Problemy z odpalaniem

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Gregorexg
Posty: 8
Rejestracja: 13 grudnia 2016, 15:15
Motocykl: Virago 535
Wiek: 48
Status: Offline

Problemy z odpalaniem

Post autor: Gregorexg »

witam, to moj pierwszy post, wiec prosze o wyrozumialosc.
nabylem niedawno virago 535. sezon sie skonczyl wiec niezbyt pojezdzilem.
maszyna odkupiona z komisu motocyklowego. po kilku dniach zawsze zapalala za 3-4 razem. ssanie wlaczone,
przycisk przed zaplonem 2-3 razy wlaczony zeby podpompowal paliwo. wydaje misie ze 4 razy to sporo - czy to norma ? po rozgrzaniu przewaznie w czasie jazdy wylaczalem ssanie. praca silnika na jalowym ok.
wczoraj probowalem "przepalic" moto. po 4-5 razy i nic. przerwa , to samo i nic. po 4 seriach prob padl akumulator.
z tylu walilo nieprzepalona benzyna. teraz albo aku sam sie zregeneruje i zadziala, albo czeka mnie wyjecie i ladowanie. i co z tym trudnym zapalaniem a teraz to juz z nie zapalaniem. moto stoi w garazu + 10 do + 15 `C.
Virago 535 Gregory
staszek_s
Posty: 225
Rejestracja: 03 września 2014, 21:43
Motocykl: Suzuki DL 650A
Lokalizacja: Radlin, woj Śląskie
Wiek: 58
Status: Offline

Re: Problemy z odpalaniem

Post autor: staszek_s »

Co do akumulatora to nie czekaj aż sam się zregeneruje tylko podepnij pod porządny prostownik, może jeszcze w Lidlu znajdziesz za 60 zł, były niedawno. Nie trzeba wyjmować, ja miałem przykręcone przewody na stałe i ładowałem jak potrzebowałem, są takie końcówki do niektórych prostowników motocyklowych, z oczkami do przykręcenia do akumulatora.
Co do samego odpalania to nie pomogę ale na mój nos to regulacja gaźników Cię nie ominie, chociaż zacząć można od świec. Pewno będzie tu zaraz więcej konkretnych porad, więc się nie wymądrzam ;)
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: Problemy z odpalaniem

Post autor: leszekk »

Zasada nr 1 - posiadając Virago zapomnij o "przepalaniu" - odpalasz jedynie wtedy, gdy masz zamiar pojechać w trasę. Na postoju, w garażu, nie uda Ci się tak rozgrzać silnika aby świece zapłonowe zaczęły proces samooczyszczania. W zależności od świec po kilku "przepaleniach" masz świece zalane i koniec zabawy.
Zasada nr 2 - Virago to motocykl, który bardzo lubi mieć akumulator naładowany "do pełna". Nie chcesz mieć problemów z rozruchem, najpierw doładuj akumulator. "Przepalanie" silnika żeby doładować akumulator zwykle kończy się jak u Ciebie - akumulator zajechany, świece zniszczone.
Zasada nr 3 - jeśli zastosowałeś się do dwóch pierwszych i mimo to jest problem, spróbuj:
- obejrzeć wygląd świec zapłonowych po dłuższej jeździe (w Twoim przypadku nierealne) i na tej podstawie rozważyć potrzebę regulacji gaźnika
- sprawdzić membrany
- obejrzeć filtr powietrza.
Możesz także rozważyć wymianę świec na takie, które są mniej podatne na zalewanie (iskra FExxPRTS gdzie xx stosowne dla Twojego motocykla)
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
Top Gun
Posty: 2983
Rejestracja: 25 sierpnia 2015, 16:23
Motocykl: CRF 1000
Lokalizacja: Wrocław
Wiek: 59
Status: Offline

Re: Problemy z odpalaniem

Post autor: Top Gun »

leszekk pisze:Zasada nr 1 - posiadając Virago zapomnij o "przepalaniu" - odpalasz jedynie wtedy, gdy masz zamiar pojechać w trasę.
Święta prawda :bravo: zasada dotyczy każdego motocykla :wink: Przepalanie to mordowanie silnika, i powinno być karane chłostą :lol:
Motocykl należy odpalić i :chopper: Virka nie lubi długo chodzić na ssaniu, ja wyłączam po ok 10-15 sekundach :nazdrowie:
,,Nie rezygnuj z marzeń, nigdy nie wiesz kiedy okażą się potrzebne,,
Gregorexg
Posty: 8
Rejestracja: 13 grudnia 2016, 15:15
Motocykl: Virago 535
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Problemy z odpalaniem

Post autor: Gregorexg »

super, dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi...
tez juz doczytalem o przepalaniu buuuuuuuuuuu
przez zime bede chcial poznac moto i pozagladac w rozne miejsca
oczywiscie bez przesady
jeszcze jedno pytanie
zdjalem tylne siedzenie na kluczyk i zaczepy
a przednie? siedzi jak cholera
zagladalem pod spod ale nie dopatrzylem sie srub
czy te boczki , no te po bokach zdejmuje sie przed czy po demontazu siedzenia
generalnie chodzi o to zeby dobrac sie do aku :) i nic nie urwac przy okazji
Virago 535 Gregory
Awatar użytkownika
Doniu
Posty: 255
Rejestracja: 21 lutego 2016, 13:39
Motocykl: Yamaha xv 1100 virag
Lokalizacja: Wielkopolska
Status: Offline

Re: Problemy z odpalaniem

Post autor: Doniu »

Ale dane niech mi będzie. Wał kardana mieć w napędzie...
Gregorexg
Posty: 8
Rejestracja: 13 grudnia 2016, 15:15
Motocykl: Virago 535
Wiek: 48
Status: Offline

Re: Problemy z odpalaniem

Post autor: Gregorexg »

przygladalem sie tym srubkom, ale podejrzewalem ze dzialaja jako zawias a od strony baku sie cos odkreca,
dzieki za filmik :D
Virago 535 Gregory
ODPOWIEDZ