Dusi się na zimnym silniku

Jeżeli masz kłopoty ze swoją Virago lub nie wiesz jak coś naprawić to idealne miejsce by o tym napisać
krakers
Status: Offline

Dusi się na zimnym silniku

Post autor: krakers »

Witam
Od pewnego czasu zaobserwowałem dziwne zachowanie moje virówki. Podczas odpalania silnik dusi się. Objawy: przy dodaniu gazu i puszczeniu zaczyna strzelać w tłumik, podczas jazdy czuć brak siły i jazda skokami do przodu (ba :mad: dziwne jest to, że nie jest to za każdym razem). Ostatnio zrobiłem eksperyment podczas pierwszego odpalenia poczułem, że silnik pracuje nierówno, więc są objawy. Pozostawiłem, więc virówkę na wolnych obrotach by sobie chodziła. Po około 5 min. dosiadłem i wyjechałem z garażu. Żadnych objawów. I tak samo się dzieje czasami odpalę wsiadam jadę i nagle skokami do przodu, po jakiś czasie objawy znikają.
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Dusi się na zimnym silniku

Post autor: Marek73 »

Może za długo masz ssanie włączone?
krakers
Status: Offline

Re: Dusi się na zimnym silniku

Post autor: krakers »

Ups zapomniałem napisać. To dzieje się na wyłączonym ssaniu.
Woolf
Status: Offline

Re: Dusi się na zimnym silniku

Post autor: Woolf »

Jak chodzi skokami to jeden gar nie pracuje. Zerknij do swiec o ile tego jeszcze nie zrobiles. Strzaly raczej masz z gaznikow, a nie tlumika. Przynajmniej ja tak mialem. Co do niepracujacego cylidra to moze byc wiele powodow.
Awatar użytkownika
kasia-jaro
Posty: 1037
Rejestracja: 02 października 2007, 19:26
Motocykl: wigry 3
Lokalizacja: Pcin Dolny
Wiek: 49
Status: Offline

Re: Dusi się na zimnym silniku

Post autor: kasia-jaro »

Woolf pisze:Jak chodzi skokami to jeden gar nie pracuje, zerknij do swiec o ile tego jeszcze nie zrobiles.
Prawdopodobnie tak jest.Kiedyś miałem podobny problem tyle że z jazdą po mokrej nawierzchni ,zwarcie powodowało szarpanie czułem jakbym dosiadał dzikiego konia a to tylko była red roska.Wymień świece może tam tkwi przyczyna
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Dusi się na zimnym silniku

Post autor: Kaczor-Motorock »

U mnie jedna świeca była lekko niedokręcona i byly podobne objawy. Lekki przedmuch, nie bylo odpowiedniego sprężania , ot i wszystko.
Awatar użytkownika
Kaczor-Motorock
Posty: 1049
Rejestracja: 20 października 2007, 15:31
Motocykl: Suzuki Intruder 1500
Lokalizacja: Gostynin
Wiek: 60
Status: Offline

Re: Dusi się na zimnym silniku

Post autor: Kaczor-Motorock »

A wracając do tematu świec to u was też są czarne i osmolone??? Czy może zbyt bogata mieszanka?? W samochodzie jak odkręcę to są tylko lekko zaczernione, a w wirażce jest sporo czarnego nalotu.
Awatar użytkownika
ayo007
Posty: 1207
Rejestracja: 12 września 2007, 21:51
Motocykl: yamaha virago 1100
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie
Wiek: 55
Status: Offline

Re: Dusi się na zimnym silniku

Post autor: ayo007 »

NO nie,swiece powinny miec ładny piaskowy kolor,jak sa okopcone,to znaczy,ze cos z układem paliwowym nie tak,i skład mieszanki paliwowej jest nieodpowiedni,ale kolor swiec sprawdz,przy własciwej temperaturze pracy silnika,nie po przypadkowym odpaleniu w garazu..
Virago 1100,na razie starczy..:)
krakers
Status: Offline

Re: Dusi się na zimnym silniku

Post autor: krakers »

Chmm... świeca może i tak. Ale oba cylindry robię się ciepłe a z tłumików daje czadu.
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Dusi się na zimnym silniku

Post autor: Marek73 »

motorock pisze:A wracając do tematu świec to u was też są czarne i osmolone??? Czy może zbyt bogata mieszanka?? W samochodzie jak odkręcę to są tylko lekko zaczernione, a w wirażce jest sporo czarnego nalotu.
Mam suche i w kolorze delikatnego beżu. Coś musisz mieć nie w porządku. Być może czeka cię wizyta u gaźnikowego grzebacza.
Awatar użytkownika
Marek73
Posty: 5138
Rejestracja: 05 września 2007, 08:51
Motocykl: była Virago 750 jest CZARNY WALDEK
Lokalizacja: Kotla
Wiek: 51
Status: Offline

Re: Dusi się na zimnym silniku

Post autor: Marek73 »

motorock pisze:A wracając do tematu świec to u was też są czarne i osmolone??? Czy może zbyt bogata mieszanka?? W samochodzie jak odkręcę to są tylko lekko zaczernione, a w wirażce jest sporo czarnego nalotu.
Mam suche i w kolorze delikatnego beżu. Coś musisz mieć nie w porządku. Być może czeka cię wizyta u gaźnikowego grzebacza.
marko41
Status: Offline

Re: Dusi się na zimnym silniku

Post autor: marko41 »

Stawiam na swiece. Podejrzewam,że któraś musi się kończyć czy po przejechaniu jakiegoś
odcinka moto działa normalnie?
Unix
Status: Offline

Re: Dusi się na zimnym silniku

Post autor: Unix »

krakers pisze:Witam
Od pewnego czasu zaobserwowałem dziwne zachowanie moje virówki. Podczas odpalania silnik dusi się. Objawy: przy dodaniu gazu i puszczeniu zaczyna strzelać w tłumik, podczas jazdy czuć brak siły i jazda skokami do przodu (ba :mad: dziwne jest to, że nie jest to za każdym razem). Ostatnio zrobiłem eksperyment podczas pierwszego odpalenia poczułem, że silnik pracuje nierówno, więc są objawy. Pozostawiłem, więc virówkę na wolnych obrotach by sobie chodziła. Po około 5 min. dosiadłem i wyjechałem z garażu. Żadnych objawów. I tak samo się dzieje czasami odpalę wsiadam jadę i nagle skokami do przodu, po jakiś czasie objawy znikają.
ja mialem podobnie. okazalo sie ze slabe ladowanie, walniety alternator. ale na cieplym silniku tez mialem problemy. moze u ciebie cewki juz slabna?

pisales ze na wylaczonym ssaniu Ci strzela na zimnym... na wylaczonym ssaniu i zimnym silniku kazdy gaznikowiec strzela, pyrka i dusi sie.
ODPOWIEDZ