obawy co do ich wykonania... Tak więc na razie zostanie stary, może sprawdzę w salonie ile za taki nowy sobie życzą, tak dla wszystkiego.
Jednak i tak teraz są ważniejsze sprawy do zrobienia przez zimę ;).
matrix
Posty: 88
Rejestracja: 24 lipca 2013, 22:12
Motocykl: Virago 750
Wiek: 28
Status: Offline

Re: Wlew paliwa

Post autor: matrix »

Korek da się rozebrać, bynajmniej u mnie w XV 750 tak było. Przerabiałem to na wiosnę, bo też dawałem do chromowania.
Pokrywka jest wciskana. Nie zdejmowałem jej, zrobiła to osoba, która zajmowała się chromowaniem.
Ja później to składałem, trochę problem był, ale jakoś się udało.
ODPOWIEDZ