zębatka nie przenosi napędu na koło ale to nie sprzęgło

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
Awatar użytkownika
qharon
Posty: 57
Rejestracja: 02 marca 2017, 07:52
Motocykl: VIRAGO 1100 1995
Lokalizacja: Rumia
Wiek: 45
Status: Offline

zębatka nie przenosi napędu na koło ale to nie sprzęgło

Post autor: qharon »

Witajcie,

Mam taki problem i nie umiałem znaleźć podobnego na forum dla tego pozwalam sobie zacząć nowy wątek. Otóż im bardziej moto jest obciążone xv 250 1989r to na poszczególnych biegach W PIERWSZEJ FAZIE ROZPĘDZANIA przenoszenie napędu dziwnie się zachowuje. Moto zaczyna wchodzić na wyższe obroty, a prędkość się nie podnosi więc odpuszczam gaz i wtedy słyszę takie zazębienie jakby i mogę już dodać znowu gazu i moto zaczyna ciągnąć i już nie wyje. Tego efektu nie ma na pierwszym biegu. Jak jadę sam to też nie ma go na dwójce. Pojawia się dopiero na trójce ale jak mocno docisnę. Za to jak wsiada na moto dodatkowo moja córka to efekt ten zaczyna się już na 2 biegu szczególnie przy podjeździe pod górkę. Normalnie powiedział bym, że to sprzęgło ale wszyscy mi mówią ,że nie bo sprzęgło jak się ślizga to zawsze i nie przestaje. U mnie po odjęciu obrotów jakby coś zaskakuje - nie wiem zazębia się- nie umiem tego opisać lepiej.

Proszę o pomoc. :(
pozdrawiam
Adam
Pozdrawiam Qharon
Awatar użytkownika
leszekk
Posty: 4146
Rejestracja: 26 kwietnia 2009, 21:35
Motocykl: XV750 -> BMW R1200GS
Lokalizacja: mazowieckie
Status: Offline

Re: zębatka nie przenosi napędu na koło ale to nie sprzęgło

Post autor: leszekk »

Jedynym elementem rozłącznym w transmisji napędu z silnika na koło jest sprzęgło.
Sprzęgło się ślizga na różne sposoby w zależności od tego czy dotyczy to regulacji czy zużycia elementów. To co opisujesz jest ewidentnie objawami ślizgania sprzęgła. Przy przenoszeniu niewielkiej mocy sprzęgło jeszcze daje radę, jak trzeba przenieść większą moc, tarcie jest niewystarczające.
To "zazębienie" sugeruje, że bardziej jest to zużycie a nie błędna regulacja.
In God we Trust -- all others must submit an X.509 certificate.
Awatar użytkownika
qharon
Posty: 57
Rejestracja: 02 marca 2017, 07:52
Motocykl: VIRAGO 1100 1995
Lokalizacja: Rumia
Wiek: 45
Status: Offline

Re: zębatka nie przenosi napędu na koło ale to nie sprzęgło

Post autor: qharon »

Czyli jednak.. bardzo dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Qharon
ODPOWIEDZ